Mi volt a hiba? Csak annyi, hogy az OMME Alapszabály szerint a meghívót 15 nappal korábban kell kiküldeni. Mivel a gödöllői küldöttgyűlés november 16-án került megtartásra, így a november 30-án Budapesten megrendezett, emberi számítás szerint nem felelt meg a 15 napos kritériumnak.
Az persze ismét csak nem volt meglepő, hogy nagyjaink az erre vonatkozó észrevételt, minden más kényes elemmel együtt leseperték az asztalról. Most aztán csipegethetik a lehullott morzsákat.
A mai, de még nem jogerős döntés egyenes következménye lehet és kell, hogy legyen a megerőszakolt, március 28-án elkövetett módosítás tiszavirág élete. Azaz valójában nem történt semmi!
Ennek alapján javasolnám a Tisztelt Alapszabály Előkészítő Bizottságnak, hogy éljenek a lehetőséggel és tényleges szakmai munkát végezve, olyan Alapszabály tervezetet alkossanak, ami minden tekintetben megfelel a magasabb szintű jogszabályi követelményeknek, és az sem lenne baj, ha nem riadnának vissza egy-egy jelenleg kényesnek tűnő szabályozási elem korrekt megfogalmazásától. A majd kérünk állásfoglalást című ködösítés eddig sem és ezután sem fog eredményre vezetni, legfeljebb időhúzásra lehet jó, egyben alátámasztva a korábbi aggodalmat a 4.000.000 Ft-os tervezett ügyvédi díj mértékére vonatkozóan. Már tudjuk, hogy egy módosítás = 500.000 Ft. Ha a március 28-ai Küldöttgyűlést nézem, úgy nem is olyan rossz órabér! Ismételni tudom csak a korábbi felvetésemet, nem zavarna a dolog, ha nem nekünk kellene fizetni a révészt, mert mit is ír(mond) a hogy is hívják?! Mind ezt persze az OMME pénzén!
Azt is jó lenne már sokaknak tisztán látni, hogy valójában ki, illetve mi az OMME.
Tisztelet azoknak, akik valamikor önzetlenül, lelkesen a szakmát képviselve létre hozták, és úgy tűnik néhány hozzászólásból, hogy még ma is azt a képet őrizték meg maguknak. Egyik oldalról az a kép egy kicsit megsárgult, de ezzel együtt színesebb is lett, mert a világ is oly mértékben változott, hogy azt nem lehetett, lehet figyelmen kívül hagyni. Ez önmagában nem is lenne baj, ha ténylegesen a méhésztársadalom javát szolgálná, mert hogy szolgálhatná 100%-os mértékben.
De miért nincs ez így? Nehéz lenne hitelesen, teljes körűen megfogalmazni, ahhoz minden részletet pontosan ismerni kellene, de ilyen ismeretekkel azt gondolom, hogy csak egy nagyon szűk kör rendelkezik, aztán ezt vagy elmondják vagy nem, de az egyik az biztos. És az sem mindegy, hogy hogyan teszik mind ezt.
Az látható volt, hogy Gödöllőhöz képest a március 28-i Küldöttgyűlés már majdnem a demokrácia kivirágzása volt - jön a tavasz - de valójában amíg egy ember mondja meg, hogy mi a szabály, addig az nem demokrácia, legfeljebb demokratikus centralizmus. Meghallgatom és majd eldöntöm, mert vannak önkéntes segítőim nem is kis számban.
Még valamikor iskolás koromban az április 1-t a "bolondok napjaként" tartottuk számon és viccelődtünk a tisztesség határain belül.
Ami ma történt az nem vicc, nem hiszem, hogy nevettek volna az érintett felek. Az azonban bizonyos, hogy igazolást nyertek a korábbi felvetések a törvénysértéseket illetően amibe vélhetően az elefántcsont torony is bele remegett. Ez csak a kezdet.
Dr. Horváth Zsolt