OMME IB, EB, OV, Küldöttgyűlés események

  • 1411 válasz
  • 458224 megtekintés
Re:OMME IB, EB, OV, Küldöttgyűlés események
« Válasz #1215 Dátum: 2020. Augusztus 31. 06:47 »
Tóth Péter szaktanácsadóként a saját megyéjén kívül a Nemzeti Programból jelenleg előadói díjat vehet fel, mindaddig amíg nem ő az elnök.
Ezzel is számolnia kellene, mert nem kis gázsitól esik el.
Tehát ha ő bejelenti, hogy amennyiben megválasztják lemond a Veszprém megyei szaktanácsadói posztjáról, ez nem valami gesztus tőle, hanem ez kötelező számára!
Nehogy azt gondoljátok, hogy ő egy földre szállt angyal, csupán az a feladata, hogy meg kell próbálnia Brosst eltakarítani.
Vannak akik azért támogatják, mert munkájuk (anyagi helyzetük) függhet tőle.
Gondolok itt a kárfelmérésekre, azok jogi és peres ügyintézéseire.
Ehhez a színfalak mögé kell látni, amit próbálnak álcázni, nem sok sikerrel.
Nekem az a véleményem ha nem lenne Nemzeti Program, és abban az a néhány milliárdocska, nem iparkodnának ennyire az OMME-s szerepvállalásért.
Akkor mi motiválja őket?
Most nem tudnak támadni az...alacsony mézárakkal, amit Bross nyomott le az egyik kereskedő akaratára, meg hasonlók.
Valami mást kell kitalálniuk, de látható, hogy görcsölnek.
Közben elolvastam a reggeli híreket a Zöldön.
Íme egy érdekesség:
"Hogyan tovább?" Írja Tóth Péter, majd így folytatja:
".. úgy gondolom, hogy az elkövetkezendő néhány napnak a jövőről, a „hogyan tovább”-ról kellene szólnia."
Nem, nem a következő napoknak kellett volna erről szólnia, hanem az elnökségben elvégzett ármánykodó munka helyett, no meg a motivációs levelének!!!!!!!
Most döbbent rá, hogy mit kéne másként csinálnia?
Hol van az elvégzett munkáról a beszámolója?
Tényleg úgy érzem magam, hogy 2021. március 2-a van, hiszen az aláírása után ez szerepel......
Nagyernyei Attila


 
« Utoljára szerkesztve: 2020. Augusztus 31. 06:57 írta Nagyernyei Attila »

Re:OMME IB, EB, OV, Küldöttgyűlés események
« Válasz #1216 Dátum: 2020. Augusztus 31. 07:29 »
Malya Péter és jani bátya!

Malya Péternek köszönöm a bizalmat, a választásokon történő megmérettetéstől pont azért léptem vissza mert nem kívánok hányingert okozó, idegeket szaggató, egymást megalázó, gyalázó vitákban részt venni. A közösségért mindig is kész voltam időmet, energiámat feláldozni, most is kész lennék, de mocskolódások közepette nem.

jani bátya!

Igazad van! Nevem nem szerepel a jelöltek között. Az előzőekben leírtakból értheted, hogy miért nem. Nem kell izgulni! A helyszínen sem leszek bedobva.

    Balogh László

Re:OMME IB, EB, OV, Küldöttgyűlés események
« Válasz #1217 Dátum: 2020. Augusztus 31. 09:07 »
Kedves László! Köszönöm a pontosítást, napi szinten nem nézem a jelölt listát, így hát a módosított lista:

Elnök: Tóth Péter
Általános elnökhelyettes: Dr Sebők Péter
Szakmai elnökhelyettes: Dr Ludányi István
Nemzetközi kapcsolatokért felelős elnökhelyettes: Dr Bónai András
Elnökségi tagok: Ábrahám Péter, Dózsa Tamás, Dr Kolics Balázs Kékes Gábor, Lászka István, Pásztor Zoltán, Dr Zsíros István

Nem szükséges világgá kürtölni? Nem szükséges, de én nyílt szavazás keretében is vállalom a szavazatom.

