OMME tisztségviselők választása, 2016!

  • 728 válasz
  • 280669 megtekintés
Re:OMME tisztségviselők választása, 2016!
« Válasz #165 Dátum: 2016. Február 04. 18:13 »
Ejnye bejnye, ejnye bejnye!
Hát pont ettől óvtam a szaktanácsadókat!
Néhányuk nyíltan kampányol, sőt azokat az elnököket akik nem Mészi-Cserényi szekerét szeretnék tolni, egyszerűen számon kérik tőlük, hogy nem erről volt szó.
Szaktanácsadó szakmapolitikai kérdésben állást foglal, aktívan kampányol?
Erről már többször értekeztünk, de most a kampány idején nagyon kockázatosnak tartom a szakik részéről.
Kaposváron Bross Péter az előadása végén bejelentette, hogy a IV-es előadó teremben várja azokat akik a változást szeretnék.
Fekete József alelnök szaktanácsadó, Horváth Gábor vezető szaktanácsadó, Varga Tamás elnök szaktanácsadó, Árgyelán János szaktanácsadó, Dr.Ludányi István az OMME újság főszerkesztője  mind a változást akarják?
Aligha, csak nem tudtak ellenállni kíváncsiságuknak, maguk sem hitték el, hogy nincs titok, nincs tabu, mert ahhoz szoktatták őket.
Szekszárdon is szabad a gazda, sőt kérdezni is lehet a FÓRUM-on, vagy aki nem tud, vagy nem akar részt venni, de érdekli, ők otthon figyelhetik a jövőbe vezető szakmai gondolatokat.
Ma az OMME Hivatalban elnökségi ülés volt.
Gondolhatjátok mi volt a fő napirendi pont.
"Bross-Hegedűs párost meg kell állítanunk, mert akkor elvész az OMME."
Nem az OMME fog elveszni, hanem ők, és ez nem egyenlő az OMME-val!
Hála az égnek egyre többen másként látjuk, hogy mitől (kitől) vész el az OMME.
2016. április 2-án minden kiderül, hogy mit szeretnének a méhészek.
Nagyernyei Attila

Re:OMME tisztségviselők választása, 2016!
« Válasz #166 Dátum: 2016. Február 04. 19:26 »
Egy kicsit elgondolkodtam az előzőekben írottakon.
Vajon mennyire nézik felnőtt emberszámba azokat az elnököket akiket megkeresnek egy egy ilyen dologban.
Vagy ígéret, esetleg paraszolvencia? Vajon felmerül e a megkeresett személyekben, hogy esetleg valami nem tiszta, hisz ha tiszta lenne nem erőltetnék a befolyásolást és megengednék a döntést a saját tapasztalatra esetleg lelkiismeretre bízva meghozni.
 

Üdv. jani bátya
« Utoljára szerkesztve: 2016. Február 05. 16:01 írta jani bátya »

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:OMME tisztségviselők választása, 2016!
« Válasz #167 Dátum: 2016. Február 04. 20:28 »
Az OMME jelenlegi vezetése a választásokig sűrűn össze fog ülni, mert az alelnök úr és még két tisztségviselő mindent meg akar azért tenni, hogy megtarthassa a szaktanácsadói állását, továbbá Egyed Árpád is megtarthassa mind a két státuszát egyszerre. Pedig - és ezt ők is tudják - ez a négy ember a korrupció tiszta példáját adja.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

*

kiskakas

  • *****
  • 3248
Re:OMME tisztségviselők választása, 2016!
« Válasz #168 Dátum: 2016. Február 04. 21:37 »
QUQURIQ !!!

Ma a központban valaki kihúzta a gyufát...

