Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak

  • 2937 válasz
  • 1128502 megtekintés
*

buksi

  • ****
  • 358
Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #2925 Dátum: 2024. Június 04. 07:35 »
Kedves Wr ne bántsátok már annyi Attilát még meg sértődik és és kilép fórumról.És hátha áttér az egyszerű mézeladásra.

Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #2926 Dátum: 2024. Június 04. 07:54 »
Attila! Veled ellentétben pontosan tudom, mi az a marketing, le is írom neked:
marketing=nem kívánt emberi tulajdonság kihasználása=megvezetés=átverés



Tehát ezzel azt szeretnéd közölni, hogy ugyanazt teszi a vásárlóival mint a méhészekkel?
Nem szép dolog ilyet írni. Megvezeti őket?

 Attila el tudja adni azt a kiváló termését remek áron amit otthon és a vándorhelyen termelt. Már olvastam itt, amikor valaki le"irgyezett" másokat. Próbálja meg inkább.
Meg mennyi volt a vándorlás. Telt neki rá. Aztán ha nem kell értékesítési engedély, meg címke, meg ommésüveg, meg nyugta meg még mittudom én mi, akkor az tovább csökkenti a kiadásokat. Ne árulj el nekik mindent magadról Attila!


Ha 1.300-at ígér érte, középső ujj felfelé.
Aztán menjenek ők Záhonyba tüntetni, hogy a magyar méhészek nem hajlandók az ő érdekükben tönkremenni.



Így van. Jól írod Attila. Habár ez történelem, mert valami zakkantak már elmentek a Kossuth Lajos tér helyett oda Záhonyba bohóckodni, mert a Főni aki éppen belgrádi fontosabb esemény miatt nem tudott azon részt venni, oda irányította őket, és mentek mint a birkák. Igazad van Attila, ne foglalkozz velük! Irigyek.

*

oszkár

  • *****
  • 1149
Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #2927 Dátum: 2024. Június 04. 09:22 »
 ;D ;D ;D ;D ;D

Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #2928 Dátum: 2024. Június 05. 06:16 »
Ez már több mint rosszindulat wr részéről, finoman fogalmazva....butaság!

"Aki a faragás alól veszi a mézet az nem tudatos vásárló hanem birka. Az ilyet nem kihasználni kell ahogy csinálod hanem segíteni kell neki, szembesíteni kell a birkaságával."

Tehát aki esztétikus csomagolást használ, szép standot üzemeltet az lehúzza a vásárlót, akit egyenesen lebirkáz.
Az, hogy engem folyamatosan cikiz, szapul simán belefér.
De a vásárlót?
Én nem tudom te milyen kunyhóban vagy zombi környezetben értékesítesz, de hogy a jelenlegi igényektől lemaradtál az írásodból kitűnik.
Nem is kéne az ilyen alpári dumára válaszolnom, de ahogy látom te beálltál egy szintre, a sajátodéra.
Sajna ez nem az én szintem, és továbbra is azt a sikeres utat szeretném járni amit a marketing-előadóim sulykoltak belénk, és több ezer sikeres vállalkozót hoztak ezzel helyzetbe.
Ha neked a te szinted megfelel, üsse kő.
Ettől még halad a világ, hogy te birkának nevezel olyan vevőket, aki a tiszta környezetet, az esztétikus megjelenést díjazzák.
Rátok valóban nem illik, hogy irigykedtek!
Sajnáltra viszont méltók vagytok.
Nagyernyei Attila 

*

wr

  • *****
  • 916
Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #2929 Dátum: 2024. Június 05. 10:02 »
Megint tanultam valamit. Ha nem faragvány alól adom a mézet, akkor az nem is tiszta, sőt a környezete sem, meg még nem is esztétikus, hiszen biztos nejlon zacskóban adom. Te el is szoktad olvasni amiket írsz?

Azok a vásárlók akikről beszélsz, na azoknak a lócitromot is el tudnod adni, ha teszel rá egy szép masnit. Az a baj vele, hogy már ló sem sok van, így kevés az utánpótlás.

*

buksi

  • ****
  • 358
Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #2930 Dátum: 2024. Június 05. 12:17 »
Wr meglátása helyénvaló és sajnos úgy áll a méhészek élete minta a méheké,ha nincs kedvező életfeltétel kevés a gyűjtés-bevétel egymásnak esnek,ez barbár tendencia!!!!

*

oszkár

  • *****
  • 1149
Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #2931 Dátum: 2024. Június 05. 18:19 »
Üdvözöllek én is, mint  márketing menággerek ÁSZOK ÁSZA,a vándorlás nagymestere! És akkor még a méhekkel és az atomerőműben való ténykedésedet meg sem említem! :)

Igen! Sajnos ez becsúszott, de Sebaj ez legyen a legnagyobb bajom. ;)

Mesélek neked ennél az álanyás család anyásításánál jobbat!

Van a kert hátuljába egy pár "kuka " "tartalék család"! :)Ami lepi a két hunor +1/2 NB fiókot, abból is kettőt.

Hazajövök hallom ám az éktelen zsongást ,természetesen a legmagasabb fa koronájába.
Na mondom, ezek rajzanak!
A "vörös riasztást kiadtam". 
A fiam jöjjön hazafelé mert ugye 60 éves kor felé nem igen van kedvem fára mászni.

Közben a fa tetejére letelepedtek. Míg a fiam haza nem ért én "erősen imádkoztam,de jó lenne ,ha visszamennének a kaptárba.
És láss csodát! Felkerekedtek és mire a "főnököm" hazaért mind visszament a saját kaptárjába!

