Méhészeti programok

  • 1130 válasz
  • 458160 megtekintés
*

Meki

  • *
  • 27
Re:Méhészeti programok
« Válasz #1065 Dátum: 2024. Február 04. 12:13 »
Attila!
Ismered azt a mondást: „Ha valamit nem tudsz legyőzni (esetleg megakadályozni, itt most be lehetne helyettesíteni: ha félsz tőle) akkor állj az élére”.
Jelen esetben kormányunk épp ezt teszi a gazda tüntetéssel. Egyébként zseniálisan. Na ilyen dolgok miatt nem tudják Viktor királyt legyőzni. Mert ennyire rafinált.A sok majom meg megeszi. A méhészek is meg fogják.
Mindig olyasmit talál ki, mond, hirdet, amiben van igazság is. A migráncsokról, meg egy csomó más dologról. Mint a „konzultációs” kérdések.
Nincs épeszű ember, aki nemmel válaszolna, úgy vannak megfogalmazva. De ettől még szemfényvesztés, mint ez a tüntetés is.
Ha esetleg nem csak ködösítesz, mint itt már sok esetben Brossal kapcsolatban is, és nem látod ezt, az csak a korlátoltságodat mutatja.
Apropó Bross.
Mint egy falat kenyér úgy kellett neki ez a tünti. Nem megy szembe a minisztériummal, hisz ők szervezik (na jó kamara, de tudjuk az is csak marionett bábu) méhészek szája befogva, „tüntetést akartatok az ukrán ellen? itt van tessék, most már kuss légyen”.
Tehát ő is, a kormány is diadallal jön ebből ki, a sok megvezetett segedelmével.
Remélem TFT cimborád, akire már talán akkor se mernél egy fél szóval se rosszat írni, ha szín tiszta cukorszirupot árulna méhkasos címkével és venné el, valamint tenné tönkre a magyar méz piacát, lehet  még kaptárt is éget a tüntizés alatt! De mit is beszélek, ez most nem a kínai (szirup) ellen lesz, hanem az általa is be hozott „ukrán” ellen.  Na de a 90-10-es arányból is látszik, hogy sok minden ráfér arra az orcára, még talán ez is.

Re:Méhészeti programok
« Válasz #1066 Dátum: 2024. Február 04. 17:59 »
Németországban, Olaszországban, Franciaországban, Belgiumban, Romániában, Szlovákiában, Spanyolországban, és még sorolhatnám hol voltak és vannak gazdatüntetések.
Azt is biztosan a magyar kormány rendezte.
Én pedig ezzel úgy vagyok, hogy semelyik pártnak nem kívánok a tagja lenni, a méheim sem politizálnak, viszont aggaszt a génmódosított gabona, és az egész Ukrajnából ránk zúduló silány kontrollálatlan silány termék.
Ha neked ez megfelel akkor meg ne nyüszíts!
Ez ennyire egyszerű.
Amikor Brüsszelbe mentünk az volt a bajotok, most meg ez.
Egyébként te hol voltál, hol emelted fel a szavad a közért?
Sehol.
Akkor meg kuss, ül jel.
Nagyernyei Attila

Re:Méhészeti programok
« Válasz #1067 Dátum: 2024. Február 04. 18:50 »

Egyébként te hol voltál, hol emelted fel a szavad a közért?
Sehol.
Akkor meg kuss, ül jel.
Nagyernyei Attila

Ilyen bunkón fejted ki a véleményedet, miközben másokat a semmiségért ok nélkül kitiltottál? Nem látod mennyire utálnak a stílusodért? Lejáratod magadat még jobban. Mivé váltál Te? Egyáltalán megértetted Meki írását? Olvasd már el néhányszor! Itt a lényeg:

"Mint egy falat kenyér úgy kellett neki ez a tünti. Nem megy szembe a minisztériummal, hisz ők szervezik (na jó kamara, de tudjuk az is csak marionett bábu) méhészek szája befogva, „tüntetést akartatok az ukrán ellen? itt van tessék, most már kuss légyen”."
Meki a mi kussoltatásunkról írt. Te meg ehhez hozzájárulsz? Meki is kussoljon?
 Ej mennyire oda voltál amikor a hülye ötleteidből elegük volt már a vezetőknek, és egyszer azt merték mondani, kussolj már el.

