Kár, hogy a méhészeknek nem mondja el azt, hogy miért nem fedi fel a nemzetközi szakirodalom eredményeit pl. neonikotionid ügyben. Ő ott volt azokon az előadásokon, amikor elmondták a nagyon alacsony dózisú neonikotionidok hatását a méhekre. Csak egyet említek: pl. elveszti a tájékozódási képességét, és három nap múlva talál haza. Vagy a fiasra való hatása, hogy a kikelt méhek élettartama sokkal rövidebb. Ehelyett elmegy az Akadémián tartott növényvédőszer ülésre, és azt bizonygatja, hogy ismeretlen eredetből tudtak csupán, mindösszesen egy mintából kimutatni szert.
MIKOR VESZITEK MÁR KOMOLYAN, HOGY EGY SE...EL nem lehet két lovat megülni?
Ő is látta a filmet, amikor a több mint mézben csak úgy hullottak a méhek a két nem jelölésköteles szer kevert permetétől. A filmen is látni. Ezután nem csinált tüntetést, petíciót. A méhészeknek sem mondta, hogy beszéljetek a gazdákkal, kérdezzétek mit permeteznek, ... Mai napig hallgat egy halom kérdésben. Pedig tudja, de olyan vehemenciával mondja, hogy a neonikotionidok, hát nem bizonyított, hogy lassan elered a könnyem. No nem azért, mert Tóth Pétert sajnálom. Persze sajnálom, hogy olyat tanult, ami a föld mérgezésének tudománya. Amit kijuttatnak a lustaság és nyerészkedés miatt, az mind ott van a természetben. A neonikotionidok felszaporodnak a földben, van, amikor a lebomlás csak száz évek alatt megy végbe, és akkor még nem tudjuk a bomlástermék hatását.
Csak Gilles Ratia előadására gondoljatok: a vegyszerek az egyik fő okozói a családok legyengülésének, hogy kevésbé ellenállóak, hogy Nozémasok lesznek, ...
Persze nem egy tényező van, de a vegyszerrel mérgezett FÖLD az egyik. Mindezt azért, mert lusta nép nem kapál, mert akkor nem tud 3000 hektáron egy ember termelni, és nem tud elég hasznot hajtani. Mindez miért, hogy az emberek fillérekért kaphassák az élelmiszert, hogy a többit a fogyasztói társadalomban el tudják költeni.
Tóth Péter ízig vérig a mérgeket tanulta, annak kijuttatása az alap szakmája, és mai napig ott sündörög, hátha kap valami pozíciót! Ébresztő!