Re:OMME IB, EB, OV, Küldöttgyűlés események
« Válasz #1218 Dátum: 2020. Augusztus 31. 18:43 »
"Lapozgatva" a motivációs levelek között.
Csak olyan részeket ragadok ki a tisztségekre jelöltek közül ,akiknek -szerintem-előremutató elképzelései vannak.  Értékesnek tartom dr Bóna András /nemzetközi kapcsolatok elnökhelyettesi tisztségre pályázik/ a méhészeti szakmai érdekképviseletek  felépítési  gondolatát. Jó lenne, ha ezt részletesebben kifejtené.Szerintem ugyanis e terület az egyik,ami a szervezeti struktúrát is érinti. Tudom, hogy a motivációs levél erre nem az alaklmas terep. 
Pásztoz Zoltán -általános elnökhelyettesi tisztséget pályázza/ mélyen látó,kritikus hangvételű,reális, ugyannkor ötletdús motivációs levélben fogalmazza meg elképzeléseit. Kiemelem finanszírozási struktúráról írtakat. Előremutató elképzelés. Jó lenne, ha  ezt bővebben kifejtené ,akárt itt is, a választástól függetlenül. Azért is érdekelne , mivel érinti a szervezeti jelleget is.

Re:OMME IB, EB, OV, Küldöttgyűlés események
« Válasz #1219 Dátum: 2020. Augusztus 31. 20:36 »
Tisztelt Balogh László!

Köszönöm szépen megtisztelő válaszát. Mivel nem ismerjük egymást személyesen és motivációs levelét sem tudtam elolvasni a kérdés ezért fogalmazódott meg. Ennek ellenére nem izgulok, viszont a szabályzat lehetőséget biztosít a helyszíni jelölésre. Tisztelettel elfogadom , s megértem válaszát,nehézséget a kaptáraiba,és jó egészséget a jövőben.

Üdv. jani bátya (Kiss János Kalocsa)

Re:OMME IB, EB, OV, Küldöttgyűlés események
« Válasz #1220 Dátum: 2020. Szeptember 01. 11:35 »
Tisztelt Méhésztársak!
Ezt a Zöldön olvastam. Most jelent meg.  Mennyire van átjárás a két fórum közt? Lehet ti is olvassátok mindkettőt, mint én. Szerintem jó csapat.

Választási csapatunk bemutatása:

„új szakmai csapat, új szellemiség és valódi érdekképviselet”

Tóth Péter: 1987-ben a Keszthelyi Agrártudományi Egyetem Agrárkémiai Szakán szerzett diplomát. További képzettségei: Mezőgazdasági, Külgazdasági Szakmérnök (1994), valamint EU Agrárszakértő (2004). Ez utóbbi képesítéseket a SZIE GTK-n szerezte meg.
33 éve méhészkedik, 1988-ban lépett be az Magyar Méhészek Egyesületébe. 1996 telén részt vett az OMME Somló Vidéki Szervezetének megalapításában.
2005-óta dolgozik az érdekképviseletnél, vezető és megyei szaktanácsadói pozíciókat töltött be ezen időszak alatt. Irányítja és vezeti a Magyar Méhészeti Nemzeti Program „Méhegészségügyi és környezetterhelési monitoring” vizsgálatát és szerkeszti az eredmények ismertetéséről szóló kiadványt. A méhészeti ágazattal kapcsolatos problémákról nemcsak a méhészeti, hanem a különböző mezőgazdasági és növényvédelmi szaklapokban is rendszeresen publikál.
Saját méhészetében éveken keresztül tesztelte és teszteli a különböző atka elleni készítményeket, az eredmények alapján hatékony védelmi technológiai variánsokat dolgozott ki.
A Magyar Növényvédő Mérnöki és Növényorvosi Kamara tagja.
Javaslatainak köszönhetően több növényvédelmi technológiai változtatást (pl. rovarölő szerek engedélyokiratainak megváltoztatását) is elérte az elmúlt években. Az egyesület elnökségében két cikluson keresztül dolgozott. Jó tárgyaló képességgel rendelkező csapatjátékosnak tartják társai.
Korábban elvégzett munkájának eredményei alapján kapott jelölést az elnöki pozíció ellátására.

