Ma egyébként az OMME vezérek a NÉBIH vezérével tárgyalnak, és átadják a tiltakozó levelet.
Ja. Tudomásom szerint Tóth Péter megelégelte a tökölődést és Ő kezdeményezte a NÉBIH-nél a tárgyalást. Nemcsak OMME vezérkar volt a tárgyaláson, hanem Tóth Péter és Sebők Péter is. Tulajdonképpen az a tartalom került a NÉBIH elé, amit Tomipapa feltett vagyis ami már 2017 tavaszán elkészült és Bross nem küldte el.
Aztán ősszel újra az elnökségin szerepelt a téma, de akkor se lépett Bross.
Az volt az elnökségi megegyezés szeptemberben, hogy az OMME elnöke nemcsak az elnökség tagjai, hanem a helyi szervezetek elnökeinek is kiküldi egyeztetésre a levelet és utána vagyis az észrevételek beépítése után küldi el a NÉBIH-nek és a miniszternek.
Kíváncsian várjuk, hogy mi is történt a mai tárgyaláson.
Geddekas!
Mostanában katasztrofális az emlékezőképességed. Azt tisztáztuk, hogy eleget iszol (sajnos leginkább valami szörnyű lötty lehet, mert már erősen mutatkozik nálad a bordeauxi szőlőmunkások időskori dementiajához hasonló néhány tünetet, melyet köztudott, hogy a gyenge minőségű lőrék mértéktelen fogyasztása okoz), tehát javasolnám valamilyen ginkgo-tartalmú készítmény fogyasztását, mely segíthet abban, hogy felidézd, hová is dughattad a Cavintonodat...
Már elárultam egyszer, hogy Tóth Péternek eszébe sem szokott jutni "megelégelni a tökölődést", az elnökség tagjai között egy személyként, "egyhangúlag" megfogalmazta a véleményét, azt az elnök, elnökhelyettesek és az elnökség elé tárta, s legalább háromszor határozatot hozott (szintén egyhangúlag az elnökséggel egy húron pendülve), hogy az általa megfogalmazott, ám az OMME teljes elnökségének -benne az elnökkel- véleményét tükröző leveleit eljuttassák az
elnök úr kezéből a miniszter úr kezéhez.
Láthatod, hogy azt a levelet nem adhatja át senki Jordán Lászlónak, hiszen -mint Te is láthattad- ama levél a miniszter úrnak címeztetett.
Van ennek jelentősége, mivel a szükséghelyzeti engedélyeket ugyan a NÉBIH (mint engedélyező hatóság) adja ki, ám a döntést feljebb hozzák. A feljebbet a Fazekas Sándor miniszter által irányított Zsigó Róbert államtitkár úr által felügyelt Élelmiszerlánc-felügyeletért Felelős Államtitkárságon belül Bognár Lajos helyettes államtitkár és egy személyben Országos Főállatorvos irányította Élelmiszerlánc-felügyeletért Felelős Helyettes Államtitkárság jelenti. Eme helyettes államtitkárságon belül van egy Élelmiszerlánc-felügyeleti főosztály (momentán Gombos Zoltán dr. főosztályvezetősége alatt), melyen belül a növényvédelem a Növény- és Talajvédelmi Osztály fennhatósága alá tartozik. Eme osztályt vezette a közelmúltig Szalkai Gábor, az ő távoztával mostanság Gábriel Géza osztályvezető, egy személyben főosztályvezető-helyettes a gazdája a növényvédelemmel kapcsolatos kormányzati feladatoknak. A döntést fent szokás meghozni, lefelé pedig a végrehajtás a feladat. Ha akarod, grafikusan is kibontom, valamint a minisztérium Szervezeti és Működési Szabályzatát is a rendelkezésedre bocsájtom..
Ennek az ismerethalmaznak ellenére -rendkívül helyesen- a levél címzettje a Földművelésügyi Miniszter lett volna. Az, hogy most Jordán László vezette delegáció a mai napon kapott-e tiltakozó levelet, vagy sem, édeskevés jelentősége van, Jordán Lászlónak nincs lehetősége a szükséghelyzeti hivatkozással kiadott engedélyek visszavonására, a következő engedélyezési periódus pedig még nem kezdődött el, az várhatóan majd úgy február tájékán startol, ám ha rám hallgatnak, megvárják, hátha a BMTDB (Brüsszeli Meddő Tehén Döntésképtelen Bizottság) elvéti a lépést és véletlenül el találja dönteni a három hatóanyag sorsát, használhatóságát, a technológiát, illetve -mint az várható, kimondja a tiltást és nem lebegteti azokat tovább.
Szóval majd úgy lesz, ahogy lesz, még a végén szegény Brossnak nem is kellene tiltakoznia a miniszternél, ha Brüsszel elszánja magát, okafogyottá válhat a tiltakozás.
Innentől fogva még az sem lehetetlen, hogy Brossnak elég a látnoki képességekre hivatkoznia, hogy a mostanság kissé csalódott méhészek ne kergessék el rögvest "a teljes ágazat cserbenhagyásos leszarásának" folyományaként, ám ahhoz a látnoki képességeken túl a Jóistennel kialakított magas szintű kapcsolatra is szüksége lehet. Ha netán a már elvetett, illetve a tavaszon elvetendő, neokkal csávázott kultúrák bármilyen mértékben károsítják a méhállományt, jobb lesz, ha kivándorol Dick Ruby-hoz. Hogy aztán mit kezd ott, az már nem az én dolgom, Dick mostanában nem méhészkedik, hanem vadmarha-féléket tart...
Mindegy, Bross -még- elnök úr ebből a szituációból már ki nem mossa magát, ha meg Geddekasnak igaza van, s a "szervezett" méhészeket nem érdekli, hogy érdek-képviseletének választott vezetője cserben hagyta az ágazatot, akkor valóban itt az ideje, hogy -nem megvárva, míg Geddekashoz hasonlóan valamilyen ürüggyel megpróbál ellehetetleníteni- szeretettel elköszönjek én is az OMME-től. Nekem nem tetszik az a megoldás, amit Nagyernyei "háttérember" képvisel, nem látom értelmét egy egyesületi szakadást kiváltani. Ha a tagságnak így jó, akkor az 1.számú direktívát kell életbe léptetni: a többség dönt. Ha meg rájön az árva tagság, hogy ez a választás mégsem úgy sikerült, amint gondolta, megint az 1.számú direktíva lép hatályba: a tagság többsége dönt...