Méhlegelő

  • 2907 válasz
  • 1213165 megtekintés
Re:Méhlegelő
« Válasz #2865 Dátum: 2024. Június 08. 21:04 »

Ez egy olyan kifinomult technológia amihez lövésetek sincs, se Molnár Jenőnek (Kivancsi111-nek) sem az itt kötekedőknek.
A méhegészségügyi felelős természetesen kiállította a papírt, de a csak dumálni szoktunk.


Mondtam már Attila, hogy én biztosan nem válaszolnék a macerálásaikra.
Minek kellene neked méhegészségügyi vizsgálat a vándorláshoz? Nálad jobban senki nem tudná átnézni a te méhészetedet. Gondolom a vizsgálati díjat is odaadja, ha már nem csinál semmit. Játszák itt a  törvényességet neked. Bohócok.

*

buksi

  • ****
  • 393
Re:Méhlegelő
« Válasz #2866 Dátum: 2024. Június 08. 21:13 »
Igazad van Tamás,bohóckodás az egész eü hálózat,papír alapon működik nem átnézve figyelve,csalás az egész mind az az állatjólétis káosz,Attila is tudja ezt,csak legjobb védekezés a támadás,és ha annyira komoly az állománya miért veszi föl a kesztyűt?

Re:Méhlegelő
« Válasz #2867 Dátum: 2024. Június 08. 21:22 »
Hali! 25dm2 vagyok aki nem emlékezne… :D

Látom itt a helyzet változatlan, ömlik a trágya egymásra. :D

Most is van 25 deca csak mondom, persze csak a szaporításoknál, amik akác után készültek, érett bölcsővel.

14 1/2NB keretnyi fias van a nagyoknál, nemtom hány deci, nem számoltam, ha nem is léctől-lécig mind, de jófajta.
 Akác nem lett kopasztva, virágpor dől azóta is befelé, nektár is cseppen, serkenteni nekem nem kellett még, vagy kaját pótolni, persze a kölykök benyaltak már 1 kg lepényt, meg pár liter szirupot,  lesz “dungó” forgóra is, de ez így szokott lenni általában.
Anyacserék folyamatban, pároztatók harmadik kört futják.

Ez a helyzet itt így megfelelő nekem. Begyűjtött mennyiségek eddig szépek, betegség nincs, egészséges családok, pofátlan mézárak.
Am minden oké. :)

Szebb jövőt mindenkinek!

Re:Méhlegelő
« Válasz #2868 Dátum: 2024. Június 08. 21:42 »

Így kell ezt. Fő az optimizmus. Akkor sikerült visszaállítani az állományt 30 családra?

Itt 22-25C fokosak a fürtök hőkamera szerint, 8 megpurcant, ebből 5-öt gyengén teleltem be így feladták, kevesen voltak, 2 ben anyabölcső maradványai voltak, 1ben vegyes fias volt, éhen haltak.
 

Re:Méhlegelő
« Válasz #2869 Dátum: 2024. Június 08. 21:47 »
Igen megvan mind a 15 ;)

Re:Méhlegelő
« Válasz #2870 Dátum: 2024. Június 08. 21:49 »
Seed visszatért :D

Re:Méhlegelő
« Válasz #2871 Dátum: 2024. Június 08. 22:07 »
Nem seedtalak. Ha úgy érzed, bocsánat! Memória. Tudod?
Te legalább őszinte ember vagy, és nem hazudsz.

*

Berci

  • ****
  • 285
Re:Méhlegelő
« Válasz #2872 Dátum: 2024. Június 08. 23:18 »
Berci, kivancsi111, és wr egy húron pendülnek mind.

Általában igen, de azért vannak különbségek.


... és talán soha nem vitték ki az udvarból a méheket, nemhogy 400 km-re.


Nem a vándorlásról értekeztem, hanem úgy általában...


