Tavasz

  • 203 válasz
  • 111442 megtekintés
*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Tavasz
« Válasz #105 Dátum: 2014. Április 02. 08:18 »
Nem panaszkodhatunk. Ebben az évben lesz kettő, sőt lehet három akác is, annak, akinek a méhcsaládjai felfejlődnek.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

*

bekesm

  • ***
  • 168
  • HUNOR/12
Re:Tavasz
« Válasz #106 Dátum: 2014. Április 02. 19:16 »
2014.04.01. készült kép.

*

zümi

  • *****
  • 1382
Re:Tavasz
« Válasz #107 Dátum: 2014. Április 02. 21:23 »
Kezd virágozni a repce :o
Attila, ha jól láttam ahol laksz arra fele is :D
Mindig arra kell törekedned, hogy a legjobb legyél, de sosem szabad elhinned, hogy az is vagy.

Re:Tavasz
« Válasz #108 Dátum: 2014. Április 06. 20:03 »
Sziasztok ! Nálunk is szépen virágzik a repce, de minden gyűmőlcs fánál is még tart a virágzás. Az akác is szép olyan mint ahogy bekesm fotoján  látszik.  Űdv. Antal

Re:Tavasz
« Válasz #109 Dátum: 2014. Április 07. 21:26 »
A mai napon elkezdett petézni az első idei párzású méhanya nálam.

Üdv. jani bátya

Re:Tavasz
« Válasz #110 Dátum: 2014. Április 10. 08:21 »
Sziasztok!

Ma reggelre Fényeslitke (Nyírség) belterületén kb. 4 mm vastagságú jeget találtam at utánfutóm ponyváján.

Re:Tavasz
« Válasz #111 Dátum: 2014. Április 10. 08:24 »
Szia Zoli!
Azt hittem már, hogy nem írsz nekünk, de megvallom jobb hírekre vágytam.
Üdv:Attila

Re:Tavasz
« Válasz #112 Dátum: 2014. Április 10. 08:39 »
Szia Attila!

Csak kiváncsi voltam történik-e valami méhek vs. növényvédelem ügyében ha nem zavarom felvetéseimmel az érdekképviseletet.
No meg ezek a választások, érdemi munkáról már hallani sem akartak sehol a közigazgatásban. Lehet ezután sem , de majd meglátjuk.

*

ata67

  • *****
  • 521
Re:Tavasz
« Válasz #113 Dátum: 2014. Április 10. 21:40 »
Tisztelt N. Attila!
Mindig örömmel olvasom a szakmai írásaidat.
- Mit gondolsz, 1/2 NB rakodóban mennyi fiasnak illik lenni korlátozás idején egy termelő családban?
- Március 14.-én írtad, hogy megpattant az akác. Ehhez képest írja az irodalom, hogy 5-7 hét a virágzás ideje. Te mikorra tervezed korlátozni az anyákat?
Köszönettel: Attila

*

kiskakas

  • *****
  • 3248
Re:Tavasz
« Válasz #114 Dátum: 2014. Április 11. 23:38 »
QUQURIQ!

Üdv. Mindenkinek!

Csütörtök reggelre -4,2 C volt a reggeli minimum.
Még nem volt időm akácvesszőt vági, további hajtatásra.
Egy biztos, hogy az április vági akácvirágzás jól meg fog csúszni.
Ez a tartós hűvös idő visszafogja az akác fejlődését, már ahol nem fagyott le.
Szerintem az akác május első hetének végére diagnosztizálható.
A nógrádi akác majdnem egybe fog esni az ország középső részével, mivel egyszerre virágoztak el a meggyesek, és egyszerre kezdtek virágozni az almások.
Számítani lehet a családok túlfejlődésére, idő előtti rajzására.
Nagyon gyorsan felélték a családok az idei frissen hordott mézeket.
A fedett fiasítás gigantikus mértékű!!!
Aki nem bővít elég gyorsan, már meg is szorultak a családjai.
Nincsen elég hely az anyának petézni!!!
Aki így járt, már nagyon nehéz visszafordítani az eseményeket....
Ha makacs rajzásba kezdtek a családok, ne a bölcsőtúrással foglalkozzunk, hanem a szaporítással.
A törzs család anyját vegyük el, mézes virágporos kerettel+ egy üres keretet adjunk neki, szűkítve.
A törzsnél hagyjuk meg a legszebb bölcsőt.
Kikel az anya, bepárzik, de nem rajzik!
Sőt még mézet is hord!
Már anyákat is lehet nevelni!
Legeredményesebb, ha pár órás petét helyezünk át, persze serkentsünk előtte pár napig.
Anyátlan starter családot használjunk 24 h-ra.
Az elfogadott bölcsőket csak anyás dajkának adjuk be, persze már ez is serkentve legyen. Ne feledkezzünk itt meg egy műlépes keret behelyezésének, hogy ne építsék össze a bölcsőket a méhek.
Most még népesre csináljuk a pároztatókat az éjszakai hideg miatt!!!
Hát igen, a csapadék hiánya miatt nem fogunk nagy repce mennyiségeket pergetni, viszont családjaink nagyon szépen felfejlődnek akácra!
A hársnak, a gyalogakácnak és a vaddohánynak is nagyon kellene az eső országszerte!
Lehet, hogy már késő is?

