Kaptárgyártás

  • 265 válasz
  • 144068 megtekintés
Kaptárgyártás
« Dátum: 2014. Január 14. 17:23 »
Szia zűmi ! De jó hogy most itt vagy. Kérdeznék. Irod a kereteket  megszegeled, és utána hurozod.  Meg is feszíted ? Ha igen akkor tavaszra ,szoval jó időben nemfog meglazulni a drot? Az új gép az jól dolgozok,de nem volt olyan drága.     Űdv.  Antal

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Kaptárgyártás
« Válasz #1 Dátum: 2014. Január 14. 17:34 »
Csak a műlép beolvasztásakor érdemes megfeszíteni. MA feszítés helyett inkább a hullámosítót alkalmazzuk.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

*

zümi

  • *****
  • 1382
Re:Kaptárgyártás
« Válasz #2 Dátum: 2014. Január 14. 17:54 »
Figyi! Csak befűzöm. Műlép besütése előtt spanolom meg! Repce előtt! Már azt hittem a METABO fűrészt vásároltad meg :D Irigykedtem volna rád! Mivel az egy profi gép! Az nem ég le ::)
Mindig arra kell törekedned, hogy a legjobb legyél, de sosem szabad elhinned, hogy az is vagy.

Re:Kaptárgyártás
« Válasz #3 Dátum: 2014. Január 14. 20:08 »
Zűmi , Einhel a gép.ha kettő évet kibír már behozta az árát. De nézd csak meg, majdnem mindegyik szerszám vagy Kínai vagy ők rakják össze. A kereteket  tavasszal szoktam be fűzni,és már olvasztom is a lépet a helyére. Igaz nekem még csak 400 db kell . Hullámosítani nem szoktam .
« Utoljára szerkesztve: 2014. Január 14. 20:22 írta Nagyernyei Attila »

Re:Kaptárgyártás
« Válasz #4 Dátum: 2014. Február 01. 15:51 »
Végre megérkeztek a kaptárak,mindjárt megyek is festegetni. :)
„Ha meg tudjuk változtatni önmagunkat,
a tendenciák is megváltoznak a világban.
Ahogy az ember megváltoztatja a saját természetét,
úgy fog irányába megváltozni a világ hozzáállása.
Nem szabad arra várnunk, hogy lássuk, mások mit tesznek.”

Re:Kaptárgyártás
« Válasz #5 Dátum: 2014. Február 01. 20:28 »
Szia lindzzy ! Viz bázisu festékel festesz ? A hengert probáltad ? Nekem is úgy mondták ,hogy probáljam ki ,nem fogom meg bánni.

Re:Kaptárgyártás
« Válasz #6 Dátum: 2014. Február 01. 21:11 »
Olajfestékkel,ecsettel.Előtte beeresztem lenolajjal.El fogok vele szórakozni egy ideig.
„Ha meg tudjuk változtatni önmagunkat,
a tendenciák is megváltoznak a világban.
Ahogy az ember megváltoztatja a saját természetét,
úgy fog irányába megváltozni a világ hozzáállása.
Nem szabad arra várnunk, hogy lássuk, mások mit tesznek.”

*

Nb18

  • *****
  • 797
Re:Kaptárgyártás
« Válasz #7 Dátum: 2014. Február 01. 21:35 »
Sziasztok!

Én is olajfestékkel festem a kaptáraimat, amihez ecsetet és hengert is használok. Az ecsetet a nehezebben hozzáférhető helyeken, a hengert a sík felületeken. Sokkal gyorsabban lehet haladni a hengerrel és szerintem kevesebb anyag is kell.....

Üdv.!

Re:Kaptárgyártás
« Válasz #8 Dátum: 2014. Február 01. 21:37 »
Azért kérdeztem, mert előtte olaj festékel festettem,és nehezen száradt meg. Igy váltottam, vizesre. Sokkal jobb, nem büdős, és nagyon hamar szárad. Probáljátok ki.

Re:Kaptárgyártás
« Válasz #9 Dátum: 2014. Február 01. 21:44 »
Eleinte  fenntartással fogadtam a hengert ,de tényleg kevesebb festék kell.  És milyen szaporán lehet vele dolgozni.  Üdv.  Antal
« Utoljára szerkesztve: 2014. Február 01. 22:05 írta Nagyernyei Attila »

Re:Kaptárgyártás
« Válasz #10 Dátum: 2014. Február 02. 06:04 »
Én még a szobát is ecsettel festettem ki. :) Elkezdtem hengerrel,aztán nagyon gyorsan áttértem az ecsetre.Nekem valahogy jobban kézre áll.Egyébként valahol olvastam,hogy jobb ha a fát ecsettel festjük,nem tudom,hogy igaz-e. Végül is szeretek vele bíbelődni,van még bőven időm.Lehet hülye kérdés,de a számot festés előtt,vagy festés után szoktátok beégetni? Én utána gondoltam.
„Ha meg tudjuk változtatni önmagunkat,
a tendenciák is megváltoznak a világban.
Ahogy az ember megváltoztatja a saját természetét,
úgy fog irányába megváltozni a világ hozzáállása.
Nem szabad arra várnunk, hogy lássuk, mások mit tesznek.”

Re:Kaptárgyártás
« Válasz #11 Dátum: 2014. Február 02. 08:57 »
Én festés előtt  gondoltam,mert amit festés után csináltam csunya lett. A  számok körül a korom nem szép látvány. De azon gondolkodom, hogy jóbban lehesen látni valamilyen szinnel még ki emelem a számokat. Ugy bele satirozni,érted?

*

zümi

  • *****
  • 1382
Re:Kaptárgyártás
« Válasz #12 Dátum: 2014. Február 03. 12:16 »
Sziasztok!
Kaptár festése: Ecseten és hengeren kívül használt valaki közületek kompresszoros festék ráfújást? Állítólag nagyon egyszerű, csukló fájdalom kizárva és gyors kivitelezést eredményez!

Zümi
Mindig arra kell törekedned, hogy a legjobb legyél, de sosem szabad elhinned, hogy az is vagy.

*

Nb18

  • *****
  • 797
Re:Kaptárgyártás
« Válasz #13 Dátum: 2014. Február 03. 12:53 »
Üdv!!

Én tavaly próbáltam fújni festékszóróval,de nem nagyon ment. Mondjuk a kölcsönkért pisztoly is elég ramaty volt. Nem haladtam gyorsabban és szerintem a korrózióvédelem szempontjából vékony is a réteg amit felvisz, mert sokkal hígabbra kell keverjed ,mint a kézi felhordáshoz. Magyarul több réteget kell felvigyél a kívánt festékvastagsághoz és az pedig már több idő és energia. Részemről a legszimpatikusabb a kézi festegetés. Esetleg a "rücsi" pisztoly jöhetne még szóba, amivel a sűrű alvázvédőt szokták fújni a járművekre, de azt nem tudtam szerezni.

Szia!

*

Vivaldi

  • *****
  • 2049
Re:Kaptárgyártás
« Válasz #14 Dátum: 2014. Február 05. 13:02 »
Kilazul az édesfiaim akár mit csináltok. Azt csak közvetlen a műlépezés előtt érdemes feszíteni.