A Kontroll Csoport létezett. Különböző gondolkodású és célú emberek alkották:
1. érdekcsoport:
Akik látták, hogy az OMME vezetése a rovarirtó szerek korlátozásában nem hajlandó egyetlen lépést se tenni. Szerintük az OMME-nak a minisztérium és minden hatóság felé lépéseket kellene tenni a totális rovarirtó szerek teljes betiltásáért és csak a szelektív rovarirtó szereknek szabadna forgalmazási engedélyt adni. Ezeknek az érveknek a zászlóvivője volt Csuja László. Léteznek szelektív rovarirtási technológiák, de addig nem terjednek, amíg a döntéshozókat kilóra meg tudják vásárolni a multi cégek. Lásd az 2018-as évet, amikor EU által tiltott szerek felhasználása történt állami engedéllyel több mint 2 millió hektáron itt kicsi hazánkban. Nagy valószínűséggel a nagyarányú országos méhpusztulásnak nem az atka, hanem a 2017-18-ban kiadott engedélyekkel végzett rovarirtószer használat volt az oka.
Bross Péter felelőssége, tetye-totya semmittevése, cinkos hallgatása és az OMME lefékezése ebben az ügyben örök emlék. Ha másért nem, de ezért örökre távoznia kell a közéletből.
2. érdekcsoport:
Akik az alacsony mézárak miatt voltak elégedetlenek. Szerintük a méhek szenvedve, de kibírják a jelenlegi növényvédelmi gyakorlatot, de meggyőződésük, hogy az alacsony mézárat az ipari üzemi mézhamisítások okozzák. Azzal Csuja is egyetértett, hogy az alacsony mézárak oka az, hogy a világpiacra kerülő méz 50 %-a soha nem látott méhecskét vagyis bűncselekménnyel készült és készül ma is. Ezt megírta Takács Feri is a másik fórumon. Takács Ferinek azon álláspontjával nem értek egyet, hogy a mostani hamisítványok olyan profik, hogy lehetetlen akkreditált laboratóriumi technológiát kidolgozni ár. Meggyőződésem, hogy valamelyik fiókjában még a Takács Ferinél is lehetne ilyet találni, hiszen azok a mézforgalmazók, akik kamionszámra több országban vásárolnak mézet, nem engedhetik meg maguknak, hogy becsaphassák őket. Persze ezek a mérési módszerek egyelőre titkosak, de okos élelmiszer-kémikusok pik-pak összehoznak egy ilyet, ha tudják, hogy mi a hamis méz alapanyaga és tudják kb. hogy milyen technológiával készül. Márpedig ez viszont nem titok. Csuja a mostani mézhamisítványok gyártástechnológiájáról tavalyelőtt cikket jelentett meg a Dögei féle méhész folyóiratban.
Bross Péter felelőssége ebben a témakörben is megkerülhetetlen. A megválasztása előtt nagyon hasznos intézkedési javaslatai voltak ez ügyben, de ebből semmi nem valósított meg. Ő is tudja, hogy van jó módszer a legkorszerűbb ipari mézhamisítások leleplezésére, de ő ez ügyben se lépett, sőt a hamisítványoknak kedvező irányba igyekszik tolni az élelmiszerkönyvi előírásokat.
3. Érdekcsoport:
Azok az emberek, akik vagy személyes anyagi érdekből vagy egyszerűen szimpátiából Bross Pétert imádják. Ezek egy része az elmúlt 3 év során csalódott Brossban, hiszen az első két érdekcsoporttal egyetértett és látta, hogy Bross cselekvőképtelen. Szégyelli azt amit Bross azóta tett és még a fórumokról is eltűnt. Más része, mint például Nagyernyei Attila mindent elfogadnak Brosstól és akár fát is vághat a hátukon Bross Péter, ők akkor se fogják elismerni, hogy Bross Péter szemlélete rendkívül elavult, cselekvő képessége leromlott, nem érti az idők szavát és ma már nem alkalmas az érdekképviseleti szervezet vezetésére.
Mi a tanulság?
Kedves Méhésztársak keressetek új OMME elnököt, aki bátor és munkaképes. Szerintem Bezzeg Laci és Tóth Péter is jobb OMME elnök lenne, mint Bross Péter, de erről ti győzzétek meg őket. De úgy tudom, hogy nyílt a pálya és szerintem lesz is Brossnak ellenjelöltje. Bár én azt szeretném, ha Bross legalább ezt az egy ígéretét betartaná:
Azt ígérte 2016-ban, hogy Ő Bross Péter csak egy ciklusra vállalja az elnökséget.
Kérlek Bross Péter, legalább ezt az egy ígéretedet tartsd be, ha már a 2016-os megválasztásod előtti adott összes többi ígéretedet megtagadtad.