Tavasz

  • 203 válasz
  • 110464 megtekintés
*

zümi

  • *****
  • 1382
Re:Tavasz
« Válasz #30 Dátum: 2014. Február 22. 16:02 »
Nem szilikon lapról beszélsz? Olyannal lehet készíteni gyertyát is. Negatív szilikon formába(sablonba)meleg viaszt kell önteni+kanóc és kész is a gyertya :) Tavaszvárón is lehetett vásárolni.
Mindig arra kell törekedned, hogy a legjobb legyél, de sosem szabad elhinned, hogy az is vagy.

Re:Tavasz
« Válasz #31 Dátum: 2014. Február 22. 16:56 »
Hazafele Fehérvárról megnéztük az akácos helyünket,körbe van vetve repcével.  ::) Lehet jöhet a B terv,ez így nem olyan tetszetős...
„Ha meg tudjuk változtatni önmagunkat,
a tendenciák is megváltoznak a világban.
Ahogy az ember megváltoztatja a saját természetét,
úgy fog irányába megváltozni a világ hozzáállása.
Nem szabad arra várnunk, hogy lássuk, mások mit tesznek.”

Re:Tavasz
« Válasz #32 Dátum: 2014. Február 22. 18:27 »
Zűmi,nem tudom meg mondani . Más nyelven mondták amit nemértek. De gondolom nem sima volt a felűlete, most igy bele gondolva. Számítana ,a méhek kiépitenék ?

Re:Tavasz
« Válasz #33 Dátum: 2014. Február 22. 18:31 »
Lindzzy, már lemondtam a repcéről , és légvonalban kb 2 km-re találtam . Én azért őrűlők neki, ha bejőn.

*

zümi

  • *****
  • 1382
Re:Tavasz
« Válasz #34 Dátum: 2014. Február 22. 18:40 »
Szerintem simán kiépítenék! A Minta a műlépen egy kis segítség iránymutató nekik.
Mindig arra kell törekedned, hogy a legjobb legyél, de sosem szabad elhinned, hogy az is vagy.

Re:Tavasz
« Válasz #35 Dátum: 2014. Február 24. 19:03 »
Szép zsongás volt ma. A héten pótolnom kell a lepényeket, jó pár családnál már csak az üres zacskó van.

Üdv. jani bátya

Re:Tavasz
« Válasz #36 Dátum: 2014. Február 24. 21:11 »
 Munka után 4-kor néztem az othoni családokat, majd halnap pedig a kintieket. Szépen dolgoztak, őrőm volt nézni . Űdv. Antal

*

kiskakas

  • *****
  • 3248
Re:Tavasz
« Válasz #37 Dátum: 2014. Február 24. 21:54 »
QUQURIQ!

Sziasztok!

Ma mértem, beteleléstő a mai napig 6 kg fogyás volt.
15,8 C volt Nálam, 2 féle virágport hordtak a méhek, igaz csak rövid ideig!

Üdv. Kiskakas!

Re:Tavasz
« Válasz #38 Dátum: 2014. Február 24. 22:03 »
Szia kiskakas ! Komolyan mondom, sokat segít az eddigi fogyás mérésed. Nagyot tanultam belőle . Űdv. Antal

*

Nb18

  • *****
  • 797
Re:Tavasz
« Válasz #39 Dátum: 2014. Február 27. 15:16 »
Sziasztok!

Ma néztem a mérleget, ezidáig 5 kg a fogyás nov. óta. Február 19-ig 4 kg, azóta (8nap alatt) újabb 1 kg fogyott el.

Üdv!

Re:Tavasz
« Válasz #40 Dátum: 2014. Február 27. 19:10 »
Sziasztok !  A cukor lepényt, szépen viszik . De most nagyon szomorú  és szégyelem magam .  Űdv. Antal

*

zümi

  • *****
  • 1382
Re:Tavasz
« Válasz #41 Dátum: 2014. Február 27. 19:22 »
Szia Antal!
Mi történt?
Mindig arra kell törekedned, hogy a legjobb legyél, de sosem szabad elhinned, hogy az is vagy.

Re:Tavasz
« Válasz #42 Dátum: 2014. Március 02. 12:18 »
Szia Zűmi !  Elkezdtem a szőrpőt, pénteken adtam be egy keveset mindegyiknek. A virágport hozzák, nagy a nyűzsi. Ma pedig hűvős, majdnem hideg van. Lehet hogy estére melegebb lesz.  A kettő család amiről írtam, szépen fejlődik, sikerűlt!  Űdv.  Antal

*

zümi

  • *****
  • 1382
Re:Tavasz
« Válasz #43 Dátum: 2014. Március 02. 14:46 »
Szia Antal!
Remélem megmarad a többi családod!
Mindig arra kell törekedned, hogy a legjobb legyél, de sosem szabad elhinned, hogy az is vagy.

*

bekesm

  • ***
  • 168
  • HUNOR/12
Re:Tavasz
« Válasz #44 Dátum: 2014. Március 03. 14:48 »
Sziasztok!
Nagyon tetszett Attila képe a kollektoros itatóról.
Barkácsoltam én is napenergiával üzemelő vízmelegítőt, hátránya, hogy nap kell hozzá.
Több éve használok egy maszek gyártmányú légfékes kijáróba helyezhető etetőt, előnye;
-   a kaptárból kiáramló levegő valamelyest melegíti,
-   fából készült, ezért talán nem hűl át gyorsan,
-   amikor a méhek nem jönnek ki, akkor is járják, pl. ma is. nem süt a nap, igaz 9 C van.
-   híg szörppel rá lehet szoktatni a méheket,
-   nem kell kaptárt bontani, (igaz a belső itatót nem helyettesíti).
-   kis állománynál gyorsan, akár naponta is lehet a serkentő etetést alkalmazni.
Hátha segítettem valakinek.