Szakma-politika

  • 4542 válasz
  • 1959344 megtekintés
Re:Szakma-politika
« Válasz #1785 Dátum: 2015. December 19. 20:01 »
Jani Bátya írja:
"A probléma szerintem csak az ,hogy csorba esett az egyesület vezetésének önérzetén, vagy legalábbis ők ezt így élik meg ,ráadásul mindez a választások előtt."
Röviden, tömören ez a lényeg.
Túl égő lett volna nekik kívülállóként szemlélni azt, ami az ő feladatuk lett volna.
Vannak náluk tökösebb csávók , akik nem csak dumáltak, hanem mertek lépni.
Szerintem Kitin is köszönettel tartozik mindazoknak, akik részt vettek a figyelemfelhívó demonstráción.
Az a gond, hogy az OMME kezéből kicsúszott az irányítás, és futottak az események után.
Ha rosszmájú lennék, akkor Fekete Józsi azért lépett, mert ő is indul az OMME elnöki poszttért, és neki is kell a jó pont.
Milyen érdekvédők vagyunk mi?
Őszintén, önös érdek nélkül vállaljuk a nevünket értetek is Kitin!
Az, hogy Takács Ferenc érdekeivel egy pontig megegyezik a termelők érdeke mi ezzel a gondod?
A határt kell tudni!
Ebben lehet igazad, de azt Te sem gondolhatod komolyan, hogy bármelyikünknek az lenne az érdeke, hogy Takács "malmára hajtsuk a vizet", csak azért, hogy csökkenhessen a felvásárlási ár?
Ez annyira nonszensz, hogy nem is kéne rá reagálnom, de ez nekem is egy komoly kritika, ha ezt feltételezed.
Van még mit tennünk, hogy megértse a tisztelt méhésztársadalom, hogy nem vagyunk Takács Ferenc markában, Ő bennünket nem irányít!
Én személy szerint partnerként kezelem, mert ő legalább tesz azért, hogy a kínai szutyok eltűnjön mindenhonnan.
Ez az a pont ami támogatható, és az már attől kezdve az ő ügye, hogy vívja meg a harcát a konkurenciával, úgymond ő ebből mennyi hasznot húz.
A mézkereskedelem nem tiltott tevékenység, bárki gyakorolhatja, aki a hatályos jogszabályi feltételeknek eleget tesz.
Egyelőre ő az aki nyíltan felvállalta, hogy magyar termelők mézét tölti üvegbe, és ez üdvözlendő.
Arra lennék kíváncsi, ha az Aranynektár Kft. forgalmazta volna ezeket az ipari pancsokat mit mondanátok?
A vége ez lett volna, hogy meg belefulladunk a saját kincsünkbe.
Ja és utaztak velünk Horváth méhésztársak is, a másik buszon szlovákok.
Nekik is ugyan ez a kínjuk, sőt az összes európai országban méhészkedőknek, hogy a kínai hamisítvánnyal kell versenyezniük.
A spanyol méhészek már az utcára vonultak ez miatt.
Nagyernyei Attila


 


*

Kitin

  • *****
  • 934
Re:Szakma-politika
« Válasz #1786 Dátum: 2015. December 19. 21:03 »
Én nem is tudom, úgy látom nagyon messze vannak a gondolataink egymástól .
Folytassuk egyáltalán, van értelme? írjak vagy hagyjuk a fenébe??

*

robi 75

  • *****
  • 1010
Re:Szakma-politika
« Válasz #1787 Dátum: 2015. December 19. 21:10 »
Nem hogy Mészáros úrnak ;D, hanem egyáltalán semmilyen úrnak sem hiszek,  25 év telt el a szabadrablás kezdete óta, volt idő bőven megtanulni.  Itt a gyarmaton ha exportra termel a paraszt, (mindegy mit)  ha lehet, azonnal pénzért kell tenni.  A "tőke" ha csak egy pillanatra elfordítja a fejét, nekünk le főtt a kávé :(.  Igaz a méhészkedés az "langyos volt" a többihez képest, de azt mindig lehetett érezni , hogy gyanúsan jól megy az ágazat, az országhoz képest. Az idétlen nagyösszegű támogatásoknak, meg kezdettől "görög ország" szaga volt, ahol még az irat hordás is egyik szobából a másikba, külön pénzel volt jutalmazva ;D, esszem-f....sszom megáll :o. Remélem az EU képes rendet rakni, bár a világ gazdaságban nincs nagy súlya.
Üdv:robi

