Méhészkedés fekvő kaptárban

  • 808 válasz
  • 418012 megtekintés
*

Axoa

  • *
  • 34
Re:Méhészkedés fekvő kaptárban
« Válasz #240 Dátum: 2015. Április 22. 22:36 »
Mézengúz!
Permetezték már valamelyik repce táblát röpkörzetben Biscayaval, vagy Calypsoval ?

Re:Méhészkedés fekvő kaptárban
« Válasz #241 Dátum: 2015. Április 22. 23:08 »
Kitin!

Ma volt az első igazi hordás a repcéről.
Eddig oké,de nagyon nem szeretném elkiabálni.
Talán a neok nélkül jobb lesz a helyzet,ezért mondom:
          ISTEN ÓVJA A MÉHEKET!

Csányi Antal

Re:Méhészkedés fekvő kaptárban
« Válasz #242 Dátum: 2015. Április 23. 20:47 »
Ma voltam a repcében ,friss nyomok,biztos permetezés, egy-két hulla-mászkáló méhecske a repce között . A  táblás fedett fiasokról nagyon megfogytak a méhek.

*

Nb18

  • *****
  • 797
Re:Méhészkedés fekvő kaptárban
« Válasz #243 Dátum: 2015. Április 23. 20:52 »
Ma átnéztem az állományt, számomra érdekes dolgokat tapasztaltam. Az egyik az, hogy a fiasítás kissé megtorpant az elmúlt 5-6 napban. Úgy tűnik, hideg napokon az anyák kissé behúzták a féket. A másik az, hogy mennyi herefiast láttam a fészeklépeken... Az ék-ek teljesen kiépítve bepetézve, de a fészeklépeken összesen még legalább egy keretre való herefias van. Nem elvétve,hanem állomány szinten...Nálam egyenlőre nincsenek gyalogtúrázó méhek, a viharos délkeleti szél ellenére a mérleges kaptár 2 kiló plusszal zárta a mai napot.

Nb18

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Méhészkedés fekvő kaptárban
« Válasz #244 Dátum: 2015. Április 23. 21:40 »
Ma voltam a repcében ,friss nyomok,biztos permetezés, egy-két hulla-mászkáló méhecske a repce között . A  táblás fedett fiasokról nagyon megfogytak a méhek.
Barátom!
Ma kellett volna jelentened a mérgezést! Lehet, hogy a szer később már nem mutatható ki.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

Re:Méhészkedés fekvő kaptárban
« Válasz #245 Dátum: 2015. Április 24. 13:21 »
Hol és kinél kell jelenteni, aki érdemben foglalkozik is vele?
Nekem repcén mindig szokott lenni mérgezés, állandó telephelyen (tavaly nem volt, lehet nem volt neo?). Úgy 5-6 éve volt amikor kb.: 2-3 marék hulla volt a kaptárakban és elöttük is, akkor besokaltam, hívtam a méh-eüst, nem foglalkozott nagyon velem, azt mondta hívjam az állatorvost, hívtam, ő elkezdett hablatyolni a költségekről, meg az eltöltött időről, tehát ő sem kívánt segítségemre sietni, végül hívtam a szaktanácsadónkat és ő is azt ecsetelte, hogy jobban járok, ha hagyom az egészet, nem olyan nagy a veszteség majd felerősödnek......

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Méhészkedés fekvő kaptárban
« Válasz #246 Dátum: 2015. Április 24. 16:39 »
Elsősorban a hatósági állatorvosnál kell jelenteni, aki köteles 24 órán belül bizottságot küldeni a helyszínre. ők vesznek mintát a növényből, állatból.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

Re:Méhészkedés fekvő kaptárban
« Válasz #247 Dátum: 2015. Április 24. 20:50 »
Sziasztok!
Ugye tudjátok, hogy a mai nap egy határkő a méhcsaládok fejlődésében?
Szent György napján a Hunor és NB méhcsaládoknál 6 keret fedett táblás fiasításnak kell lennie!
Az 1/2NB-ben ezek szerint 12-nek.
Ha ettől kevesebb, hozzá kell tenni, ha több el fognak menni.
Nem tudom ki, hogy van vele a 2014-es anyák egy része átlagon alul teljesít.
Szerintem most üt vissza, a párzások alatti rossz idő.
Néhánynak már kitekertem a nyakát, mert herepetéző lett, illetve váltani akarták.
Az öreg anyák (2013) viszont kiválóak.
Néhány 2012-est is meghagytam, de nem bántam meg.
Gyönyörű zártan petéznek, ott nincs mese.
Néhány nap múlva tömeges kelés várható.
Ekkor a legalkalmasabb a méhcsaládok kiegyenlítése.
A "nyuszi" méhek még nem tájoltak be, szinte füst nélkül lehet csomagolni, jobbra-balra a fias kereteket.
Ahogy most látom ez 4-5 nap múlva esedékes.
Nagyernyei Attila

*

zümi

  • *****
  • 1382
Re:Méhészkedés fekvő kaptárban
« Válasz #248 Dátum: 2015. Április 25. 06:57 »
Üdv!
A repce meghozta a nem várt hatást! Néhány család kacérkodik a rajzás gondolatával....
Bölcsőben már találtam pempőt!!!
Tegnap megkezdtem a kiegyenlítést, egy fias keretet kaptak a gyenge, lemaradt 4 keretesek!
Idáig egész jól mézel a repce,  remélem nem hűl vissza most már a hőmérséklet.

