Méhlegelő

  • 2829 válasz
  • 1194209 megtekintés
Re:Méhlegelő
« Válasz #2685 Dátum: 2023. Augusztus 22. 18:31 »

Ahonnan az idén indultak, és most hol vannak az egy sikertörténet.

Nagyernyei Attila
Amikor tavasszal ott voltam nálad és láttam , hogy igen szarok a méheid,  akkor most ki mondott igazat ?????
Érdekes ezek a te méheid mindig jók aztán meg kiderül , hogy szarok...

Re:Méhlegelő
« Válasz #2686 Dátum: 2023. Augusztus 22. 18:36 »
Miért nem álltál meg?
30 méterről el tudtad dönteni, hogy gyengék?
Vagy talán ennek drukkoltok?
Igen, voltak anyátlanok, gyengék, de a jók folyamatos csapolásával az egész állomány gyönyörű lett!
Ezen mit nem lehet érteni?
Üdv:
Nagyernyei Attila

Re:Méhlegelő
« Válasz #2687 Dátum: 2023. Augusztus 22. 18:39 »
Ó akkor még azt mondta, hogy akácra rendeződtek. Most meg már a betelelés előtt lettek ilyen szépek.
Természetesen mindent elhiszünk. Miért ne?
Oszkár, majd nézd meg a kaptártetőn a beosztást, mint akkor. Emlékszel?

Na szóval Attila, ha a rakodóról leveszed a mézteret, akkor nem tudják szétszórni a szolidágót. Te a rakodót is fekvőként próbáltad kezelni, de nem ez a baj. Fogalmad sincs milyen egy időszaknak megfelelő méhcsalád, de osztod az észt, és kiröhögteted magad, valamint elhiteted a kezdőkkel, hogy ezek a családok a normálisak.
Gyanítok valamit. Neked jövőre ismétlődni fog ugyanaz, ami minden évben. Elfogynak a méhek. Lehet nozéma, azt nem tudom, de valami nem működik.

Re:Méhlegelő
« Válasz #2688 Dátum: 2023. Augusztus 22. 18:41 »
Miért nem álltál meg?
30 méterről el tudtad dönteni, hogy gyengék?
Vagy talán ennek drukkoltok?
Igen, voltak anyátlanok, gyengék, de a jók folyamatos csapolásával az egész állomány gyönyörű lett!
Ezen mit nem lehet érteni?
Üdv:
Nagyernyei Attila

De el ám és úgy látom csak jól láttam , ahogy beismerted az előbb....

*

buksi

  • ****
  • 335
Re:Méhlegelő
« Válasz #2689 Dátum: 2023. Augusztus 22. 23:17 »
Hogy mik derülnek ki----A hazug embert....

Re:Méhlegelő
« Válasz #2690 Dátum: 2023. Augusztus 23. 06:50 »
Ne tudom miről beszéltek?
Olvassátok már el előző írásaimat!!!!!!!!!!!!!!!!!
A hazug kifejezéssel meg csak óvatosan, mert "harapós a bácsi".
Menjetek máshova játszani.
Nagyernyei Attila