Re:Szakma-politika
« Válasz #1788 Dátum: 2015. December 19. 21:13 »
Kitin!
Szerintem folytassuk, mert érdekel mások véleménye is.
Fogalmazz keményebben, abból lehet érteni.
Én biztosan nem fogok megharagudni attól, hogy másként látsz dolgokat.
Nekem is van egy határozott álláspontom, de az sem szentírás.
A Méhészklub erről is szól, hogy kifejtsük a véleményünket, de tartsuk tiszteletben a másokét.
Üdvözlettel:Nagyernyei Attila

Re:Szakma-politika
« Válasz #1789 Dátum: 2015. December 19. 23:50 »
zöldön találtam...

Az OMME Elnökség továbbra sem kíván a válaszadás lehetőségével élni. Fontosabbnak tartja a méhésztársak, olvasók, pontos és korrekt tájékoztatását. Lépésről-lépésre ismertetjük az OMME által elvégzett érdekérvényesítő munkát, amely –bár magába foglalja „Somogy országot” is-, mégis túlmutat azon, mivel valamennyi magyar, továbbá minden uniós méhész és mézfogyasztó érdekeit védi.

Az OMME Elnökség időszakonként megbeszéléseket tart a mézkereskedőkkel, amely megbeszélésekre valamennyi hazai kereskedőt meghív és szívesen lát az ágazatban felmerült kérdések közös megvitatása, megválaszolása érdekében. Tudjuk jól, a korábbi években erre nem volt példa. 2015-ben két alkalommal is tartottunk közös megbeszélést: március 4-én és október 2-án. Ez utóbbi egyeztetésről Takács Ferenc és W. János levélben mentette ki magát, egyéb elfoglaltságot jelezve.

A tavaszi megbeszélésen súlyos probléma nem mutatkozott, a mézexport ment a maga útján. Exportunkat inkább a mézhiány jellemezte. Ősszel azonban a mézpiaci gondok már súlyozottan láthatóak voltak. A kereskedőkkel folytatott októberi megbeszélésen a kínai import méz jelenléte a kevert mézek esetében már nyílt titok volt, amit megerősítettek az október elejétől folyamatosan érkező mézvizsgálati laboreredmények is.

Az exportpiacok problémájára megoldásként több kereskedő is az utólagos fizetés bevezetését javasolta, melytől az OMME jelenlévő képviselői elzárkóztak.

11 db kevert méz mintát az OMME június 24-én, a jászberényi méhészrendezvény előtt küldött a QSI brémai laboratóriumába. A vizsgálat eredményeit tartalmazó jegyzőkönyvek október elején érkeztek vissza. Október elsején újabb 24 minta vásárlására és laboratóriumba küldésére került sor. Az OMME Elnökség a már visszaérkező vizsgálati adatokat értékelte, stratégiát dolgozott ki a szükséges intézkedések megtétele érdekében, egyben meghatározta azok időrendi sorrendjét is.

