Méhészeti programok

  • 1130 válasz
  • 459447 megtekintés
Re:Méhészeti programok
« Válasz #630 Dátum: 2017. Október 30. 17:20 »
Tisztelt Méhésztársak!
2017. november 6-án 17 órai kezdettel Szekszárdon, a Babits Mihály Kulturális Központ Csatári Termében egy olyan rendkívüli előadást hallhattok, amire még nem volt példa.
Vendégünk, Prof. Dr. Darvas Béla a Magyar Ökotoxikológiai Társaság elnöke.
előadásának címe: "A neonikotinoidok tündöklése és bukása."
És mivel méhészek vagyunk ezzel egészítette ki:
"Méhek a neonikotinoidok kábulatában."
A nagy érdeklődést jelzi, hogy a Szekszárdi Méhészklubon részt vesz az OMME elnöke Bross Péter, aki egyben a Tolna megyei Méhész Egyesület tagja.
Én úgy gondolom teljesen más képet fogunk kapni mint amit eddig megszokhattatok!
Ezennel nagy tisztelettel meghívom Tóth Pétert az OMME elnökségi tagját, szaktanácsadót, az OMME monitoring vezetőjét, a Veszprém Megyei Növényvédő Mérnöki és Növényorvosi Kamara, Növény-, Környezet- és Élelmiszerbiztonsági Bizottság Tagját......huhh de hosszú volt.
A rendezvényünkre egy meglepetéssel is készülök, remélem mindenki legnagyobb megelégedésére.
A belépés természetesen ingyenes!
Mindenkit szeretettel várunk Szekszárdra!
A mellékelt képet ajánlom szíves figyelmetekbe.

Nagyernyei Attila

« Utoljára szerkesztve: 2017. Október 31. 06:30 írta Nagyernyei Attila »

Re:Méhészeti programok
« Válasz #631 Dátum: 2017. Október 30. 21:41 »
egy olyan rendkívüli előadást hallhatok
Jó füled lehet, de mi lesz a többiekkel? ::)

Re:Méhészeti programok
« Válasz #632 Dátum: 2017. Október 31. 06:35 »
Köszönöm a (jó?) indulatú észrevételedet.
Ugye mennyire más értelmet ad egy betű hiánya?
És egy szó kimaradása...
Ez hangzott el az OMME Küldöttgyűlésén:
Dr.Cs.P. NEM támogatta a neonikotinoidok betiltását!(Hangfelvétel van róla!!!!!!!!!!!!!!)
És mi van a jegyzőkönyvben, amiért Pestre utaztam, hogy megnézzem?
Dr.Cs.P.támogatta a neonikotinoidok betiltását!
A nem szócska kimaradt, mint anno amikor megmondta, hogy a "Doktorokra KELL szavaznotok"!
Egy, általunk támogatott Dr. szavazó cédulájáról lefelejtették(?) a Dr.-t.
Akkor, ott a helyszínen ezt szóvá is tettem, de az Ő doktoruk lett a befutó.
Ennyit egy betű, szó, vagy betűk hiányáról.
Azért tényleg köszönöm, hogy jelezted!
Nagyernyei Attila

Re:Méhészeti programok
« Válasz #633 Dátum: 2017. November 05. 21:52 »
Tehát akkor még egyszer!
Holnap, az-az 2017.november 6-án 17 órakor prof.Dr.Darvas Béla a Babitsban.
"A neonikotinoidok tündöklése, és bukása."
FIGYELEM!
Rendezvényünket megtiszteli Dr.Körmendy-Rácz János a Magyar Apiterápiás Társaság elnöke is.
Korlátozott számban megvásárolhatjátok nála Szergej Alekszejevics Popravko professzor, orosz tudós most kiadott könyvét, melynek címe: "A mézelő méhek védőanyagai"
Nagy öröm számomra, hogy nem régen élőben hallhattam előadását.
Ára: 8.300 Ft
Nagyernyei Attila

Re:Méhészeti programok
« Válasz #634 Dátum: 2017. November 06. 21:53 »
Tisztelt Méhésztársak!

