...
Megenné Ön az üszkös magból készült kenyeret? Adna a jószágainak penészes kukoricát? Biztos vagyok benne, hogy nem. Akkor viszont marad a csávázás.
...
Tisztelettel, cscs
Sajnos ez úgy ahogy van, nem igaz. Demagógia erőteljesen. Ez a mondat nagyjából azt mondja, hogy a rómaiak mind penészes kukoricával etették volna a jószágaikat. Meg azt, hogy a római császár üszkös kenyeret evett volna.
Ez egy nagyon nagy csúsztatás. Magas lóról mindenkit hülyének néz. Visszautasítom a kioktatást.
Emlékezhetünk a már magyar szinkronnal is megjelent filmre: "More than honey". A magyar címe: A méhek világa:
http://www.imdb.com/title/tt2263058/ Ebben van egy jelenet, ahol a veszélytelen permetezőszer, sima gombaölő hatására pusztultak a méhek. A cégek megmagyarázzák, miért kell így csinálni, de nem végeznek korrekt kísérleteket. Amit elvégeznek, azt meg nem adják a hatóság kezébe.
De nézzük a szakirodalmat:
Ha beírjuk - az egyszerűség kedvéért angolul - a gogliba: '"neonicotionids sub lethal bee", akkor 31700 találatot kapunk. Olvasgassunk bele, mit is mondanak? Nézzük az első találati oldal néhány cikkét.
46 oldalas tanulmány: összegzés: rossz a méheknek.
http://www.ct.gov/deep/lib/deep/pesticides/Dr_Lu_Final_Pollinator_Pesticide_Literature_Review_Report_01222015.pdfCikk a PLOS-on: összegzés: negatív a méhekre.
http://journals.plos.org/plosone/article?id=10.1371/journal.pone.01187486 oldalas USA cikk: Összegzés: negatív a méhekre
http://www.bulletinofinsectology.org/pdfarticles/vol67-2014-125-130lu.pdfSzóval én Gilles Ratia mellett török pálcát. Gilles kiváló méhész, nagy szaktudással, az Apimondia elnökeként igazán sok információhoz hozzájutott. Nem lehet összeesküvéssel vádolni. Ő összegezte Szekszárdon: a sokféle hatás együttesen öli a méheket. Ebben kétségtelenül szerepet kapnak a neonikotionidok, de a többi kémiai csodaszer is, - ami mellesleg mindenféle emberi betegséggel is összefüggésbe hozható.
Szégyen az OMMÉ-ra, hogy nem volt képes összeszedni, és a terepjáró vásárlása helyett igazi tudományos munkára költeni azt a hatmilliót. Pl. kezdhették volna a szakirodalom tanulmányozásával.
Az OMME vezetők felelőssége nyilvánvaló:
1. Vagy nem képesek kommunikálni senkivel a világ méhészeti kutatói közül,
2. Vagy nem képesek egy cikket lefordíttatni és megérteni, és a tudást átadni a a méhészeknek: pl. mit hogyan tegyenek,
3. vagy, ez a legrosszabb: tudják, hogy mi az ábra, csak "lefeküdtek" valaki más érdekei előtt.
Szóval az OMME vezetése a méheket nem védi.
Persze lehet, hogy ez az OMME stratégiája arra, hogy csökkentse a méhsűrűséget az Országban. Csak ezt nem fogadtatták el senkivel, titkos stratégia.
AZ OMME nemzetközi és tudományos munkája a nulla alatti, a félretájékoztatásért legalább négy ember felelős: Lászlóffy Zsolt. Ő ugye elvileg beszéli az angol nyelvet nyelvet, biológus lenne, tehát értené a cikkeket. Akkor miért hallgat, Az USA egyetemi kutatóinál is jobban tudja, hogy itt mindenki összeesküszik, de a méhek jól vannak, a magyar méhek védettek, itthon nincs semmilyen kutatás, ezért nincs is méhészeti probléma?
Tóth Péter. Nos Ő is értené a tudományos angolt. Elvileg értenie kellene, hogy mi van a cikkekben leírva. Még a terminusz technikust is értené. Mégis, mit tesz? No ki tudja?
dr. Cserényi Péter. Ő tudomásom szerint nem tudja eredeti angolban elolvasni a szakcikkeket. A felelőssége abban áll, hogy ennek ellenére tájékozottnak kellene lennie. Az is lehet, hogy amikor a saját állományában volt nagy pusztulás, akkor ennek köze volt. Az én tehenem megdöglött, dögöljön meg a másé is? KUSS!
dr. Mészáros László. Ő sem tudja eredetiben elolvasni a szakangolt, ha jól tudom. Az Ő felelőssége abban áll, hogy nem kérdezte ki a szakembereket, mit tegyünk, mi legyen a kiértékelés módszertana. Nem készült terv. Azaz terv készült sok-sok, ígéret is volt, mint égen a felhő. Aztán jött a szél, és elfújta. Amennyi ígéret volt már az elmúlt ígéretes korszakban,
Persze Lászlóffy Zsolt még magyarul sem hallgatta meg az APIMONDIA elnökének előadását. Ennek is lehet néhány oka.
1. Nem érti meg.
2. Ö sokkal okosabb, neki ne beszéljen egy sok nyelven beszélő, száz országban járt világvezető.
3. Szégyelte magát, amiért kioktatta a világ első méhészeti vezetőjét.
Na olvassunk csak tovább, ha nem megy eredetiben, a gogli fordítóval is megértjük a cikk lényegét!!!