Dr. Ludányi István: 1987-ben a Gödöllői Agrártudományi Egyetemen végzett, a diplomamunkáját és a doktori disszertációját is méhészeti témából készítette. Méhészeti kutatással, méhészlap szerkesztéssel (a Méhészújság főszerkesztője, a Méhészet szaklap felelős szerkesztője, a jelenlegi Méhészújság alapító főszerkesztője), oktatással (méhész szakképzés, mesterképzés, méhegészségügyi felelősök képzése, tanárok, állatorvosok továbbképzése, egyetemi oktatás, diplomamunkások, tudományos diákkörösök, doktorandusz hallgatók oktatása, vizsgáztatása, előadások és bemutatók tartása méhészeknek), oktatási szakértéssel foglalkozott, valamint két méhészeti vállalkozást vezetett. Tudását 200 fölötti szakcikk, 7 oktatófilm, egyetemi tankönyvfejezet, valamint a most megjelent Méhész leszek tankönyv 6 fejezetén keresztül széles körben osztotta meg a méhészekkel. Jelenleg is nagy méhállománnyal folytat vándorméhészkedést, így a méhészek problémáit a saját bőrén is érzi.

Dr. Sebők Péter: a Pécsi Tudomány Egyetemen szerzett jogi diplomát, az Egészségtudományi Karon Dietetikus diplomát. További végzettségei Sportrekreáció, sportmenedzser. Jogi szakvizsgája teljesítése után ügyvédként a méhtartással, méhmérgezéssel, kártérítésekkel kapcsolatoson több éves, jelentős számú peres, peren kívüli tapasztalattal rendelkezik. Több Egyetemen óraadó oktatóként dolgozik. Családi gazdaságunkban méhészkedik, lovakat tart, zöldség, gyümölcstermesztéssel foglalkozik. Méhegészségügyi felelősként a Janus Pannonius Mézlovagrend alapító tagjaként, az előző ciklusban az Etikai Fegyelmi Bizottság tagjaként, jelen ciklusban elnökségi tagként dolgozott a méhészekért. A széles körű ismeretei, kvalitásai alapján jelölték az általános elnökhelyettesi posztra. Angol nyelven beszél társalgási szinten.

Dr. Kolics Balázs: A Pannon Egyetem Georgikon Karán végzett 2003-ban, majd Hollandiában volt egy évig ösztöndíjas hallgató. Doktori fokozatát 2009-ban szerezte, állattenyésztési tudományokban. Több mint tíz éve a Georgikon Biotechnológiai kutatócsoportjában dolgozik Keszthelyen, méhészeti genetikai és méhegészségügyi kutatásokat folytat, termelő méhészek bevonásával is. Eredményeit vezető tudományos lapokban és magyar szakfolyóiratokban teszi közzé. Jelenleg három doktorandusz hallgató témavezetője méhészeti vonatkozású témákban; szakdolgozatos illetve tudományos diákköri hallgatók konzulense. Az egyetemen a méhészeti alapismeretek tárgy tantárgyfelelőse.
Régi somogyi méhész családból származik; maga is méhészkedik két telephelyen. Osztrák és német méhanya tenyésztő egyesületek aktív tagja (ACA, AGT). Jól beszél angolul és németül, de egyéb nyelvekből is rendelkezik nyelvvizsgával (olasz, japán).

Ábrahám Péter: karcagi bioméhész, méhészmester, méhegészségügyi felelős, a Nagykunsági Méhészegyesület elnöke, 12 éve az OMME küldöttje és az Elit Méhészeti Szövetkezet vezető tisztségviselője. Méhészettel 15 éve foglalkozik, ez alatt több alkalmazott kutatásban vett részt, melyek a varroa atka elleni ökológiai méhészkedésre, felhasznált módszerek és anyagok hatékonyságára irányultak. Számos méhészeti rendezvényt szervezett vagy vett részt a szervezésben. Megszerzett tudása, tapasztalata és fiatalos lendülete alkalmassá teszi OMME elnökség tagságában való hatékony helytállásra.

