Méhlopások, forró nyom

  • 41 válasz
  • 27440 megtekintés
*

kiskakas

  • *****
  • 3248
Re:Méhlopások, forró nyom
« Válasz #15 Dátum: 2016. Május 12. 14:15 »
QUQURIQ !!!

Mária Terézia idejében halálbüntetés járt érte!  ;D

Kiskakas!

Re:Méhlopások, forró nyom
« Válasz #16 Dátum: 2016. Május 12. 19:17 »
Sokkal nagyobb büntetés lenne neki ha felkerülhetne minden szakmai fórumra a neve/címe.

Re:Méhlopások, forró nyom
« Válasz #17 Dátum: 2016. Május 12. 20:33 »
Azé huszonötöt csak rávernék a seggére egy husángal >:(.
Üdv:robi

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Méhlopások, forró nyom
« Válasz #18 Dátum: 2016. Május 12. 22:23 »
Sajnos sokkal profibbak garázdálkodnak, mint ez.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

Re:Méhlopások, forró nyom
« Válasz #19 Dátum: 2016. Május 13. 07:43 »
Az biztos. De veszélyes dolog ezt így kijelenteni. Én egyszer minden voltam, csak rendes ember nem, amikor ezt így ki mertem jelenteni a témával kapcsolatban, hogy semkinek ne legyenek illúziói, aki lop az méhész, vagy a megrendelő az. Csak a saját esetemből kiindulva: 33 család, ebből 25 fa kaptár, 8 habkaptár. A fa kaptárakat nullára pakolták lerázták a méheket, mivel a kaptárba és a keretekbe is be van sütve a kódom. Tehát odafigyelt rá. A habkaptárakat egy az egyben vitte, mert ott nem tudtam besütni. Arra is figyelt a kis tetü, hogy a középen elhelyezett vadkamerába ne legyen benne és csak a két szélét pakolta szép sorban, módszeresen. Persze az oldalsó mozgásérzékelők elindították a felvételt és lehetett hallani a "nagy munkát" meg az autó berregését, de vigyázott hogy ne legyen benne. Tehát tudta mit csinál.

Re:Méhlopások, forró nyom
« Válasz #20 Dátum: 2016. Május 13. 09:20 »
Egyértelmű hogy méhész lop méheket! Ez nem vita tárgya!(vagy megbízható csicskása!!!!!)
Méghozzá elcigányodott nyavajás hontalan majom.
Nálunk volt fogás régebben, egy kolléga volt, akkora olyan hévvel kapta a verést hogy halálfélelme volt ;D.
Eszébe sem jutott a rendőrségre menni ;D, tudta hogy a ganajoson végzi ha megteszi.
Üdv:robi

*

crx7

  • *
  • 14
Re:Méhlopások, forró nyom
« Válasz #21 Dátum: 2016. Május 14. 18:03 »
Tisztelt Méhésztársak!

Állandó telephelyemen lévő 25db méhcsaládomat szeretném megvédeni mindenféle betolakodótól!A telephelyem 2 percnyire van a lakhelyemtől!
Tudnának segíteni, hogy miben célszerű gondolkodnom?
Vadkamera?
Vagy van esetleg valami speciális kaptárvédelmi rendszer ami megbízhatóan működik??


Re:Méhlopások, forró nyom
« Válasz #22 Dátum: 2016. Május 14. 19:41 »
crx7!
Csak az aknamező a megoldás! Komolyra fordítva, a közelség nagy előny, így én egy vadkamerát javasolnék, kizárólag GSM modulost. A sima memóriakártyás, ahogy néhány hozzászólással ezelőtt írtam, simán kijátszható, és csak visszanézni tudod (ha tudod és nem vitték a kamerát is) hogy mi történt. A nyitás, vagy mozgásérzékelős rendszereknél mindegyik kaptárat fel kell szereld, mert nem biztos, hogy azt macerálják, vagy viszik, amelyikben benne van. Ha meg tudod oldani, hogy a teljes állományodat lefedje a kamera, vagy ne tudja elkerülni odamenet, mindenképp el kelljen mennie előtte, akkor szerintem a vadkamera a legjobb megoldás. Ha a kamera mellett döntesz, javaslom, hogy az új technológiás ú.n. láthatatlan infraledes kamerát vegyél. Asszem 940N-es a típusa a lednek. A régebbi nagyon világít, sötétben egy pillanat alatt észrevehető. Márpedig sötétben mennek a kis tetvek. Az elhelyezésnél célszerű úgy elhelyezni, hogy ne szemből vegyen a kamera, hanem hátulról, mert a sötétben a ledeken és a kamera objektívén csillog visszaverődik az autó lámpája, és szintén bukta. Hátul is van rendszáma az autólának és egyszer úgy is kijönne, de két perc alatt úgy sem végez, mire odaérsz  ;D

*

crx7

  • *
  • 14
Re:Méhlopások, forró nyom
« Válasz #23 Dátum: 2016. Május 14. 20:07 »
Kedves István!

Nagyon köszönöm a részletes választ!


Tamás

*

kiskakas

  • *****
  • 3248
Re:Méhlopások, forró nyom
« Válasz #24 Dátum: 2016. Május 14. 20:43 »
QUQURIQ !!!

Van egy nyomkövetős Kinai kütyü, amit ha minden kaptárba beteszel, kb, (gyufásdoboz nagyságú)
Az egyik barátom is ezzel védekezett! a tolvaj "úr" még haza sem ér a kaptárakkal és már ott volt a rendőrség!
Mit mondott a tolvaj úr?
Egy parkolóban vette a méheket!...
Nem tudom, hogy mi lett a vége az ügynek, csak azt tudom, hogy én hogy tettem volna pontot az ügy végére...

Kiskakas!

« Utoljára szerkesztve: 2016. Május 15. 11:11 írta kiskakas »

*

sztyopa

  • ***
  • 116
  • Attila
Re:Méhlopások, forró nyom
« Válasz #25 Dátum: 2016. Május 15. 10:41 »
Pelengére állitani.

*

sztyopa

  • ***
  • 116
  • Attila
Re:Méhlopások, forró nyom
« Válasz #26 Dátum: 2016. Május 15. 10:57 »
Persze már nem vagyunk a középkorba

*

crx7

  • *
  • 14
Re:Méhlopások, forró nyom
« Válasz #27 Dátum: 2016. Május 15. 11:12 »
Kiskakas!

Meg lehet tudni valahonnan annak a kínai kütyünek a nevét vagy hogy hol vásárolható?

*

kiskakas

  • *****
  • 3248
Re:Méhlopások, forró nyom
« Válasz #28 Dátum: 2016. Május 15. 11:18 »
QUQURIQ !!!

Szia crx7!

Annyit tudok, hogy kínából rendelte, nem is olyan ökör áron.
Neki lég kicsi az aksija, ezért 2-3 naponként tölteni kell.
Én is rendeltem magamnak a (furkós botom mellé) csak jóval nagyobb aksival!
Na, ez lett a vesztem, mert ezzel nem működött a kütyü (riasztó)!
Állítólag most berhelgetik,  ::) de ennek már vagy fél éve...(jó munkához, idő kell)!!! ;D

Kiskakas

*

crx7

  • *
  • 14
Re:Méhlopások, forró nyom
« Válasz #29 Dátum: 2016. Május 15. 11:20 »
Hajjaj.....akkor ez sem lesz most az én megoldásom a méheim védelmére! :-(

Azért köszi a választ!

Ha van esetleg valami tuti tipp(a furkós boton kívűl-bár sztem is az a tuti!) szívesen veszem ha megosztjátok!

Köszi!

Tamás