Méhészeti programok

  • 1130 válasz
  • 458134 megtekintés
*

buksi

  • ****
  • 345
Re:Méhészeti programok
« Válasz #975 Dátum: 2022. Március 06. 19:24 »
Értem,rendben,talán így lesz majd jó!

*

buksi

  • ****
  • 345
Re:Méhészeti programok
« Válasz #976 Dátum: 2022. Március 07. 16:42 »
Egy kicsit utána néztem az adatoknak,ami hozzá kapcsolódik az előbbi témákhoz,a méhészetek adatai a legutóbbi monitoring kiadványban is látható miszerint 2000-ben 16500 a létszám2019-ben21000,tehát4500 al több a méhész.A méh család szám 840000ről 1 206 000 re nőtt,durván360 000-el több volt a méhcsalád.A termelések átlaga jól leromlott az utóbbi években,rossz idő járás miatt is,de tudni kell azt is több méhcsaládnak több legelő is kell.Régebben olvastam valaki leírta 1km átmérőjű körben közepes nektár termeléssel számolva 45 méhcsaládot tart el,lehet számolni mennyi a méh család van most sok helyen 1km átmérőjű körben,nem ártana néha a valóságot átértelmezni ,marketing,termelés,nyereség tekintetében.

Re:Méhészeti programok
« Válasz #977 Dátum: 2022. Március 07. 19:06 »
Egy kicsit utána néztem az adatoknak,ami hozzá kapcsolódik az előbbi témákhoz,a méhészetek adatai a legutóbbi monitoring kiadványban is látható miszerint 2000-ben 16500 a létszám2019-ben21000,tehát4500 al több a méhész.

Buksi!

Nem győzted kivárni? Ha lenne ideje, már beidézte volna. :D
Ugye nem hiszed el Te sem egy szavát sem?



Ha lesz időm beemelem ide,..



Kitiltotta azokat, akik állandóan rajtakapták a mellébeszélésein. Bross szóvivője.
Most meg kuss van.

"...
Azt kell megnézni, hogy melyik oldalt támogatta a küldöttek 70%-a.
Aztán nyugi, négy év pihi.
Nagyernyei Attila"

Most akkor a "Ződről" Pötétől:
"Bross szerint (mindezt nevetve mondta) majd én meg Bezzeg Laci felálunk, hogy ez így nem felel meg az előző küldöttgyűlési határozatnak, aztán a jelenlévők lehurrognak és megszavazzák."

...és igaza van. Megszavazzák. Mindent megszavaznak, aztán szívnak velünk együtt.

Re:Méhészeti programok
« Válasz #978 Dátum: 2022. Március 07. 20:13 »
Ejnye-bejnye fiúk.
Most itt fedjem fel, hogy miért van több méhészet??....papíron
A látómezőbe került eurós támogatás miatt már most megtette az OMME a szükséges lépéseket, de többet ehhez nem kívánok hozzáfűzni, mert ha egy jogalkotó olvassa még baj lehet belőle.
Ha szeretnétek akkor privátban leírom, hogy papíron miért nőttek a méhészetek.
És láss csodát.
A méhcsaládok száma nem nőtt?
Hagyjuk a témát, erre szokták azt mondani nem ma jöttem le én sem a falvédőről.
Ha kívántok még piszkálódni menjünk a gőzölgőbe, de részemről a téma lezárva.
Nagyernyei Attila

*

kiskakas

  • *****
  • 3248
Re:Méhészeti programok
« Válasz #979 Dátum: 2022. Március 07. 20:24 »
QUQURIQ !!!

