Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak

  • 2907 válasz
  • 1121733 megtekintés
Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #2355 Dátum: 2019. Október 18. 07:34 »
Ennek a vicclapba illő minősíthetetlen hozzászólásnak semmi köze a Mézmarketinghez.
Kérek minden hozzászólóz, hogy a megfelelő rovatban írjon.
Köszönöm szépen!

Nagyernyei Attila
Klubvezető

Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #2356 Dátum: 2019. Október 18. 09:27 »
Kakaskukorékolásba mehet?

Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #2357 Dátum: 2019. Október 18. 13:14 »
 Úgy 30 évvel ezelőtt, de jól jött volna egy ilyen ajánlat.

Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #2358 Dátum: 2019. Október 28. 17:56 »
Meddig tartanak még ezek a furcsa nyilatkozatok? Nyugat Európának még ilyen nyomott áron sem kell a magyar méz? Inkább az ismeretlen dél-amerikai? Ahogy ezeket bizonygatják, egyre erősebben, úgy egyre kevésbé akarom elhinni.

Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #2359 Dátum: 2019. November 02. 20:07 »
Ezeket a képeket most kaptam!
Horvátországban már kötelező ráírnia címkére, "Kínai" mézet tartalmaz, vagy tiszta "Kínai".
Az utolsó kép, horvát termelői méz.
Ma a tengerparton még jó idő volt, lehetett fürdeni.
Ezt megelőzően 10 napig, 26-28 fok volt a levegő hőmérséklete, a tenger 22 fokos.
Köszönöm szépen a méhésztársnak az információt!
Nagyernyei Attila

*

Berci

  • ****
  • 256
Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #2360 Dátum: 2019. November 02. 21:21 »
Fantasztikus! A horvát méhészek érdekvédelmi szervezete el tudta érni, hogy rákerüljön a származási ország(Kína)....az OMME eddig még nem. Miért nem? Pedig anno kockásra ülték a s.ggüket, hogy tüntessenek Brüsszelben a kínai szutyok ellen. Horvátországgal együtt lettünk eu-s országok. Ua az előírások vonatkoznak rá is, mint reánk. Lehet,hogy ott mások az érdekek/értékek?! 8) ???

Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #2361 Dátum: 2019. November 03. 07:11 »
Ezért tettem fel a képeket, hogy ezen az úton mi is eljuthatunk eddig.
De Berci ismét az OMME-t szidja, amikor a többi uniós országban sincs egyelőre a címkén feltüntetve a származási ország.
Ha ez az OMME-n múlna már régen így lenne.
Sokkal magasabb labda ez mint gondolnátok.
A horvátok megoldották, kicsit jobban fociznak mint mi.
Nagyernyei Attila

*

Berci

  • ****
  • 256
Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #2362 Dátum: 2019. November 03. 07:45 »
Ezért tettem fel a képeket, hogy ezen az úton mi is eljuthatunk eddig.
De Berci ismét az OMME-t szidja, amikor a többi uniós országban sincs egyelőre a címkén feltüntetve a származási ország.
Ha ez az OMME-n múlna már régen így lenne.
Sokkal magasabb labda ez mint gondolnátok.
A horvátok megoldották, kicsit jobban fociznak mint mi.
Nagyernyei Attila

Sorrendben a mondataidra a kommentárom.

1. Már rég el kellett volna jutni ide. Mikor is volt a brüsszeli tüntetés? A származási ország pontos feltüntetése, a véleményem szerint, a minimum célja egy ilyen tüntetésnek. Ha még ennyit sem ért el, akkor nem több, mint osztálykirándulás Brüsszelbe.
2. Engem pont nem érdekel, hogy hol(melyik országban) nem tüntetik fel. Az érdekel, hogy ők, a horvátok, miért tudták megtenni?!
3. Az érdekképviselet érdek sérelemmel is jár. Nehéz egyszerre qrvának és szűznek is maradni, ahogy a mondás tartja.
4. Magas labda...az. Többszörösen is. Csak nem úgy, ahogy gondolod. Egy érdekképviselet tevékenységéről, összefonodásairól állít ki bizonyítványt.
5. Miért fociznak jobban, mint mi?! Lehet,hogy érdemes lenne elmenni hozzájuk edzőtáborba?!

Ha "csak" ennyit ért volna el az OMME, hogy a csomagoláson fel kelljen tüntetni a származási országot, akkor már mindent megtett a méz piac megtisztulása érdekében. Nem a kínai mézimportot kell leállítani, mert ahhoz még az EU is kicsi, nem hogy egy OMME...tény,hogy jól hangzik és évekig lehet ezzel a kuplerájt magyarázni. "Mi mindent megtettünk, de a rendszer blablabla...." erre jönnek a horvátok és megcsinálják.

Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #2363 Dátum: 2019. November 03. 18:00 »
Berci voltál Brüsszelben?
Berci adtál le javaslatot a mézhamisítás elleni harc leküzdéséhez?
Berci adtál le javaslatot a válság kezelésére?
Berci anno szervezted a Méhész Zrt-t?
Berci küldött vagy?
Berci tettél valamit önzetlenül, ellenszolgáltatás nélkül a közösségünkért?
Egyik sem?
Akkor nincs több kérdésem.
Nagyernyei Attila


*

Berci

  • ****
  • 256
Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #2364 Dátum: 2019. November 03. 18:33 »
Berci voltál Brüsszelben?
Berci adtál le javaslatot a mézhamisítás elleni harc leküzdéséhez?
Berci adtál le javaslatot a válság kezelésére?
Berci anno szervezted a Méhész Zrt-t?
Berci küldött vagy?
Berci tettél valamit önzetlenül, ellenszolgáltatás nélkül a közösségünkért?
Egyik sem?
Akkor nincs több kérdésem.
Nagyernyei Attila


Mellébeszélsz és személyeskedsz. Ez általában akkor bevett módszer, ha a másik félnek igaza van és fájó elismerni.
Egyiket sem csináltam.
1. amikor Te Brüsszelbe osztály kirándultál én még nem foglalkoztam méhekkel. Még mielőtt ebbe belekötnél: a logikus gondolkodás és a véleményalkotás képessége nincs összefüggésben a méhészetben eltöltött idővel...sőőőt azt veszem észre, hogy éppen fordítva van.
2. Nem nekem kell javaslatot leadni, hanem a horvátok módszerét átvenni. Persze, ha szeretnéd, akkor: javaslom, hogy az OMME vizsgálja meg a lehetőségét annak, hogy hogyan lehet a származási országot feltüntetni a csomagoláson. lásd horvát példa.
3. Mi köze a küldött státusznak a vélemény nyilvánításhoz? Csak a küldöttek jogosultak véleményt nyilvánítani? Diktatúra van az OMME-ban? Mióta? Jól emlékszem, hogy egy elméletileg demokratikusan megválasztott szervezetről van szó?!
4. Tettem-e önzetlenül a méhész közösségért?! Természetesen tettem. Bárki, aki kérdezett a fórumon a technológiámról leírtam neki. Ingyen.Önzetlenül. Bárki tanulhatott belőle. Olyan munkát végzek, hogy csak akkor vagyok hajlandó kinyitni a számat, ha fizetnek érte...és a tanfolyamaimon sem ingyen mérem a tudást.

Jelzem: sokkal felkészültebb vagyok emberismeretből és vitakultúrából, mint Te. Máshol és máshogy edződtem...megpróbálhatod, hogy belém állj. Veszíteni fogsz.
Szóval próbálj meg az általam felvetett kérdésekre válaszolni, ha azt érzed, hogy tiszted ezekre válaszolni, ha nem akkor meg maradj csöndben...bölcsebb!

Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #2365 Dátum: 2019. November 03. 18:43 »
Berci, Berci!
Mit hozol itt össze?
"Jelzem: sokkal felkészültebb vagyok emberismeretből és vitakultúrából, mint Te. Máshol és máshogy edződtem...megpróbálhatod, hogy belém állj. Veszíteni fogsz."
Kicsit azért óvatosan, mert ebben simán hajlandó vagyok veled meccsezni, de semmiképpen nem szeretnélek megsérteni, és személyeskedni.
Ezt egy nyílt, kulturált szópárbajnak fogom fel mindaddig amíg értelmét látom, és az olvasók is okulnak belőle.
Brüsszelbe nem kirándulni voltunk, ezt kikérem magamnak, és mindazoknak akik ott voltak!
Általában azok fogalmaznak meg kritikát a brüsszeli tüntetéssel kapcsolatban akik ott sem voltak!
Ez nem furcsa?
A horvátországi képeket okulásként tettem fel, de mindjárt írtam az OMME-ba is,hogy okuljanak belőle.
Nagyernyei Attila


*

Berci

  • ****
  • 256
Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #2366 Dátum: 2019. November 03. 19:24 »

Kicsit azért óvatosan, mert ebben simán hajlandó vagyok veled meccsezni, de semmiképpen nem szeretnélek megsérteni, és személyeskedni.
Ezt egy nyílt, kulturált szópárbajnak fogom fel mindaddig amíg értelmét látom, és az olvasók is okulnak belőle.


Bocsánatkérés elfogadva! :)
Szerintem is normális hangvételű építő eszmecsere előre visz.

*

linen

  • ***
  • 117
Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #2367 Dátum: 2019. November 11. 17:01 »
A napokban megfordultam a helyi tescóban, és nem tudtam nem észrevenni, hogy a vegyes méznek természetellenes színe van.
Közelebbről megvizsgálva szinte biztosra mondom, hogy ételszinezékkel módosították a mézet.
Lidl-ben levő méz szintén szinezékes lehet, a pennyben levő mézben van talán a legkevesebb szinezék.
Tapasztalta más is ezt, vagy csak nekem szúrt szemet?
Ha valóban szinezik, akkor az nem tekinthető méznek a normák szerint.
Pont a napokban olvastam egy angol tanulmányt, hogy a gyerekkori hiperaktivitásért nagy részben az ételszinezékek a felelősek.
Ha mindkettő dologról bebizonyosodik az állítás, az nagyot szólhat.
Azt tudom, hogy a méheim még soha sem állítottak elő olyan szinű mézet amelyeket a fentebb említett boltok polcain láttam.

*

nata

  • ***
  • 176
Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #2368 Dátum: 2019. November 11. 17:21 »
Milyen az a természetellenes szín? Kék vagy rózsaszín? ;D

*

linen

  • ***
  • 117
Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #2369 Dátum: 2019. November 11. 19:33 »
A természetellenes szín jelen esetben minden olyan színskálát lefed amit eddig nem láttál a kipörgetett mézeden.
De mivel értem a kérdésed, nagyjából egy erős aranyszín eltolva a sötétbarna irányba.
Szerettem volna rád bízni ennek megismerését ha elmész az említett áruházak egyikébe és megtekinted a felhozatalt, ettől függetlenül gyanítom, hogy te is értetted a felvetést csak meg szerettél volna győződni róla hátha van lila színű természetellenes méz is :)