Nagyszerü és szinvonalas előadást hallhattunk ma a nagytekintélyü,nemzetközileg elissmert szaktekintélytől, prof.Dr.Darvas Bélától.Sajnos most az előadása során kellett rádöbbennem arra,hogy a Tóth Péternek az OMME nevében tett 2010,2012 és 2013-as nyilatkozatai alapján lehetett az elmult és idei években ilyen katasztrófális mértékű a "neos" derogáció!!!De ahogy az előadás közben ás után érzékeltem, a hallgatóság többségének is ez volt a véleményeTudni illik a mezőgazdasági szaktárca ezekre a nyilatkozatokra hívatkozik,hogy a méhészeknek nincs problémája a NEONIKOTINOIDOKKAL!
Ez szégyen és gyalázat,hogy az általunk megválasztott vezető nem a MÉHÉSZEK,hanem a vegyszergyártók (Bayer) és gazdálkodók érdekeit védi!Én a helyében ezek után bocsánatot kérnék a Méhésztársadalomtól és  azonnal lemondanék a tisztségemről!       
« Utoljára szerkesztve: 2017. November 06. 21:58 írta Szakállas »

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Méhészeti programok
« Válasz #635 Dátum: 2017. November 06. 22:44 »
Idézet
Sajnos most az előadása során kellett rádöbbennem arra,hogy a Tóth Péternek az OMME nevében tett 2010,2012 és 2013-as nyilatkozatai alapján lehetett az elmúlt és idei években ilyen katasztrofális mértékű a "neos" derogáció!

Micsoda? Hát eddig hol voltál? Ezer éve nyilvánvaló.
Tán aludtál mindíg?

Pedig te ott voltál mindíg, minden olyan rendezvényen, ahol ez egyértelműen kiderült.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

Re:Méhészeti programok
« Válasz #636 Dátum: 2017. November 06. 23:41 »
Sajnos a méhészek ülnek a kaptár tetején és várják , hogy berepüljön a szájukba a csávázott galamb !!!!!!!!! Ezt azért tehette , mert hagyták mások érdekeit szolgálni nem a méhek-méhészekét !!!!!! Remélem egyszer mindenki elnyeri méltó büntetését , de addig is hány milliónyi méhecskének kell elpusztulnia  !!!! Nem hiszem el , hogy ennyire hogyan lehetett a méhészeket palira venni !!!!!
« Utoljára szerkesztve: 2017. November 06. 23:53 írta mézengúz »

Re:Méhészeti programok
« Válasz #637 Dátum: 2017. November 06. 23:50 »
Tisztelt Fekete-Fehér Méhészklub olvasók!
Szeretném mindazokkal közölni akik a mai rendezvényünkön nem tudtak részt venni, hogy  prof.Dr.Darvas Béla világszínvonalú előadását a neonikotinoidokról néhány napon belül ITT megnézhetik, mivel
a Tolna Megyei Méhész Egyesület az egész előadásról, egy kisfilmet készíttetett.
A film akkor igazán érdekes, ha teljesen végig nézitek, különben nem fogjátok megérteni az összefüggéseket.
A közel 2 órás előadás után néma csend volt a teremben, majd kérdésekkel bombázták a méhészek az előadót, és az OMME elnökét.
Ha egy szóval tudnám jellemezni a részt vevő méhészek hangulatát, akkor a letargia pontosan ezt fejezné ki.
Saját magunk pusztítjuk el környezetünket.
Nézzétek meg, érdemes.
Ez volt a beharangozott meglepim számotokra.
Ahogy körbe néztem a teremben, voltak Siófokról, Alapról, Kalocsáról, Pécsről, Paksról,Németkérről, Bonyhádról, Pestről,Nagykovácsiból, Szekszárdról, Szakályból, Tamásiból, Bajáról, Őcsényből, Nagydorogról, Kajdacsról,Bátaszékről, Szálkáról, Hidasról, Alsónémediből és még sorolhatnám.
Tehát kijelenthető, hogy ennek nagy híre lesz széles e hazánkban.
Jó éjszakát kívánok!
Nagyernyei Attila


