ATKAIRTÁS, de ésszerűen

  • 3147 válasz
  • 1544598 megtekintés
*

neo

  • *****
  • 954
Re:ATKAIRTÁS, de ésszerűen
« Válasz #2535 Dátum: 2018. November 27. 20:23 »
Fülemüle!
Ebben egyetértünk. Csak azt gondold végig, hogy egy atkás méhészet atkát hordó méhei próbálnak egy erőt sugárzó méhesbe menekülni. Tehát amelyiken éppen rajta van az atka, azt gyötri, az a méh akar innen szabadulni. Aztán az új családban rögvest le is adhatja az atkát. Tulajdonképpen egy atkás családban az atkák gazdaváltása is megtörténik, de nagyobb esély van arra, hogy ugyanarra a méhre bizonyos időtávon belül több atka is kerüljön. Egy nem atkás családban a leadott atka helyett új atka kapásának kisebb esélye van. Statisztikailag kerül le az atka a méhről a nem atkás családban, és lesz atkás a méh az atkás családban. A kérdés az, hogy valóban létezik-e ez az atkás családtól való szabadulni vágyás kényszere.

*

neo

  • *****
  • 954
Re:ATKAIRTÁS, de ésszerűen
« Válasz #2536 Dátum: 2018. November 27. 20:32 »

Itt a fórumon, azt kérdezi mindig Valaki,hogy lehet véleményt mondani arról amit sosem próbáltál?   Ne a grafikonokat nézegesd,használd.  Így a grafikon is változik,ha jól csinálod.

Azt nem  mondtam, hogy nem próbáltam. Fiasmentes családokat hoztam létre, minden keretet végigspricceltem BVHC-vel, úgy, hogy gyakorlatilag egyenként kezeltem a méheket. És láss csodát pontosan azt a hullási görbét találtam, ami a szakirodalomban is volt. Annyi volt a különbség, hogy   a 95 százalék helyett csak 75-80 százalékos hatékonyságot találtam. Amit Perizinnel ellenőriztem. Azt viszont nem tudom, hogy arról volt-e szó, hogy újraindult a fiasítás.
A nullázásról már írtam. Nem ősszel kell nullázni, hanem májusban. Azért mert ősszel a hideg hőmérséklet miatt végzetes módon leesik a hatékonyság. Májusi fiasmentes állapotban már többféle szer használatával is találtam sok esetben nullás családot. Ősszel nem. Egy család kivételével.

Re:ATKAIRTÁS, de ésszerűen
« Válasz #2537 Dátum: 2018. November 27. 20:39 »
Ezeket az összefüggéseket már én is leírtam egy két évvel ezelőtti Méhészetben. De gondolatmenetben jó az irány. A méheknek a fejében egy pontos térkép van a környéken levő összes méhcsaládról. Tudják egymás helyét, erősségüket, állapotukat, szóval viszonyaikat. Tehát nem vaktában mennek, hanem célirányosan, talán mondhatnám "tudatosan".

*

oszkár

  • *****
  • 1149
Re:ATKAIRTÁS, de ésszerűen
« Válasz #2538 Dátum: 2018. November 27. 20:51 »
H
« Utoljára szerkesztve: 2019. Szeptember 23. 18:14 írta oszkár »

*

Vivaldi

  • *****
  • 2049
Re:ATKAIRTÁS, de ésszerűen
« Válasz #2539 Dátum: 2018. November 28. 10:12 »
Nem akartam hozzá szólni, de nem állom meg.
 Tartotok 200-300 vagy még több családot. És mivel annyira féltitek őket a "biztosra mentek", és ezáltal annyira túl kezelitek őket, hogy a méhcsaládok abba fognak belepusztulni.
 Értem én, hogy ez a megélhetés, de ha valaki követi az eseményeket láthatja, évről évre rosszabb a helyzet.
 Kedve "nagy méhtartók", csak úgy csendesen javasolnám nektek, mindenki suttyomban nézzen valami másik foglakozás után is, hogy legyen miből megélni, úgy 5 év múlva.

