A jövő kutatás az egy szakma. Én bele se mernék vágni.
Mégis felteszem, lehet, hogy egy jó akáctermésbe bukik el minden? Az elnök az Omme és minden ami vele jár?
Gondoljuk el, és tegyük fel, lesz jövőre egy csúcstermés. És nem az lesz a baj, hogy olcsón viszik el a mézet, hanem az, hogy sehogy, mint most is, csak most már nem nagyon van méz sem, mert nem termett az idén.
De, ha jövőre sok lesz, és 2018 februárjában még ott lesz majdnem mind a fészerekben és az udvarokon. Ott lesz a tőke megfagyva, mert ez tőke azt ne felejtsük el.
Na most ha valahol ott van x mennyiségű eladhatatlan méz. Aminek a költségét már ki kellett fizetni az előző évben, akkor elég lesz e az Ommének csak kifizetgetni az uniós támogatásokat, vagy kitör a parasztlázadás?
Egyáltalán, érdemes e beruházni egy olyan eszközre, aminek a terméke eladhatatlan?
Mert ugye a pénz úgy is benn fekszik pár hónapig a megvásárolt eszközben. Aztán a méhésznek az csak a pénzébe kerül, igaz csak valamennyi %-ába, de akkor is kiadás az. De, ha megvettük se ér semmit, mivel hiába szaladunk 2018-ban akácra semmi garancia nincs rá, hogy az is nem e az udvaron landol a többi mellett.
Ebben az esetben egyetlen dologra érdemes beruházni, még pedig hordóra.
Ergo. Ha a méz eladhatatlan, nem érdemes többé beruházni. Nyilván még Uniós támogatást sem érdemes felvenni. Ezzel együtt Omme tagnak maradni sem érdemes. és bukik az egész lánc ami most még működő képesnek látszik.
No, most ez valóban csak egy fikció, és biztos sokan legyintenek rá. De, mindenképpen egy lehetőség.
Ha én elnök lennék , szakítanék egy félórát és ezen is elgondolkodnák.