Az Elnökség a 2015. október 10-i Országos Vezetőségi ülésén teljes körű tájékoztatást adott az egyesületi vezetők részére, majd közösen elhatároztuk, hogy megindítjuk a kínai mézzel kapcsolatos média kampányt. A keverék mézek készítőivel szemben pedig méz eladási bojkottot hirdetünk, és Budapesten legalább 300 méhész részvételével – sajtótájékoztatót tartva – figyelemfelhívó demonstrációt szervezünk valamelyik áruházlánc előtt. A feladatok időrendi meghatározásakor nem zártuk ki egy későbbi, brüsszeli méhésztüntetés lehetőségét sem. Ennek előzetes megbeszélésére több esetben is sor került az OMME és egy Brüsszelben dolgozó szakpolitikus között. Innen kaptuk azt a hírt is október 14-én, hogy egy magyar méhész EP képviselők segítségét kérte egy tervezett tüntetés engedélyezése érdekében, az időpont pedig feltehetően nem véletlenül, teljesen megegyezett az OMME OV-n eldöntött október 30-diki dátummal. A segítséget kérőt az OMME-hez irányították, eredménytelenül. Pontosan tudtuk, hogy Takács Ferenc áll a megkeresés mögött, mint egyedi-utas tüntetés szervező. Az OMME még ebben a helyzetben is mindent megtett a demonstrációk együttes sikere érdekében. 751 EP képviselő részére küldtünk francia, angol és magyar nyelvű megkeresést. Több mint 36 uniós egyesület figyelmét hívtuk fel a kínai import mézzel kapcsolatos veszélyekre, egyben kértük, csatlakozzanak a magyar kezdeményezéshez. Tájékoztattuk őket az új NMR akkreditált vizsgálati lehetőségről is. Ezt a munkát a OMME nemzetközi elnökhelyettese végezte, miközben az általános elnökhelyettes szervezte a Salgótarjánból induló autóbusz méhész csoportját. Takács Ferenc ezen felül 14 határon túli egyesületi vezető telefonos elérhetőségét is megkapta. Látni lehetett: egyedül nem megy! S főként pénzfedezet nélkül! Az utazási és szállásdíj költségeinek kifizetésére az OMME elnök vállalt felelősséget, amit a Küldöttgyűlés utólag jóváhagyott. Ma már az is tudott, hogy a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara egymillió forintos támogatást nyújtott az utazási költségek kifizetéséhez.

Sajnos a brüsszeli tüntetés a magyar médiát nem mozgatta meg. Mindössze két médium jelent meg Brüsszelben a tüntetés színhelyéül szolgáló Schuman téren. A budapesti tüntetésen 18 médium volt, alig győztük az interjúkat. Természetesen minden tiszteletünk a hosszú, fizikailag megerőltető utazást vállaló tagtársainknak, akik nem repülővel utaztak. A méhészek és a belföldi, idegen mézet nem bekeverő mézkiszerelők közös érdeke volt a rossz minőségű idegen anyag kiszorítása a kereskedelmi láncokból még akkor is, ha tudjuk, hogy ez nem éri el az évi 1.000 tonnát. Ezért nem értjük, hogy Takács Ferenc miért nem vállalta fel nyíltan már az első nyilatkozatakor, miszerint Ő a hazai legnagyobb mézcsomagoló cég, az Aranynektár (és a Golden Nektár Gmbh.) tulajdonosa. Miért kellett frissen belépett kaposvári méhészegyesületi tagként végigjárni a magyar médiát? Miért kellett laboratóriumi vizsgálatokkal alátámasztottként minden kínai méztételt hamisként beállítani? Ez a kommunikáció csak akkor változott meg, amikor a QSI laboratórium érzékszervileg sütőméznek minősítette a keverék mézek jó részét. Különösen a Debreceni Egyetem nyilatkozata rondított bele ebbe az egyértelmű állításba. Egyébként a brüsszeli petíciót az OMME sütőmézes leletei kíséretében nyújtották be.

Az OMME leleteit évente nyilvánosságra hozzuk, de a hibás, illetve a hamis mézekről a NÉBIH-t folyamatosan értesítjük. Tettük ezt most is. Többek között a mi leleteink alapján járt el a NÉBIH, amikor visszahívták a hibás, illetve hamisnak bizonyult tételeket az áruházláncokból. Megnyugtatjuk Takács Ferencet, hogy az OMME vezetősége helyesen értékelte a beérkező laboratóriumi leleteket.

