Január 19. A változás napja

  • 34 válasz
  • 25835 megtekintés
*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Január 19. A változás napja
« Válasz #15 Dátum: 2014. Január 30. 15:10 »
Mai napon kaptam az OMME elnökétől Mészáros Lászlótól egy levelet amiben hiánypótlást kér.
Felhívtam, visszahívott és azt mondta, hogy mind az 55 ember azonos szövegű levelet kapott.
Tehát levelének nem minden mondata vonatkozik minden emberre.
Mi az ami mégis sok aláíróra vonatkozik?
Az elnökökről van az OMME központban igazolás az elnökké választásukról, azonban a küldöttek megválasztásáról nincs. Ezért kéri az OMME elnöke, hogy a küldöttválasztó közgyűlési határozat másolatát a helyi elnöktől kérje el a küldött vagy maga az elnök juttassa be az OMME központjába.
Voltak olyan aláíró ívek, amik fénymásolatban kerültek be az OMME központba, ezeknek nyilván vagy az eredeti példányát be kell juttatni vagy hitelesíteni kell a másolatát.

A kérései szerintem irreálisak, javasolom, hogy minél előbb teljesítsük.

Csatolom a levelet.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

Re:Január 19. A változás napja
« Válasz #16 Dátum: 2014. Január 30. 15:45 »
Nekem nem lett volna a bőr a képemen hozzá, na de hát nem vagyunk egyformák.

Tisztességes helyeken már akár 2-3 egybehangzó szóbeli visszahívási felhívásra is illik mindenféle cirkusz nélkül,
felajánlani a lemondásunk.

És megméretni magunkat a küldöttek bizalma szempontjából.

Ez vonatkozik a teljes vezetőségre.




*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Január 19. A változás napja
« Válasz #17 Dátum: 2014. Január 30. 15:48 »
Alábbi levelet kaptam egyesületem elnökétől.
Egyetértek vele és kérem az OMME elnökét, hogy fontolja meg ennek a tartalmát.

Tisztelt Méhésztársak!
 
A mellékelt levelet kaptam az OMME Elnökétől.
Kérem elolvasni!
Kérem továbbá elolvasni az OMME honlapról levett Együttműködési megállapodás című dokumentumot (3.pontot különösen). Egy ilyet írt alá dr. Sassy László elnök úr az OMME-ba való belépésünkkor!
 
Kérdezem én ezek alapján van-e az OMME Elnökének jogköre vizsgálni a Gödöllői Méhészegyesületen belül zajló folyamatokat ( az OMME tagdíj befizetése és az azzal kapcsolatos nyilvántartást kivéve!!!) ???
 
Ezzel a levéllel kísérletet tett az önálló egyesületünk működésének megzavarására, befolyásolására.
 
Álláspontom az hogy alapszabályunk szerint külső jogi személyekkel szemben az egyesület elnöke képviseli Gödöllőt az OMME-ba. A nálunk kialakult gyakorlat szerint az elnök minden fontos döntés előtt kikéri a tagság véleményét és közösen döntünk a saját sorsunkról. Az így meghozott döntést az elnök maradéktalanul, megkérdőjelezhetetlenül képviseli. Az aki ezt a képviseletet, annak jogszerűségét, a taggyűlésünk által megválasztott küldöttek mandátumát megkérdőjelezi úgy hogy annak vizsgálatára nem jogosult,  súlyosan beavatkozik az egyesületünk működésébe.
 
Ha valakinek még kétsége lett volna a visszahívási kezdeményezés jogosságával kapcsolatban, kérem gondolja végig a fentieket!
 
A levél szó szerint és kivetített formában is ismertetve lesz a február 8. gyűlésünkön!
 
További szép napot!

Szabó György
elnök
Gödöllői Méhészegyesület
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

Re:Január 19. A változás napja
« Válasz #18 Dátum: 2014. Január 30. 15:52 »
Biztosan tojást szeretnének a Küldöttgyűlésen, vagy tüntetést a székházunk elé?

Így még összejön a végén..

Geddekas!

Egyébként határidőn belül válaszolt?

Na de semmi köze tényleg az önálló egyesületek belügyébe.

Mennyi időt adtatok nekik?