Kedves seed150!
36 éve , hogy a méhészet szakmát űzöm.
22 éve főállásúként. Sok mindent megéltem az egyesületben. Négy évig vezetőségi tag ként is.
Hidd el van rálátásom a szakmára, ha kevés is, de van.
Az egyesület széthasadása a neonikotinoidos csávázó szereknek köszönheti.
Dr. Mészáros László, (hobbiméhész elnök) és csapata kiállt a neók mellett Tóth Péter asszisztálásával.
Több per is lett a következmény.
Az idő igazolta, hogy mekkora károk következtek be miatta, csak senki nem indított pert, (szerencséjükre).
Lehet a jelen elnököt fikázni, de az eleső nemzeti programot Bross írta meg, Illés Kálmán segítségével.
Azóta akik éltek a lehetőséggel, milliókat takaríthattak meg a családi kasszából.
Brossnak meg voltak az összeköttetései, hogy kihasználja a törvény adta lehetőségeket. Mi méhészek kaptuk a lehetőségeket.
Volt már több olyan elnök, aki vidéki volt, az egyesület "leült" a működésük alatt!
Nem lehetett faxon (abban az időben) egyesületet irányítani!!!
Aztán meg nap mint nap Verőcemarosról Budapestre benzinezni...
Ez a jövőben sem fog így működni!!!
Aztán, volt olyan ügyvezető is, akinek az egyesület lakást bérelt! Kinek a pénzén??? A tagdíjakból!
seed150 ezt írod!
"...és igaza van. Megszavazzák. Mindent megszavaznak, aztán szívnak velünk együtt".
Igen, mindent megszavaztak!!!
Dr. Mész csapata kijelentette, hogy a méhészújság ingyen lesz! (hurrá)!
Következő mondat az volt, hogy csak annyival emeljük a tagdíjakat, amennyi az újság ára.
...és a balga helyi méhész vezetők megszavaztak mindent...
Az ellenzéknek meg kuss volt!
Képzeld see150!
Az ellenzéket kiültették a sorokból, és a küldött közgyűlésen nem adtak hozzászólási lehetőséget!!!
Ugye, ez már a "demokrácia" szerinted!
Vegyed a fáradságot, és olvasd vissza a fekete-fehér méhészklub szakmapolitika és kakaskukorékolás oldalait!
(teleregény, de minden igaz belőle!
...ha nem így lenne, kiskakas torkán már megfenték volna a kést...

A Még mindig élő Kiskakas

*

buksi

  • ****
  • 345
Re:Méhészeti programok
« Válasz #980 Dátum: 2022. Március 07. 20:45 »
Nem piszkálódni akartam,csak érzem itt Zalában körülöttem 6-7 év alatt 300 ról 600 méh család lett,és nem csodálkozom miért van kevesebb mézem,mert itt az a szabály hogy nincs szabály.

*

kiskakas

  • *****
  • 3248
Re:Méhészeti programok
« Válasz #981 Dátum: 2022. Március 07. 22:07 »
QUQURIQ !!!

Kedves buksi!

Nem akarom a kedved elvenni, de szabad piac van, ami nincsen beszabályozva.
Nemrég írtam, hogy a piacon is megjelennek az új méhészek, ár aláírással, piacra jutás céljából.
Mit tudunk tenni, jópofát kell hozzá vágni.

Üdv. Kiskakas

Re:Méhészeti programok
« Válasz #982 Dátum: 2022. Március 07. 23:03 »
Ejnye-bejnye fiúk.
Most itt fedjem fel, hogy miért van több méhészet??....papíron






Ha bűncselekményről tud, akkor kötelessége bejelenteni a rendőrségen, még a gyanút is!Szófordulatként azonban ne mocskolódjon, mert a jogi személynek is joga van a jó hírnévhez, és hamar megsértheti a törvényeket. Szerintem most meg is sértette. 

Felszólítom, hogy gyanúját haladéktalanul jelentse be a Rendőrségen!



Re:Méhészeti programok
« Válasz #983 Dátum: 2022. Március 07. 23:47 »
QUQURIQ !!!

Kedves seed150!
36 éve , hogy a méhészet szakmát űzöm.


Na haragudj László, de most visszatérítettek téged is a fórumra, mert szorít a cipő, ismét bevetnek, csak erre kellesz, mint valamikor Geddekas. Eszköz vagy, és valamiért nem érzem azt a sok szakmai tudást az írásaidat olvasva, amit szeretnél elhitetni a nagyérdeművel ennyi év után.

Ezzel pedig még valószínűleg Nagyernyei sem ért egyet, de neki hivatalból nem szabad nyilvánosan röhögnie, de hidd el Attilát is megnevetetted, vagy felhúzattad a szemöldökét.

Akit érdekel, ezt írtad-
"Az újholdtól a teliholdig van a nyílt fiasítás,..."

Re:A méhcsaládok általános állapota
« Válasz #2553 Dátum: 2022. Február 09. 20:25 »

Nevetséges. Egy előadáson ezt elmondtad, és kiröhögtek, majd a gyűlés után elmagyarázták neked, hogy miért volt az a butaságod a röhely tárgya. Nem tanultál. Én ott voltam, (-egyszerű hallgatóság, akkor még nem értettem a méhekhez)- halottam. Tanúim is vannak.