Bárdics János: először 7-8 éves korában édesapja mellett került kapcsolatba a méhekkel. Nagyapja és apja után a harmadik generáció képviselője a családban, aki méhészettel foglalkozik. Az egyesület méhészei a Méhészújságból ismerhetik, többek között egy évig írta az „Emlékeztetőt” is. 100-120 méhcsaláddal folytat vándorméhészkedést. Művelődésszervező, nonprofit menedzser diplomával rendelkezik. Évekig tevékenykedett egy szakközépiskola érdekvédelmi szervezetében vezetőként, társadalmi megbízatásként. Az OMME Szombathelyi Szervezetének elnöke.
Fontos célkitűzésnek tartja, hogy a méhek számára hasznosítható növényvilág sokszínűségében gyarapodjon, virágzási idejében pedig valamelyest kiegyenlítettebb legyen. Megalakulása óta tagja az OMME (talán egyedüliként folyamatosan működő) mézmarketing munkacsoportjának, bízik abban, hogy egy hatékonyabb, kitartó és széleskörűbb marketing munkával képesek leszünk növelni a jó minőségű magyar termelői mézek hazai fogyasztását.
Szándéka szerint a kölcsönös tisztelet és emberi megbecsülés mentén szeretne tevékeny tagja lenni az új vezetőségnek, ehhez kéri a méhésztársak támogatását! Célja, hogy az egyesület jó emberi és jó méhész közösségé váljon.

Dombi Nándor: méhész, méhegészségügyi felelős Tápiószecsőn. Népművelő, Andragógus Szakon végzett a Szent István Egyetemen, diplomamunkáját a magyarországi méhészeti szakképzés történetéről és jelenéről írta. A Méhészújságban jelennek meg publikációi, többek között a 2019-es év emlékeztetője, és szakmatörténeti cikkek. Fő érdeklődése a méhészettörténet, és a méhészeti szakképzés. Minden mézét közvetlenül kiüvegezve juttatja el a fogyasztókhoz, márkát építve, így szerzett hazai és külföldi tapasztalataival a mézmarketing munkacsoport munkáját szeretné segíteni. Angolul tárgyalóképes, németül társalgási szintű nyelvismerettel rendelkezik.

Kékes Gábor: 1984-óta tagja az egyesületnek. Ezen idő alatt több tisztséget is betöltött az OMME, illetve a Terméktanács életében. 1989-2002-ig Tolna megyei elnöki, 1993-2005-ig OMME elnökhelyettesi, valamint a terméktanács megalakulásától 2005-ig elnöki és választmányi elnöki pozícióban dolgozott. Véleménye szerint korábbi tapasztalataival hasznára lehet az OMME további építésének. Egy gazdaságilag, szakmailag erős érdekképviselet építésén kíván fáradozni, amely a jelen kihívások között sikeresen tudja az ágazat érdekeit képviselni. Elképzelései között szerepel egy olyan állandóan működő platform létrehozása, amelynek tagja a méhészeti ágazat összes szereplője, ugyanis a folyamatos párbeszéd hasznára lesz az ágazatnak

Varga Károly: tizenhárom éves korában került kapcsolatba a méhekkel. Mezőgazdasági szakközépiskola elvégzését követően foglalkozott belföldi és nemzetközi árufuvarozással, húsmarhák tartásával, valamint sikerült felépítenie egy több, mint 1000 családot számláló méhészeti gazdaságot. Az említett tevékenységi köröknek köszönhetően szinte a bőrén érzi az egyes ágazatok problémáit. Hat esztendeje vezeti sikeresen az OMME Észak-Bács Kiskun Megyei Szervezetét. Úgy gondolja, hogy az elkövetkezendőkben a jelenlegi helyzetből történő kilábalás lesz a fő feladat, ehhez pedig egységes szakmai közösséget kell kialakítani. Reményt lát arra, hogy a méhészeti gépjárművek könnyített üzemeltetésének szabályait (pl. a tachográf mentességet) végre meg tudjuk oldani.

Dr. Zsiros István: képesítése állatorvos-doktor, felsőfokú vadász-vadgazdálkodó, menedzser szakállatorvos, méhegészségyügyi szakállatorvos, méhész mester. Angol nyelven jól beszél. Gazdálkodó és aktív méhészként jól látja a méhészek problémáit.
Államigazgatási tapasztalattal rendelkezik. A Békés Megyei Kormányhivatal Megyei Állategészségügyi Főosztályának munkatársaként a megye méhegészségügyének koordinátora volt. Jól ismeri az ágazati és élelmiszerhigiéniai jogszabályokat. Jó kvalitású és sok tapasztalattal rendelkező ember, aki képes közvetíteni méhészek, hatóság, növénytermesztők, állategészségügy, élelmiszerlánc-biztonság között. Közösségi hálón megjelent írásaival mozgatja a méhésztársadalmat. Szókimondó, problémák elől nem tér ki, ugyanakkor kompromisszumkész csapatjátékos. Az OMME-nak és a méhészeknek hasznára válna.

