Kaptárgyártás

  • 265 válasz
  • 144075 megtekintés
Re:Kaptárgyártás
« Válasz #15 Dátum: 2014. Február 05. 17:37 »
Ezt mondom én is vivaldi barátom . Ha most meg húzom a drótot, hidegben , a melegre pedig kitágul. Sajnos.

*

Vivaldi

  • *****
  • 2049
Re:Kaptárgyártás
« Válasz #16 Dátum: 2014. Február 09. 17:23 »
Nincs más, kereteket megcsinálni, drótot bele húzni, bele a kis szögeket amire a drótot tekered, és egyenlőre fel a padlásra.

Re:Kaptárgyártás
« Válasz #17 Dátum: 2014. Február 09. 18:00 »
Bele lehet a szeget is ütni,majd a drótot lazán meghúzni.
A keretdrót hullámosítóval 10 másodperc a huzal végfeszítése.
Úgy meg lehet vele spannolni, hogy az alsó léc meghajlik, pedig én 12X27 mm-es lécet használok.
Én így tárolom,és csak a műlép beolvasztása előtt feszítem meg.
Soha semmi gondom nem volt vele.

*

Nb18

  • *****
  • 797
Re:Kaptárgyártás
« Válasz #18 Dátum: 2014. Február 09. 19:03 »
Sziasztok!

Én az idén szeretném kipróbálni a huzal hullámosítót és a csak függőleges drótozást. Ezzel egyidejűleg tervben van egy elektromos műlép besütő vétele is. Ti hány szál huzalt használtok csak függőleges drótozásnál? Én 6 furatot csináltam az alsó és felső lécekre. Néhány éve készreszögelt kereteket vettem behuzalozva, azon 8 szál drót volt.

Nb18

Re:Kaptárgyártás
« Válasz #19 Dátum: 2014. Február 09. 19:12 »
Szia NB18!
Én 7 függőleges szálat használok.
Azt gondoltam kevés lesz,de profi méhészek biztattak, hogy így jó.
Tényleg semmi gond nincs vele, de a hullámosítása kötelező,különösen ha vándorolsz.
Így tud a lép "kapaszkodni".
Akkor hullámosítsd meg amikor műlépezel.
Majd belejössz, de nagyon meg lehet feszíteni.
Piszok gyors,és a lépbeolvasztás egy pillanat műve így.
Teljesen ellentétes a gépész gondolkodásommal ez a drótozás, de ha működik nem kötekedek magammal.
Üdv:Attila

*

Nb18

  • *****
  • 797
Re:Kaptárgyártás
« Válasz #20 Dátum: 2014. Február 09. 19:36 »
Üdv.!

Kíváncsi vagyok milyen lesz, mert azért a két irányú drótozás jóval időigényesebb. Szerencsére eddig idős édesapám még be tudott segíteni a huzalozásba, de sajnos most már nem megy ez sem neki :( Mindenképpen az időmegtakarítás végett szeretnék váltani. Nem sok darabot fúrtam ki hatosra, ha nem válik be akkor áttérek a hetesre.

Köszi!

Nb18

Re:Kaptárgyártás
« Válasz #21 Dátum: 2014. Február 09. 19:42 »
A 6-os kevés!
Pergetésnél ki fog szakadni a szűzlép.
Így is kell vigyázni,ezt úgy oldom meg,hogy nem pergetem teljes fordulaton először,és fordítok.
Majd ismét fordít, és akkor adj neki.
Nem sokkal időigényesebb, de szűz lépek "érdekének védelmében" mindenképpen megéri. ;D

*

Nb18

  • *****
  • 797
Re:Kaptárgyártás
« Válasz #22 Dátum: 2014. Február 09. 20:01 »
Azzal, amit már kifúrtam, sajna nem sok mindent tudok kezdeni.... Most legalább kiderül, valóban annyira lépkímélő-e a Rácz féle rácstechnika, mint ahogy azt Rácz úr mondta... ;D Egyébként a szűz lépeket nálam is kétszer fordítják,mert sokkal kíméletesebb a folyamat és nem vesz sok időt igénybe a kétszeri fordítás.

*

zümi

  • *****
  • 1382
Re:Kaptárgyártás
« Válasz #23 Dátum: 2014. Február 09. 20:33 »
NB18!
Alakítsd át mert minimum 7 furat kell! Meg fogod bánni, ha így hagyod a kereteket! Utána már csak építő kereteknek lesznek jók :D
Én is "spórolok" a furatokkal, de 7 alá nem megyek mert nem hullámosítok!

Üdv: Zümi
Mindig arra kell törekedned, hogy a legjobb legyél, de sosem szabad elhinned, hogy az is vagy.

Re:Kaptárgyártás
« Válasz #24 Dátum: 2014. Február 09. 20:34 »
Pedig hullámosíts Zümi!
Megbánod. Megmutassam milyen gyorsan megy?

*

zümi

  • *****
  • 1382
Re:Kaptárgyártás
« Válasz #25 Dátum: 2014. Február 09. 20:44 »
Tisztelt klubvezetőnk!
Nagyon jó képet készíts a hullámosításodról, mert ahogy öregszek már a szemem se a régi :D ;D
Mindig arra kell törekedned, hogy a legjobb legyél, de sosem szabad elhinned, hogy az is vagy.

Re:Kaptárgyártás
« Válasz #26 Dátum: 2014. Február 09. 21:06 »
Sziasztok!  Elmondom hogyan csinálom, én nem hullámositom. Mert nem vándorlok. 6 lukra fúrom, egy kicsit eltolva az alsó-felsőt. A tűbe befűzőm a drotot, majd a keretbe lukról-lukra húzom a drotot. Nem szegelek, hanem kézi tűzögépel meg tűzőm, 2-2 kapocsal a drotot. Ettől gyorsabb modszer szerintem nincs, a keretet előtte sablonba teszem .   Űdv.  Antal

*

zümi

  • *****
  • 1382
Re:Kaptárgyártás
« Válasz #27 Dátum: 2014. Február 09. 21:13 »
Szia Antal!
Paprika tűbe fűzöd be a drótot :o?
Mindig arra kell törekedned, hogy a legjobb legyél, de sosem szabad elhinned, hogy az is vagy.

Re:Kaptárgyártás
« Válasz #28 Dátum: 2014. Február 09. 21:33 »
Szia zűmi ! Olyan vastag tűbe, ami kényelmesen elfér a lúkban drótal eggyűt. Láttad a feleségedet varni? Na ilyen kőnnyen lehet fűzni is. Probáld ki .

*

zümi

  • *****
  • 1382
Re:Kaptárgyártás
« Válasz #29 Dátum: 2014. Február 09. 21:58 »
Antal, én már a varrást is kipróbáltam nem nagy dolog :D szerintem mire  befűzöd a tűbe a drótot, én addigra félig kész vagyok a fűzéssel ::) Persze te vagy előnyben, mert csak 6 * kell befűznöd a keretbe és az ujjadat sem vered el kalapáccsal ;D Hányas fúróval készíted a furatokat?
« Utoljára szerkesztve: 2014. Február 10. 05:51 írta zümi »
Mindig arra kell törekedned, hogy a legjobb legyél, de sosem szabad elhinned, hogy az is vagy.