A kínaiak nem fogják megköszönni az OMME tevékenységét, hiszen Magyarországon mi rendelkeztünk először a hamisítást a kínai mézre is rábizonyító NMR vizsgálati jegyzőkönyvekkel, amelyek alapján időben el tudott járni a NÉBIH. Az OMME nem hatóság, így nem veheti le a hibás, illetve a hamis mézeket az üzletek polcairól.

Az áruházláncok a még forgalomban lévő kínai eredetű keverék mézek fokozatos kivonásáról az OMME-t folyamatosan értesítették, sőt, a CBA kommunikációs igazgatója a magyarországi demonstráción velünk együtt nyilatkozott a sajtótájékoztatón.

Már június 3-án elküldtük az agrártárca részére a keverék mézek problémáját megoldó EU rendelet-módosító javaslatunkat, majd októberben – kiegészítéssel – ezt a javaslatot ismét eljuttattuk az FM-be. December 15-én a magyar agrárdiplomácia az Európa Tanács felé a hivatalos lépést megtette. Kormánypárti EP képviselők részére eljuttattuk azt a két kérdést, mellyel a Bizottsághoz fordulnak. Lényege, a címkézési szabályok módosítása, valamint az unióba érkező import mézek szigorú vizsgálatának elrendelése az unió területére történő beléptetéskor, valamint szükség szerint a tagállamokon belüli másodlagos ellenőrzésének elrendelése. Törekvéseink sikeressége ezen a két pilléren érheti el célját. A COPACOGECA támogatását is kértük közvetlenül a magyar alelnök által, közvetetten pedig a brüsszeli szakpolitika útján, támogatásukat kérve. Túl vagyunk egy NÉBIH, és egy NAV egyeztetésen is, ami az OMME és a nevezett hatóságok jövőbeni együttműködési lehetőségeit egyeztette és készítette elő. A későbbiekben erről is beszámolunk.

Szükségtelennek tartjuk az egyénileg végzett feladatok mélységi szintű boncolgatását, vagy kiemelését. Az OMME Elnökség egységben, mindenkor jogilag alátámasztottan, időben és határozottan tette a dolgát. Ezt nem tekintjük érdemnek, csupán a választott tisztségünkből eredő kötelezettségünknek.

Véleményünk nem változott: az OMME vezetősége több mint 13.000 magyar méhész felelős képviselőjeként nem engedheti meg magának, hogy blöfföljön. Állítását mindenkor laboratóriumi vizsgálati jegyzőkönyvvel, iratanyagok tucatjával tudja dokumentálni. Így is el lehet érni egy nemes célt!

Az OMME vezetőségével szembeni hozzáállást megértjük. Úgy tekintjük, hogy ez is egy mérföldkő a legnagyobb hazai mézkereskedő OMME-t gyarmatosító kísérleteinek útján, hiszen az OMME-ben 2016. áprilisban országos vezetőségi választás lesz.

Az Országos Magyar Méhészeti Egyesület Elnöksége"