*

wr

  • *****
  • 905
Re:Méhlegelő
« Válasz #2691 Dátum: 2023. Augusztus 23. 06:53 »
Idézet
Én a napraforgó után mindig mérsékelten szoktam szűkíteni a fészket, hogy a betelelő élelmet azokba a lépekbe raktározzák amelyeken telelni fognak. Egyébként a szabadon hagyott 18 kereten "szétpacsázzák", és ezt már macerásabb egy helyre pakoltatni velük.
Ajjajjj. A napraforgó után, valamirevaló kaptárban semmit nem kell csinálni a fészekkel, hitványabb kaptárakban sem szűkíteni hanem inkább bővíteni kell. Egyebek mellett ez a "szátpacsázzák" jelenség az, ami miatt a fekvőkaptár alkalmatlan bármire is. Ugyanis, nem csak a mézet pacsázzák hanem a fiast is, és nem csak ilyenkor hanem egész évben. A "méhész" meg nem csinál mást, mint tavasztól őszig szűkítget bővítget, bővítget szűkítget, tilitolizik, pacsátlanít. Én meg csak röhögök. Ezen meg inkább sírok:
Idézet
Elég egyformák a családok, de amelyek anyát váltottak azok természetesen 1-2 kerettel kisebbek.
Ahol anyaváltás van, vagy bármilyen jellegű anya probléma év közben, azok nem 1-2 kerettel szoktak kisebbek lenni hanem jóval. Erre meg nem is nagyon van mit mondani:
Idézet
Anno a Hunornál pedig félig eltakartam a fészek fiókot, hogy így koncentrálják a telelésre szánt mézet. Na akkor tanuljatok kicsit mindannyian. A 10 keretes Hunor rakodó kaptáraim fészkét keresztben egy fóliával napraforgó után letakartam, a gyengébbeket egy kicsit jobban. Ilyenkor a családok már fészekre hordanak, de a pluszt engedtem nekik a méztérbe.
Tanulni viszont lehet belőle, mégpedig azt, hogy mit hogyan ne csináljunk a méhészetben. Rakodóban eleve koncentrálják a mézet, beavatkozás nélkül is. A méznek meg nem a fészekben van a helye hanem a méztérben, a fészekben a fiasítás helye van! Kaparni szoktam a falat amikor ilyeneket hallok, hogy fóliát tesznek a fészek meg a méztér közé, közben jujjgatnak, merthogy a méztérbe hordják a mézet meg a telelő élelmet a méhek. Hát hova kéne nekik hordaniuk könyörgöm? A fészekbe ami tele van virágporral meg fiasítással? Aki hülye (mert mást nem lehet rá mondani) az nyugodtan szopassa csak magát egész évben. Akinek meg van egy csepp esze annál szépen behordják a méhek a szotyit, az  aranyvesszőt meg ha kell még a cukrot a méztérbe, amin szépen ki is telelnek, tavasszal meg az anya ott kezdi a petézést. Ha meg valaki nem akar két fiókon teleltetni akkor októberben kiveszi alóluk az akkor már üres fiókot és ennyi. Régen én is csináltam de nem vagyok a magam ellensége, inkább két fiókon teleltetek.
Idézet
A gyengébbek kedvéért írom, hogy már a napraforgó pergetés megkezdésekor beteszem a kijáró szűkítőket
Tyűűű hallod, nem szívesen lennék méh a te méhészetedben! Nálam teljesen nyitva vannak a kijárók, ennek ellenére is tele a kijáró méhekkel még reggel 6-kor is. Mert melegük van, meg még a szolidágó "gőzét" is ki kell nyomniuk valahol.
Akkor elmondom én is, hogy mennyit dolgozom a méhekkel. Levettem a harmadik fiókot róluk. Míg fent voltak a szöktetők azonnal látszott (tehát bele sem kellett nézni a kaptárba) hogy melyik az a két család amelyik anyátlan lett, mert azoknál a szöktető hátulján 3 marék méh kutatott. Ezeket néztem meg és anyásítottam, a többibe bele sem néztem. És ha kész lenne már a  csörlős "mérlegem" akkor nem is néznék már bele egybe se, majd csak tavasszal. De így még egyszer muszáj lesz, mert nem tudom hogy melyiknél nem teljes még a telelő készlet. Ha kész lesz a "mérleg" akkor ez az utolsó turkálás is meg fog szűnni, mert az majd mutatni fogja hogy melyik kaptárnak mekkora a súlya, abból meg tudni fogom kinyitás nélkül is hogy melyiket kell még etetni. Azaz a napraforgó elvétele és a betelelés az egyetlen munkafolyamat lesz.
Értem én, hogy milyen "jó" a fekvővel dolgozni, mert hogy semmit nem kell leemelni, meg bármelyik keretet ki tudom venni, na de hiába, ha amúgy meg tízszerannyi munka van vele. A kijáró szűkítőket meg majd szeptember közepén-végén rakom fel, mint általában minden évben, akkor is csak az egér meg a cickány miatt, mert egyébként fel sem raknám.

Re:Méhlegelő
« Válasz #2692 Dátum: 2023. Augusztus 23. 07:22 »
Aztaaaaaaaaa
Sosem volt fekvő kaptárja mégis szétpacsázták a fiast.....ő már csak tudja.
Akkor súgok valamit, de ez nem alaptanfolyam.
A napraforgón az utolsó fias után szoktam tenni 1-1 műlépet.
Általában ekkor 7-8 szép fiassal indulnak neki.
A műlépet pillanatok alatt kiépítik, és az anyák nem lépik át több ok miatt, de ezt nem részletezem.
Ha nagy hordás van mint az idén, egyszerűen nincs rá lehetősége.
A fekvő kaptárt ne fikázd!
Egy csodálatos termelő kaptár pár száz családig, akinek pedig a pakolászáshoz van kedve, úgy legyen.
A többi részére most nem válaszolok.
Nagyernyei Attila

