Méhészeti programok

  • 1130 válasz
  • 459398 megtekintés
*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Méhészeti programok
« Válasz #660 Dátum: 2017. November 10. 08:55 »
Az OMME elnöksége, sőt egymaga az OMME elnöke is jogosult a régi és az új alapszabály szerint is szerződést bontani Tóth Péterrel, sőt visszavonhatja a delegálást a Növényvédelmi Bizottságból. Szerintem, ha ezt nem teszi meg etikai vétséget követ el.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Méhészeti programok
« Válasz #661 Dátum: 2017. November 10. 10:36 »
Nézzétek meg alaposan, Darvas Béla elmondta, hogy a nektárban, tehát a mézben is ott szennyezettség. Nemcsak az amitrázról beszélt és az antiobiotikumokról, hanem arról is, ami a növényekről vagy növényekből jut a kaptárba.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

Re:Méhészeti programok
« Válasz #662 Dátum: 2017. November 10. 19:46 »
Tisztelt Méhésztársak!
2017.november 13-án, Hétfőn, Debrecenben a Vasutas Művelődési Házban tartok előadást.
Téma ugyan az mint a mostani Méhészetben.
Az egyenlő lépes Hunortól, az NB 18-ig.
Aki úgy érzi "élőben" is meghallgatna, örömmel veszem tudomásul.
Kezdés 17 óra.
Cím: Faraktár utca 67. ( a Kolónia utcából nyíló kis utca)
Tisztelettel:
Nagyernyei Attila

Re:Méhészeti programok
« Válasz #663 Dátum: 2017. November 11. 02:12 »
Ma szépen elballagok a profi méhészek konferenciájára
Siófokra és "begerjesztem" a társaságot.
Le a neokkal!

Re:Méhészeti programok
« Válasz #664 Dátum: 2017. November 11. 07:43 »
Nem lesz könnyű dolgod. :(