Mészáros János: Harminc éve méhészkedik Somogyban, 20 éve méhegészségügyi felelős. Alapító tagja és megalakulásától elnöke a Zselici Méhész Egyesületnek. Ez az egyesület szervezte és szervezi mai napig a Kaposvári Mézfesztivált, amely idén 14. alkalommal kerül megrendezésre, a látogatók száma több ezer. Ennek a rendezvénynek eredményeként, a zselici hársmézet néhány éve beválasztották a Somogy Megyei Értéktárba.
Az Ellenőrző Bizottságba elnök-és tagjelöltnek javasolták, amely jelölést vállalta.
Kitűzött célja: az OMME működése feleljen meg a jogszabályi előírásoknak és a korszerűsítésre váró belső szabályoknak. Véleménye szerint erősíteni kell a méhészek érdekvédelmét, valamint ki kell alakítani az Egyesületen belüli konszenzust.

Dr. Mészáros László: legmagasabb iskolai végzettsége jogász. Polgári munkája során több mint 20 esztendős tapasztalattal rendelkezik pénzügyi-, gazdálkodási területen. Öt éven át az akkori magyar állami költségvetési bevételek (48,8%) elszámolását végezte az általa parancsnokkén vezetett országos hatáskörű szerv. 2012-től vesz részt az OMME központi munkájában. Nyolc éven át volt elnöke az OMME Naszálymenti Szervezetének is. Az egyesületi élet szervezése, a civil szervezet gazdálkodása, valamint az érdekérvényesítő munka minden részletében ismert számára. Az ágazati sikerek érdekében fontosnak tartja a csapatmunkát, a hatóságokkal, szakminisztériummal kiépített kapcsolatrendszer jó működését. Személyes munkáját mindenkor az előzetes kollektív (IB, majd Elnökség) határozatai szerint végezte. Kiemelten fontosnak tartotta a vezetők közötti, valamint a tagság irányába megvalósuló információ- közlést. A méhész szakágazat érdekében kifejtett tevékenysége -sok méhésztárs által- számos forrásból ismert és megismerhető. Az elért eredményeket soha nem tulajdonította személyes sikereinek. Valamennyi a közös erőfeszítések során jött létre és mindenkor a méhész szakágazat érdekében.
EB tagként történő megválasztása esetén az OMME rendszerszerű működésére, gazdálkodására és érdekérvényesítő munkájára vonatkozó ellenőrzési feladatokban jó munkabírással, ismereteire és tapasztalataira építetten szívesen vesz részt.

Mészáros József: 47 éves, az OMME rendes tagja, aktív méhész, a Benta-Völgye Méhész Egyesület elnöke és a Jászberényi Mézlovagrend tagja. Jelenleg a MNB fogyasztóvédelmi programjának irodavezetője. Ezt megelőzően az OMME hivatalvezetőjeként és az OMME Magyarország Kft ügyvezetőjeként dolgozott a hazai méhesz közösségért. Pénzügyi, gazdasági, érdekvédelmi és jogi oldaláról, teljes mértékben ismeri és átlátja az OMME és az OMME Magyarország Kft működését. Közgazdász végzettségének, szakmai munkájának köszönhetően, ismeri és érti a számviteli folyamatokat, amely az OMME Ellenőrző Bizottságának elnöki tisztségének betöltésekor alap követelmény."

