Sziasztok!
Ajánlom figyelmetekbe az alábbi cikket:
https://darvasbela.atlatszo.hu/2016/08/02/neonikotinoid-kabulatban-2-osszeeskuves-teoriak/#, elég sokrétű az írás és az állítások szinte mindenütt hivatkozásokkal, jegyzőkönyvekkel vannak alátámasztva.
ízelítő:
"Azok közé tartozom, aki Békési László Szabolccsal (HáGK) részt vett 2013 májusában a NÉBIH és az Opera Research Center által szervezett neonikotinoid vs. méhek rendezvényen, ahová a Greenpeace egyszerűen nem nyert bebocsátást. Milyen demokratikus megoldás! A szervezők szerint ne legyen jelen olyan, aki megkérdőjelezhet? A helyszínen a minisztériumiak az OMME-re hivatkozva mondták a magukét, bár ez a szervezet már akkor sem nagyon kapaszkodott ezért a pozícióért. A rendezvény ingyenes ebédszünetében a NÉBIH ökotoxikológiai szakértője (Repkényi Zoltán) a kérdésemre a kollégái előtt azt mondta, hogy az ügy nem szakmai, hanem már politikai kérdés. Nekem eszembe sem jutott volna. Mely politikai pártok sorakoznak vajon fel a neonikotinoidok mögé? Akkor mégsem politikai kérdés? Gazdasági talán?
Gondolom, ezért olvashattam ettől a szakértőtől másodszerzőségben a 2013 szeptemberi Agrofórum nevű lapban az alábbiakat: „…az Országos Magyar Méhészeti Egyesület (OMME) által elvégzett 2007-2012-es időszakra vonatkozó monitoring vizsgálatokból éppen az derült ki, hogy sem a csávázással, sem a permetezéssel szabályosan kezelt növényállományok nem okoztak semmilyen káros hatást az onnan gyűjtő méhcsaládokban.” Tehát szerintük a vélemény az OMME-é, ami előtt a NÉBIH kételkedés nélkül meghajol és hivatkozza, ahol lehet.
A probléma azonban az, hogy Tóth Péter ma már azt hangsúlyozza, hogy sohasem állított olyasmit, hogy a szóban forgó a hatóanyagok a méhekre veszélytelenek lennének, míg a NÉBIH mit sem változtatott az ebbéli dafke álláspontján. Szóval kedves OMME és NÉBIH vezetőségei ki rúgta önök közül a gólt és melyik kapuba? Nem tudjuk, mert a természetvédelemért felelős partjelzők azzal voltak elfoglalva, hogy észrevétlenek maradjanak. Melyikük gondolja magáról azt, hogy a nemzetközi tudományos szaksajtóval szemben saját mérési eredményekre támaszkodó, hiteles tudományos ellenvéleményt képes megfogalmazni?
Tessék, lehet."
Mint ahogy a GMO-nál is látható, a vegyszeripar keze mindenhová elér, megveszik kilóra a döntéshozókat. A kisember ebből annyit érzékel, hogy odafent olyan, mintha nem tudnák, mit kéne csinálni adott helyzetben, közben épp az ellenkezőjéről van szó.
Még kapcsolódó:
http://greenpeace.blog.hu/2014/05/26/mi_a_helyzet_a_mehekkelill.:
http://www.parlament.hu/documents/static/biz40/bizjkv40/FFB/1605301.pdfebben egy biogazda nyilatkozik többek között, hogy igenis lehetséges mérgek nélkül is gazdálkodni.
Úgy tűnik ezek a neó a korunk DDT-je. Csak az alkalmazás mögött már más a mozgató erő.
A gyógyszerlobbi hatalmas pénzeket fektet a reklámba, ügynöki munkákba.
Ehhez képest mit fektetnek be arra, hogy a méz jó hatásait ecseteljék az embereknek, vagy hogy egyáltalán alapvető ismereteket kapjanak a "fogyasztók".
Hány évtized reklámja és agymosása kellett ahhoz, hogy a jelenlegi vegyszereket használják a gazdák és gyógyszereket egyék az emberek?
Van kampány is az egészség reklámozására is azért. Az arány: Jupiter és a kisökör.
A tegnapi demonstráció egy lépcsője lehet egy jó kezdeményezésnek, amelyet nem szabad abbahagyni, különben csak marad a tocsogás az állóvízben, amely vegyszerrel telített.
Nem lehettem ott, de egyetértek azzal, hogy ezt nem lehet tovább tűrni szó nélkül. Hallatni kell hangunkat. Finoman, de okosan, bölcsen.
Jól esik olvasni a hírekből, hogy mocorgás van.
Üdv.: Attila