Méhlegelő

  • 2886 válasz
  • 1201050 megtekintés
Re:Méhlegelő
« Válasz #2670 Dátum: 2023. Augusztus 21. 19:39 »
Mikor kellet szűkiteni ? És mennyire ?

Re:Méhlegelő
« Válasz #2671 Dátum: 2023. Augusztus 21. 20:11 »
Én a napraforgó után mindig mérsékelten szoktam szűkíteni a fészket, hogy a betelelő élelmet azokba a lépekbe raktározzák amelyeken telelni fognak.
Egyébként a szabadon hagyott 18 kereten "szétpacsázzák", és ezt már macerásabb egy helyre pakoltatni velük.
9-10 NB keretre szűkítettem őket, most ettől átlagban kettővel van több.
Elég egyformák a családok, de amelyek anyát váltottak azok természetesen 1-2 kerettel kisebbek.
Anno a Hunornál pedig félig eltakartam a fészek fiókot, hogy így koncentrálják a telelésre szánt mézet.
Mint írtam az idén egy kicsit áthúzták a számításom, (hála az égnek) és szépen gyűjtenek.
Nagyernyei Attila

Re:Méhlegelő
« Válasz #2672 Dátum: 2023. Augusztus 21. 20:28 »

Anno a Hunornál pedig félig eltakartam a fészek fiókot, hogy így koncentrálják a telelésre szánt mézet.


?

Re:Méhlegelő
« Válasz #2673 Dátum: 2023. Augusztus 21. 20:38 »

Anno a Hunornál pedig félig eltakartam a fészek fiókot, hogy így koncentrálják a telelésre szánt mézet.
Nagyernyei Attila
Magyarázd el nekünk mert mi nem értünk meg téged ! Személy szerint én már ott meg akadtam , hogy napra után szűkíted a fészket .

*

oszkár

  • *****
  • 1149
Re:Méhlegelő
« Válasz #2674 Dátum: 2023. Augusztus 21. 22:33 »
Nem értitek!!?  Hát ez gáz!   Pedig világos mint a nap!

Re:Méhlegelő
« Válasz #2675 Dátum: 2023. Augusztus 21. 22:43 »
Sajnálom, hogy nem értitek.
Ez nem méhész alaptanfolyam azért.
Nagyernyei Attila

Re:Méhlegelő
« Válasz #2676 Dátum: 2023. Augusztus 22. 07:51 »
Nem értjük. Válasz sem kapott senki a kérdésre, pedig mennyit tanulhatnánk belőle. Az előző napokban feltett kérdésekre sem kaptunk választ. Mintha ott sem lennének.  Én megértelek. Nagyon nehéz kérdések voltak, és ciki lett volna a hazugságokra, mellébeszélésekre válaszolni, mert az még több égéssel járna. Porbavdugni, elhallgatni.
Na de mi van azzal a szolidágóval? Mert ugye ahogy hírlik, csak egyenlegek, és 20 dekák vannak. Nálad ugyan lehet több is, de a mérleg mit mutat.
Egyébként elárulom ha valaki nem tudná, a háttérben arról társalognak a méhészek, hogy állítólag a fekvő a nyugalom szigete, ahol nem kell "pakolászni". Akkor miért pakolászol egész évben? (Tőled a nyugalom szigete annyiszor elhangzott már, hogy közröhely tárgya a méhészek között. A keresőbe beírva is azonnal tömegével dobja ki, miközben egyfolytában túrod a méheket.)
Mert aztán aki rakodós, annak is illett már szűkítenie, levette a méztereket. Ennyi. A méhei meg -különösen ebben a melegben- a földig lógnak sokhelyen, de majd lassan elkopnak, és beférnek, mert ez a természetes. Tehát amit hordanak esetleg a szerencsésebbeknél, és amit a telelőbe kell ráetetni, az már a telelőfészekbe kerül.

Alaptanfolyam. Ez az. Amit írtál, az meg szakmaiatlanság.
« Utoljára szerkesztve: 2023. Augusztus 22. 07:56 írta seed150 »

Re:Méhlegelő
« Válasz #2677 Dátum: 2023. Augusztus 22. 09:36 »
Tehát ha te tudod, hogy szakmaiatlanság, akkor neked kell elénk tárni a nagy tudásodat.
Nagyernyei Attila

*

oszkár

  • *****
  • 1149
Re:Méhlegelő
« Válasz #2678 Dátum: 2023. Augusztus 22. 13:59 »
Én már le sem merem írni ,itt hogy néznek ki! :)

Re:Méhlegelő
« Válasz #2679 Dátum: 2023. Augusztus 22. 14:36 »
Oszkár normál esetben ilyenkor egyujjnyira le kell szűkíteni az NB kaptárak kijáróit és a szűkítésen kívüli lépeket el kell kezdeni karcolgatni!Nemtudtad ??? 😂😂😂 A Miénken meg nagy kijárót kell hagyni mert másképp lefulladnak annyian vannak…