Más: Tud nekem valaki ajánlani "tuti" anyajelölő festéket?
Savas fílcel jelöltem meg az anyákat és az összesről lekopott!! Azt hittem a guta üt meg, dolgoztam annyit mire végeztem, a semmiért :'(


Mindig arra kell törekedned, hogy a legjobb legyél, de sosem szabad elhinned, hogy az is vagy.

Re:Méhészkedés fekvő kaptárban
« Válasz #249 Dátum: 2015. Április 25. 07:02 »
Szia Zümi. Olajbázisú lakkmarker, pl. Zebra/Snowman/Uni Paint Marker. Ezeket árulják a méhészboltok is.

*

zümi

  • *****
  • 1382
Re:Méhészkedés fekvő kaptárban
« Válasz #250 Dátum: 2015. Április 25. 07:15 »
Köszi az infót!
Nem zavarja a méheket a a szaga?
"Mentorom" anno valami üveges löttyöt kent az anyákra, de úgy utálták a szagát a méhek, hogy űzték a mamait a kereten ::) Csak a rengeteg füst enyhítette őket!!
Mindig arra kell törekedned, hogy a legjobb legyél, de sosem szabad elhinned, hogy az is vagy.

Re:Méhészkedés fekvő kaptárban
« Válasz #251 Dátum: 2015. Április 25. 07:54 »
Én is csak tervezem a hasznalatát, a boltig meg nem jutottam el. Amikor megfestjük az anyát, akkor még várni kell egy darabig a visszarakással, hogy száradjon a filctoll festéke. Mondjuk én a kereten terveztem megfesteni az anyát, aztán követni a szememmel egy darabig, nem-e csomóba fogják.
 Az egyik neves méhész előadó modellezőknek gyártott vízbázisú festékkel jelöl, ecsettel. Nagyon gyorsan szárad. A termek nevét nem jegyeztem meg, mert nem akarok ecsetelni.

Re:Méhészkedés fekvő kaptárban
« Válasz #252 Dátum: 2015. Április 25. 08:10 »
Szia Zümi. Olajbázisú lakkmarker, pl. Zebra/Snowman/Uni Paint Marker. Ezeket árulják a méhészboltok is.

https://www.youtube.com/watch?v=_SEzWGIz0jE

1.50"-nél (után) a videón ezzel lett megfestve ismételten a kopott, váltásra ítélt anya. Néhány másodperc alatt megszárad. A dolgozóknak nem tetszik az anya(g) szaga a festékkel keveredve, de nem szokott baj lenni belőle. Kicsit megkergetik anyjukat, de legalább gyorsabban szárad. ;D A festőtoll kupakját csak a festés rövidke idejére szabad levenni, mert nagyon gyorsan beszárad a festő rúdon, vagy hegyen a "lé". Mielőtt új festékadagot engednénk a tollhegyre - nem kell gyakran-, mindig fel kell rázni, mert anélkül csak a hígító jön ki többnyire. A festőtoll hegyét egy picit hozzá is kell nyomni, vagy leheletnyi finoman dörzsölni az anya torához. Gyakran elájul az anya a festéskor. Másodpercek alatt ismét mozogni kezd, és megy a dolgára. Ilyenkor azért nem árt várni a visszaadással 10-20 másodpercet. A festék erős szaga ugyan gyorsan elillan, de kutatásos időben betolakodónak nézhetik a lányai, ezért jobban üldözik, és a fedőlemez, vagy takarófólia visszarakásakor éppen az alá is szorulhat, a kaptárból is kifuthat. 3 évig nem szokott teljesen lekopni, de tény, hogy nem örökös.

Re:Méhészkedés fekvő kaptárban
« Válasz #253 Dátum: 2015. Április 25. 08:22 »
Neolux....:-D Kicsit hagyni kell zárkában az anyát, amíg meg nem szárad. Régen ezt használtam. Sohasem kopik le...:-)

Re:Méhészkedés fekvő kaptárban
« Válasz #254 Dátum: 2015. Április 25. 17:33 »
Kőrőm lakkal szoktam festeni . Avval a filc tollal meg jártam ,egy kicsit rá nyomtam az anyára és máris úgy nézetki mintha meg fűrdettem  festékben  .  Mondanom sem kell el is púsztúlt , pedig szép raj anya volt .