Méhészkedés fekvő kaptárban

  • 814 válasz
  • 418596 megtekintés
*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Méhészkedés fekvő kaptárban
« Válasz #480 Dátum: 2016. Május 02. 18:16 »
Állatorvosok még a nátronszódás átmosást is ajánlják.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

Re:Méhészkedés fekvő kaptárban
« Válasz #481 Dátum: 2016. Május 03. 21:06 »
Az anyakorlátozással lassan végeztem mivel az időjárás sokszor közbeszólt.
Ma nagyon "kellemes" változékony idő mellett méhészkedtem.
Néha felhőszakadás, majd jégeső, dörgés villámlás, napsütés.
Egyik pillanatban jó idő, meleg, másik pillanatban februári hideg.
A mellékelt képet még áprilisban készítettem.
6 ilyen fias, és 2 nyitott elegendő egy 18-as kaptár megtöltéséhez anyakorlátozás idején.
Nagyernyei Attila
 

Re:Méhészkedés fekvő kaptárban
« Válasz #482 Dátum: 2016. Május 03. 21:17 »
MI is ma végeztünk a családok akácra állításával .  Feleségem 5 nap alatt 320 db anyát keresett meg, volt amikor esett az eső vagy 10 c fok volt a hőmérséklet !!!!!!   Sokszor rúgtak-haraptak a méhek !!!!!!! Sajnos volt sírás -káromkodás a méhészkedésre alkalmatlan idő miatt !!!

*

ata67

  • *****
  • 521
Re:Méhészkedés fekvő kaptárban
« Válasz #483 Dátum: 2016. Május 04. 06:26 »
Ez is benne van a méz árában..., erről sokszor fogalmuk sincs a vevőknek.

Re:Méhészkedés fekvő kaptárban
« Válasz #484 Dátum: 2016. Május 04. 15:07 »
Azt szeretném meg kérdezni, hogy amikor az anyát le korlátozzuk mikor nyitjuk ki az ő kijárójukat is  köszönöm a  válaszokat ellőre is .

Re:Méhészkedés fekvő kaptárban
« Válasz #485 Dátum: 2016. Május 04. 15:45 »
Ha csak egy akácot fogsz, akkor nem szükséges kinyitni. Időnként érdemes a heréket kiengedni (déltájban), hogy ne vergődjenek az anyarácsban.

Ha második akácra is vándorolsz, akkor a szakirodalom szerint első akácon, a hordás 5-6. napján kell megnyitni az anyás részt. Ezt nem tapasztalatból írom, mert én nem vándorlok.

Re:Méhészkedés fekvő kaptárban
« Válasz #486 Dátum: 2016. Május 04. 17:31 »
Nekem is lett pár hordó repcém, de fele sem mint tavaly :'(, ez különösebben nem izgat, mert hát ilyen volt az időjárás, le van tojva.
Jobban idegesít sokkal az hogy elhajtanak mindenhonnan, a repcével együtt :(, majd akác után, meg május végén, meg a jó anyámba :(, tavalyhoz viszonyítok!!
Amikor szinte a pergető alól kapta ki a felvásárló, jó áron lélekszakadva :D, mozdulnom sem kellett :D.
Na mindegy majd csak jobb lesz.
 
(hoppá! ez nem jó helyre írtam, bocsánat.)
Üdv:robi

Re:Méhészkedés fekvő kaptárban
« Válasz #487 Dátum: 2016. Május 04. 17:36 »
köszönöm szépen a választ nem vándorlok második akácra.

*

zümi

  • *****
  • 1382
Re:Méhészkedés fekvő kaptárban
« Válasz #488 Dátum: 2016. Május 12. 17:05 »
Hasznossá teszem magam, megyek viaszt főzni! Ebben az esős időjárásban, úgysem lehet mást csinálni.
Azért ma is történt egy jó dolog, egy rajjal több van a kaptárban :) :D
Mindig arra kell törekedned, hogy a legjobb legyél, de sosem szabad elhinned, hogy az is vagy.

*

zümi

  • *****
  • 1382
Re:Méhészkedés fekvő kaptárban
« Válasz #489 Dátum: 2016. Május 18. 09:39 »
Tegnap rápillantottam néhány "erősebb" családra, nagyon jó érzés volt látni, a megtépázott akác fák csepegtetnek egy kis nektárt :)
Biztattam a méheket ne adják fel, mert még lesz feladatuk a következő napokban :P
Úgy látom a rajzási láz véget ért a méhészetemben...

NEHÉZSÉGET!
Mindig arra kell törekedned, hogy a legjobb legyél, de sosem szabad elhinned, hogy az is vagy.

Re:Méhészkedés fekvő kaptárban
« Válasz #490 Dátum: 2016. Május 18. 16:26 »
'Biztattam a méheket ne adják fel, '
Zümi, ez nagyon tetszett. Én is most ebben a stádiumban vagyok, de főleg magamat biztatom. Ha nem is nagy dobás, de valami lehet még azért az akácból. :-X

*

zümi

  • *****
  • 1382
Re:Méhészkedés fekvő kaptárban
« Válasz #491 Dátum: 2016. Május 18. 19:56 »
Kamikaze!
A mai átlag Délen 2-3 kg ahol nem fagyott el és szépek a méhek!
Mindig arra kell törekedned, hogy a legjobb legyél, de sosem szabad elhinned, hogy az is vagy.

Re:Méhészkedés fekvő kaptárban
« Válasz #492 Dátum: 2016. Május 19. 06:38 »
Nekem biztos nem volt ilyen jó. A mérleget meg nem hozom ki mert az 1főre jutó pigmentszám erősen meghaladja az országos átlagot a környéken így mért eredményem csak a végén lesz.

Re:Méhészkedés fekvő kaptárban
« Válasz #493 Dátum: 2016. Május 19. 07:09 »
Az ilyen "sokat kapott" virág a jó idő beálta utáni második napon szokott nagyot produkálni, ez akár lehet tizen kiló is de többnyire 7-8 kilós napi mérés a jellemző, majd a következő napon erőteljes visszaesés néhány kilóra, de akár beálhat a kilózás is.  Ez természetesen függ hogy a hidegfront milyen virágzási stádiumban érkezett. Amikor még éppen a hordás beindulásának a kezdetén, akkor még sok parázsvirág van, a hideg napokon a hőmérséklet nem vagy alig emelkedik 10 fok felé, a virágok látszatra hibernálódnak. Természetesen minél hosszab a hidegfront, az egyre romló esélyeket hoz. Ha nem mérünk hirtelen kiugró erdményt, az az több napon keresztül 4-5-6 kilóznak akkor már joggal lehet reménykedni. Ebben az évtizedben a 2011- es év képezett kivételt. A tavalyi esztendő sem volt front nélküli, de ennek az érkeztekor már minimum  80% ra meghordott kaptáraink voltak.

Re:Méhészkedés fekvő kaptárban
« Válasz #494 Dátum: 2016. Június 01. 20:12 »
A mellékelt képekhez a megjegyzésem.
1.
Pörgetés előtt az NB18-as, amikben akác alatt 17 keret volt!
2.
Pörgetés után a méhes ház.
Nagyernyei Attila