Történt egy dolog amiről jó ha tudtok.
Az egyik olcsón mézet kínáló méhésznek szóvá tettem, hogy minek kínálgatja a mézét, és m iért ilyen méltatlan áron?
Jött a kioktatása.
Jajj, hát nézd Attila hol van az euró, meg rengeteg lett, és azt mondták megy még lejjebb is.
Na most ti azt elhiszitek, ha megy lejjebb is akkor ilyen "magas áron" megveszi a kereskedő?
Jah, és azt állította a kolléga, hogy ő tanult közgazdaságot, és ez így lesz.
Válaszom....ezen az órán hiányoztál, mert ha kínálgatjátok (kínálati piac) akkor az ár esik.
Közösen mutassuk meg ennyiért a kereskedőknek a középső ujjunkat, akkor majd meglátjuk a reakciójukat.
Ha senki nem adja 1.700-ért, akkor lesz ezernyóc.
Ha ezért sem adjátok, akkor lesz 2.000, és így tovább.
Nem kell a sírdogáló kereskedőket sajnálni.
Jön a másik komoly érv.....nem adnak érte többet.
Dehogy is nem, csak nem 40 fokban júniusban, amikor a hideg sör meg a fagyi szezon van.
Mi a frásznak kínálgatja a méhész a mézét?
Pláne egy olyan aki tehetősebb, nem máról holnapra él?
És jött az ÁSZ, az OMME nem csinál semmit!
Kérdezem tőle.....te mióta kereskedő cég az OMME?
Meg az OMME súgta, hogy most kínálgasd a portékádat?
Ez a te szörnyű döntésed, senkit nem okolhatsz miatta.
Mi ebből a tanulság?
Ne telefonálgassatok, hogy melyik kereskedő mennyit szeretne adni, és főként ne kínálgassátok!
Évekkel ezelőtt volt a csúcs, azóta semmi nem változott.
Az egyik méhész kérdezte tőlem....mennyiért veszik a vegyeset?
Mondtam neki az aktuális árat....erre ő, odaadom kicsit kevesebbért is csak ma vigyék el.
Erre nincs mit mondani.
Árat sem kívánok ajánlani, de 2.000 alatt szóba se álljatok senkivel.
Aztán mindenki annyiért adja amennyiért akarja.
Nagyernyei Attila