*

wr

  • *****
  • 905
Re:Méhlegelő
« Válasz #2693 Dátum: 2023. Augusztus 23. 08:22 »
Ebben is tévedsz, olvass vissza, leírtam, én is fekvővel kezdtem, csak tovább léptem. Tudod, mint a rendőrviccben, mindenki rendőrnek születik, csak van aki tovább tanul. A fekvő kétféle embernek való, a fanatikusnak, megszállottnak, vagy a nagyon unatkozónak.

*

oszkár

  • *****
  • 1139
Re:Méhlegelő
« Válasz #2694 Dátum: 2023. Augusztus 23. 10:33 »
"Ha nagy hordás van mint az idén, "..

Szerintem az életben nem volt még napraforgón nagy hordásod!!! ;)

Tudod relatív ez is mint a családok nagysága. Ki mit nevez nagynak!

Én ebben látom nálad a fő problémát.
« Utoljára szerkesztve: 2023. Augusztus 23. 10:38 írta oszkár »

*

wr

  • *****
  • 905
Re:Méhlegelő
« Válasz #2695 Dátum: 2023. Augusztus 23. 12:42 »
Na igen, az idei napraforgó nagy jóindulattal is csak közepesnek volt mondható. Ha azonban megnézzük magát a kipörgetett mézet, meg megkóstoljuk, akkor azonnal látszik, hogy az jó estben is csak 50-60%-ban tartalmaz napraforgóból származó nektárt, a többi része mézharmat, meg egyéb más. A napraforgó általában jó szokott lenni, na pont idén nem volt jó... És ahogy hallom másnál sem, eleve a vetett fajta is teljesen más volt.

Re:Méhlegelő
« Válasz #2696 Dátum: 2023. Augusztus 23. 19:40 »
Ezért parttalan vita ez köztünk!!!!!!!!!
Ott voltál nálam a napraforgó pergetésnél?
Nem láttalak, pedig elkélt volna a segítség.
Annyira szánalmas lettél ezekkel a "valószínűsíthető" dolgokkal, hogy többet nem koptatom a billentyűt.
Tolna megye egyes részein, főként ahol jók voltak a méhcsaládok, az utóbbi évek legjobb eredményei lettek napraforgón.
Ezt viszont nem tükrözik a pergetési eredmények!
Miért?
Mert 600 Ft-ért sokan (köztük én is) nem vettem el csak a felesleget, de ez is egy szép eredményt adott.
Én meg azt mondom, ne kotyogj bele olyan dolgokba amiről halvány lilád sincs!
Ez a honlap nem a méhészek homokozója!
Több komolyságot, tényeket szeretnék tőletek.
Nagyernyei Attila

Re:Méhlegelő
« Válasz #2697 Dátum: 2023. Augusztus 23. 20:13 »

Ez a honlap nem a méhészek homokozója!


Bizony, bizony. De mit is várhatnál tőlünk, a sok hülyétől Helikopter?

Re:Méhlegelő
« Válasz #2698 Dátum: 2023. Augusztus 23. 20:24 »
Nem pergettem semmit?
Kérdezd meg a szomszédomat, az idelát.
Előbb megszámolja a hordóimat mint én.

Nagyernyei Attila

Mert 600 Ft-ért sokan (köztük én is) nem vettem el csak a felesleget, de ez is egy szép eredményt adott.

Nagyernyei Attila
...Aszni is meg szűznek is maradni??? A kecske is jól lakjon meg a káposzta is megmaradjon ??? Az hogyan lehet???

Re:Méhlegelő
« Válasz #2699 Dátum: 2023. Augusztus 30. 06:56 »
Már a szolidágó elején lehetett érezni, hogy az idén kicsit többet fog adni, ez be is jött.
Látom a különböző posztokat, és a hirdetéseket.
Sajnos saját maga a méhész értékeli ezt a kiváló gyógymézet amikor 800 Ft/kg-os áron kínálgatja.
Én 4.000-ért adom, és veszik, bár csak a plusz kereteket vettem el, így véges a készletem ha így fogy.
A szolidágóról még annyit, hogy évtizedekkel ezelőtt augusztus végén volt a dandárja, most már csak néhány késői virág látható.
Nagyernyei Attila