Nincs rá indok amiért, a méhészeti ágazatot bővíteni, sőt, csak szinten tartani is kellene.
Gondolkodjunk csak el kik a méhészek?
A méhészek legalább 60% képes bonyolultabb fizikai munkára. Asztalos, lakatos stb. Autót vezet. Tudjuk kik a méhészek ma. Tudásuk a társadalom legbonyolultabb, leginkább átfogóbb tudását hordozzák magukban.
Mára a társadalom leginkább kockázat vállaló rétegévé alakult, akik még itthon vannak.
Nincs olyan ország, ahol a társadalom tudománnyal foglakozó szakemberek, ne úgy gondolnák, hogy ezt a réteget, kár erre az ágazatra elfecsérelni, amikor óriási a munka erő hiány.
Az persze, hogy ezek az emberek, hogyan gondolkodnak, a munkahelyekről, a főnökhöz való viszonyról stb, az őket nem érdekli, kizárólag a mint munka erő léteznek számukra.
Ráadásul, az ágazatban túl sok ember van.
Akkor, amikor gyurcsányék alatt munka erő többlet volt, vagy is munka nélküliség, akkor a méhészkedés, bizonyos munka erőt lekötött, ami a piacon megjelent volna. Mint egy feszültség levezető eszköz volt. Ekkor kezdték osztogatni a fiatal gazda pályázatokat, ami Uniós pénz volt, és nem is került semmibe az államnak.
Most azonban már más a helyzet.
Nem érdekük ugyan is az országban szinte legmobilisabb, legkockázat vállalóbb munka erőt a méhészetben tartani, mivel máshol kell. Az más kérdés persze, hogy lesz, és már van is rá példa, hogy van, aki a méhészet felszámolásával egyidőben külföldre távozik.
Ezért, a méhészet kivételezettségét nem érdekük tovább fenntartani. Más kérdés, hogy ez nem kivétel, csak normalitás, és inkább ide kellene eljutatni más ágaztokat is, nem hogy a méhészeti ágaztot is a többihez hasonlóan tönkre tenni.
De, most ez következik. A kicsiket tönkre teszik, a nagyokkal meg komoly adót fizettetenek. Valószínű a közepes méhészetek pedig a kettő között fognak őrlődni.
A leépítés most kezdődik és mindaddig fog folytatódni ameddig a beporzás hiánya , majd megfordítja a tendenciát.