Sziasztok!
A vegyszerek a talajban szépen felhalmozódhatnak, mozoghatnak, stb., több tíz éven át legalább.
A "modern" mezőgazdaság gyakorlatilag évről évre amortizálja le a termőtalajt.
Elhiszed, hogy évről évre nem dúsul vegyszerekkel a termőtalaj egyre jobban? Csávázószer, gombaölőszer, deszikkáló, gyomirtó, talajfertőtlenítő, rovarirtó, stb. Molekulák özönével játszanak laborokban a kutatók. Amit betiltanak, egy atom- vagy molekulacserével újra kiadják. Lebomlik? Mire? Gondolhatod, hogy nem CO2 és H2O-ra. Nem tudják előre megjósolni, kiszámolni, kiokoskodni. Nekik, gyártóknak ez sokadlagos kérdés. Megvezetik a gazdákat, vagy olyan fajta, termés átvételét segítik elő, amelyhez többlet vegyszer kell. Így az terjed, -"azé többet adnak". Szövevényes hálózatukon keresztül.
Ki kell vizsgálni az adott vegyszert? Több év... addig gyártanak helyébe másat, amin megint több évig lehet rágódni.
Az egyik legismertebb cég GMO körökben az M betűs, biztosan ismered, könyv is van róla (története a múlt század elejére nyúlik vissza). Ha belekukkantasz, tudni fogod, hogy a sötét mozgatja. A glifozát az egyik eszközük.
Gyanítom, hogy azok, akik annál a cégnél dolgoznak, ezt nem látják át, különben...
Ez mellett:
áradó folyóvizeink korlátozása (mezőgazdasági területeink!), vizek elvezetése. A szabályozatlan Tisza hányszor több vizet tartalékolt az Alföldön? Az árterek? Olyan ez, mintegy kiszárítási folyamat. Nyáron kéne a víz... (Egyiptom gazdagságát - termékenységét mi adta régen ?)
Tüntetés:
Ha nem is tüntetés, vagy cirkusz az, ami kéne, hanem egy tájékoztató, tudatformáló kampány az, amely jó lehetne. Nem egyszerű, de nem is reménytelen!
Információs anyagokkal, szórólapokkal, forgalmas helyeken nagyvárosokban először. Aztán, a tapasztalt eredmények függvényében menni tovább a kisvárosokba. Elmenni az iskolákba, intézményekbe. Sokan nem is tudják, hogy a méhészeknek van egyáltalán egyesületük, akár országos szinten is.
Azaz, több kisebb akció, rádiós vagy médiaszerepléssel (értsd közvetítéssel, híradással).
Meg kell érinteni a fiatal 20 év alattiakat is.
Fokozatosan kis lépésekben kell ezt felépíteni, hosszú távon gondolkodva, rendszeres jelenléttel.
Mai emberekre olyan információáradat zúdul, hogy csömörük van. Okostelefon és internet. Eltávolodnak ezáltal az élettől.
A méhek problémája az egész élővilágé is. Ezt legjobban a méhész érzékeli. Ő a méhek "képviselője".
Tehát ő egyben a hírvivője az emberek világában annak az információnak, amit ő a rovarvilágban tapasztal. Ez érinti a rovarbeporzást, gyümölcsöket, zöldségeket, denevéreket, madárvilágot, virágos rétet, ahol majd a gyermekeid kirándulnak a jövőben és közben megpihennek és megcsodálják mindazt, amit az embernek teremtettek.
Üdv.: Attila