Nem is tudom miért van az Omme-nak etikai bizottsága Ficere Úrral az élen, talán csak azért,hogy Ő is csak előadásokat tartson?

Kimondtad, amire gondolok Buksi!
Buksinak a buksikájára egy simogatás, Bicskának egy frissítő "megfenés"... Megdolgoztak érte...
Kár, hogy az OMME szervezeti felépítését és szervezeteinek működését viszont egyikük sem ismeri, ám a buksisimogatás, "köszörülés" visszavonásával megvárom a következő reakciójukat, hátha ki tudják köszörülni a csorbát...
Tanulmanyozzák:
http://www.omme.hu/wp-content/uploads/2014/10/Etikai-szab%C3%A1lyzat.pdfAz egyesületnek tehát valóban van Etikai és Fegyelmi Bizottsága. A Bizottság szabályzatában valóban benne is van az ilyen esetek elleni fellépés szándéka.
Csakhogy ezt a Bizottságot nem "Ficere"(sic!) és nem is Ficzere Péter vezeti, hanem Rádi Tibor. Aki járt már küldöttgyűlésen, az láthatta, hogy Ficzere Péter az Ellenőrző Bizottság beszámolóját szokta előadni, Rádi Tibor az Etikai- és Fegyelmi Bizottságét... Még egyszer sem cseréltek... Ráadásul könnyen felismerhető és megjegyezhető testi adottságokkal rendelkeznek, a méretbéli különbség alapján összetéveszthetetlenek...
Ha pedig beleásták magukat a szabályzatba, tudni fogják, hogy Rádi Tibor mikor indít fegyelmi eljárást (e kiemelt cselekedet ui. nem etikai, hanem fegyelmi vétség !). Csak nem ússzák meg a szabályzat tanulmányozását:
Eljárás megindítása
6.§. Etikai, illetve fegyelmi eljárást csak egyesiileti tag ellen lehet inditani.
Etikai- és fegyelmi eljárást az OMME Elnökségénél, illetve az Etikai- és Fegyelmi
Bizottság elnökénél, minden egyesiileti tag kezdeményezhet, irásban, kellő
indokolással.
Külső szervek, személyek, nem az OMME szervezeti életével kapcsolatos
bejelentéseit, esetleges fegyelmi útra terelését az Elnökség birálja el.
Az OMME-hez beérkezett panaszokat az iktató könyvben etikai és fegyelmi ügyek
gyűjtőnév alatt kell iktatni.
A panasz-beadvanyt beérkezését követő 3 munkanapon belül meg kell küldeni az
Etikai és Fegyelmi Bizottság elnökének.
Ficzere Pétertől pedig legjobb lenne elnézést kérniük, egyrészt azért, mert még azt se tudták, milyen poszton vezető tisztségviselő az Egyesület Ellenőrző Bizottságának elnökeként, másrészt azért, mert illenék vezetéknevét helyesen leírni, s a keresztnevének illesztésével pontosítani, kire is szeretnének utalni. A tulajdon- és keresztnevek fontos identitásjelölő funkcióval bírnak, érdemes megtisztelni viselőjüket a helyes használatukkal...
A cselekmény elleni egyesületi fegyelmi eljárás tehát OMME tag ellen indítható, de amennyiben eltekintünk a Klubmegvezető mocskolódó nyelvi fordulatairtól, akkor ö írta le a helyes eljárásrendet:
Az állattartási szabályok betartását a települési jegyző felügyeli, annak is megvannak a törvényi szabályai, míg a méhek tartásának állategészségügyi szabályait jelenleg a 70/2003 (V.28.) FVM rendelet fogalmazza meg.
A törvényi, rendeleti környezet:
http://www.omme.hu/category/jogszabalyok/mehtartas-jogi-szabalyozasa/ benne a legfontosabb méhegészségügyi rendelettel:
https://net.jogtar.hu/jogszabaly?docid=a0300070.fvmAz állategészségügyi szabálysértések esetén a hatósági állatorvos kihívása az egyedül törvényes módszer, esetünkben nem a jegyző jár el. Amennyiben a bejutását a területre nem biztosítja a tulajdonos, akkor a rendőrséget hivja ki a hatóság, s akkor léphet be a területre, hogy felderítse a cselekményt. A méhegészségügyi felelős sem léphet be, neki is a hatósági állatorvost kell értesítenie, s az elzárt területre csak vele léphet be. A hatóság megalapozott vétség, bűncselekmény esetén bírságot szabhat ki, esetünkben állategészségügyi bírságot, mely mértékének felső határa a csillagos ég is lehet, amennyiben esetleg zárlati betegséget is felderít a vizsgálat.
Az állatvédelemmel és az azzal kapcsolatos hatósági eljárásrenddel egy "olvasmányos" magyarázat is foglalkozik, az esetleges perre való felkészüléshez ezt sem árhat tanulmányozni:
https://jegyzo.hu/allatvedelmi-hatosagi-eljaras/Mindenesetre csak befejezett hatósági eljárás esetén lehet az egyesületnél fegyelmi eljárást kezdeményezni, nem kell tehát elébe menni az eseményeknek.
A "férgezés", "véglényezés", "aljadékozás" pedig sehová nem vezet, nem az "alpári" jelzők fröcsögése teszi rendbe a dolgokat, hanem a korrekten lefolytatott hatósági eljárás. Amennyiben az "elkövető" elfogadja a hatóság által kivetett bírságot, nem kerül bíróság elé az ügy. Ha a tevékenységtől akarják eltiltatni a méhészt, az már egy nehezebb procedúra lehet, ott már belép az önkormányzati jegyző is (lásd előbb).
Mindenesetre végszóként ki kell hangsúlyozni, hogy az illusztrált eset egyáltalán nem védhető, a probléma jelzésének sorrendje: méhész>méhegészségügyi felelős>járási hatósági állatorvos. Állatvédelmi ügyekben a települési jegyző. Minden egyéb (jogtalan behatolás, önbíráskodás) csak a hivatalos eljárásrend érvényesülését, a hatósági eljárás sikerét veszélyeztetheti, tehát érdemes kerülni. A mocskolódó jelzők pedig semmire sem jók, kizárólag használójuk mentális állapotának jellemzésére alkalmas...