Re:Méhlegelő
« Válasz #2680 Dátum: 2023. Augusztus 22. 16:24 »
Na akkor tanuljatok kicsit mindannyian.
A 10 keretes Hunor rakodó kaptáraim fészkét keresztben egy fóliával napraforgó után letakartam, a gyengébbeket egy kicsit jobban.
Ilyenkor a családok már fészekre hordanak, de a pluszt engedtem nekik a méztérbe.
Ha teljesen elengedtem őket akkor az összes keretbe gyűjtöttek és szétpacsázták, nem pedig néhány lépbe koncentrálták a kevés szolidágó mézet.
A gyengébbek kedvéért írom, hogy már a napraforgó pergetés megkezdésekor beteszem a kijáró szűkítőket, de provokátoraim soha nem láttak még kutatást, a rablás megy egy bank ellen szokott irányulni.
Így nehéz a tudatlanokkal kommunikálni, de talán mások értik.
A szolidágó egy rendkívül illatos, a méhek számára irritáló nektárt termel, és a kaptárak előtt elsétálva érződik a kesernyés illata.
Ha 1 kiló feletti napok vannak akkor semmi gond, egyébként életveszélyes.
Amikor Baranya megyében teleltem, láttam méhészeteket szétcincálni a szolidágó alatt.
A méhek kezelése pár 10 deka hordásban szinte lehetetlen!
Aki ezt nem próbálta, az honnan tudja ezeket?
A szamaras bácsinak biztosan nagy tapasztalata van a témában.
A szűk kijárók miatt az én családjaim is tőgyelnek, de nekem is melegem van.
A karcolásnak nem most van itt az ideje, kicsit piszkálj mást is.
Ha pedig alap szabályokat nem tartunk be a méz felkarcoláskor annak sírás a vége.
Ez a 41. szezonom kezdete!
Próbálkozzatok más lejáratásával!
Szerintetek 40 évig életképes egy balfácán méhész?
Természetesen tudom nektek állandóan szétfeszítik a családok a kaptárakat, a nozema egy olyan dolog, ami csak a Holdon létezik, az atka pedig nálatok kizárt, és meszes családot is csak a szakirodalomban láttatok.
Na én pedig ezzel az összessel találkoztam már, és mégis sikeres pályafutást tudok a hátam mögött.
Aki pedig szakmaiatlansággal vádol jöjjön el hozzám, és nézzen körül ha tanulni akar.
Majd készítek képeket a kölyök családokról, és a kaptártetőkről amire az elvett fiasok számát jegyzem.
Kapcsoljátok be a biztonsági övet nehogy leforduljatok a székről.
Üdv:
Nagyernyei Attila
« Utoljára szerkesztve: 2023. Augusztus 22. 16:40 írta Nagyernyei Attila »

*

oszkár

  • *****
  • 1149
Re:Méhlegelő
« Válasz #2681 Dátum: 2023. Augusztus 22. 17:26 »
"Majd készítek képeket a kölyök családokról, és a kaptártetőkről amire az elvett fiasok számát jegyzem".


Erre kíváncsi leszek!
Csak nehogy összekeverd megint a kaptárokat!    Ne a tetőket fotózd! 
 
Kit érdekelnek a kölyökcsaládok? A legbikábbakról  legyen!










 

Re:Méhlegelő
« Válasz #2682 Dátum: 2023. Augusztus 22. 18:11 »
Van egy kis gond!
Megtelt a WEB képtárhely, nem lehet fotókat feltenni.
Már szóltam a WEB mesternek, hogy próbáljon valamit kavarni.
Amennyiben csak tarifa váltással lehet, azt sajna nem tudom már vállalni.
Már készítettem képeket, de nem engedi feltölteni.
Ha adsz egy teló számot, oda elküldöm MMS-ben.
A legbikább?
Most 11-12 kereten vannak (hála az égnek több mint a fele), és ezt sűrűn takarják.
Régen voltak ilyen szépek, és remélem így is maradnak.
Totál mézesek, valószínű még 1X néhány keretet ki kell pergetnem.
A mérlegesem 67 kilós, és ha koppra pergetném 38-ra lemenne.
(Ilyen mézárak mellett hagytam dőzsölni a családokat.)
Ha Hunorban lennének, akkor a fészek csurig méhekkel, a méztérben pedig 7-8 léputca méh.
Gondolom nálatok még fent van a 6. fiók.
Szeretem a valóságot írni, ha gyengék azt is.
Ahonnan az idén indultak, és most hol vannak az egy sikertörténet.
Ez  a hársnak, az utána következő napraforgónak, és a még most is tartó szolidágónak tudom be, valamint hogy a "szotyi" nem vitte el a méheket.
Röviden ennyi, most jöhetnek a szájhősök.
"Kivancsian" várom Sancho Panza beszámolóját.
Nagyernyei Attila

Re:Méhlegelő
« Válasz #2683 Dátum: 2023. Augusztus 22. 18:22 »

(Ilyen mézárak mellett hagytam dőzsölni a családokat.)


Egyszóval minden bent van, mert semmit sem pergettél.

"Ez  a hársnak, az utána következő napraforgónak, és a még most is tartó szolidágónak tudom be, valamint hogy a "szotyi" nem vitte el a méheket."

Re:Méhlegelő
« Válasz #2684 Dátum: 2023. Augusztus 22. 18:28 »
Nem pergettem semmit?
Kérdezd meg a szomszédomat, az idelát.
Előbb megszámolja a hordóimat mint én.
Azért köszönöm, hogy aggódtok értem.
A napraforgó pergetéssel meg vagyok elégedve,  másoké meg nem érdekel.
Nagyernyei Attila