*

Kitin

  • *****
  • 934
Re:Szakma-politika
« Válasz #1790 Dátum: 2015. December 20. 00:21 »
Hát akkor valahogy megpróbálok mindenkinek válaszolni.
Most azt hiszitek, hogy valamelyik "bukott" kereskedőt védem. Valamilyen szinten igaz is, hiszen ezek a szörnyű emberek is szépen vásárolták a mézeinket egészen addig míg be nem indult a malomkerék.
 Bárki aki  figyelmesen követte az eseményeket simán feltűnhetett, hogy mindössze két személyről szóltak a hírek, mindig csak kettő Takács Ferenc és a Klenác. Többen érintettek voltak az ügyben, néha apró betűkkel még a Nagy és fia is oda volt firkantva. És a többi? Azokkal mi van? Azt sem tudjuk kik azok.
Számomra az elejétől kezdve világos volt, hogy ez csak a két kereskedő csatája, az egyik a méhészeket toborozta katonának.
Most meg ez a gázos cikk ahol nem is a gázlopáson volt a hangsúly , hanem a visszaeső mézhamisító kotyvasztó betyár hazug stb. mézkereskedő.  Olvastam és nekem valamiért Attila kerékpáros kalandja ugrott be, amikor már nem lehetett máshol fogást találni hát bedobták azt.
Örülök, hogy Atya már kezdi átlátni, hogy ez csak a kereskedők csatája.
A kínai méz  szerintem csak a kezdet, rebesgetik ezt a szabad kereskedelmi egyezményt, és ha megkötik akkor hamarosan még több pancs lesz jelen.
A Magyar akácmézet nem ilyen cirkuszok árán kellene megvédeni, mert így csak jól lejáródik.
Most folyamatosan azt mantrázzák, hogy minden méz kevert pancsolt hamis, mi fog ebből megragadni a fogyasztóban???  Csoda, hogy nem kell a mézünk?
Miért ne lehetne üvegezni zárszalaggal és szétteríteni az egész világban, önállóan, mint igazi Magyar Akácméz
Kóstolják csak meg. Én biztos így csinálnám ha ez lenne a dolgom  Miért kell fantázianeveken?
Visszatérve a tüntetésre.
Számomra nem volt világos, hogy miért indult meg hirtelen mindenki amikor a célok nem voltak világosak.
Olyan mintha aláírnánk egy papírt amit el sem olvastunk. Végül is a méhésztársunk mondta, hogy alá kell írni...
 Nem értem. Atya például arra számít, hogy hosszú távon jobb lesz, mert most többet vesznek azóta háztól.
Most... De mi is volt a cél? Hogy eltűnjön a boltokból a szutyok. Most tudja a vásárló hogy szutyok van a boltokban, hát szalad a méhészhez és vesz mézet.
Ha véget ér a csata "célba érünk" eltűnik a szutyok a boltokból. Mi lesz akkor????
A vízcsapból is az fog folyni, hogy hurrá, nyertek a méhészek, nem hiába tüntettek ,eltűntek az ócska mézek a boltokból  újra minőségi mézet lehet kapni.
Mi lesz ez után?   Visszamegy a vásárló a boltokba, mert mondták, hogy újra "jó" mézek kaphatók ráadásul még sokszor olcsóbban, mint a méhészek adják. Jó lesz ez a termelőnek?
Egyébként a tudatos vásárló már rég a méhészektől vásárol,  husit sem a nagyáruházakban veszünk már régóta, ezért mondom, hogy a méhésznek semmi köze a boltok polcaihoz.
Én senkit nem szeretnék bántani, de tessék bemenni az áruházakba és megnézni, hogy mi van a polcokon most, hogy eltűntek a szutykok és megnyerődtek "csaták".
Megmondom, barnás színű, nem is igazán sűrű lötyögős valami és rá van írva, hogy akácméz.
Na.

Miért fáj ez nekem ennyire?
 Mert mikor ráeszméltem az eseményekre, szerettem volna gyorsan eladni a mézemet de nem sikerült időben és hatalmasat buktam mint rengeteg másik méhész.
 Ti meg el vagytok folyton vakulva az OMME eseményektől, aláírom-ott sem tisztességesek a dolgok de számoljunk csak egy kicsikét, hogy hol is buktunk nagyobbat.
Van itt 12000 méhész ha jól tudom/ de inkább nem is szeretném tudni pontosan , mert ideges leszek tőle.
Tehát vegyünk 12ezer méhészt szorozva az elbohóckodott tagdíjjakkal, vagy a 12ezer szorozva több százezer forintokkal illetve milliókkal. Na hol is buktak a méhészek nagyobbat?
Miért éppen most kellett felkavarni az iszapot amikor mindenkinek a hordóban volt a méze?
Ha nem lettek volna ezek a cirkuszok állítom, hogy jobb áron adhattuk volna oda a mézeinket.
Most már csak 1000 az ár  .   január február?  szinte biztos, hogy süllyed tovább, mert most már csak röhögnek rajtunk.
A kár felbecsülhetetlen.
Szerintem itt nem is a kínai méz a veszedelem, hanem inkább a méhsűrűség a legnagyobb probléma.
Hát ez volna az én véleményem....

