http://www.atv.hu/kulfold/20191218-szigoritanak-a-mehek-vedelmet?fbclid=IwAR2KbYfQUVcJolec8rGsulerYV4BOII9BIdFFCnLJh37SfrSsALbjbs9QUc
Itt erről írnak:
"A beporzók elengedhetetlenek a biológiai sokféleség fenntartásához, a mezőgazdaság működéséhez és számos növényfaj reprodukciójához - olvasható az állásfoglalásban.
A képviselők ezért teljes körű és megfelelő forrású cselekvési program kidolgozására kérték a bizottságot.
Az Európai Bizottság adatai szerint az Európai Unióban a gabonafajták 84 százalékának, a vadvirágfajok 78 százalékának létezése nagy részben az állati beporzástól függ. Az unió éves mezőgazdasági termelési értékéből 15 milliárd euró közvetlenül a beporzó rovarokhoz köthető.
atv.hu/MTI"
Ata67 írja:
Szép gondolat..., de nem hiszem, hogy a rendszer összeomlása nélkül tesznek valami érdemlegeset.
Vessük ezt össze ezzel a feltételezéssel: ha tényleg a fenntartható fejlődést követné egy állam, akkor jelentősen csökkenne a fogyasztás, de ezzel együtt a GDP (dzsidipipi-Hofi) is. Ha valóban megteszi egy állam, hogy a fenntartható fejlődés elve szerint cselekszik, akkor veszít a versenyben. (Abban a versenyben, ami eleve kölcsön pénzből van finanszírozva, tehát létre se jött volna, ha nem lenne az a "jótékony" kölcsön)... Akkor nem tudja fizetni a kölcsöneit és összeomlik. Ezért kellett elszakadni az aranytartalék alapú pénzteremtéstől. Az behatárolt volt, míg a számlapénz tetszés szerint, illetve a kölcsön-felvevők igénye/lehetősége szerint szaporítható.
Az állítás, hogy "eleve kölcsönből van finanszírozva" a verseny, az sem igaz így... Ahhoz, hogy valaki kölcsön adjon, kell, hogy legyen saját pénze. (Gondoljuk ezt mi.) Kinek lehetne annyi pénze, hogy a glóbuszon megtermelhető vagyonnak a többszörösével rendelkezzen? Annak a "fickónak" (vagy inkább fikciónak) előbb meg kellett volna keresnie azt a pénzt. (Egy fickóra vetítem, egyszerűbb így elmondani). Nem kereste meg, csak kinyomtatta, mert megszerezte hozzá az engedélyt, azután kölcsönadta kamatra. Mi csak az általa nyomtatott pénzt használhatjuk kamatra, nincs saját pénzünk. Így fordulhatott elő, hogy a világ vagyonához képest többszörös pénz van a földön, amire próbálnak a szerencsétlen államok kamatot fizetni, de a természeti erőforrások, és a csóró föld termelőereje véges. A rossebnek sem akar végtelen kamatforrásként üzemelni.
Visszatérek a kiinduló gondolathoz: "Az Európai Bizottság adatai szerint az Európai Unióban a gabonafajták 84 százalékának, a vadvirágfajok 78 százalékának létezése nagy részben az állati beporzástól függ. Az unió éves mezőgazdasági termelési értékéből 15 milliárd euró közvetlenül a beporzó rovarokhoz köthető."
Amíg a pénzrendszeren, és az általa kiváltott hamis versenyviszonyokon nem akarnak változtatni, addig hiába íródnak ezek a jogos aggodalmak. Egy, ami mindent visz: a DZSIDIPIPI KÉNYSZER!