Minek mentél te Brüsszelbe? Legyen ráírva az üvegre, hogy mi van benne? Most rá van. Aztán most megkérdezed mi ezzel a gond? Az te okostojás, hogy az árulja, aki ez ellen tüntettetett veled, meg a többi hülyével, és egy részük már megvilágosodott, te meg még mindig a ködben élsz.

Te láttad már miért tüntettek azok a gazdák, és hol? Az uniós vezetőknél, és a saját vezetőiknél döntéseik ellen. Te meg a határra akarsz menni. Minek? Menjél oda ahol a sorsodról döntenek, és ahova eredetileg szólt a küldöttgyűlési határozat. Aztán takarodjatok el Brossal és a cimboráival együtt a méhészek világából, mert még annak is útját álljátok, amit jószándékú méhészek megpróbálnak elérni.

Gondolom az ingerültséged fő oka, amit ma a részleges takaráskor láttál. Én szóltam. Ez sem a Te éved lesz.

*

Meki

  • *
  • 27
Re:Méhészeti programok
« Válasz #1068 Dátum: 2024. Február 04. 18:51 »
Engem ne kussoltass te gyökér!
Már nem emlékszel mit össze virnyákoltál Cserényire?
Azt sem látod mi a különbség az általad említett spontán gazdatüntetések, meg e között a fentről vezérelt között?  És ennek se mi köze ahhoz, hogy én elítélem-e a génmodosított szarokat, meg a cimborád által behozott ukrán szutykot. Persze, hogy elítélem.
De te egy köpönyegforgató senki lettél szerencsétlen!

*

linen

  • ***
  • 117
Re:Méhészeti programok
« Válasz #1069 Dátum: 2024. Február 04. 18:54 »
Idézet
Egyébként te hol voltál, hol emelted fel a szavad a közért?
Sehol.
Akkor meg kuss, ül jel.
Ennyi infóból hogy derül ki, hogy Meki hol volt és mit tett a közért?
Számomra sehogy, ez csak egy teória amit levezettél egy mondatban Attila.
Nem ismered akit sértegetsz, nem ismered a munkásságát és mégis véleményt alkotsz róla.
Csak az jön le ebből, hogy a tehetetlen düh beszél belőled.
Ha nem sikerül értelmes keretek között beszélgetni, akkor bannolsz és kuss jelzővel illeted a fórumtársadat.
Már régóta nem szoltam a fórum témáihoz, mert úgy érzem fölösleges.
Csak az elfogadott számodra, ami a szád ízének megfelelő hozzászólást tartalmaz.
Pedig egy fórum pont arról kellene szóljon, hogy ész érvekkel alátámasztott hozzászólásokkal érveljünk, és építsük a szakmai közösséget, tegyük sokszínűvé.
Kamikaze tiltási akciók, kuss jelzővel illetni fórmtársakat nem illendő.
Mély levegő, bent tart, kifúj, gondolkozik......

Re:Méhészeti programok
« Válasz #1070 Dátum: 2024. Február 04. 18:58 »
Engem ne kussoltass te gyökér!


Ezt meggondolatlanul dühödben írtad.
Nem gyökér, hanem aki azt rágja.