A Kiskakas!

Re:Tavasz
« Válasz #115 Dátum: 2014. Április 12. 06:33 »
Sziasztok!
Valóban a hűvös éjszakák és a hideg hajnalok visszafogták egy kicsit az akác fejlődését.
Azért vannak intő jelek,hogy mégis korábban lesz. El kezdett virágozni a galagonya!
Bizony, az akác akkor indul amikor a galagonya elvirágzik. Én most úgy látom, hogy lesz közöttük egy hét, ami nem baj.
A galagonya rendkívül szeszélyesen mézelő cserje. Ahol tömegével fordul elő, esetleg elvehető mennyiséget is ad.
Én a 30 év alatt háromszor pergettem róla. Valahogy most úgy látom az idén több virág van a galagonya bokrokon.
Méze, teája a szív motorja. A vásárlóim kedvenc mézfajtája. Méze világos színű, de a gyermekláncfű, és az árvacsalán kíséretében, kicsit sárga, enyhén zöldes árnyalatú lehet. Hasonló íze van mint régen a "bocskor szíjnak". Aki teheti pergesse ki, nagyobb mennyiségben tolakodó ízével az akácot is elrontja.
Én imádom,kedvenc mézelő növényem, minden szeszélyessége ellenére.
Virágpora és kevéske nektárja, megbolondítja a méheket. Akác előtti utolsó természetes méhlegelőnk.
Ha biztosan mézelne soha nem cseréltem volna repcére.
A végére hagytam, de érdekességnek nem rossz. Tegnap hívott egy Baranya megyei méhész, hogy kollégája már korlátozza az anyákat. Szerintem sok galagonya teát fogyasszon, mert szüksége lesz rá. Túlpörgött.
Nagyernyei Attila

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Tavasz
« Válasz #116 Dátum: 2014. Április 13. 10:41 »
Nálunk a galagonya bimbója gombostű fejénél alig nagyobb.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

Re:Tavasz
« Válasz #117 Dátum: 2014. Április 13. 13:59 »
Út menti galagonya teljes virágzásban,a réten az erdősávban még van pár napja.Repce teljes harci díszben,méhek száguldoznak,dió porzik.A kis akácosban kb 1,5cm-es dárdák.Tegnap és ma reggel a leszálló köd miatt megúsztuk a fagyot,remélem holnap is így lesz.
„Ha meg tudjuk változtatni önmagunkat,
a tendenciák is megváltoznak a világban.
Ahogy az ember megváltoztatja a saját természetét,
úgy fog irányába megváltozni a világ hozzáállása.
Nem szabad arra várnunk, hogy lássuk, mások mit tesznek.”

Re:Tavasz
« Válasz #118 Dátum: 2014. Április 14. 09:05 »
A tegnapi területbejárásom alkalmával, bizony egy kicsit elszomorodtam,  eléggé komoly fagykár érte az akácot szinte csak a legmagasabb fák tetején vannak virágbarkák. :'( :'(

Üdv. jani bátya

Re:Tavasz
« Válasz #119 Dátum: 2014. Április 14. 17:48 »
Megjött az eső a repcére  :-\, remélem az akácosokra is jut belőle, sajnos a télen nem igazán kaptak csapadékot.

Üdv. jani bátya