Tisztelettel: Tóth Péter

Re:OMME IB, EB, OV, Küldöttgyűlés események
« Válasz #1221 Dátum: 2020. Szeptember 01. 11:38 »
A fenti csapat választási programja:

OMME választási program
új szakmai csapat, új szellemiség,valódi érdekképviselet

1. Az OMME gazdasági helyzetének, működésének stabilizálása
  a Nemzeti Program megemelt keretének finanszírozhatósága miatt a bevételek növelése és takarékossági intézkedések bevezetése;
 a Nemzeti Program hatálya alá eső pályázatok jelenleginél gyorsabb beadása;
 a beadott kérelmek esetében a minél előbb történő kifizetés érdekében történő lobbi tevékenység szorgalmazása;
 a működést elősegítő egyéb pályázatok benyújtása és támogatási lehetőségek felkutatása;
 a Vidékfejlesztési Program keretén belül most induló beruházási pályázatok esetében be kell kapcsolódni a ma még nyitott társadalmi vitába és ezen keresztül el kell érni, hogy a lehetőségek minél szélesebb körben elérhetőek legyenek a méhészeti ágazat szereplői számára. A beruházási pályázatokban rejlő lehetőségek hatékonyabb kommunikációjára van szükség;
 fel kell készíteni az OMME-t és a tagszervezeteket az Európai Unió Közös Agrárpolitikájában 2022 évet követő komoly változásokra;
 az OMME-val vállalkozói jogviszonyban lévő személyek státuszának az adóhatóság számára is elfogadható rendezése;
 OMME taglétszámának növelése az egyesületi életet vonzóvá tételén keresztül.

2. Növényvédelemmel/mérgezésekkel kapcsolatos teendőink:
 a növényvédelmi károk elleni hatékony fellépés szorgalmazása a hatóságnál;
 növényvédelmi kárenyhítési alap létrehozása;
 növényvédő szer kombinációk tesztelése;
 a problémás növényvédő szer kombinációk alkalmazásának kiiktatása (tiltása);
 tájékoztató fórumok létrehozása a növényvédős szakemberek és a szerek felhasználói számára, a korábban megkezdett párbeszéd folytatása;
 méhkímélő technológiák alkalmazásának terjesztése;
 a biológiai szúnyogirtás elterjesztésének szorgalmazása;
 A méhészeti atkaölők fipronil szennyeződéséből bekövetkezett kártérítési ügyek befejezése

3. Méhegészségügy:
 az állatgyógyászati készítmények hatékonyságának tesztelése, ezek eredményeinek publikálása,
 hatékony varroa atka elleni védekezési technológiák kidolgozása, elterjesztése;
 az állami felügyeletű és működtetésű méhegészségügyi hálózat megerősítése.

4. Marketing:
 a 2025-ös APIMONDIA magasz szintű megvalósítása;
 a már elindított marketing tevékenységek (mézes reggeli, méhek napja, mézkirálynő, mézlovagok, stb.) folytatása, szélesebb körben való terjesztése;
 kapcsolatépítés, csatlakozás más programokhoz (tömegsport), egyéb új programok létrehozása;
 a hazai mézfogyasztás növelése (pl. iskolaméz” program bevezetése az iskolatej program megvalósulásának mintája alapján).

5. Mézminőség, mézszabvány értékesítés
 a mézparaméterek fölülvizsgálata nagyszámú minták adatai alapján a NÉBIH bevonásával;
 a magyar méz hírnevének visszaállítása,
 a hordóban eladott mézek tisztességes áron történő értékesítése

6. Oktatás:
 méhész vezetői utánpótlás kinevelésének elindítása;
 az új méhészek minimumvizsgáztatásának a megszervezése;
 szorosabb közreműködés az állami oktatás és a vizsgáztatás szervezőivel.

7. Kutatás:
 a hazai mézprofilok kidolgozása;
 új méhegészségügyi (varroa atka) kutatások beindítása;
 új szántóföldi méhlegelő növények kutatása;
 a méhnenmesítési program folytatása.

8. Méhlegelő:
 új, későn virágzó, fagytűrő akácklónok szaporításának és telepítésének támogatása,
 a közterületek méhbarát fásítása, beporzó és ezen belül méhbarát kertek kialakítása a lakott területeken;
 a zöldített területek októberi tárcsázásának a kezdeményezése;
 új szántóföldi méhlegelő növények honosítása és terjesztése.

9. Kapcsolattartás a vezetés és a méhészek között
 a honlap élővé tétele a legfrissebb információk azonnali közreadása;
 a Méhészújság szakmai tartalmának bővítése új szerzők és témák bevonásával;
 adatgyűjtésen és nem intuíciókon alapuló nyilatkozatok közzététele;
 A szaktanácsadói hálózat közreműködésével folyamatos információ áramoltatás a méhészek és az OMME központ között.

