Tisztelt Méhésztársak!
Ezt a Zöldön olvastam. Most jelent meg. Mennyire van átjárás a két fórum közt? Lehet ti is olvassátok mindkettőt, mint én. Szerintem jó csapat.
Választási csapatunk bemutatása:
„új szakmai csapat, új szellemiség és valódi érdekképviselet”
Tóth Péter: 1987-ben a Keszthelyi Agrártudományi Egyetem Agrárkémiai Szakán szerzett diplomát. További képzettségei: Mezőgazdasági, Külgazdasági Szakmérnök (1994), valamint EU Agrárszakértő (2004). Ez utóbbi képesítéseket a SZIE GTK-n szerezte meg.
33 éve méhészkedik, 1988-ban lépett be az Magyar Méhészek Egyesületébe. 1996 telén részt vett az OMME Somló Vidéki Szervezetének megalapításában.
2005-óta dolgozik az érdekképviseletnél, vezető és megyei szaktanácsadói pozíciókat töltött be ezen időszak alatt. Irányítja és vezeti a Magyar Méhészeti Nemzeti Program „Méhegészségügyi és környezetterhelési monitoring” vizsgálatát és szerkeszti az eredmények ismertetéséről szóló kiadványt. A méhészeti ágazattal kapcsolatos problémákról nemcsak a méhészeti, hanem a különböző mezőgazdasági és növényvédelmi szaklapokban is rendszeresen publikál.
Saját méhészetében éveken keresztül tesztelte és teszteli a különböző atka elleni készítményeket, az eredmények alapján hatékony védelmi technológiai variánsokat dolgozott ki.
A Magyar Növényvédő Mérnöki és Növényorvosi Kamara tagja.
Javaslatainak köszönhetően több növényvédelmi technológiai változtatást (pl. rovarölő szerek engedélyokiratainak megváltoztatását) is elérte az elmúlt években. Az egyesület elnökségében két cikluson keresztül dolgozott. Jó tárgyaló képességgel rendelkező csapatjátékosnak tartják társai.
Korábban elvégzett munkájának eredményei alapján kapott jelölést az elnöki pozíció ellátására.
Dr. Ludányi István: 1987-ben a Gödöllői Agrártudományi Egyetemen végzett, a diplomamunkáját és a doktori disszertációját is méhészeti témából készítette. Méhészeti kutatással, méhészlap szerkesztéssel (a Méhészújság főszerkesztője, a Méhészet szaklap felelős szerkesztője, a jelenlegi Méhészújság alapító főszerkesztője), oktatással (méhész szakképzés, mesterképzés, méhegészségügyi felelősök képzése, tanárok, állatorvosok továbbképzése, egyetemi oktatás, diplomamunkások, tudományos diákkörösök, doktorandusz hallgatók oktatása, vizsgáztatása, előadások és bemutatók tartása méhészeknek), oktatási szakértéssel foglalkozott, valamint két méhészeti vállalkozást vezetett. Tudását 200 fölötti szakcikk, 7 oktatófilm, egyetemi tankönyvfejezet, valamint a most megjelent Méhész leszek tankönyv 6 fejezetén keresztül széles körben osztotta meg a méhészekkel. Jelenleg is nagy méhállománnyal folytat vándorméhészkedést, így a méhészek problémáit a saját bőrén is érzi.
Dr. Sebők Péter: a Pécsi Tudomány Egyetemen szerzett jogi diplomát, az Egészségtudományi Karon Dietetikus diplomát. További végzettségei Sportrekreáció, sportmenedzser. Jogi szakvizsgája teljesítése után ügyvédként a méhtartással, méhmérgezéssel, kártérítésekkel kapcsolatoson több éves, jelentős számú peres, peren kívüli tapasztalattal rendelkezik. Több Egyetemen óraadó oktatóként dolgozik. Családi gazdaságunkban méhészkedik, lovakat tart, zöldség, gyümölcstermesztéssel foglalkozik. Méhegészségügyi felelősként a Janus Pannonius Mézlovagrend alapító tagjaként, az előző ciklusban az Etikai Fegyelmi Bizottság tagjaként, jelen ciklusban elnökségi tagként dolgozott a méhészekért. A széles körű ismeretei, kvalitásai alapján jelölték az általános elnökhelyettesi posztra. Angol nyelven beszél társalgási szinten.
Dr. Kolics Balázs: A Pannon Egyetem Georgikon Karán végzett 2003-ban, majd Hollandiában volt egy évig ösztöndíjas hallgató. Doktori fokozatát 2009-ban szerezte, állattenyésztési tudományokban. Több mint tíz éve a Georgikon Biotechnológiai kutatócsoportjában dolgozik Keszthelyen, méhészeti genetikai és méhegészségügyi kutatásokat folytat, termelő méhészek bevonásával is. Eredményeit vezető tudományos lapokban és magyar szakfolyóiratokban teszi közzé. Jelenleg három doktorandusz hallgató témavezetője méhészeti vonatkozású témákban; szakdolgozatos illetve tudományos diákköri hallgatók konzulense. Az egyetemen a méhészeti alapismeretek tárgy tantárgyfelelőse.
