Méhészkedés fekvő kaptárban

  • 808 válasz
  • 418028 megtekintés
Re:Méhészkedés fekvő kaptárban
« Válasz #360 Dátum: 2015. December 14. 21:09 »
Valószínű igazad van, de ha nem lőhető akkor az eredmény ugyanaz, túlszaporodik. Sajnos pont azokban az években okoznak nagy kárt, amikor eleve  kevés gyümölcs. Persze jönnek ezek bőségesebb esztendöben is, csak akkor a többöl nagyobb az esélye hogy több is marad.

*

nyuszt

  • ***
  • 130
Re:Méhészkedés fekvő kaptárban
« Válasz #361 Dátum: 2015. December 14. 21:21 »
Robotur.  Egyetértek  !

Re:Méhészkedés fekvő kaptárban
« Válasz #362 Dátum: 2015. December 14. 21:33 »
A seregély státusza: "nem fenyegetett", a házi cickány szintén "nem fenyegetett.  Seregély vadászható asszem agusztus1,és okt 31 között, de szabályok között.  Persze klasszikusan lövöldözni rá, értelmetlenség.
Üdv:robi

*

nyuszt

  • ***
  • 130
Re:Méhészkedés fekvő kaptárban
« Válasz #363 Dátum: 2015. December 15. 00:06 »
robi 75  !  Nem kivánok vitát gerjeszteni , de a seregély nem vadászható.Abban igazad van , hogy évekkel korábban valóban vadászható vadfaj volt, ma már nem az.Üdv:nyuszt

Re:Méhészkedés fekvő kaptárban
« Válasz #364 Dátum: 2015. December 15. 07:24 »
A Wikipédia szerint a házi cickány valóban nem védett, de Magyarországon nem is él. A többi cickányfaj meg gondolom mind védett.

Re:Méhészkedés fekvő kaptárban
« Válasz #365 Dátum: 2015. December 15. 08:03 »
A méheket, ki védi meg? :) Ha már az állatoknál tartunk, néha nem csak a vadak hanem az emberek is veszélyeztetettek a vadászatok során. Nállunk divat volt a zártkertekben, késő ősszel vadászatot rendezni, amikor még sokan ténykedtek a kertjeikben, kerti házaik körül.  Csak a véletlenen múlt hogy nem történt baj, főleg hogy olasz vadászokat hoztak oda lövöldözni. Hiába volt a gazdák tiltakozása kiabálása, nem ért az semmit. Sok bekerített hobbikert pihenő hétvégi házakkal, emberekkel. Ilyen hellyen, nyilván nem is lett volna szabad vadászni.

*

nyuszt

  • ***
  • 130
Re:Méhészkedés fekvő kaptárban
« Válasz #366 Dátum: 2015. December 15. 11:57 »
Természetesen lakott területen (zártkertek is ide tartoznak) nem szabad vadászni.Egészen pontosan, csak külön rendőrségi engedély birtokában ,ha indokolt.A méheket a méhész tudja védeni , sokszor   a  Teremtőre lehet csak számítani .

Re:Méhészkedés fekvő kaptárban
« Válasz #367 Dátum: 2015. December 15. 12:35 »
Nem sajnáltuk a vadakat hiszen a zártkertekben sem jó ha nagyon elszaporodnak. Ki is lehett volna hajtani onnan őket,  a szomszédos hatalmas legelőkre. Szerencsére már sok éve nem jönnek be vadászni. Legalább is nem észleltük, nem volna nagy élmény ha a kaptárak mögött lelőnék az embert. Vannak érdekes esetek egyszer egy idióta bekötötte a távollétemben a méhesem mellé, a  gyümölcsösömbe fejőstehenét legelni, szerencsére nem történt baj.

Re:Méhészkedés fekvő kaptárban
« Válasz #368 Dátum: 2015. December 17. 10:33 »
Szép Napot Mindenkinek!
Kezdő méhészként segítséget kérnék, ha nem gond. NB 18 keretes kaptár rajzot, méretet  szeretnék privátban kérni ha tud valaki segíteni. Előre is köszönöm :)

Re:Méhészkedés fekvő kaptárban
« Válasz #369 Dátum: 2016. Január 09. 18:11 »
Feldobom érdekességnek, ráakadtam erre a két képre, még a mult évezredben készült a tanyámon. Az egyik én vagyok, a másik meg az asszony pajtás.
Üdv:robi

Re:Méhészkedés fekvő kaptárban
« Válasz #370 Dátum: 2016. Január 10. 10:57 »
Sziasztok!

Fekvő NB18-as kaptárakat csinálok magamnak. Kettő alsókijárót tervezek,viszont még nem tudom hogy mekkorák legyenek és hova helyezzem őket.

Tudnátok ezzel kapcsolatban jó tanácsokkal ellátni?

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Méhészkedés fekvő kaptárban
« Válasz #371 Dátum: 2016. Január 10. 12:56 »
Az NB kaptárokon a középső kijáró szokott beválni. A kétcsaládos kaptárokon a kijárók távolsága egymástól legalább 40 cm legyen, bár még így is gyakori az áttájolás. Sőt rajzáskor az egyik család rajzása magával sodorja a másik család népét is és gyönyörű nagy rajokat lehet befogni tőlük.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

Re:Méhészkedés fekvő kaptárban
« Válasz #372 Dátum: 2016. Január 10. 14:00 »
Oldirty!
 
Technológia függő erősen hogy hova teszed, meg mekkorát. Így is lehet ahogy a képen látod, ezek kb 2x12 centisek több lehetőséged van benne.
De én a rövid oldalra csinálnék egy 2x15 centis alsó kijárót, és meleg építményként használnám, arról is tettem fel egy képet.
Üdv:robi

Re:Méhészkedés fekvő kaptárban
« Válasz #373 Dátum: 2016. Január 10. 19:56 »
Oldirty!
 
Technológia függő erősen hogy hova teszed, meg mekkorát. Így is lehet ahogy a képen látod, ezek kb 2x12 centisek több lehetőséged van benne.
De én a rövid oldalra csinálnék egy 2x15 centis alsó kijárót, és meleg építményként használnám, arról is tettem fel egy képet.
Üdv.Erről a higiénikus lemez megoldásról tehetnél fel pár képet .Érdekelne a kialakítása,mert nekem is alsó kijárósok a 16keretesek,nem nagyon van ötletem a jó megoldásról.Előre is köszi.

Re:Méhészkedés fekvő kaptárban
« Válasz #374 Dátum: 2016. Január 10. 21:32 »
Ne haragudj csabi :(, de nekem sincs higénikus aljú fekvőm, csak fixesek, a képeket csak a kijárók szemléltetése miatt tettem fel Oldirty-nak, hogy legyen elkébzelése róla, sokszor többet ér mintha egy regényt írnék.
Üdv:robi