*

neo

  • *****
  • 954
Re:ATKAIRTÁS, de ésszerűen
« Válasz #2540 Dátum: 2018. November 28. 10:27 »
Hogy jön ide a BVHC?
Én eddig a SZUBLIMÁLÁS-ról beszéltem!
Mivel a szublimálás esetén a leglassabb a hatásmechanizmus a szakirodalom szerint, ezért nekem elég volt meggyőződnöm a gyorsabb hatású kezelés eredményéről.
Négy éve írtam erről odaát.
http://meheszforum.hu/forum/viewtopic.php?&f=7&p=129828#p129828
Aki nem regisztrált a zöldön, annak a kép:
« Utoljára szerkesztve: 2018. November 28. 11:05 írta neo »

*

neo

  • *****
  • 954
Re:ATKAIRTÁS, de ésszerűen
« Válasz #2541 Dátum: 2018. November 28. 12:58 »
Oszkár!
Amúgy pedig a szublimálás témakörében Polai Richárd adatait tudom még citálni, ami az én állításaimat bizonyítja:
http://meheszforum.hu/forum/viewtopic.php?&f=7&p=160241#p160241
Természetesen ha Neked más adatait vannak, azokat is nagyon szívesen áttanulmányozom, ne adj Isten hagyom magam meggyőzni. De ehhez be kell mutatnod azokat a hullási adatokat, amelyben bizonyítod a fogyást a szinten tartással szemben.

*

wr

  • *****
  • 916
Re:ATKAIRTÁS, de ésszerűen
« Válasz #2542 Dátum: 2018. November 28. 13:07 »
Nem akartam hozzá szólni, de nem állom meg.
 Tartotok 200-300 vagy még több családot. És mivel annyira féltitek őket a "biztosra mentek", és ezáltal annyira túl kezelitek őket, hogy a méhcsaládok abba fognak belepusztulni.
 Értem én, hogy ez a megélhetés, de ha valaki követi az eseményeket láthatja, évről évre rosszabb a helyzet.
 Kedve "nagy méhtartók", csak úgy csendesen javasolnám nektek, mindenki suttyomban nézzen valami másik foglakozás után is, hogy legyen miből megélni, úgy 5 év múlva.
Nem arról volt szó hogy nem írunk többet?  ::)
Az atkairtással kapcsolatban elég csak elolvasni a vitánkat neo-val. Oldalakon át ecseteli, indokolja, hogy az ő elgondolása a jó, az enyém a rossz, a méheim ki fognak pusztulni. Aztán leírja, hogy októberben 10-szer furettózik és még mindig sok az atka.  ;D Októberben, amikor én már egyet sem fújok, csak zárókezelek. De az ő elgondolása a célravezető... Persze.  ;D A leírtakból egyértelműen látszik, hogy mennyire nem! Majdnem annyiszor kezel 1 hónap alatt mint én egész évben!!!!!
Mit lehet ehhez még hozzáfűzni? Egyáltalán, van-e értelme bármit hozzáfűzni?

*

linen

  • ***
  • 117
Re:ATKAIRTÁS, de ésszerűen
« Válasz #2543 Dátum: 2018. November 28. 13:07 »
Szakirodalom ide vagy oda, a szublimált oxálsav az egyik leghatékonyabb védekezési forma jelenleg szerintem.
Természetesen nem a leggyorsabb hatásmechanizmusú szer, de akinek azon a 2-3 napon múlik az atkaírtás sikere amennyi idő alatt hat az oxál, annak már rég késő a védekezés.
Nem beszélve arról a fontos tényről, hogy nem igazán lehet elrontani a kezelést ha biztos helyről veszi az ember az oxálsavat, szemben a gyári atkaölő készítményekkel amibe azt tesznek amit akarnak.