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Szakma-politika
« Válasz #1791 Dátum: 2015. December 20. 01:17 »
Miért gondolod, hogy a 70 000 tonna kinai szutyok nem okozott volna felvásárlási ár csökkenést, ha szép sumák módra hallgattunk volna, mint a bekakilt gyerek az óvodában?

Miért gondolod, hogy az árképzés legfontosabb tényezője nem a piaci szereplők árajánlata és felkínált mennyisége, hanem a sajtóban megjelent hírek?
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

Re:Szakma-politika
« Válasz #1792 Dátum: 2015. December 20. 07:42 »
Szerettem volna Kerekes.batya idézetét élesben elolvasni a Zöldön, de nem találtam.
Komoly önuralom kell ahhoz, hogy ezt a csúsztatásokkal teli önfényező, önimádó, könnyfakasztó, személyi kultuszt idéző írást végig lehessen olvasni.
Arra maximálisan jó, hogy ismét félrevezessék a méhészeket.
Remélem megkapják rá a méltó választ, legkésőbb a választáskor.
Sok még a teendőnk, mert a hazugságok jobban megmaradnak a méhészek agyában, és el sem tudják képzelni, hogy ezek az urak erre is képesek.
Én sem képzelem, sajnos tudom.
Ez a módszerük, hogy valós események közé elbujtatnak teljesen valótlant, és így megváltozik az üzenet értelme.
Ezen gondolkodnak idáig.
A műsort úgy hívták régen....KÉSZ ÁTVERÉS!
Nagyernyei Attila

*

atya

  • *****
  • 1043
Re:Szakma-politika
« Válasz #1793 Dátum: 2015. December 20. 08:26 »
Kitin!

Idézet
Miért fáj ez nekem ennyire?
 Mert mikor ráeszméltem az eseményekre, szerettem volna gyorsan eladni a mézemet de nem sikerült időben és hatalmasat buktam mint rengeteg másik méhész.
 Ti meg el vagytok folyton vakulva az OMME eseményektől, aláírom-ott sem tisztességesek a dolgok de számoljunk csak egy kicsikét, hogy hol is buktunk nagyobbat.
Van itt 12000 méhész ha jól tudom/ de inkább nem is szeretném tudni pontosan , mert ideges leszek tőle.
Tehát vegyünk 12ezer méhészt szorozva az elbohóckodott tagdíjjakkal, vagy a 12ezer szorozva több százezer forintokkal illetve milliókkal. Na hol is buktak a méhészek nagyobbat?
Miért éppen most kellett felkavarni az iszapot amikor mindenkinek a hordóban volt a méze?
Ha nem lettek volna ezek a cirkuszok állítom, hogy jobb áron adhattuk volna oda a mézeinket.
Most már csak 1000 az ár  .   január február?  szinte biztos, hogy süllyed tovább, mert most már csak röhögnek rajtunk.
A kár felbecsülhetetlen.
Szerintem itt nem is a kínai méz a veszedelem, hanem inkább a méhsűrűség a legnagyobb probléma.
Hát ez volna az én véleményem....

Igen! Sajnos az OMME-val foglalkozok!
Hol van most? Mit csinál ezekben a napokban? Hol van a mézmarketing, amiért még fizetünk is? Miért hagyták abba a figyelemfelkeltést? Miért nem mentek el a multik Mészáros hívószavára? És még sorolhatnám.

Három kérdést teszek fel.
1. Érdekképviselet?
2. Hitelesség?
3. Ezek az alapvető dolgok megvannak a mostani vezetésben?

 
A sikerhez csak annyi kell, hogy képes legyél az életed a magad módján élni.