És soha nem mondok olyan dologról véleményt amit nem csináltam így lövésem sincs hozzá.
Ők mondanak, csak annyira mellette vannak a dolgoknak, hogy ezt csak egy jó hideg sör után tudom elolvasni.


Biztos vagy Te benne, hogy olyanról mondok véleményt amit nem csináltam? Biztos vagy benne, hogy mellette vagyok a dolgoknak?
Ez egy kétéves videó. Akác előtt egy héttel készült.  A mézterekbe, a léphiány miatt, csak műlépet tudtam tenni.  Figyeld csak, hány kereten van a család?! ...és elárulom egész évben ennyin vannak.
https://www.youtube.com/watch?v=bkVOTyCjWkw


Ez egy olyan kifinomult technológia amihez lövésetek sincs, se Molnár Jenőnek (Kivancsi111-nek) sem az itt kötekedőknek.


Neked se...


A méhegészségügyi felelős természetesen kiállította a papírt, de a csak dumálni szoktunk.


70/2003 (VI.27.) 8. §(3)
A vizsgálatnak ki kell terjednie az adott méhészet minden méhcsaládjára és méhrajára, különösképpen a fiasítás teljes terjedelmére, valamint a kaptár hulladékára. A vizsgálat során a mézelő méhek fertőző betegségeinek a tüneteit kell keresni.


Re:Méhlegelő
« Válasz #2873 Dátum: 2024. Június 09. 00:49 »
Ez ránk hatökörök-re vonatkozik, de Jupiterekre nem. Címke sem kell az üvegre, számla és engedély sem az őstermelőnek, ha Jupiter. Nem kell a vándorláshoz átnézni a méheket, már Buksi is írta. Vándorláshoz szükséges engedély kell. Remélem érthető, és leszállni Attiláról, mert berágok.

Van benne más is abban a rendeletben. Nézd csak Berci mit találtam!

"Használt lépet csak engedélyezett műlépkészítő üzemben való ipari feldolgozásra lehet átadni, illetve eladni.” Ezen hatályos jogszabály alapján kérjük hirdetőinket, hogy használt lépeket ne hirdessenek eladásra! Tisztelt Hirdetők! Kérjük, hogy az OMME hirdetési felületén az alábbi termékek hirdetésétől tartózkodni szíveskedjenek: kiépített lépek,..."
Szerinted ez a rendelet létezik? Az egyik ismerősöm mesélte, hogy volt aki megírta, hogy bizony Ő vásárolt kiépített lépeket, mert rá az a rendelet sem vonatkozik. Akkor meg duguljunk el. Világos.
Egyébként arra bíztatnék mindenkit, hogy Attilához hasonlóan mielőtt valaki írni kezd, mindenképpen igyon néhány sört. Habár mint a képen látható, minden relatív.

Re:Méhlegelő
« Válasz #2874 Dátum: 2024. Június 09. 01:04 »
Jaj! Bocsánat! Valami kimaradt.
Ha már méhlegelő.
Láthattunk Bercitől is egy kiváló videót. Attila mindig írja a gyönyörű családjairól a szívet melengető mondatokat, de soha nem láttunk még belőle semmit. Ideje lenne Attila már valamit megmutatni ezeknek az okoskodóknak! Most a kiemelkedően nagy akác után csinálhatnál valami videót azokról a bomba hárstermelőkről, hadd essen le az álluk.

A hárs egyébként szépen adja, a családok gyönyörűek.


*

buksi

  • ****
  • 393
Re:Méhlegelő
« Válasz #2875 Dátum: 2024. Június 09. 04:55 »
Akkor egy kis ébresztő Attilának!Attila te sem jártál nálam,van most is fekvőm is,volt hogy 80 is volt,na azokat kipörgetni söpörni ,rázni fújni hordástalan időben,kereteket  vissza rakni?-mikor mind kint ül a kaptár elején?-a mesében lehet!Előpörgetés?... ha érett a méz lehet,de abban a napban biztos már nem dolgoznak a zavartságtól!25 év fekvős után rakodós rendszer még mindig könyebb idős korban is megfelelő technikával,mindegy ki mit mondd.Aki kipróbált dolgokat és van logikája tanul és nem hisz el minden zagyvaságot még tőled sem aki mindenkit oktatni akar.