Üdv. jani bátya

*

neo

  • *****
  • 954
Re:Méhészeti programok
« Válasz #665 Dátum: 2017. November 11. 09:53 »
Nézzétek meg alaposan, Darvas Béla elmondta, hogy a nektárban, tehát a mézben is ott szennyezettség.
Geddekas!
Ez már régen nem kérdés, Arra a professzor úr is utalt, amiben már Veled itt is megegyeztünk, hogy a vita azon van, hogy ennek a szennyezettségnek van-e biológiai hatása a méhek esetén? Én hiányoltam az előadásból az ezt bizonyító cikk pontos elérhetőségét, de egy ilyen előadásnak nyilván nem ez a műfaja. A hiányolt cikk a november 24-i előadáson biztosan meg lesz nevezve. Nem győzöm hangsúlyozni, hogy a krónikus kumulatív toxikózis első tünete a méhek eltűnése, így minden kísérletnek erre kellene fókuszálnia. Ami a Tóth Pétert illeti. Nekem azért az ő állásfoglalásaiból alapvetően az jött le, hogy az OMME nem tudta igazolni a külföldi szakirodalomban megfogalmazott állításokat. Ez nem azt jelenti, hogy a hatást tagadná. Alapvetően azt, hogy a használt módszer nem volt alkalmas a hatás kimutatására. Szerintem ezzel semmi gond nincs. A neok melletti állásfoglalás, amit Attila mindig a szemére vet, természetesen már más megvilágításba helyezheti a megítélését.
Ahogyan más témában én is bírálom. Elképedve olvasom, hogy kimondja: az Apivar, Biowar gyakorlatilag hatástalanok, ezért a gyártóhoz fordulnak. Fogalma nincsen a toleranciáról. Ezért beszél évek óta vándoratkákról. Évekkel ezelőtt leírtam, hogy a hatástalanság a legkisebb óránként leadott dózisú szerekkel indul (Apivar) és tart a legnagyobb dózisú felé (Furettón át az Antivaros zárt kijárós füstölésig). Fiasításos időben történő kezelés során emiatt marad életben évről-évre több és több atka az októberi időszakra. Ezeket nézte ő már tíz éve is vándoratkának. Azt felejtette el, hogy akkor azoknak a méhészeteknek, amelyek ezt kibocsátják, már azon az őszön meg kellett volna szűnniük. Igazából ilyen év csak három ill. egy évvel ezelőtt volt. Elképesztő azt hallani, hogy a gyártóra próbál ráfogni olyan dolgot, ami a méhészetekben zajlik. Azt sugallja, hogy a gyártó kihagyja a szert a készítményből,  pedig tudomásul kellene venni, hogy az a szerkoncentráció, amit ezek a szerek el tudnak érni, már nem elég a hatékony atkairtáshoz. Azt nem zárom ki, hogy van olyan amitráz tartalmú tartós hordozó, ahol magasabb szerkoncentráció érhető el az előbbiekhez képest, így az még hatékony lehet. Egy darabig. Aztán ha az sem lesz hatékony, akkor annak a gyártójához is  fordul? Sajnos ki kell mondani, hogy atkafronton a Tóth Péter valamit nagyon nem ért. Óriási felelőssége van abban, hogy ezzel félreviszi a méhésztársadalmat. Többször leírtam már, a monitoring terén végzett munkájáért maximális elismerés illeti meg. Rengeteget tett értünk, kezdve a tartós hordozók hatóanyag leadásával kapcsolatos vizsgálatok terén (szerintem sokatok erre nem is emlékszik), a viaszok maradékanyag tartalmával kapcsolatosan, az egyes kezelési módszerek hatásosságának évenkénti összehasonlításával, a rovarirtószerek toxicitás vizsgálatával stb. Szó esett ennek javadalmazásáról, a felszámolt költségeiről. Lehet ezen vitatkozni, egy azonban biztos. Ezt a munkát én ennyi pénzért biztosan nem csináltam volna meg!!! Össze lehet hasonlítani azzal, hogy más szaktanácsadók mennyit kapnak, mit végeznek ezért, és a különbséget összevetni a Tóth Péter munkájával. Én úgy látom, hogy a mérleg erősen a Péter felé billen. Azt kell észrevenni, hogy a pozicíónak van (a szakmai elnökhelyettessel együtt ) kivételezett helyzete. Nem azt kellene hirdetni, hogy a Furettóval a méhészek elégetik az amitrázt (hiszen harminc éven át az Antivarral szó szerint ezt tették, szemben a Furettóból kijövő hideg füsttel), hanem felismerni a toleranciát, amely nem azonos a rezisztenciával.
A mászkáló méheket legelőször idült méhbénulás és heveny méhbénulás vírusára kellene megvizsgálni, nem vegyszerekre. A neok vizsgálatát méheltűnési vizsgálatokra kell alapozni, nem pollen, nektár és guttációs cseppek szerkoncentrációs elemzéssel. A mézhamisítási ügyeket nem a végletekig menő, tételenként több százezer forintos mézanalízisekre kell alapozni, hanem azért kell harcolni, hogy a méz megnevezés egyedül a méhészt illeti meg, a kiszerelő a méz megnevezést tartalmazó címkét a mézzel együtt veszi meg a méhésztől, neki önállóan ne legyen joga azt használni. A hamisítást a méhész adatbázis alapján, informatikai úton kell első vonalban üldözni, a kémiai elemzés a második vonal. Ez persze túlmutat a Tóth Péteren, és azt gondolom, hogy az Erdős Norbert-féle akcióterv jó irányba mozdul el azzal, hogy az EU direktíva eltörlésével a méz is az élelmiszerekre vonatkozó EU-s rendeletek alá kerüljön, ahol nyomon követés van, és élelmiszer biztonsági kritériumok, nem pedig a kiszerelők kívánságlistája alapján megfogalmazott szabályok. A Tóth Zoli volt aki elsőként ebbe az irányba mozdította el az ügyünket, de az OMME is ballag utána. Azonban ez a ballagás semmit nem ér, ha majd nem lesz méhek, amelyekkel mézet lehet termelni. Mert most ez a tét! Nem vagyok abban biztos, hogy tíz év múlva is lesznek  még Magyarországon méhek!

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Méhészeti programok
« Válasz #666 Dátum: 2017. November 11. 12:22 »
Úgy látom, hogy lassan - az én vérem árán ugyan -, de megtört a jég.

