Mégpedig hogy nem a Német hatástalan gyógyszereket támogatni, és nem a jól bevált hatásos gyógyszereket betiltani, ami egyáltalán nem károsabb, mint az engedélyezett ám hatástalan atka elleni szerek. Van ilyen. Hogy ez igen munka igényes erre egy válaszom van:
Mindenki csak annyi méhcsaládot tartson, amit vagy saját maga, vagy családi, vagy alkalmazotti segítséggel kezelni tud.
Vivaldi!
Ritka lehetőséget,miszerint is három állitásodból kettővel részben egyetértek,gyorsan kihasználom.Jobb lenne pihennem,mert most igencsak sok munka akad az általad “olyan nagyon szeretett” nagy méhészetben.(“Csak úgy” zárójelben leírva:a nagy méhészet is egyes méhcsaládokból áll,ugyanúgy kell minden egyes kaptár lakóival foglalkozni,mint ha két kaptár lenne a kertben.Az eddigi tapasztalataim alapján azt kell mondjam Neked a nagyméhész sem hülye,nem rak annyi családot egy helyre ami a főhordások mennyiségét csökkentené.)
Igazad van abban,hogy a gyári szerek nagy része hatástalan vagy szerintem helyesebb a következő kijelentés,jelentősen csökkent hatékonyságú,amivel már nagyon nehéz vagy nem is lehet egy jelentősen nagy,általában az ország nagy részén jelenlevő -Neo által nagyon helyesen leírt-atka visszafertőződés esetén megvédeni az atka ellen a méheinket.
Ennek következtében az OMME általi gyógyszer támogatási rendszer teljesen rossz és ezt Te is,nagyon helyesen,kritizálod.
Arra viszont kíváncsi lennék mik azok az általad jól bevált gyógyszereknek nevezett betiltott készítmények amiket emlegetsz?
Szerintem Te és az ország méhészeinek nagy része egy zsákutca kellős közepén vagy,vagytok,mert az általad jól beváltnak és betiltottnak nevezett készítményeknek ugyanaz a hatóanyaga,ugyanúgy kialakult rá a rezisztencia,mint a gyáriakra.
Neo jól látja!
Itt a vége a szintetikus vegyszerekkel való védekezéseknek,mert a rezisztencia miatt egyre hatástalanabbak.
Amiért mindezt leírtam és itt jelentős valószínűleg a nézeteink különbsége.
Ma megvan az a tudásunk amivel meg tudjuk védeni a méheinket az oxálsavval a jelentős visszafertőződések ellenére.
Ha jól,időben van használva a glicerox (söralátét karton papíros,glicerines oxálsavas)készítmény,a csorgatás (fiasmentes állapot létrehozásával),jókor van használva a szublimálás,az oxálsavval meg lehet védeni a méheinket az atkától,és jó erőben lehet tartani Őket!
Hallgassátok meg az idei Szekszárdi előadásom hanganyagát,mert
most nincs időm leírni,abban elmondom ezekkel (atka,oxálsav,szintetikus szerek,glicerox használata) kapcsolatos gondolataim.
Használjátok a gliceroxot!
Mert,hatásos,olcsó,természetbarát!!
Csányi Antal