"Menni vagy ne menni" ez itt a nagy kérdés??? :o
...lehet, hogy hat lóval sem lehetne elhúzni az OMME "elitjét" Szekszárdra???
Vajon ki húzta a rövidebbiket?  ::)
...ha bár, Tyúkanyám arra tanított még kiscsibe koromban, ha tudod előre, hogy nem látnak szívesen, oda ne menj el!
Tyúkanyám bölcsességét a mai napig a fülembe hallom!
Azt is mondta, ha valamiért mégis nagyon muszáj menned, húzd meg magad, ne csinálj feltűnést...
Meg azt is mondta, hogy a hívatlan vendég, nem vendég! :o
...vagy mégis rácáfolt már a történelem?
Amikor Lászlóffy Zsolt, az OMME külkapcsolatokért felelős "államtitkára" levelet írt az Apimondia elnökének, hogy ne jöjjön el a Szekszárdi Tavaszváróra mert ez egy kis rendezvényecske pár méhésszel!
Szerencsére az Elnök úr eljött, és a száját tátotta, hogy mennyi méhész van ezen a rendezvényen.
..és az OMME vezetése által meg nem hívott vendég, mégis kedves vendég lett! :P
Tehát?
Jöjjön el, akinek jönnie kell!.....

A kiokosított jövevény Kiskakas!



*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:OMME tisztségviselők választása, 2016!
« Válasz #169 Dátum: 2016. Február 04. 22:03 »
Szóval mi is a probléma? Csak nem azon vitatkoztak választott tisztségviselőink, hogy Szekszárdon mit tegyenek? A legjobb amit ajánlhatok, legyenek nyugodtak. Úgy könnyebb elviselni a verességet.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

Re:OMME tisztségviselők választása, 2016!
« Válasz #170 Dátum: 2016. Február 05. 10:57 »
Tisztelt Méhészklub olvasók!
Én mindenkit alázatra, szerénységre intek.
Szűk két hónap van a választásokig,  senki nem gondolhatja komolyan, hogy itt bármely fél óriási "győzelmet fog aratni".
Amennyiben a Bross-Hegedűs csapat fogja két hónap múlva irányítani az OMME-t (amit természetesen remélek), a jelenlegi "kormánypárti oldalból" betonkemény ellenzék lesz.
Senkinek ne legyen kétsége, hogy egy csapással vége lesz a két tábor szembenállásának!
Olyan mérvű az OMME belső szakadása, amely seb begyógyítása hosszú, de mindenképpen kívánatos folyamat.
Először is abban kell megállapodnunk, hogy ezt ki, vagy kik okozták.
Már ebben eltérőek az álláspontok, és ezért van kiásva a csatabárd.
Nekem és még jó néhányunknak sziklaszilárd álláspontunk, hogy a jelenlegi áldatlan állapotokat Dr.Mészáros László és csapatának EGY része okozta!
Most ebbe nem fogok ismét belemenni (Titkosítás, hazugságok, zárt ajtók, közhasznúság elvesztése,stb.)
mert erről szól két és fél éve a Fekete-Fehér Méhészklub.
Annyit viszont biztosan elértünk, hogy rengeteg méhészhez eljutottak a valós, tényfeltáró információink, amelyek hibaszázaléka minimális, de volt ilyen is.
Teljesen rendben van, hogy a következő időszak a kampányról, a megmérettetésről szól!
A módszerek nem azonosak.
Az OMME vezetői továbbra is a lejáratást, a hiteltelenné tevést választják, de erre már nem vevők a méhészek.
(Aki azzal vádol, hogy én is ezt csináltam visszautasítom, mert én tényeket közöltem, olyan dolgokat amit elkövettek, és kínosak számukra, ez nem lejáratás, hanem kötelesség volt részemről.)
Ezért érezzük méltán a józanul gondolkodó oldal erősödését, viszont én még nem dőlnék hátra a fotelban.
Nagyon kemény időszakra számítok, mert a jelenlegi kampány precedens értékű az OMME történetében.
Abban megállapodhatunk, hogy ilyen még soha nem volt.
Komoly szakmapolitikai elemzést igényelne, amit csak néhányan értünk, mert belelátunk.
Kevés méhész van akik felvállalták, és felvállalják a méltatlan sokszor mocskolódásba átcsapó, személyeskedő csörtéket, mert vagy féltik az egzisztenciájukat, vagy nagyon felzaklatja őket, vagy egyszerűen szelídek, nem konfliktustűrők.
Én Tolna megyében megkaptam a megfelelő kiképzést, amitől évekkel ezelőtt megkergültem volna, ma már csak nevetek rajta.
Mindenkinek ezt ajánlom, hogy maradjunk a realitás talaján, legyen ez a küzdelem nemes, és ne a hatalomvágy, a húsosfazék közelsége inspirálja a jelölteket.
Nyerjen végre teret a szakmaiság, a kommunikációkészség, az önzetlenség, a tenni akarás,az alázat a MÉHÉSZEK szolgálata.
Eddig is és ezután is ezen fogok szorgoskodni, vállalva az ezzel járó megpróbáltatásokat.
Szerintem sokan gondoljuk így, a célunk ugyan az, csak a kivitelezésben gondolkodunk másként.
Nagyernyei Attila