Re:Méhészeti programok
« Válasz #638 Dátum: 2017. November 07. 09:31 »
Sziasztok

Már régen szólaltam meg, de most úgy érzem muszáj kibeszélnem magamból amit tegnap Szekszárdon hallottam, mert különben károsodni fog az eddig sem tökéletes elmém. 
Dr Darvas Béla professzor  érthető, tényekkel alátámasztott rendkívül magas színvonalú előadását követően egy rövid, de döbbent csend követte.
Nekem már hosszú évek óta meggyőződésem, hogy a vegyszerek nem az emberek "barátai", de az előadás  még engem is "sokkolt".

Nem értem azokat az embereket, legyen az vegyszer gyártó, vegyszer forgalmazó,  mezőgazdász, vagy növényvédős szakember, akik a könnyű munka és a profit szellemében a szülei, a gyerekei, az unokái , dédunokái életét és egészségét képesek feláldozni!!!!!

Mivel méheink - a környezet legérzékenyebb "szenzorai"- , már megkongatták a vészharangot, az OMME -nak kutya kötelessége felvenni a harcot bizonyos  vegyszerek indokolatlan használatával szemben és minden áron védeni a jelen és a jövő nemzedékét!!
Mert, ha nem az katasztrofális következményekkel jár.

Az OMME 201o-11-12-13 -as állásfoglalása már így is visszafordíthatatlan  folyamatot indított el, kérem az elnökség tagjait  NE FOKOZZA ezt tovább.
Mi méhészek szabaduljunk meg a gáncsoskodó vezetőinktől, mert önként távozni nem fognak!!
Nyilván mindannyian tudjuk kikről beszélek, nem kell ezt ezeregyedszer is leírni.

Végezetül szeretnék mindenkit arra kérni tegye meg a tőle telhető legtöbbet a jövőnk biztonsága érdekében.

Tóth Péter Urat rendkívül hiányoltam a hallgatóság között, bár kétlem, hogy kétlakisága miatt bárminemű gyors változás állna be a hozzáállását illetően.

Tisztelettel: Bercsényi


Re:Méhészeti programok
« Válasz #639 Dátum: 2017. November 07. 10:35 »
Nagyon komoly felkészülést követően, minden szava ült az előadásnak. Köszönjük.

Számomra egyetlen a tanulság:
Az emberi önzés és a kapzsiság az, amelyik a rövidtávú előnyöket előnyben részesítve, a nehézséget kerülve szeretne azonnal minél több pénzhez jutni.

Néhány gondolat: A közmunkások állami pénzen megvett motoros kaszákkal állami bérezés mellett irtják az árokpartok virágzó növényeit, amelyek a méheknek és más beporzók élettere.

Ha van egy gazdának egy elgyomosodott táblarésze, akkor kapjon közmunkásokat, akik azt vegyszermentesen, kapafixxel gyomtalanítják. 1. a közmunkás értelmes dolgot csinál. 2. A közmunkás nem rombolja a környezetet, nem irtja a virágos növényeket. 3. A gazda természetbeni támogatást kapott ahhoz, hogy ne vegyszerezzen. Ha vegyszerrel csinálja, akkor sokszorosát szórja ki a vegyszernek.

A hatóságnak vizsgálnia kellene a köztes termékek, mint pl. liszt beltartalmát. Ha a glifozát tartalom a lisztben megnő, akkor olyan súlyos bírságot szabjon ki, hogy a malmok kezdjék el bevizsgálni a búzát is.