A programot jegyzi:

Tóth Péter, Dr. Ludányi István, Dr. Sebők Péter, Dr. Kolics Balázs, Ábrahám Péter, Bárdics János, Dombi Nándor, Kékes Gábor, Varga Károly, Dr. Zsíros István,

Re:OMME IB, EB, OV, Küldöttgyűlés események
« Válasz #1222 Dátum: 2020. Szeptember 01. 16:11 »
" Szerintem jó csapat." :'(

De csak szerinted, mint korábban már írtam van pár személy a "csapat"-ban, aki bizony egyáltalán nem oda való. Embert barátjáról. Van vaj meg bőr is rendesen úgy látom.

Üdv. jani bátya

Re:OMME IB, EB, OV, Küldöttgyűlés események
« Válasz #1223 Dátum: 2020. Szeptember 01. 16:41 »
Íme Tóth Péter milyen tettre kész.
Már csak az a kérdés mit tett 4 éven keresztül, miért fojtotta magába grandiózus elképzeléseit?
A választ rátok bízom.
A csapat nagy része eddig és folyton azon munkálkodott, hogy Brossnak ártson, de hol ebben a méhész érdekvédelem?
Az egyik sztár akarattal elveszíttette az OMME közhasznúságát, a másikat kirúgták, a harmadik lassan túltesz Csuján a feljelentgetései miatt, a negyedik Brosst és csapatát bandának nevezte.
Igen ők az OMME béke nagykövetei akiket egy növényvédős vezet, vagy megvezet.
Egy biztos, ha esetleg Tóth lenne az elnök a nemzetközi méhészközösség biztosan rajtunk fog mulatni.
A magyar méhész érdekvédő egyesületet egy ízig-vérig növényvédősre bízták a méhészek.
Most lett csupán Tóth Péter, ennyire aktív, mivel  még az OMME beszámolójában sem szerepel az elvégzett munkája.
Több egyesületei elnök is keresett, hogy valami lajosmizsei doki telefonálgat,(nem tudom ki lehet) az egyik a beszélgetésüket fel is vette.
Tehát amit Tóth Péter írt nemrég a Zöldön, hogy arrogáns hangon zaklatják a küldötteket, az pont az ő szellemi atyja.
A másik aktivistájuk gyulai, azon egy cseppet sem csodálkozom.
Akkor tudtak csak meghunyászkodni Bross előtt amikor a rendezvényük miatt az OMME támogatásáért esengtek.
AZ egyik alkalommal azt kérte Brosson számon, hogy a lányok bérét miért nem emelte, majd jött a vád, hogy túlköltekezik az elnök.
Szánalmas.
Már csak 3 nap aztán túl leszünk rajta.
Nagyernyei Attila

Re:OMME IB, EB, OV, Küldöttgyűlés események
« Válasz #1224 Dátum: 2020. Szeptember 01. 17:47 »
https://www.greenpeace.org/hungary/blog/5081/mi-a-helyzet-a-mehekkel/?fbclid=IwAR377rLVxpc7YxRHXa71sXGUHB28GVgxFCSmhPr60EOZiD3lS8cHjJv3yjY

Csak, hogy mindenki tudja a cikkben említett személy megegyezik azzal a személlyel aki az OMME elnöki székére pályázik.

Üdv. jani bátya

Re:OMME IB, EB, OV, Küldöttgyűlés események
« Válasz #1225 Dátum: 2020. Szeptember 01. 18:23 »
Szégyen , hogy 20 éven át okoztak kárt a neok az élővilágban ! Milliárdos károkat a méhészetekben !!! És ezek az emberek Istent játszva szörnyű hibát elkövetve még most is ugyanabba a munkakörben dolgoznak !!!