Mellékesen megjegyzem, hogy hobbiméhész vagyok, és ritkán érem el a max 200 családot. Egy külföldi cégnél dolgozom, igen magas bérezéssel, és az az 50-70 mázsa méz nekem nem tétel, de imádok köztük lenni. Nem piacozok mint Te, nem vagyok konkurencia. Viszont olvasom a fórumokat, és megdöbbent időnként, hogy ennyi év után ebből a kincsesbányából ilyen szerényen élnek az emberek, akik ennyit kínlódnak a méheikkel. Ti ne tanítsatok méhészeket, mert belőlük sem lesz soha termelő méhész, holtvágányon jártatok, semmire nem vittétek. Csak itt tudtok érvényesülni, és aki felfedte a valódi ténykedéseiteket, azokat kizártátok. aki hisz nektek, az megérdemli.

A mi egyesületünkben 2015 óta 11+8 (pártoló) méhésszel van több tag.  6 méhész elhalálozott, 4 elköltözött, 2 abbahagyta, ennek ellenére.
A méheüs bácsi nem adhat ki semmi információt, -most beszéltem vele- de annyit igen, hogy a +8 új méhész nem tagja az OMME-nak, és majdnem duplája a méhcsaládszám a 7 évvel ezelőttinek.
Azt is állítja, hogy reggel 9 után júniusban az egyéb megporzók nem találnak legelőt az irtózatós méhcsaládszám miatt, ettől vesznek el és halnak éhen az utódaik, nem a mérgektől. A méheink a cukoretetéssel átvészelik ezt az időszakot. Sehol a világon nincs ennyi méhcsalád egy hektárra, és ahonnét a beszélgetés elindult, az az volt, hogy egyesek aprópénz reményében ingyenes méhészképzést indítanak.
Még egyszer! Én nem ebből élek, habár...  :)
Gondolkozzatok el, hogy mi jó nektek! Gondolkozzatok!

Re:Méhészeti programok
« Válasz #984 Dátum: 2022. Március 08. 05:43 »
Ezt írja seed150:
"Ti ne tanítsatok méhészeket, mert belőlük sem lesz soha termelő méhész,..."
Hát ennek örülni kéne nem?
A másik rovatban pont azt vetették a szememre, hogy kitermeltetem a konkurenciát.
Kicsit szedjétek össze magatokat, mert valóban rajtatok röhög már az összes olvasó.
Én egyébként csak és azért vállaltam el a méhészek képzését, hogy méhegészségügyben legalább ne gócpontok alakuljanak.
Ha te ezt bűnnek veszed, akkor is vállalom.
De neked egyébként is mind1 mert nem ebből élsz.
Marhaságból neked is jutott, az alábbi soraid ezt bizonyítják:
"Azt is állítja, hogy reggel 9 után júniusban az egyéb megporzók nem találnak legelőt az irtózatós méhcsaládszám miatt, ettől vesznek el és halnak éhen az utódaik, nem a mérgektől."
Azért oktató te se legyél.
Nagyernyei Attila

*

buksi

  • ****
  • 345
Re:Méhészeti programok
« Válasz #985 Dátum: 2022. Március 08. 09:36 »
Kiskakas!

A nekem címzett iráshoz annyit reagálnék/nem vitatkoznék/,rosszul írtad a szabad piac fogalmát,pár méhésztárs észrevételeire is alapozva azt mondanám inkább ez az állapot fejetlenség.Pl.Az omme kft jének fontosabb asztalszoknyát,pólót,nyakkendőt árulni,mint mondjuk méheknek gyógyszert/valamikor az volt a cél/akkor annyi a meglátás,ja mert ez könyebb.Románok,szerbek,csehek tudnak,valamit,mi csak illegális,fekete szereket.

*

kiskakas

  • *****
  • 3248
Re:Méhészeti programok
« Válasz #986 Dátum: 2022. Március 08. 23:11 »
QUQURIQ !!!