*

wr

  • *****
  • 932
Re:Méhlegelő
« Válasz #2876 Dátum: 2024. Június 09. 08:04 »
Buksi, törődj bele, hiába van fekvőd is, akkor se értesz hozzá, hiába volt hajdanában nekünk is, mi sem tudtuk mit kell vele kezdeni. De ha így is lenne, már nem is akarjuk megtudni. Gondolom, mindenki emlékszik még az idei repce-akác körüli időjárásra, voltak már furcsa dolgok, de olyanra nem emlékszem, hogy a méhészruha alá még pulóvert és sapkát kellett vennem olyan hideg volt, és úgy vettem el a repcés fiókokat. Fekvősöknek ez sem probléma, ezt is megmagyarázzák, meg azt is hogy kell elvenni 30 fokban vagy esőben.
Ahogy írtad, a mesében van ilyen...
Azt meg kiírni egy nyilvános fórumra, hogy a szabályokkal szembe menve a méheüs nem csinál semmit, még ha ez is a jellemző nem nagyon illik, mert akár valaki(k)nek komoly baja is származhat ebből. Ezt pont Attilának illene a legjobban tudnia, aki mindenhez (is) jobban ért a méhészetben. Vagy mégse. Egyik nap még csak fias van a szűk fészekben, méz egy deka se, utána a beadott cukor már mégis oda kerül (közben talán kikeltek), így gond nélkül el lehet venni a hársot.

Nem pendülünk egy húron, csak a keretméretünk ugyanaz, illetve még egy közös van bennünk, azonnal szemet szúr a hülyeség.

Re:Méhlegelő
« Válasz #2877 Dátum: 2024. Június 09. 08:51 »
Jó videó nézhető, de azért rávilágít arra is hogy miért vannak még mindig sokan fekvőben, elég sokan egész komoly állományokkal, és mennek is.
Azért megnézném Berci bácsi fejét amikor a 280. - at szedi szét meg rakja össze hogy lássa a fészket😂😂😂.
A pergetések meg általában még hordásban történnek, bele csúszhat az ember hordástalanságba, akkor nincs söpregetés sehol se. Olyankor jól jön a feles méztér,  és ha van még plussz egy ifára való lomod akkor leszökteted.
Egyébként az nb kereteket se rázza már nagyon senki bele a kaptárba mint régen😂😂. Jól láttam a videón 7+8+8 hunor?
Ha annyi akkor nincs benne semmi rendkívüli kb 17 nb🤷🏽‍♂️.

Üdv:robi

Re:Méhlegelő
« Válasz #2878 Dátum: 2024. Június 09. 09:06 »
Kevéss hárs errefelé is van, itt városi fa de néha érdemes 10-20 családot benthagyni rá, mint most.
Üdv:robi

Re:Méhlegelő
« Válasz #2879 Dátum: 2024. Június 09. 09:27 »

Azt meg kiírni egy nyilvános fórumra, hogy a szabályokkal szembe menve a méheüs nem csinál semmit, még ha ez is a jellemző nem nagyon illik, mert akár valaki(k)nek komoly baja is származhat ebből.
Ne foglalkozz Attila az ilyen írásokkal! Gondolj arra, amikor a Tóth-Sebők ügyből sem lett semmi! Majd rájönnek ki az úr, csak idő kell nekik. Inkább méhészkedjetek termeljetek, mert nem lesz mit hozzáadni a szörphöz.
Mennyit mértetek tegnap hársról? Nálam is kevés van mint Robinál, és messze is. Éppen csak csordogál, meg van sok gizgaz, de ugye én más kategória vagyok.