May Gábor Baranya megyei szaktanácsadó hívott tegnap, hogy megindult újra a mászás mifelénk.
Igen, sajnos igen.
Kukoricára gyanakodik Ő is, meg én is.
A napraforgó virágzás “lement” nagyobb népesség vesztés nélkül, mivel nem volt jelentős csapadék errefelé a virágzás előtt és alatt.
Tudni kell a napraforgó és a kukorica úgynevezett tisztító növény.A talajból felszív mindent.Ki tudja azt megmondani meddig lesznek felszívható neok a talajokban? 15-20 évet írtak le egyes kutatások kötött talajoknál.
Ki tudja megmondani a mai akár engedélyezett csábázásoknak milyen a hatása?
Senki.
A kertünktől olyan kétszáz méterre van az első szántó.
Egy keskenyebb része van csak ilyen közel a tábla többi része még távolabb van.
Ennek ellenére idén napraforgó vetése után olyan erős vegyszeres bűz árasztotta el kertünket, hogy kedvünk se volt kimenni.
Olyan csávázószerrel volt kezelve, ami gázosodott.Nagyon durva volt.
A kukorica növényvédelme rettenetesé kezd válni.
Egyre több termelő nyomja neki a hosszabbnál hosszabb hatású szereket,akár virágzás alatt is, miközben méheink járják, gyűjtik a virágporát a kukoricának, hiszen ilyenkor eléggé nagy virágpor ínség a jellemző.
ÉS, ENGEDÉLYEZETTEN NYOMHATJÁK !!!
A következő rovarölőszer méhekre nem jelölés köteles, azaz akármikor kijuttatható, virágzáskor is, pedig hosszúhatású, mindent “leszedő” méreg.
http://www.fmcagro.hu/Cheminova/web.nsf/Pub/coragen_20_sc.htmlEnnyit az engedélyekről.A múltban is így volt, lásd pld. neok.
Amíg a vegyszerek engedélyének kiadásának nem lesz feltétele a méhekkel és poszméhekkel végzett irányított szabadföldi kísérlet, addig sok jóra nem kell számítani.
Még mindig úgy gondolom, hogy ez MINDENKI érdeke.
LENNE !?!?
Csányi Antal