« Utoljára szerkesztve: 2014. Január 30. 16:04 írta Tóth Zoltán »

Re:Január 19. A változás napja
« Válasz #19 Dátum: 2014. Január 30. 16:11 »
Érthetetlen ez a hozzá állás a dolgokhoz.
Az Elnök úr pont most" fényezte",hogy milyen  jó nyilvántartást hozott össze az OMME-ban. Pontos információjuk van a küldöttek névsoráról, csak össze kell hasonlítani, hogy egyeznek e a nevek és kész szerintem csak ennyi az egész. Ugyanezen jegyzőkönyveket miért nem kérte az egyesületektől a legutóbbi küldöttgyűlésen elnökké választatása előtt? Higgye el az elnök úr ugyanazon küldöttekről van szó akik a legutóbbi küldöttgyűlésen ott voltak és voksoltak valami mellett vagy ellen, csak most ezek az emberek úgy érezhetik, hogy cserben hagyta őket,ha  a saját megválasztóiban sem bízik, akkor hogy várhat el viszont bizalmat? :'(

Üdv. jani bátya

Re:Január 19. A változás napja
« Válasz #20 Dátum: 2014. Január 30. 17:16 »
A fénymásolt visszahívó levelek esetében nincs vita, ott valóban vagy az eredetit kell benyújtani vagy másolat esetén, a másolatot hitelesíttetni kell. Ezt postafordultával pótolni kell, megoldható.

A rendkívüli küldöttgyűlés összehívását levélben kezdeményező küldöttek mandátumának vizsgálata már összetettebb kérdés. Az önálló egyesületek elnökei által -az egyesületük képviseletében eljárva- megnevezett önálló egyesületi küldöttek mandátumának vizsgálatán már lehet vitatkozni, azonban ez kiváló alkalom az időhúzásra. Legegyszerűbb postafordultával itt is megküldeni a kért jegyzőkönyvi másolatot, de azt hitelesíttetni kell! Közjegyzővel. Esetleg az eredetit be lehet mutatni az OMME központban.

Ez a leggyorsabb eljárás, de így is el lehet húzni a rendkívüli küldöttgyűlés összehívását március elejére. Ott aztán lehet érvelni azzal, hogy fölösleges pénzkidobás volt mindössze egy hónappal a korábban megjelölt „rendes” küldöttgyűlés előtt egy rendkívülit tartani. Ha a későbbiekben, ezeken felül további kifogásokat emel az elnök, és nem tesz eleget a kötelezettségének, akkor már a jogorvoslatok igénybevételével –Ellenőrző Bizottság, törvényességi felügyeletet ellátó ügyész- sem lehet az eredetileg megjelölt időpontnál korábban megtartani a küldöttgyűlést.

A mandátumok jelenlegi vizsgálata egyébként nagyon mesze mutat, mert ha a mögöttünk lévő küldöttgyűlést megelőzően nem vizsgálták ebben a formában a mandátumok érvényességét, akkor az ottani döntések, választások is megkérdőjelezhetőek.
« Utoljára szerkesztve: 2014. Január 30. 21:26 írta Litterae »

Re:Január 19. A változás napja
« Válasz #21 Dátum: 2014. Január 30. 18:05 »
Nem tudom az 55 ből mennyi fénymásolt vagy inkább mennyit lehet elfogadni. Az eredeti példányok 2 tanu jelenlétében lettek aláírva személyigazolvány számmal, én nem kérdőjelezném meg, de ez én vagyok. De szerintem hitelesebb mint  a KFT ügyvezetői megbizatás.

Üdv. jani bátya

Re:Január 19. A változás napja
« Válasz #22 Dátum: 2014. Január 30. 19:00 »
Tisztelt OV tagok, küldött társaim!
Annyian hívtak telefonon, hogy lassan okafogyottá válik a hozzászólásom!
Mire feltettem volna megjegyzéseimet, már azon veszem észre magam milyen jól összejöttünk  itt estére!
Néhány fénymásolat van csak, az eredetiket max. hétfőn megkapják, meg az első körben aláíró 37elnökét is!
Csak elég lesz egyszer!
Most mennyire tudják az alapszabályt az OMME-ban!
Ez a levél amit kaptunk,packázás,időhúzás, az "ellenzék" hergelésére tett ócska kísérlet!
Érdekességként megemlítem,hogy az OV és a Küldöttlétkezetek előtt, a bejáratnál mindenki aláírja a szavazáshoz szükséges regisztrációját,majd kap egy szavazó cédulát.
Állítólag a tagnyilvántartások rendben vannak,napra készek.
Minden OMME alapszervezet,és az önálló egyesületeknek is a küldöttei nyilván vannak tartva a központban.
Erre a plusz körök futtatására nem tudom mi szükség van.
Az senkit nem érdekel, hogy 72 OV tag regisztrált az utolsó OV-n, és a a szavazatok összeszámlálásakor 80 fő szerepel a jegyzőkönyvben? Állítólag a szekszárdi csapat vitt provokátorokat. Igen meg gyártottunk OMME bélyegzőt a szavazó cédulákhoz. Ki hisz már nekik? Én nem!
Ezt a szembenállást csak és kizárólag egy bizalmatlansági szavazás tudja feloldani!