Re:Szakma-politika
« Válasz #1794 Dátum: 2015. December 20. 08:31 »
Nagyon aktuális, vezetőinkre nézve!!
https://www.youtube.com/watch?v=J7-tPdVI3vU

Re:Szakma-politika
« Válasz #1795 Dátum: 2015. December 20. 09:00 »
"Szerettem volna Kerekes.batya idézetét élesben elolvasni a Zöldön, de nem találtam."

Ezt a részt az OMME honlapon bárki olvashatja.
A zöldön egy pár szóval kibővítve és utána Takács úr kisebb reagálásával az OMME hírek topicban található.

Üdv. jani bátya

Re:Szakma-politika
« Válasz #1796 Dátum: 2015. December 20. 09:18 »
Köszönöm!
Közben megtaláltam.
Igaz ez a "friss hír" éppen másfél hónapot késett.
Véleményem szerint nyílt sisakkal kell járni, az OMME vezetése nem ezt teszi!
Az a Napnál is világosabb, hogy Takács-Bross fóbiájuk van.
Mindent elkövetnek, hogy akár valótlan dolgokat is állítva, eltakarítsák őket.
Rossz hírem van számukra.
Ezt a méhészek fogják eldönteni, hogy ki legyen az OMME elnöke.
Nekünk az a feladatunk, hogy a választások tisztaságát a legmesszebbmenőkig ellenőrizzük, mert személy szerint én rettenetesen bizalmatlan vagyok a mostani vezetéssel szemben.
Az ő módszerük kifinomult, a szaktanácsadók előre tolt pajzsa mögé bújt áll-érdekvédőink a saját pénzüket jobban védik, mint a méhészek érdekét.
Roppant ügyesen taktikáznak, és akik ezt a módszert becuclizzák, csak sajnálni tudom őket.
Minden hátsó gondolat egy személyhez köthető, ő ágazatunk kerékkötője.
Az OMME elnöke egy báb, őt is mozgatják, önálló döntésre képtelen, csak a fizetése, vagy tiszteletdíja hajtja, ezért látszik ilyen aktívnak.
Ha az OMME-ban nincsenek zűrös dolgok, és a Kft.-ben is minden rendben lenne, akkor miért sumákolnak, maszatolnak titkolódznak?
Az egyenes emberek kiállnak a méhészek elé, és válaszolnak, nem pedig mellébeszélnek!
Ilyen vezetésre vágyom, és ettől kezdve nem érdekelnek a személyek!
Vigyázzanak az OMME (a méhészek vagyonára) alkossunk közösen egy olyan alapszabályt, amely a méhészeknek íródik, és a probléma megoldva.
Most kiskirályok, egyéni érdekeket képviselő zsarnokok tartják kezükben az OMME-t, és úgy viselkednek mintha a saját tulajdonuk lenne.
Aranyvasárnap ilyen nem túl "aranyos" üzenetem van az OMME "Hivatal" urainak!
Pusszantsuk őket közösen a szeretet ünnepe előtt!
Nagyernyei Attila

*

Kitin

  • *****
  • 934
Re:Szakma-politika
« Válasz #1797 Dátum: 2015. December 20. 10:13 »
Geddekas  :D 

Azért gondolom, hogy a 70 000 tonna kinai szutyok nem okozott volna felvásárlási ár csökkenést, ha szép sumák módra hallgattunk volna, mint a bekakilt gyerek az óvodában, mert  a kínai méz, mint már megtudhattuk évek óta stabilan jelen van, nem ugrál 100 forintokat.
Ha nem csak a szakirodalmi adatokkal és a felvonulásokkal lettél volna elfoglalva és idegesen hívogattad volna folyamatosan a felvásárlókat, mint én akkor neked is szépen kirajzolódott volna, hogy minden egyes megmozdulás és hír után vagy megállt a felvásárlás vagy pedig zuhant 100 ft-ot.
Tüntettek? Ég a kaptár? -100ft.
Eltüzelitek a mézet, -100ft
Még mindíg beszéltek, nem volt még elég? -100ft
JÉÉ van még mézetek -100ft.