Régi somogyi méhész családból származik; maga is méhészkedik két telephelyen. Osztrák és német méhanya tenyésztő egyesületek aktív tagja (ACA, AGT). Jól beszél angolul és németül, de egyéb nyelvekből is rendelkezik nyelvvizsgával (olasz, japán).
Ábrahám Péter: karcagi bioméhész, méhészmester, méhegészségügyi felelős, a Nagykunsági Méhészegyesület elnöke, 12 éve az OMME küldöttje és az Elit Méhészeti Szövetkezet vezető tisztségviselője. Méhészettel 15 éve foglalkozik, ez alatt több alkalmazott kutatásban vett részt, melyek a varroa atka elleni ökológiai méhészkedésre, felhasznált módszerek és anyagok hatékonyságára irányultak. Számos méhészeti rendezvényt szervezett vagy vett részt a szervezésben. Megszerzett tudása, tapasztalata és fiatalos lendülete alkalmassá teszi OMME elnökség tagságában való hatékony helytállásra.
Bárdics János: először 7-8 éves korában édesapja mellett került kapcsolatba a méhekkel. Nagyapja és apja után a harmadik generáció képviselője a családban, aki méhészettel foglalkozik. Az egyesület méhészei a Méhészújságból ismerhetik, többek között egy évig írta az „Emlékeztetőt” is. 100-120 méhcsaláddal folytat vándorméhészkedést. Művelődésszervező, nonprofit menedzser diplomával rendelkezik. Évekig tevékenykedett egy szakközépiskola érdekvédelmi szervezetében vezetőként, társadalmi megbízatásként. Az OMME Szombathelyi Szervezetének elnöke.
Fontos célkitűzésnek tartja, hogy a méhek számára hasznosítható növényvilág sokszínűségében gyarapodjon, virágzási idejében pedig valamelyest kiegyenlítettebb legyen. Megalakulása óta tagja az OMME (talán egyedüliként folyamatosan működő) mézmarketing munkacsoportjának, bízik abban, hogy egy hatékonyabb, kitartó és széleskörűbb marketing munkával képesek leszünk növelni a jó minőségű magyar termelői mézek hazai fogyasztását.
Szándéka szerint a kölcsönös tisztelet és emberi megbecsülés mentén szeretne tevékeny tagja lenni az új vezetőségnek, ehhez kéri a méhésztársak támogatását! Célja, hogy az egyesület jó emberi és jó méhész közösségé váljon.
Dombi Nándor: méhész, méhegészségügyi felelős Tápiószecsőn. Népművelő, Andragógus Szakon végzett a Szent István Egyetemen, diplomamunkáját a magyarországi méhészeti szakképzés történetéről és jelenéről írta. A Méhészújságban jelennek meg publikációi, többek között a 2019-es év emlékeztetője, és szakmatörténeti cikkek. Fő érdeklődése a méhészettörténet, és a méhészeti szakképzés. Minden mézét közvetlenül kiüvegezve juttatja el a fogyasztókhoz, márkát építve, így szerzett hazai és külföldi tapasztalataival a mézmarketing munkacsoport munkáját szeretné segíteni. Angolul tárgyalóképes, németül társalgási szintű nyelvismerettel rendelkezik.
Kékes Gábor: 1984-óta tagja az egyesületnek. Ezen idő alatt több tisztséget is betöltött az OMME, illetve a Terméktanács életében. 1989-2002-ig Tolna megyei elnöki, 1993-2005-ig OMME elnökhelyettesi, valamint a terméktanács megalakulásától 2005-ig elnöki és választmányi elnöki pozícióban dolgozott. Véleménye szerint korábbi tapasztalataival hasznára lehet az OMME további építésének. Egy gazdaságilag, szakmailag erős érdekképviselet építésén kíván fáradozni, amely a jelen kihívások között sikeresen tudja az ágazat érdekeit képviselni. Elképzelései között szerepel egy olyan állandóan működő platform létrehozása, amelynek tagja a méhészeti ágazat összes szereplője, ugyanis a folyamatos párbeszéd hasznára lesz az ágazatnak
Varga Károly: tizenhárom éves korában került kapcsolatba a méhekkel. Mezőgazdasági szakközépiskola elvégzését követően foglalkozott belföldi és nemzetközi árufuvarozással, húsmarhák tartásával, valamint sikerült felépítenie egy több, mint 1000 családot számláló méhészeti gazdaságot. Az említett tevékenységi köröknek köszönhetően szinte a bőrén érzi az egyes ágazatok problémáit. Hat esztendeje vezeti sikeresen az OMME Észak-Bács Kiskun Megyei Szervezetét. Úgy gondolja, hogy az elkövetkezendőkben a jelenlegi helyzetből történő kilábalás lesz a fő feladat, ehhez pedig egységes szakmai közösséget kell kialakítani. Reményt lát arra, hogy a méhészeti gépjárművek könnyített üzemeltetésének szabályait (pl. a tachográf mentességet) végre meg tudjuk oldani.