Engem legyilkolt, megalázott Nagyernyei Attila is (hajdani harcostársam), amiért le mertem írni, hogy a mézben is van neo, de most már nemcsak én írom le, hanem elmondja, leírja más is. Lám mit tehet meg egy professzor! Pedig nem tud többet a szűken vett témáról (méhek és neo kapcsolatáról. Ezt be is vallja előadásában), mint én a méhész. Ráadásul a kezemben itt a bizonyíték, ami most már Bross Péter kezében is ott van. De rengeteg cikk igazolja a tényt a neo mézben való jelenlétéről.

Mi volt a célom azzal, hogy kimondtam? Aranyszabály, hogy érdekvédelmet nem lehet csinálni őszinte beszéd nélkül. Egy cég vagy hatóság hazudhat, de a csoportja érdekeit védő személy egy ilyen komoly küzdelemben nem hallgathat el alapvető tényeket a hiteltelenné válás veszélye nélkül. 

Sajnos az OMME az 1983-as megalakulása óta sumák megalkuvó módon próbál érdekvédő lenni. Ez egy gyerekbetegség, amit már ki kellett volna réges-régen nőni. 13500 fővel a háta mögött az OMME vezetőinek már nem illik sumákolni, korrumpálódni. Itt hatalmas és tényleges pozitív hajtóerő van, ha jól van mozgatva.

Amíg mi méhészek valamit elhallgatunk és eltűrünk, addig
 - saját magunkat kötjük gúzsba.
 - nem tudjuk indokolni a kérésünket.
 - indoklás nélkül a kérésünknek nincs súlya.

 
Egy érdekvédelmi cél meghatározása indoklás nélkül csak üres beszédnek, megalapozatlan hőzöngő fecsegésnek, röhejes követelésnek tűnik. A cél indoklásához tettem azokat a kijelentéseket, amit tettem. Láthatjátok, hogy volt és van mögötte bizonyíték.

30 éve csinálok érdekvédelmi munkákat és szeretem is csinálni több területen. Az elmúlt 20 évben eredményes is vagyok ebben. Az előbb felsorolt buktatókon már átmentem és teljesen megalapozottan léptem most is. Nem hagyom abba a méhészek érdekeinek védelmében végzett munkát.

Látom, egyre másra bebizonyosodik, hogy amit kimondok helyes és megalapozott. Kimondtam 2014-ben, hogy Cserényinek és Tóth Péternek távoznia kell a méhészek érdekképviseleti munkájából, mert a méhészek ellenségei azzal, amit a növényvédőszerekkel kapcsolatban képviselnek.

Személyes véleményem szerint Ők ketten dr. Cserényi Péter és Tóth Péter tökéletesen alkalmatlan volt választott tisztségére és hivatalos fórumon korrupt módon viselkedtek és elárulták a méhészeket. De ezt nemcsak ők tették meg, hanem több alkalommal, több helyen több választott tisztségviselőnk is megtette azóta is. Ezeket a személyeket most nem nevezem meg, de tény, hogy ezek mindegyike szerepet játszik Csuja Lászlónak az OMME-ból való kirúgásában, lejáratásában, rossz hírének keltésében.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

Re:Méhészeti programok
« Válasz #667 Dátum: 2017. November 11. 18:24 »
Nem tudom miről beszélsz Geddekas amikor ezt kijelented?
"Engem legyilkolt, megalázott Nagyernyei Attila is (hajdani harcostársam),.."
Nem aláztalak le, és nem gyilkoltalak le!
Ezt Te magad így látod, én viszont nem!
Ne ferdítsd el az eseményeket, finom csúsztatással!
Azért küldtelek szabira, mert azt állítottad, hogy KAMIONOKAT FORDÍTOTTAK VISSZA neonikotinoid szennyezés miatt!
Ezt a mai napig nem tudtad igazolni, és emiatt próbálod más irányba terelni a témát.
Soha nem szúrtalak hátba, de ha így viselkedsz akkor nekem is erősen változni fog a véleményem rólad.
Üdv:
Nagyernyei Attila

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Méhészeti programok
« Válasz #668 Dátum: 2017. November 12. 00:58 »
A kommersz konvencionális hordós exportot nem vizsgálják neo-ra, ezért azt lehet, hogy nem fordítottak vissza. Viszont az exportált 200 tonna bio mézből 80 tonnát átminősítettek ill. visszaküldtek szermaradvány miatt. Ezt megkérdezheted Wildtől.