Takács Ferencnek igazat adok! Azt állítja, hogy ha győz akkor megduplázódnak a felvásárlási árak. Ez valószínű így is lesz, de előbb le kell vinni 6- 700ft-ra.
A kereskedők ügyes emberek, nem szeretik ha a bevételük ugrál. ha nem tud hozzákeverni valami olcsóbbat akkor leviszik a mézárakat, hogy a haszna stabilan megmaradjon.
Mondom még egyszer, nem értek egyet sem a kínai mézzel sem a hamisítással, de nem ez helyes út a megoldásban

Akkor én itt szeretném megköszönni, hogy szólhattam és ezennel csatlakozom a többi fórumtárshoz aki már nem szólal meg többé, mert veletek nem is lehet értelmesen tárgyalni,  minden második szavatok a vezetőséggel van elfoglalva. Én nem erről szerettem volna párbeszédet folytatni.
Minden jót kívánok nektek, a végén tényleg csak hárman- négyen maradtok és még valószínű akkor is marakodni fogtok.
Ja és le ne maradjon: Köszönöm szépen, hogy elmentetek tüntetni értünk.

Üdvözlettel: egy termelő méhész ...   /a sok közül/

Re:Szakma-politika
« Válasz #1798 Dátum: 2015. December 20. 10:42 »
Ezzel csak nem azt akarod mondani, hogy a "zsebükön" keresztül zsarolják a méhészeket azért, hogy csendben tűrjék és "segítsék" a hamisítást és a jogtalan gazdagodásukat?

Ráadásul még ezt is javaslod?  :o

Furcsa gondolkodás mód!!!

Úgy látom azért még nincs akkora baj, hogy nagyobb arányú összefogásra ösztönözné a közösséget....
(2 busz Brüsszel max. 100 fő, Budapest tüntetés max. 300 fő a 12.000 OMME tagból.
Kérdezném a maradék 11.600 méhészt, minden rendben van?)

Most ez van, ezt KELL szeretni.... (mint pl. a jelenlegi OMME vezetést)  ;D

Majd ha elgondolkodnak, hogy a saját sorsuk irányításáért, jobbításáért esetleg tenniük is kéne, majd akkor...

Addig meg nincs baj, és mehet minden tovább.

Nem???
Szabó György

Az életben egy dolgot jól jegyezz meg!
Az emberek soha nem változnak,
csak te ismered meg őket jobban!

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Szakma-politika
« Válasz #1799 Dátum: 2015. December 20. 11:30 »
Kedves Kitin!
Kedves Méhésztársak!

Azt minden méhésznek tudomásul kell venni, hogy a 2014-es akácméz felvásárlási ár tarthatatlan. Amig 300-320 Ft között van az euró, addig 1300-1500 Ft között lesz az akác felvásárlási ára, mert Nyugat Európában a fogyasztói ár legalább tíz éve stabilan 8 euró/kg alatti szinten stagnál. Ennek az alacsony és stabil fogyasztói árnak az oka, hogy az EU mézkereskedők stabilan tudnak importálni 130-150 000 tonna mézet, hol innen, hol onnan.

Az argentin és mexikói méz mellett egyre nagyobb részarányt szakít ki Kina. És mindig abban az árukategóriában kínálja a szutykát ahol nagyobb a hiány, hiszen ha az erdeik nem is, de az ipari kapacitásuk végtelen. 2014-ben az akácmézzel kereskedők (magyarok, románok, szlovákok, szerbek) nagyon kevés akácmézet tudtak szállítani, ezért erre a területre törtek be a kinaiak és 2015-ben a magyar mézkereskedők ezen a fronton találkoztak a kinaiak által letört árakkal, amire nem tudtak igazán jó ellenajánlatot adni, mert olyan alacsony volt. Ezért nem maradt más választásuk a  Kárpát medencei kereskedőknek, mint a méhészekkel összefogva a mézminősítési szabályok szigorítását elérni, hogy legalább az akácméz fronton ne lehessen a kinai szutyokkal helyettesíteni a valódi mézet.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.