Dr. Zsiros István: képesítése állatorvos-doktor, felsőfokú vadász-vadgazdálkodó, menedzser szakállatorvos, méhegészségyügyi szakállatorvos, méhész mester. Angol nyelven jól beszél. Gazdálkodó és aktív méhészként jól látja a méhészek problémáit.
Államigazgatási tapasztalattal rendelkezik. A Békés Megyei Kormányhivatal Megyei Állategészségügyi Főosztályának munkatársaként a megye méhegészségügyének koordinátora volt. Jól ismeri az ágazati és élelmiszerhigiéniai jogszabályokat. Jó kvalitású és sok tapasztalattal rendelkező ember, aki képes közvetíteni méhészek, hatóság, növénytermesztők, állategészségügy, élelmiszerlánc-biztonság között. Közösségi hálón megjelent írásaival mozgatja a méhésztársadalmat. Szókimondó, problémák elől nem tér ki, ugyanakkor kompromisszumkész csapatjátékos. Az OMME-nak és a méhészeknek hasznára válna.
Mészáros János: Harminc éve méhészkedik Somogyban, 20 éve méhegészségügyi felelős. Alapító tagja és megalakulásától elnöke a Zselici Méhész Egyesületnek. Ez az egyesület szervezte és szervezi mai napig a Kaposvári Mézfesztivált, amely idén 14. alkalommal kerül megrendezésre, a látogatók száma több ezer. Ennek a rendezvénynek eredményeként, a zselici hársmézet néhány éve beválasztották a Somogy Megyei Értéktárba.
Az Ellenőrző Bizottságba elnök-és tagjelöltnek javasolták, amely jelölést vállalta.
Kitűzött célja: az OMME működése feleljen meg a jogszabályi előírásoknak és a korszerűsítésre váró belső szabályoknak. Véleménye szerint erősíteni kell a méhészek érdekvédelmét, valamint ki kell alakítani az Egyesületen belüli konszenzust.
Dr. Mészáros László: legmagasabb iskolai végzettsége jogász. Polgári munkája során több mint 20 esztendős tapasztalattal rendelkezik pénzügyi-, gazdálkodási területen. Öt éven át az akkori magyar állami költségvetési bevételek (48,8%) elszámolását végezte az általa parancsnokkén vezetett országos hatáskörű szerv. 2012-től vesz részt az OMME központi munkájában. Nyolc éven át volt elnöke az OMME Naszálymenti Szervezetének is. Az egyesületi élet szervezése, a civil szervezet gazdálkodása, valamint az érdekérvényesítő munka minden részletében ismert számára. Az ágazati sikerek érdekében fontosnak tartja a csapatmunkát, a hatóságokkal, szakminisztériummal kiépített kapcsolatrendszer jó működését. Személyes munkáját mindenkor az előzetes kollektív (IB, majd Elnökség) határozatai szerint végezte. Kiemelten fontosnak tartotta a vezetők közötti, valamint a tagság irányába megvalósuló információ- közlést. A méhész szakágazat érdekében kifejtett tevékenysége -sok méhésztárs által- számos forrásból ismert és megismerhető. Az elért eredményeket soha nem tulajdonította személyes sikereinek. Valamennyi a közös erőfeszítések során jött létre és mindenkor a méhész szakágazat érdekében.
EB tagként történő megválasztása esetén az OMME rendszerszerű működésére, gazdálkodására és érdekérvényesítő munkájára vonatkozó ellenőrzési feladatokban jó munkabírással, ismereteire és tapasztalataira építetten szívesen vesz részt.
Mészáros József: 47 éves, az OMME rendes tagja, aktív méhész, a Benta-Völgye Méhész Egyesület elnöke és a Jászberényi Mézlovagrend tagja. Jelenleg a MNB fogyasztóvédelmi programjának irodavezetője. Ezt megelőzően az OMME hivatalvezetőjeként és az OMME Magyarország Kft ügyvezetőjeként dolgozott a hazai méhesz közösségért. Pénzügyi, gazdasági, érdekvédelmi és jogi oldaláról, teljes mértékben ismeri és átlátja az OMME és az OMME Magyarország Kft működését. Közgazdász végzettségének, szakmai munkájának köszönhetően, ismeri és érti a számviteli folyamatokat, amely az OMME Ellenőrző Bizottságának elnöki tisztségének betöltésekor alap követelmény."
Tisztelettel: Tóth Péter