Kérdezem tőled méhészek ásza álanyás család kisöprője, vándorlás nagymestere! Ez hogy lehetséges?

Mert egy álanyás családot kisöpörni , az nem kihívás! Ezeket hogy csinálnád?  Mivel érnéd el? Hogy magyarázod ezt?
Meghallgattatott az imám? :)

Atkárol meg légyszíves küldj fotót! ;)






Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #2932 Dátum: 2024. Június 05. 22:11 »
Jaj istenem, de sok írígy van, mért nem mentetek és lenne nektek is?

wr bácsi!
Ugyanaz az ommés üveg csak a tető más, a méhecskés elfogyott és spuri a legközelebbi mg boltba. Ilyen aranyozott tetők voltak mondom fasza tényleg jó.
Hát nem a méhecskéset keresik😂😂, tetszik nekik, kisgyerek is elnézegeti.
És nem birkák, az emberek szeretik a szép mutatós dolgokat, ahogyan te is.
Méhész szemmel nyilván a tetőnek semmi jelentősége, a méz is ugyanaz.
De a vevők nem méhészek.
Üdv:robi

*

Apis

  • ***
  • 154
Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #2933 Dátum: 2024. Június 05. 22:58 »
Én soha nem üvegeztem, csak a csókosoknak. Tavaly fél gőzzel elkezdtem, kitermeltem így az önköltségemet, ill. rá mentem azokra a fajtamézekre amit a piacozók keresnek a környéken. Én nem a méhészetből élek, kiegészítő jövedelem, de a szenvedély a méhek iránt mindig előrébbvaló volt nálam mint a munkahely. A haszon egyenlőre hordóban áll.

Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #2934 Dátum: 2024. Június 17. 23:28 »

Most veszik a moslékot egész Európában, emiatt a termelői méz nem kell.



Ez nekem magas. Attila fejtsd ki részletesebben kérlek!
Én ehhez sem értek. Vagy WR, ha tudja miről van szó. Ő a múltkor is elmagyarázta nekem, miért nem lehet annyit tűzni. Valószínűleg igaza lehetett.
Szóval milyen moslék? Ki forgalmazza meg ilyesmi? Bocs ha hülyeséget kérdezek, mert mindenki tudja, az lehet, csak én vagyok árnyékban.

Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #2935 Dátum: 2024. Június 18. 06:32 »
Ne Tamáskodj!
Íme ennek jelentése:
"A szó a bibliai 12 apostol egyikének, Tamás apostolnak a nevéből ered, aki kételkedett Jézus feltámadásában."
Tehát mi az a moslék ami elárasztotta, és elárasztja egész Európát?
Ez már régen nyílt tiltok.
A hamis mézek, amelyek főleg rizsszirupból készülnek, vagy izo, invert cukorból.
Ehhez kutyulnak hozzá laboratóriumokban előállított enzimeket, ízfokozókat.
Nagyon finom!
De.
Semmi köze a természetes alapú mézhez.
Ennyi.
Ezt eszi egész Európa, úgy mint ahogy issza a hamis borokat.
Mindenki tudja  ki, vagy kik a fogók.
Azok akiket főként újraválasztottak az EU képviselőinek.
Ők nem magyarok!
Benne vannak a hamis mézbizniszben, de eszük ágában ezt a mocskot megállítani, mert érdekeltek a forgalmazásban.
Na, ennyi elég Tamás?
Amolyan kivancsi111 stílusod van.
Nagyernyei Attila

Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #2936 Dátum: 2024. Június 18. 07:24 »
Az EU képviselőit megvádolod azzal, hogy támogatják, vagy legalábbis elnéznek a mézhamisítás felett? Csak kérdezem.
Ha én "tamáskodom", akkor Te meg "pálfordúltál"

Olyan vagy már Te is mint a Geddekas, meg az a kíváncsi111.

Ezt írja Geddekas:
"....de ehhez tökös méhész vezetők kellenek, akik okosak is és nem nyuszik és nem korruptak."
.....
Szerintem azt a bejegyzésedet nem ide szántad, hanem valamelyik politikai, vagy történelmi oldalra.
Nagyernyei Attila

Na most ezt nem értem.
Nincs összefüggésben a méhészek mai helyzete a politikával?
Ugye ezt is elterelésnek szántad?
A egészségügy, a vasúttársaság, az orvosi kamara, vagy kinek a "dolgozóit" mószeroltad a neo ügyben joggal? Nem a politikusokat? Nehogy ezt is félremagyarázd! Igazad volt.
Most akkor a mézhamisítás nem politika? Akkor miért mész Te is a politikusokhoz Brüsszelbe, néhány méhésszel? +Politikussal? Mi szerepe van az agrárminiszternek az újonnan létrehozott méhekért mineknevezzemben? Nem a politikusoknak kellene azonnal ezernyi mézmintát összegyűjtetni az uniós üzletek polcairól, -bevizsgáltatni- és minden pancsoló céget bezárni?
Todod mi ez az egész ismét? A druszád már rég megírta. Na nem a József, hanem az Attila. Tudod benen van, hogy a "jó cukor is aluszik". Szétszakad a rizs keményítője cukorrá, aztán nem hasad tovább...
Ovisok tüntetése. Darabszámra, szó szerint kiscsoportosok.

https://www.youtube.com/watch?v=-q13n8VyVWM

*

Berci

  • ****
  • 266
Re:Mézmarketing / Mézhamisítás / Mézárak
« Válasz #2937 Dátum: 2024. Június 22. 23:17 »