*

oszkár

  • *****
  • 1149
Re:ATKAIRTÁS, de ésszerűen
« Válasz #2544 Dátum: 2018. November 28. 13:41 »
wr
« Utoljára szerkesztve: 2019. Szeptember 23. 18:13 írta oszkár »

*

neo

  • *****
  • 954
Re:ATKAIRTÁS, de ésszerűen
« Válasz #2545 Dátum: 2018. November 28. 14:23 »
Oszkár!
Én megszólítottalak! Várom az adataidat!
Wr!
Szerintem Te félreértettél engem! Arra próbálgattam célozni, hogy az országban eltérő méhsűrűségű, eltérő atkasűrűségű területek vannak. Körülbelül úgy lehetne ábrázolni, ahogyan az a lenti népsűrűségi térképen van. Mindenki aszerint ítéli meg a helyzetét, ahol éppen van. Én a sötétebb régióban, Te a világos rózsaszínben. Afelől ne legyen kétséged, hogy egyszer Nálad is sötétre vált a térkép. Nem lehet elkerülni! Csak akkor, ha a mai méhcsaládszám 95 százalékkal csökkenne, és teljes vándorlási tilalom lenne. Vagy valami tuti szer bejön addig. Olvasd el egyszer mit írt Belphegor!

*

oszkár

  • *****
  • 1149
Re:ATKAIRTÁS, de ésszerűen
« Válasz #2546 Dátum: 2018. November 28. 15:14 »
ő
« Utoljára szerkesztve: 2019. Szeptember 23. 18:13 írta oszkár »

*

neo

  • *****
  • 954
Re:ATKAIRTÁS, de ésszerűen
« Válasz #2547 Dátum: 2018. November 28. 15:39 »
Nem találom rajta az augusztusi sorozatokat.

*

oszkár

  • *****
  • 1149
Re:ATKAIRTÁS, de ésszerűen
« Válasz #2548 Dátum: 2018. November 28. 15:44 »
A
« Utoljára szerkesztve: 2019. Szeptember 23. 18:12 írta oszkár »

*

neo

  • *****
  • 954
Re:ATKAIRTÁS, de ésszerűen
« Válasz #2549 Dátum: 2018. November 28. 18:01 »
Azt gondolom, hogy itt valamit Te benéztél. Kronológiailag így zajlott a társalgásunk:
"Az oxálsav ilyenkor nem jó" mármint augusztusban ahogy kivettem írásodból. A csurgatásra gondolsz vagy a szublimálásra?
Idézetet írta: neo
Teljesen mindegy. Lassú hatású. Ugyanaz, mint a többi toleráns szer. Az öreg atka előbb bemegy a fiasba, mint ahogy kifejtené a hatását. Kezelj vele egy sorozatot, amennyit te elegendőnek tartasz, majd ismételd meg ugyanezt a sorozatot 12 nap múlva. Azt fogod találni, hogy a második sorozatban is nagyságrendileg annyi atka hullik, mint az elsőnél. Ha jó lenne, akkor nem hullhatna, vagy max 10 százaléka az előző sorozatnak.

Idézetet írta: oszkár
Nem nem! Én nem azt látom amit Te. Itt a szublimálásnál fogy! Ezt mivel magyarázod?
Idézetet írta: neo
Az első négy napon fiasmentes állapotban az atkák 30-40 százaléka esik le, a többi ezután. Akkor amikor nem tud bebújni a fiasba az öreg atka. Na ez hogy lehet, ha találkozik vele? Ha pedig be tud bújni, és még a kikelő méhek is csökkentik a koncentrációt, akkor ez az idő még több.
Tehát fiasmentes állapotban semmi kifogásom nincs a használatával kapcsolatban. Fogom is használni.  Fiasmentes állapot kell hozzá május-júniusban is a kezelésekhez.
Hogyan állíthattad, hogy fogy, ha nem is kezeltél vele augusztusban?