Re:OMME IB, EB, OV, Küldöttgyűlés események
« Válasz #1226 Dátum: 2020. Szeptember 01. 20:20 »
Jani bátyának köszönöm a cikket, és ez engem is megerősít abban, hogy Tóth Péter növényvédősnek nincs keresni valója a méhészeti közéletben.
Már csak azt az időpontot kell megtalálnunk amikor köpönyeget váltott!
Ááááá már meg is van.
Amikor OMME elnök akart lenni, gyorsan el kezdte mondani, hogy ez mégsem egy elixír.
A cikk egyik legérdekesebb része, ahol meg is nevezik:
"Ahogy Tőkés Gábortól, úgy Tóth Pétertől, az OMME képviselőjétől is rögtön megkaptuk, hogy teljesen egyoldalúan szemléljük a kérdést, és nem vesszük figyelembe a káros hatásokat cáfoló kutatásokat. Sajnos azonban cáfoló kutatást újfent nem mutattak be. Tóth Péter szavaiból ismét a vegyipartól megszokott érvek köszöntek csak vissza: azaz hogy az atkák és más patogének, valamint az ügyetlen méhészek és gazdák miatt van méhpusztulás."
Nagyernyei Attila

Re:OMME IB, EB, OV, Küldöttgyűlés események
« Válasz #1227 Dátum: 2020. Szeptember 01. 21:45 »
A Tóth Péter vezette csapat választási programja:

...
1. Az OMME gazdasági helyzetének, működésének stabilizálása
  a Nemzeti Program megemelt keretének finanszírozhatósága miatt a bevételek növelése és takarékossági intézkedések bevezetése;
...

Bocsi, de a tagdíjemelés szükségességét halljuk minden küldöttgyűlésen. Sok éve nem emelkedett a tagdíj (eltekintve az újság kiadásától, ami meg pazarló, mert minden egy családba többször az Újság?)

Mivel pályázatokra nem lehet programot alapozni, mert bizonytalan a kifizetés, mint a kóbor kutya vacsorája, ez a nagyon bő program és a programhoz tartozó első pont egyből erőteljes TAGDÍJEMELÉST igér!

Amikor a Küdöttgyűlésen javasolták a 100 Ft / méhcsaládot, akkor miért nem állt ki Tóth Péter és a csapatából Dr. Sebők Péter - ők ott voltak - keményen a magasabb tagdíj mellett?

Ha Más javasolja, akkor nem jó, ha Ők javasolják akkor jó?

Re:OMME IB, EB, OV, Küldöttgyűlés események
« Válasz #1228 Dátum: 2020. Szeptember 01. 21:49 »
Jani bátyának köszönöm a cikket, és ez engem is megerősít abban, hogy Tóth Péter növényvédősnek nincs keresni valója a méhészeti közéletben.
Már csak azt az időpontot kell megtalálnunk amikor köpönyeget váltott!
Ááááá már meg is van.
Amikor OMME elnök akart lenni, gyorsan el kezdte mondani, hogy ez mégsem egy elixír.
A cikk egyik legérdekesebb része, ahol meg is nevezik:
"Ahogy Tőkés Gábortól, úgy Tóth Pétertől, az OMME képviselőjétől is rögtön megkaptuk, hogy teljesen egyoldalúan szemléljük a kérdést, és nem vesszük figyelembe a káros hatásokat cáfoló kutatásokat. Sajnos azonban cáfoló kutatást újfent nem mutattak be. Tóth Péter szavaiból ismét a vegyipartól megszokott érvek köszöntek csak vissza: azaz hogy az atkák és más patogének, valamint az ügyetlen méhészek és gazdák miatt van méhpusztulás."
Nagyernyei Attila

Ugyan Attila, Nem érzed Tóth Péter tíz éves tevékenységének, soktízmilliós vizsgálatainak az eredményét, mennyivel jobb lett a méheinknek? 

Re:OMME IB, EB, OV, Küldöttgyűlés események
« Válasz #1229 Dátum: 2020. Szeptember 01. 22:00 »
És ugye ezt a Greenpeace-esek írták.

Óriási természet károsítás az amit a mezőgazdaság növényvédelem címszó alatt az utóbbi 15 évben Magyarországon is elkövet.A rövid hatású taglózó szerekre kialakult rezisztencia és a kényelem-éjjel ne “kelleteteggyen” permetőni-előtérbe kerültek a hosszú hatástartamú mérgek.Megjelentek a  tapadásfokozók,fejtrágyák,mikró kapszulás technológiàk és millió féle tankkeverék
Na ez aztán megteszi a hatását méheinknél.Pusztul minden,hasznos megporzó rovar,madár,ember.

Hajrá Elvtársak!
Előre a természetpusztítás gyönyörűséges útján.
« Utoljára szerkesztve: 2020. Szeptember 01. 22:37 írta Csányi Antal »