Kaptárgyártás

  • 265 válasz
  • 144657 megtekintés
Re:Kaptárgyártás
« Válasz #180 Dátum: 2017. Február 21. 21:26 »
Robotur!

Igazad van,így a legjobb a huzalozása az Nb-nek,
így lesz a legmasszívabb a lép.
Viszont sokkal lassabb az elkészítése.
Mind a négy keretet kell fúrni.
Két db huzalt kell kötni.szegelni.
Az olvasztása kb 4x gyorsabb a csak függőleges drótozásúnak.
A 8-as tökéletes.

Csányi Antal

Re:Kaptárgyártás
« Válasz #181 Dátum: 2017. Február 23. 20:08 »
Sok keretnél a gyorsaság sokat számít. Vízszintesen újra fűzni, feszíteni stb. jóval több idő. Meg a keretfúrás is egyszerűbb, gyorsabb.

Re:Kaptárgyártás
« Válasz #182 Dátum: 2017. Február 26. 07:24 »
A furatok száma ugyananyi bárhová fúrom, ugyanúgy egy szál dróttal fűzzük végig, drót rögzítő szeget nem használunk.
Nincs akkora méhészetünk, hogy keretenkénti néhány másodperc spórolás jelentőséggel bírna.

*

ekecs

  • **
  • 54
Re:Kaptárgyártás
« Válasz #183 Dátum: 2017. Március 03. 15:54 »
Hello. Kaptárakat festek és a fekvő felső kijárójához valami nagy mintát(kör,négyzet,stb.) akarok a tájolás miatt. Az lenne a kérdésem,hogy ezt festhetem a kijáró alá is,vagy jobb ha felette van. Köszönöm előre is a válaszokat.

*

atya

  • *****
  • 1043
Re:Kaptárgyártás
« Válasz #184 Dátum: 2017. Március 03. 17:50 »
Festheted alá is.
A sikerhez csak annyi kell, hogy képes legyél az életed a magad módján élni.

Re:Kaptárgyártás
« Válasz #185 Dátum: 2017. Március 13. 19:19 »
Sziasztok!
Kicsit kétségbe estem ugyanis elkezdtem a 8as drotozású Nb kereteket hullámosítani de a drót nem hogy feszesebb lett hanem sokkal lazább.. biztos h én csinálok valamit rosszul csak akkor azt nem tudom mit.

Üdv:

Werberet

Re:Kaptárgyártás
« Válasz #186 Dátum: 2017. Március 13. 19:24 »
Vagy nagyon húzod, vagy a műanyag nyelű hullámosító a rossz. Nekem is volt ezzel gondom, nem mindegyik jó. A drótból lévő nyelű, a rugós az általában jó. Szerintem itt a baj.

Re:Kaptárgyártás
« Válasz #187 Dátum: 2017. Március 13. 20:14 »
Köszönöm. Igen kicsit kevesebb erővel kell dolgozni közben már sikerült egy kettőnél :)

*

Nb18

  • *****
  • 797
Re:Kaptárgyártás
« Válasz #188 Dátum: 2017. Március 13. 21:21 »
werberet!

Nekem is ilyen gondom volt amikor egy olcsóbb változatot kipróbáltam.
Később jött egy kicsit drágább változat ami bevált. Olyat keress, minek van rugója és nem csak a műanyag rugalmassága nyitja szét az eszközt.
Véleményem szerint nagyon ráérsz a hullámosítással, inkább közvetlen beolvasztás előtt végezd!

Nb18

Re:Kaptárgyártás
« Válasz #189 Dátum: 2017. Április 06. 19:42 »
Sziasztok!
Adjatok már valami ötletet hogy lehet az ecsetelésnél gyorsabban festeni kaptárat!
Valami eszméletlenül szaporátlan. Akropentát használok, ez vízbázisú pala, lábazatfesték. Ezt vajon lehet fújni? Gazdaságtalanabb fújva mint ecsettel? Azért kérdezek ilyen alapnak tűnő dolgokat mert eddig sütöttünk, de ezentúl csak bundáskenyeret sütök.

Re:Kaptárgyártás
« Válasz #190 Dátum: 2017. Április 06. 19:55 »
Mi tedi hengerrel csinaljuk

*

Nb18

  • *****
  • 797
Re:Kaptárgyártás
« Válasz #191 Dátum: 2017. Április 06. 22:10 »
Így van.
Henger, a nehezen hozzáférhető helyeken pedig ecset.

Nb18

Re:Kaptárgyártás
« Válasz #192 Dátum: 2017. Április 07. 04:24 »
Köszönöm a válaszokat. Festékszórót próbáltátok már? Pocsékol sokat?

*

Bicska

  • *****
  • 601
Re:Kaptárgyártás
« Válasz #193 Dátum: 2017. Április 07. 06:46 »
Deszkára én Remmers-t mernék fújni. Vízbázisú, kenve legalább 2 réteget javasol a gyártó, fújva szerintem kell legalább 3. Természetesen nem mindegy a felület simasága, egyenetlensége sem. Mártva nagyon időtálló, de kaptárnál az nyilván nem kivitelezhető.

Üdv: Bicska
"Vassal csorbitott csontváz-leletek
mutatják, hogy itt mivé lehetek,
ha mellemre kitüzöm jeletek, -
csirkefogók! Nem játszom veletek!"

Re:Kaptárgyártás
« Válasz #194 Dátum: 2017. Április 10. 18:26 »
Probléma megoldva. Az akropenta fújható,  2 rétegben fújva tökéletesen takar. Gazdaságosabb fújni mint kenni, ráadásul marha gyors. Ma 24 kaptár 6 óra alatt, igaz nem egy nyugodt munkatempóval.