Nagyernyei Attila



Re:Január 19. A változás napja
« Válasz #23 Dátum: 2014. Január 30. 19:57 »
Arra akartam kilyukadni, ha az 55ből az  elfogadhatóak vagyis az eredetik száma eléri a küldöttgyűlés összehívásához szükséges százalékot akkor a többi csak erőfitogtatás a/csakazértis politika/, de hogy nem az egyesületi demokratizmus példája az biztos.
Mint írtan egyszerűen ellenőrizhető, akarat vagy nem akarat kérdése az egész. Pár hét múlva ezen embereknek is fogják postázni az egyesület előző évi beszámolóját egy kicsit nevetséges  és nagyon átlátszó a szituáció.

Üdv. jani bátya
« Utoljára szerkesztve: 2014. Január 30. 20:32 írta jani bátya »

Re:Január 19. A változás napja
« Válasz #24 Dátum: 2014. Január 30. 20:06 »
Jani bátya!
Gondolataid arra engednek következtetni, hogy veszélyben az egyesületi demokrácia?
Hogy lehet valami veszélyben ami nincs? ;D
Nagyernyei Attila
« Utoljára szerkesztve: 2014. Január 31. 06:32 írta Nagyernyei Attila »

Re:Január 19. A változás napja
« Válasz #25 Dátum: 2014. Január 30. 20:26 »
Száz szónak is egy a vége, nemakarásnak nyögés a vége  :)

Üdv. jani bátya

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Január 19. A változás napja
« Válasz #26 Dátum: 2014. Január 30. 22:20 »
Igen. Azon az OMME elnök úrnak is el kell gondolkodnia, hogy a tavaszi küldöttgyűlés regisztrációs anyaga, mint hiteles dokumentum az irodájában rendelkezésére áll.
Ott őt is megválasztottuk. Akkor nem kérte Ő senkitől, hogy csak azokat a szavazatokat fogadja el, ahonnan a tagszervezet a küldöttválasztási jegyzőkönyvét is elhozta a küldöttgyűlésre.
Csak azon küldötti aláírások esetében indokolt, hogy közgyűlési jegyzőkönyvet kérjen, akik nem szerepeltek a 2013 április küldöttgyűlés névsorában.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

*

varjú

  • ***
  • 161
Re:Január 19. A változás napja
« Válasz #27 Dátum: 2014. Január 30. 23:03 »
Vagy azokat is meg kell nézni, és akkor lehet az ő megválasztása is semmis!? :-\

Kár, kár, nagy kár!
Láttál-e már karón varjút?

Re:Január 19. A változás napja
« Válasz #28 Dátum: 2014. Január 31. 08:05 »
Egyik szemem sír, a másik nevet. Nevet, mert, hálás vagyok az elnöknek. Közölte velünk, hogy sem neki, sem az EB-nek, az IB-nek és az Etikai Bizottságnak nem kell lemondania, mert nem legitimek, nem is lettek legitim módon megválasztva!

Legitim azt jelenti, hogy a választás a törvényes demokratikus keretek között zajlott. Az elnök azonban felhívta arra az ugyan évtizedes, de jogellenes gyakorlatra a figyelmet, hogy a küldöttek küldötti státusa eddig jogellenesen nem került igazolásra, így az általuk hozott döntések semmisek.

Ilyentén t.k. igaza van az elnöknek, nem kell tisztségviselői visszahívás. Nincsenek tisztségviselőink!!! Csak egy rendkívüli küldöttgyűlés és sima választás kell.

És sír a szemem, mert az elmúlt évtizedek minden küldöttgyűlésének legitimitását kérdőre venni, nagyon komoly dolog. Azt jelenti, hogy a Nemzeti Programhoz az igazolásokat egy nem legitim szervezet állította ki. És mindezt nem más, mint az elnök állítja. Sír a szemem. Mindkettő!

CSIP CSIP

Akkor ki fogja kiírni a tisztségeket legitimen megválasztó közgyűlést? Mindenkinek egyenlő joga van kezdeményezni, mert nincsenek legitim vezetők! Szerintem tűzzük ki mi, mint annak idején, az alakuláskor!
Két héttel előre értesítsük ki az összes méhész szervezetet.

A legitím vezetést akaró szurke vereb


*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Január 19. A változás napja
« Válasz #29 Dátum: 2014. Január 31. 09:30 »
Jogos gondolatok. Ezeket válaszlevelében érdemes összefoglalni.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.