Tavasz

  • 203 válasz
  • 110471 megtekintés
*

bekesm

  • ***
  • 168
  • HUNOR/12
Re:Tavasz
« Válasz #15 Dátum: 2014. Január 24. 20:18 »
Nem, ez nem mikros. Főzős, recept, ha jól emlékszem a 2013.01 számban.

*

bekesm

  • ***
  • 168
  • HUNOR/12
Re:Tavasz
« Válasz #16 Dátum: 2014. Január 25. 13:33 »
Tisztelt Méhészek!
Akinek nincs meg a lépény receptje!

*

kiskakas

  • *****
  • 3248
Re:Tavasz
« Válasz #17 Dátum: 2014. Január 26. 11:52 »
QUQRIQ!

A hagyma kalendárium szerint, ha sok levele van a hagymának, hosszú lesz a tél!
Nemrégen pucoltam a vöröshagymát a halászlé alaplevének, és ténylen nagyon sok volt a hagyma levele.
A tejes fokhagymában pácolt pulykamell ...........
Nos! A fokhagymának is nagyon sok volt a felső levele.
Aki figyelte, láthatta, hogy tavaly, a hagymákon olyan szokatlanul voltak a levelek, hogy a takaró levelek alatt volt 1-2 rendes ehető hagymalevél, azután megint volt 1-2 takaró levél.
Itt a második telet jelezte!
Erről jut eszembe, hogy nyitok egy főzőcskézős oldalt, a méhész asszonyoknak!
Saját receptek, disznóvágás, bográcsozás, családi főzőcskézések stb....
Mit szóltok hozzá?

A minden lében kukta Kiskakas!....

*

atya

  • *****
  • 1043
Re:Tavasz
« Válasz #18 Dátum: 2014. Január 26. 13:28 »
Idézet
minden lében kukta Kiskakas!.
Addig addig főzőcskézel, még egyszer beleesel a kondérba, aztán rád teszik a fedőt.  ;D ;D
A sikerhez csak annyi kell, hogy képes legyél az életed a magad módján élni.

*

zümi

  • *****
  • 1382
Re:Tavasz
« Válasz #19 Dátum: 2014. Január 26. 15:00 »
Ne hidd! Mindent tudó kakasunkat még így sem lehetne hallgatásra bírni :D Érces hangját, az Óperenciás Tengeren túl is lehet hallani :o
Mindig arra kell törekedned, hogy a legjobb legyél, de sosem szabad elhinned, hogy az is vagy.

*

bekesm

  • ***
  • 168
  • HUNOR/12
Re:Tavasz
« Válasz #20 Dátum: 2014. Február 08. 12:36 »
Sziasztok!
Ma megnéztem két családot, pontosabban felülről megnéztem a beadott (fenti kép, és újságcikk) főzött cukor lepényt.   Egyik családnál 2/3 rész a másiknál mind elfogyott, szóval szeretik a méhek.
Készítettem gyúrt cukor lepényt, napokba megkapják azt is, persze ahogy az idő engedi. 
Tavalyi évben Feed Bee-t, Béres cseppet, szója lisztet;  idén Forte Vit pollenpótlót, sörélesztőt   és Béres cseppet raktam bele.   
Tudom! Mentorom nem tartja jónak az ilyen és hasonló akciókat, de hát sajnos a homokhátságnak többek közt az is hátránya, hogy bizonyos években igen kevés a virágpor. És nem utolsó sorban a kezdő nem mindég hallgat az okos szóra.
Szívesen veszem, ha más is elmondja véleményét!                       

Re:Tavasz
« Válasz #21 Dátum: 2014. Február 21. 23:06 »
Sziasztok! Vajon mikor lesz már jó idő ? Mindjárt itt van  március,az árva csallán virágzik,és a méhek alig járnak. Esik az eső, ami persze jó, csak a nap nem sűt. 

*

zümi

  • *****
  • 1382
Re:Tavasz
« Válasz #22 Dátum: 2014. Február 22. 08:39 »
Anatal!
Nem is volt tél aztán várod a jó időt :D?
Mindig arra kell törekedned, hogy a legjobb legyél, de sosem szabad elhinned, hogy az is vagy.

Re:Tavasz
« Válasz #23 Dátum: 2014. Február 22. 08:56 »
Szia Zűmi ! Pont ezt az időt nem szeretem . Amikor elvégeztem mindent, és nincs most mit csinálni . Bár a viaszokat be kéne cserélni . A viaszokat te becseréled, vagy  eladód és veszel ?  Űdv. Antal

*

zümi

  • *****
  • 1382
Re:Tavasz
« Válasz #24 Dátum: 2014. Február 22. 09:05 »
Becserélem!
Mindig arra kell törekedned, hogy a legjobb legyél, de sosem szabad elhinned, hogy az is vagy.

Re:Tavasz
« Válasz #25 Dátum: 2014. Február 22. 10:39 »
Tavaly nagy viták voltak, a kőrnyezetemben a viaszról. Kinek a viasz lapját épitik ki hamarabb a méhek. Aztán maradt minden ahogy volt. Mindenki , vagy legtőbben vissza mentek a műlépeshez akinél rendelték eddig is.

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Tavasz
« Válasz #26 Dátum: 2014. Február 22. 11:32 »
Amig Magyarországon nem kötelező a műléphez gyártmánylapot adni, addig nem lehet rendet teremteni, és lesz viaszhamisítás és a maradványanyagok is jóval határérték fölöttiek lesznek.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

*

zümi

  • *****
  • 1382
Re:Tavasz
« Válasz #27 Dátum: 2014. Február 22. 11:33 »
Akkor van gáz, ha ki sem építik!!! Ott valami mismásolás lehet a háttérben.....
Mindig arra kell törekedned, hogy a legjobb legyél, de sosem szabad elhinned, hogy az is vagy.

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Tavasz
« Válasz #28 Dátum: 2014. Február 22. 12:05 »
Sajnos ez az egész országban minden műlépesnél jellemző
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

Re:Tavasz
« Válasz #29 Dátum: 2014. Február 22. 12:24 »
Szerintem nem véletlen , hogy drága a házi műlép készítő kis henger. De van az oroszoknál  műanyag lapokat kell mártogatni a folyekony viaszba . Ilyet láttam a neten, de nem csak az oroszok csinálták. Nagyon egyszerű ,és ha van pár darab sablon igazán gyorsan lehet haladni. De ha bejőn, és itt van, vajon csinálnám-e ? Nem tudom.