Re:OMME tisztségviselők választása, 2016!
« Válasz #171 Dátum: 2016. Február 05. 13:13 »
Tisztelt Attila!
Eddig csak próbáltam megérteni a dolgokat, és figyeltem, hogy mi miért történik, történt. Most már két ismert név is bekerült a köztudatba, el kell ismerni nagy nevek. Azt szeretném megkérdezni, hogy miben történik változás, pl. az elnökségi ülés "videó konferenciás" lesz, mert erről is olvastam a hozzászólásaiban, az  egyesületi újság megszűnne, ha megszűnik akkor csökken a tagdíj, a mézesüvegünk olcsóbb lesz, a támogatások elosztásánál, több kerül a méhészekhez, a befizetett tagdíjból kevesebb alkalmazottat vagy elnöki díjat kell fizetnie az egyesületnek,szóval nekünk méhészeknek érthető és kézzel fogható programok kellenek, mert eddig sem volt rálátásunk, hogy ki hol mire költött csak arra hogy mi mennyit és mire fizetünk.

Re:OMME tisztségviselők választása, 2016!
« Válasz #172 Dátum: 2016. Február 05. 13:14 »
Nem bírom ki szó (írás) nélkül!
Az OMME honlapjára is feltették a "az önfényező karavános" cikket.
Ez a címe:
"Szilárd alap a jövőbe vezető úthoz."
Jézus Szűz Mária!
Ha ez az alap a jövőbe, amit a jelenlegi vezetés művelt, akkor végünk van!
És tényleg miért nem a méhészek értékelik az elvégzett munkájukat?
Akkor a  "A karaván haladból" egyetlen  témát kiemelek, az értékelést pedig rátok bízom.
Gondolom abban egyet értünk, hogy az OMME-s üvegben otthon vagyok.
Ezért bátorkodtam ezt az egy dolgot kiemelni az esztelen félrevezető kampányból.
Ennek az az óriási előnye számomra (és remélem számotokra is), hogy saját magukat úgy égetik, hogy ezt 13.000 méhésznek még ki is küldik, valamint, hogy tuti legyen baklövésük, még a honlapra is felteszik.
Miről is van szó?
Ezt írják az OMME urai nektek!
"De ha már említettük a kft.-t, ne hallgassuk el azt sem, hogy 2015-ben csúcsot döntött a termelői üveg
forgalmazásában, amikor 1 876 392 darab 730 ml-es és 531 456 darab 380 ml-es üveget adott el."
Azért tegyük hozzá ritka pillanat amikor ekkorát vétenek!
Ha az égadta egy világon semmit nem csinálnak, és megy az üvegforgalmazás úgy, ahogy a bevezetésekor Orosházával szerződést kötött Bross, akkor ezután a darabszám után 4.282.240 FT-ot kapott volna az OMME az üveggyártól!!!!!!!!!!!!
Még egyszer pontosítok, ha nem csinálnak Kft-t, hagyják a dolgokat békén!
Mivel Kft.-t csináltak az üvegforgalmazás miatt, így ennek a töredékét kapja az egyesület, és nagy nehezen az OMME elnöke is bevallotta Kaposváron a 8.5 milliós buktát.
Ez lenne a jövőbe vezető út?
A döntés a kezetekben van.
Nagyernyei Attila