De te is tudtad Attilla, hogy a konvencionális mézet nem vizsgálják neo-ra! Viszot a biomézet kötelező erre is vizsgálni. Még szeptember közepén elmondtam neked.
« Utoljára szerkesztve: 2017. November 12. 01:05 írta Geddekas »
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

Re:Méhészeti programok
« Válasz #669 Dátum: 2017. November 12. 07:26 »
Így rendben van!
Szerintem lezárhatjuk a témát.
Üdv:
Nagyernyei Attila

*

neo

  • *****
  • 954
Re:Méhészeti programok
« Válasz #670 Dátum: 2017. November 12. 12:19 »
Geddekas!
Azt meg lehet tudni, hogy milyen neo-t, mekkora mennyiségben és milyen mézben találtak? Ha ugyanis bio mézről van szó, akkor ugyebár nem lehet sem repce, sem napraforgó méz. Az nagyon érdekes lenne, ha akácmézben találták volna. Esetleg vegyes virágméz? Akkor viszont a szennyező tétel neo tartalmának ezekénél sokkal magasabbnak kellene lennie. Adott esetben magasabbnak, mint az MRL. Az sem mindegy, hogy csávázó vagy permetező szer.

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Méhészeti programok
« Válasz #671 Dátum: 2017. November 12. 14:04 »
A bioexport jkv-hez nem fértem hozzá. Csak a tényeket közölték a mézkereskedők a bioméhészekkel, akik nem tiltakoztak ez ellen. Ennek alapján gondolom, hogy megalapozott volt a mézkereskedők állítása. Ennek ellenére a mézkereskedők nem voltak elégedetlenek, sőt erőteljesen udvaroltak a méhészeknek.

Rendelkezek konvencionális méhésztől származó jkv-vel. Acetamiprid (0,015 mg/kg) és tiakloprid (0,24 mg/kg) van benne. Teljesen érthető, ha tiametoxam, klotianindin, imidakloprid nem volt benne, hiszen ezek csak a most elvetetett és 2018-ban virágzó repcében lesznek.

Mind az acetamiprid, mind a tiakloprid súlyosan mérgezővé válik gombaölőszerrel együtt kijuttatva.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

*

neo

  • *****
  • 954
Re:Méhészeti programok
« Válasz #672 Dátum: 2017. November 12. 17:40 »

Rendelkezek konvencionális méhésztől származó jkv-vel. Acetamiprid (0,015 mg/kg) és tiakloprid (0,24 mg/kg) van benne.
Amely szintek mindkét esetben meghaladják a megengedett értéket.
Acetamiprid :0,005 mg/kg
Thiakloprid :0,2 mg/kg
Ez pedig felvet néhány dolgot. A nektárban és pollenben több a neonikotinoid annál, amennyi az engedélyezési okiratokban szerepel. Ennélfogva az engedélyezési okiratok toxicitásra vonatkozó állításai sem állják meg a helyüket.

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Méhészeti programok
« Válasz #673 Dátum: 2017. November 12. 20:24 »
Vagy nem tartották be a növényvédősök az előírt technológiát vagy nem jó az előírt technológia vagy dúsul a mézkészítés során a méregmennyiség, hiszen a víz elpárolog és a neo pedig nem. Vissza fogok kérdezni, hogy ezek milyen fajta mézek voltak és mi volt a helyzet a méhcsaládokkal.

Látjátok! Ezért nem szabad rejtegetni az információkat. Ha ilyen információkat rejtegetünk, akkor mi is bűnösök vagyunk, saját méhésztársainkat csapjuk be.
VISZONT
Ha ilyen tényeket teszünk le a minisztérium és a NÉBIH asztalára, akkor el lehet érni változtatást.

Meggyőződésem, hogy Tóth Péter és társai rendelkeztek ilyen és hasonló információkkal, de nem publikálták és nem hívták fel a figyelmét se a méhészeknek, se a hatóságnak, se a minisztériumnak arra, hogy
NAGYON GÁZOS A HELYZET.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

*

atya

  • *****
  • 1043
Re:Méhészeti programok
« Válasz #674 Dátum: 2017. November 13. 07:01 »
Megfelelő írást a megfelelő helyre!
Mindenkinek köszi.
A sikerhez csak annyi kell, hogy képes legyél az életed a magad módján élni.