Kedves seed150!
Ezt írod!
 "Na haragudj László, de most visszatérítettek téged is a fórumra, mert szorít a cipő, ismét bevetnek, csak erre kellesz",...
Senki nem szorított vissza a "fórumra", nem értem, hogy milyen cipőről beszélsz???
Egyszer csak gondoltam egyet és benéztem ide. Megdöbbentett a közönyösség, hogy egy két ember írogat egymásnak... gondoltam, és feldobtam egy két témát, hátha beindul valami. A "zöldön" is ugyan ez a helyzet.
Unokázom, méhészkedem, borászkodom, élem a nyugis életemet, áprilisban várjuk az újabb unokát, ja és ősszel
két lagzit tartunk, férjhez mennek a lányaim.
Most még unatkozok, nem TV-zek így ütöm el az időmet. (ha nem baj) Hó végén meg indul a palánta szezon.
Vegyszer és műtrágyamentes zöldségeket termelek a családomnak, csak úgy kedvtelésből! Nincsenek sem külföldi, sem belföldi főnökeim, a magam ura vagyok, voltam és az is maradok...
Ezt is te írtad a holdas bejegyzésemre.
"Nevetséges. Egy előadáson ezt elmondtad, és kiröhögtek, majd a gyűlés után elmagyarázták neked, hogy miért volt az a butaságod a röhely tárgya. Nem tanultál. Én ott voltam, (-egyszerű hallgatóság, akkor még nem értettem a méhekhez)- halottam. Tanúim is vannak".
Sajnállak, hogy információid hiányában ezzel akarsz gúnyt űzni belőlem, de csak magad minősíted.
Kedves fórumtársak!
Győződjetek meg magatok, hogy ki a lúzer!
Üssétek be a keresőbe, a "holdfázisok az élőlények életében", vagy hasonló dolgokat...
Jó olvasást!
Sajnállak, hogy ennyire hencegősre vetted magad, "Egy külföldi cégnél dolgozom, igen magas bérezéssel, és az az 50-70 mázsa méz nekem nem tétel, de imádok köztük lenni".
"Viszont olvasom a fórumokat, és megdöbbent időnként, hogy ennyi év után ebből a kincsesbányából ilyen szerényen élnek az emberek, akik ennyit kínlódnak a méheikkel".
"Ti ne tanítsatok méhészeket, mert belőlük sem lesz soha termelő méhész, holtvágányon jártatok, semmire nem vittétek".
Ez a hobbiméhész nézőpontod hobbiméhész aggyal gondolkodik, vagy lehet, hogy annál a külföldi cégnél vegyszer ügynök vagy?
"Azt is állítja, hogy reggel 9 után júniusban az egyéb megporzók nem találnak legelőt az irtózatós méhcsaládszám miatt, ettől vesznek el és halnak éhen az utódaik, nem a mérgektől".
Ja!
...és eltévesztetted dühödben, hogy én egy szót sem szóltam az oktatásról!
"A mi egyesületünkben 2015 óta 11+8 (pártoló) méhésszel van több tag.  6 méhész elhalálozott, 4 elköltözött, 2 abbahagyta, ennek ellenére.
A méheüs bácsi nem adhat ki semmi információt, -most beszéltem vele- de annyit igen, hogy a +8 új méhész nem tagja az OMME-nak, és majdnem duplája a méhcsaládszám a 7 évvel ezelőttinek".
ui.
Iratkozzál be hobbiméhészként egy méhésziskolába, és megtudhatod, megtanítják, hogy a vegyszer az egy méreg!

Üdvözlettel: Kiskakas

Re:Méhészeti programok
« Válasz #987 Dátum: 2022. Március 09. 12:23 »
Marhaságból neked is jutott, az alábbi soraid ezt bizonyítják:
"Azt is állítja, hogy reggel 9 után júniusban az egyéb megporzók nem találnak legelőt az irtózatós méhcsaládszám miatt, ettől vesznek el és halnak éhen az utódaik, nem a mérgektől."
Azért oktató te se legyél.
Nagyernyei Attila

Attila! Mitől marhaság a fent idézett mondat? Sajnos az én méhészetemben is megfigyelhető ez akác után...

*

buksi

  • ****
  • 345
Re:Méhészeti programok
« Válasz #988 Dátum: 2022. Március 09. 14:59 »
Bizony-bizony sok helyen van ez így és csak rosszabb lesz,főleg ha marad a szárazság.

Re:Méhészeti programok
« Válasz #989 Dátum: 2022. Március 09. 18:05 »
Akkor ha ez így is lenne, hogy a virágporhiánytól elpusztulnak a méhek, azokon a vidékeken sajnos virágporpótló készítményeket kell bevetni.
Biztosan így van, ha ennyien állítjátok, én Tolna megyében még nem hallottam erről a gondról.
Mondjuk a Paks-Németkér-Pusztahencse homokos részein panaszkodtak a méhészek a szárazság alatt, de mindenki tudott egyelőre még termelni.
Én olyan vidéken tanyázok, ahol ezzel nem lesz gond, mert sok a vízfelület, és körben nyári vadvirágos rétek.
Nagyernyei Attila