Re:Méhészeti programok
« Válasz #1071 Dátum: 2024. Február 04. 20:16 »
Örülj, hogy nyugodt vagyok, nem dühös!
Ne beszélj mellé, erre válaszolj, ne futamodj meg!
Kire gondolsz amikor ezt állítod?
"Nem kell a duma, látjuk kinek dolgozol."
Vagy ez sem roszz..
" Ma is veled mosatják a főnik a szennyesüket,.."
Ez már szakmai, de mivel sosem láttad a méhészetemet, ha nem hagyod abba te is repülsz!
Ilyen sz@rkeverőkre nincs szükség, csak zülleszted a Klubot.
" Egyébként hiába takargatod, olyanok lesznek mint egy éve. "
Egyébként részleges takarásról írtam, de neked ez kínai, kiokosítani meg nem foglak.
Még1x szépen megkérlek, kulturáltan fogalmazz, a valóságot írd le, különben repülsz!
A kussolás neked szólt, tudod mindenkit a szintjén kezelek.
Ha nem értesz a szép szóból mire számítasz?
Írásom elején feltett kérdésekre meg válaszolj, ne futamodj meg.
A tökös emberek szemtől-szemben küzdenek, te orvul támadsz.
Nagyernyei Attila

Re:Méhészeti programok
« Válasz #1072 Dátum: 2024. Február 04. 21:04 »
Örülj, hogy nyugodt vagyok, nem dühös!
Ne beszélj mellé, erre válaszolj, ne futamodj meg!
Kire gondolsz amikor ezt állítod?
"Nem kell a duma, látjuk kinek dolgozol."
Vagy ez sem roszz..
" Ma is veled mosatják a főnik a szennyesüket,.."

Ezt te írtad nemrég  de irhatta volna az Aranynektár szóvivője is:
Idézet
Erről az "átkozott" és üldözött glükózszirupról azt hallottam, hogy a célközönsége a török nép, valamint ezt az Aranynektár már több mint 20 éve árulja Németországban.
Az egyik szaktanácsadó aki nem rég volt Németországban látta ezt a terméket, de mellette nem sokkal ott volt a fél kilós akácméz, 7.8 Eurós áron.

Szóval nincs itt semmi látnivaló, lehet tovább ballagni.  Csak a rosszindulatúak feszülnek rá arra, hogy mit keres a méz szó a 90% szirupon?

Re:Méhészeti programok
« Válasz #1073 Dátum: 2024. Február 04. 22:19 »

Még1x szépen megkérlek, kulturáltan fogalmazz, a valóságot írd le, különben repülsz!
A kussolás neked szólt, tudod mindenkit a szintjén kezelek.


Nem Attila. A kussolást "meki"-nek írtad. Nézd csak!

Akkor meg kuss, ül jel.
Nagyernyei Attila

Írta is "meki" neked:

Engem ne kussoltass te gyökér!


Szóval aranyhal?



Re:Méhészeti programok
« Válasz #1074 Dátum: 2024. Február 04. 22:28 »
Aranyhaaal? Seed150 rosszul emlékszel, az aranyhalnak sokkal jobb memóriája van, 3 másodperc. Attila Te még Ezüst kárásznak se vagy jó!!:-))

Re:Méhészeti programok
« Válasz #1075 Dátum: 2024. Február 04. 22:39 »
Képzeljétek már "Berci"-t is kitiltotta.
Attila a végén csak egy maradhat. Kérdezte is Panza a minap:


Attila nekünk rendbe a méhészetünk sőt túl jók is a méhek tavasszal megint nem lesz velük bírás. A másik dolog meg szerintem te sem ismered a méhészetedet nem hogy mi…
Madarak nálunk ilyet amiről írsz sosem csinálnak….
41 éve ugyan az a technológia ? Akkor előtte a 27 év hunor az beleszámít vagy nem mert akkor elég rég méhészkedhetsz …. Te Attila nem te vagy a hegylakó??? Vagy a sok lazítás tart ilyen fiatalon ? Végezetül neked sem ártana szerintem többet kérdezni….

Re:Méhészeti programok
« Válasz #1076 Dátum: 2024. Február 05. 04:29 »
Igen!
Sokat gondolkodtam Berci kitiltásán, mert 9 éve tagunk volt.
Sajnos ő is felvett egy olyan stílust ami nem méltó a Fekete-Fehér Méhészklubhoz.
Ezek a beszólások nem hiányoznak, és úgy döntöttem, ha én is lemegyek erre az alpári szintre nem tesz jót az olvasottságunknak.
Egyedül biztosan nem maradok, mert a napi nézettségünk nem ezt sugallja.
A kitiltást mindig megteszem, ha a hozzászóló stílusa személyeskedő, bomlasztó.