Re:OMME tisztségviselők választása, 2016!
« Válasz #173 Dátum: 2016. Február 05. 13:39 »
Na akkor Figyel(j) Ákos!
Menjünk sorban:
Az elnökségi ülések élőben való követése egy terv, ami megvalósítható, majd a küldöttek eldöntik, hogy mit szeretnének.
Én ezt javasoltam már többször, a jelenlegi vezetés inkább magára zárja az ajtót, és titkolódzik.
Ennek biztosan vége lesz a választás napján, ha az új gondolkodás kerül előtérbe.
Az egyesületi újság megszűnéséről nincs tudomásom, Bross Kaposváron azt mondta, hogy át lesz világítva a Kft. működése, és azt a küldöttek elé terjeszti, majd ők döntenek.
A mézesüveg nem lesz olcsóbb, mert ezt a jelenlegi vezetés már megoldotta.
A támogatásokat a méhészek veszik fel, de a méhcsaládok száma alapján "kapja" Magyarország.
Tehát ha nő a méhcsaládszám, akkor 3 évente nőni fog a támogatás is.
Akkor amikor szaktanácsadó voltam legalább is így volt, gondolom most sem változott.
Ezért tatrom becsapásnak, hogy nő a támogatási keret.
Persze, hogy nő, de a méhcsaládszám is nő, így az csupán egy számjáték, apró kis trükk.
Az utolsó kérdésedre a legkönnyebb válaszolnom.
Érthető, a méhészek véleményét figyelembe vevő, nyílt, őszinte vezetés verbuválódik, mely középpontjában a szakmaiság áll.
Vége a maszatolásnak, hasba akasztós önfényezős reklámszövegnek!
Száműzzük a következő kifejezéseket szavakat!
Pusszantalak, cimbi, komám, jól ültök a szeren és hasonlók.
Tiszta, őszinte egyenes beszéd kell nekünk!
Nagyernyei Attila

Re:OMME tisztségviselők választása, 2016!
« Válasz #174 Dátum: 2016. Február 05. 13:41 »
 Elkezdődőt!!!
Ha majd kivágtad az utolsó fát, megmérgezted az utolsó folyót,
és kifogtad az utolsó halat, rádöbbensz hogy a pénz nem ehető.

Re:OMME tisztségviselők választása, 2016!
« Válasz #175 Dátum: 2016. Február 05. 13:43 »
..2......
Ha majd kivágtad az utolsó fát, megmérgezted az utolsó folyót,
és kifogtad az utolsó halat, rádöbbensz hogy a pénz nem ehető.

Re:OMME tisztségviselők választása, 2016!
« Válasz #176 Dátum: 2016. Február 05. 16:15 »
Egy kicsit módosítottam a tegnapi írásomon.
Elnézést kérek mindenkitől akit esetleg megbántottam vele, semmi ilyen térű szándékom nem volt.
Ez úton megkövetek bárkit, és elismerem ha hibáztam.
Számomra innen indul a kampánycsend.

Üdv. jani bátya

Re:OMME tisztségviselők választása, 2016!
« Válasz #177 Dátum: 2016. Február 05. 21:25 »
Azt gondoltam,  hogy durva lesz a kampány, de ennyire.
Kicsit emésztem az információkat, és talán holnap vagy holnapután, ha jobban ide tudok figyelni, közlöm veletek.
Olyan mélységbe megy le az OMME vezetése, ahová én nem szeretnék lesüllyedni.
Részletekről hamarosan, a Tavaszváró után.
Ma, és a  hét nagy részét a szervezéssel töltöttem, hogy minél színvonalasabb legyen a rendezvényünk.
Ilyen hírek után, hogy mire képesek, teljesen el vagyok keseredve.
Ennyire be vannak tojva?
Itt valami bűzlik.
Nagyernyei Attila

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:OMME tisztségviselők választása, 2016!
« Válasz #178 Dátum: 2016. Február 05. 21:40 »
Már régóta bűzlik. És nem valami, hanem valakik.

4 választott tisztségviselőnk van most is az OMME élén, akiknek összeférhetetlen a tisztségviselésük az OMME-hez fűződő egyéb jogviszonyukkal.
Egyed Árpád
Fekete József
Lászlóffy Zsolt és
Tóth Péter

Ráadásul ezek az emberek a választásokon is indulni akarnak.
A jelölő Bizottságnak tudnia kell, hogy ezek az emberek, ha indulnak, akkor szerződéses jogviszonyukat meg kell szüntetniük.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

Re:OMME tisztségviselők választása, 2016!
« Válasz #179 Dátum: 2016. Február 06. 10:53 »
Kampány van. ;D