A méhek esetében is több, megalapozott vizsgálat kellene. Szakmailag vezetett, nemzetközi szinten is unikális kísérlet, és megalapozott értékelés kellene. Olyan, amilyen az oroszoknál már volt. Emlékeztetlek benneteket Mannapov professzor, a Moszkvai Tyimirjázev Mezőgazdasági Akadémia Méhészeti Tanszékének vezető professzorának szavaira: "Nem nanogrammokat kell méricskélni - mert az módszertanilag hibás. Azt kell megnézni, hogy a méhek viselkedésében, fiasításában, stb. milyen változás áll be." Ha belegondolunk nemcsak érthető, de triviális is. Hiszen minél erősebb hatású egy molekula, annál kevesebb kell belőle. Azon molekulák, amelyek már pikogramm (ha leírjuk a piko-grammot akkor a nulla és vessző után előbb 11 darab nulla, majd jön egy egyes) mennyiségben is hatnak no azok bivalyerősek, és pont azokat nem tudja a labor kimutatni.

Ha a hatóság nem hiszi el a nemzetközi szakirodalom professzorainak, pl. a glifozát hatásait, a rákkeltő hatását, akkor végeztessen magyar állatkísérleteket egy "független" konzorciummal. Nézze meg, gyors fejlődésű egyedeken, majd valamely más szervezeten a "három generáción át ette" hatását.

És sok helyen már van helyettesítő: a búzának is van olyan vállfaja, amelyik sokkal kevesebb kémiával nagyüzemben termeszthető. Csak a vetőmag drágább, amely persze a végtermék árában nem érvényesíthető. Megint a kapzsiság. Csak amiatt nem megy át. Meg botrány nélkül az istenadta sem érti.

Mellesleg hol van a jövő generáció Ombudsman, amikor a 100 év alatt bomló mérgekkel szórja tele valaki a termőföldet?
« Utoljára szerkesztve: 2017. November 07. 11:24 írta KörmendyRácz »
Einstein tévedett: Ha csak méheink vannak, már akkor leáldozóban az emberiség létjogosultsága!

Re:Méhészeti programok
« Válasz #640 Dátum: 2017. November 07. 11:04 »
 Szégyen és gyalázat, méhész vezetőink nézték hülyének a méhészeket /14 éven keresztül nevettek az arcomba , hogy nincs  csávázószer-nosema probléma Magyarországon/ !!!!!!!! Ez nem más mint szándékos károkozás !!!!

Re:Méhészeti programok
« Válasz #641 Dátum: 2017. November 07. 18:52 »
Holnap késő délutánra lesz a kezemben a kész film.
Semmi vágás, semmi korrektúra!
Azért volt szükség profi kameramanra, mert 2 kamerával vette fel az előadást.
Amikor a professzor Úr beszél, Őt fogjátok látni, amikor a képekről, diagramokról fejti ki gondolatait, akkor pedig azt.
Én már bele néztem, alakul.
A kisfilmet a Tolna Megyei Méhész Egyesület megrendelésére készítették, a méhészek tájékoztatásra.
Nagyernyei Attila

*

oszkár

  • *****
  • 1149
Re:Méhészeti programok
« Válasz #642 Dátum: 2017. November 07. 18:55 »
P
« Utoljára szerkesztve: 2019. Szeptember 23. 15:47 írta oszkár »

Re:Méhészeti programok
« Válasz #643 Dátum: 2017. November 07. 19:09 »
Attila mindenki tudja rólad, hogy TéPé-t nem nagyon komálod. Darvas prof. előadásában sok az átfedés az itteni dolgok között azok mondták akik ott voltak Szekszárdon. Érdekelne a véleményed ha nem zárkózol el előle.

Re:Méhészeti programok
« Válasz #644 Dátum: 2017. November 07. 19:15 »
Én is várom.Facebook ra nem lehet feltenni ? Ott is elég sok méhészt el lehetne érni.