Megértéseteket köszönöm.
Nagyernyei Attila
Klubvezető

Re:Méhészeti programok
« Válasz #1077 Dátum: 2024. Február 05. 06:53 »
No embörök, há ugye nem mindegy mikor, mit, hol mondunk, és kinek, mer ugye van az, hogy szedd szét és dugd be, meg a tedd szét és dugd be..... :D

Re:Méhészeti programok
« Válasz #1078 Dátum: 2024. Február 05. 07:39 »
Igen!
Sokat gondolkodtam Berci kitiltásán, mert 9 éve tagunk volt.


Az sem igaz, hogy sokat gondolkoztál rajta. Van egy "kíváncsi " méhész akit régen kizártál ugyan így ok nélkül, neki megvan az a hozzászólása Bercinek. Nehogy magyarázkodj, mert felrakja máshova és még jobban beégsz.
 21.00-kor rakta be. Percek múlva már kizártad. Tőled idézett 3x, majd csitított.

Az sem igaz, hogy alá ment egy szintnek. Semmi alpári nem volt benne. Amit meg írt azon elgondolkodhatnál, mert jót tenne a fórumnak valóban. Semmi gond amíg megnem szólalsz.

Egyedül sem fogsz maradni. Addig biztosan nem, amíg szócsőnek használnak. Addig Brossék mindig veled lesznek.
Ugye kérted, hogy magyarázkodjak neked, mert nem értetted "látjuk kinek dolgozol'?

Tényleg azt hiszed itt nem látta mindenki, amikor beíratták veled a törökökkel etetett cukrot, amibe mézet is kevernek, miután valaki rákérdezett, hogy Attila ehhez mit szólsz?? Azt gondolod nem terjedt futótűzként, hogy nem csak veled közöltették? Tudod te egyáltalán hány telefon, levelezés született ez ügyben?
Rajtad kívül egy méhészről nem tudok, aki ezzel egyet értett volna, és legalább a fejét ne csóválná kerek szemekkel. Na ezek után szervezzetek a vezírrel és a politikussal tüntetést.
Eljátszottátok a méhészek bizalmát, pedig ő kitartóan mellettetek álltak, hiába kiáltozták mások, hogy barmok, a vágóhídra mentek.
« Utoljára szerkesztve: 2024. Február 05. 07:51 írta seed150 »

Re:Méhészeti programok
« Válasz #1079 Dátum: 2024. Február 05. 07:45 »
Szerintem teljesen félreértesz.
A kitiltások nagy része azért történt, és ha lesz még ilyen akkor is tiltás lesz a vége, hogy arról mondnak valótlan állításokat, vagy véleményt amit sosem láttak, soha nem tapasztaltak.
Ez a jóslás kategóriája, amit én nem tolerálok.
Azért soha senki nem lesz kitiltva, ha saját véleményét, technológiáját szorgalmazza!
Itt totálisan másról van szó a kitiltottak részéről.
Álmaikat fogalmazzák meg, egy halom rosszindulattal, alpári stílusban.
Ezt untam meg.
Régen meg kellett volna tennem, de vártam.
Kár volt.
Remélem lassan megtisztulunk ezektől a káros, közösségromboló megnyilvánuló hozzászólásoktól.
A Fekete-Fehér Méhészklubot eddig is a hozzászólások tartották életben, és ezek után is így lesz.
Amennyiben nem tartjátok érdemesnek a további kulturált párbeszédet, egyszerűen megszüntetem.
Nincs ezzel semmi gond, de ettől még  fény évnyi távolságra vagyunk.
Most olvasom seed150 hozzászólását, ő lesz a következő.
Fent leírtam, hogy miért tiltottam ki Bercit, kérlek te is maradj a valóságnál, mert repülsz utánuk.
Menjetek máshova acsarkodni, ez nem az a hely.

Nagyernyei Attila