Méhlopások, forró nyom

  • 41 válasz
  • 27429 megtekintés
*

Admin

  • *
  • 24
Méhlopások, forró nyom
« Dátum: 2013. December 04. 11:02 »

*

zümi

  • *****
  • 1382
Re:Méhlopások, forró nyom
« Válasz #1 Dátum: 2014. Július 12. 18:31 »
Sziasztok!
Nagyon örülök annak, hogy nem kellett ide senkinek sem írni idáig méhlopás miatt! Így legyen továbbra is!
Igazából arra lennék kíváncsi, ki milyen óv intézkedéseket vet be lopás elkerülése végett!?
Kerítés, riasztó, villanypásztor :), keret és kaptárjelölő stb stb
Én a közeljövőben egy kamera beszerzésén gondolkodom, ami éjjel is lát! Kép készítésre és videó felvételre is alkalmas.
Kicsit nyugodtabb lennék, ha fél szemem a méhesen lehetne!

Üdv: Zümi
Mindig arra kell törekedned, hogy a legjobb legyél, de sosem szabad elhinned, hogy az is vagy.

Re:Méhlopások, forró nyom
« Válasz #2 Dátum: 2014. Július 12. 19:22 »
A héten tűnt el itt Kalocsán ha jól tudom 3 db hunor fészek kaptár. Beszéltem a tulajjal, nem rég kezdett méhészkedni. Kellemetlen és bosszantó helyzet, sajnos tapasztalatból tudom.

Üdv. jani bátya

*

zümi

  • *****
  • 1382
Re:Méhlopások, forró nyom
« Válasz #3 Dátum: 2014. Július 13. 08:45 »
Azért belegondolva nagy ér vágás, ha csak 3 kaptárról is van szó kezdés esetén!
Kaptárastól cirka 100000 Ft minimum! Mert ugye ajándékba kevesen osztogatnak családokat max rokontól lehet beszerezni munkáért cserébe!
Arról nem beszélve, hogy a napra méze is odalett ::) az idei év utolsó reménye!

Ezek szerint tőled is tulajdonítottak már el méheket??
Mindig arra kell törekedned, hogy a legjobb legyél, de sosem szabad elhinned, hogy az is vagy.

Re:Méhlopások, forró nyom
« Válasz #4 Dátum: 2014. Július 13. 08:54 »
Igen ,sajnos már tőlem is vittek el, többször is. Szerencsésen megúsztam, mindíg csak egyet egyet. De volt olyan esetem is amikor szeptemberben csak a fészeklépeket emelték ki a kaptárakból.

Üdv. jani bátya

*

bekesm

  • ***
  • 168
  • HUNOR/12
Re:Méhlopások, forró nyom
« Válasz #5 Dátum: 2014. Július 17. 13:40 »
Szia Zümi!
Hogy kérdésedre legyen egy válasz.
Telephelyemen aránylag biztonságban tudom méheim (teljes biztonság nincs).
Közel egy hektár akácerdő (mostmár kezd védelmet jelenteni ,mert fiatal telepítés), bekerítve, két sorompó, egy kapu, csak az erdő közepén lévő úton lehet megközelíteni. Első kérdésed biztos az, hogy minek a két sorompó.
Egyik a kapu előtt, a másik a körforgalom kezdeténél, (ez nekem figyelmeztető)  utána több helyen laposvasra hegesztett  tüskék vannak kihelyezve. A sorompóban elmozdulás érzékelő van, ilyen érzékelők vannak a kaptárakba is 30 kaptárba 10 db.
 A terület végén egy kb. 4 m mély árok, elől kisebb az árok, de nem lehet átjutni rajta járművel.
A riasztó áll: - központi egység, - 11 db. érzékelő, -távirányító, 70AH akkúval kb. 1 hónap üzemidő.
Helyben sziréna és telefonra riaszt. Riasztástól számítva max. 10 perc alatt a méheknél vagyok.
Ha a belső sorompót, vagy a kaptárak egy részét elmozdítják a riasztó jelez, többnyire helyszínen nem üzemeltetem a szirénát, csak a telefonos riasztás van élesítve.
Nagyobb gond a vándorláskori védelem. A riasztó működik, de a vándorlásaim távolra esnek jelenleg 160 km, innen irány az ország másik része ami 250 km. Így kell keresnem valakit a méhek közelében.
Azt úgy szoktam megoldani, hogy megbízok a közelben valakit, aki bemeri vállalni, hogy riasztás esetén kimegy a méhekhez. Ha mód van rá, mezőőrt, vagyonőrt, esetleg körzeti megbízottat keresek meg.

Re:Méhlopások, forró nyom
« Válasz #6 Dátum: 2014. Július 17. 21:12 »
Reszkessetek betörők!
Nagyernyei Attila

*

kiskakas

  • *****
  • 3248
Re:Méhlopások, forró nyom
« Válasz #7 Dátum: 2014. Július 21. 23:42 »
QUQURIQ!

Egy szigetre kell vinni a méheket, a szigetet meg kőrbe aknázni...
Vagy
Megvonni minden támogatást!
No!
Mi az egyszerűbb??? :o

Kiskakas!

*

Kitin

  • *****
  • 934
Re:Méhlopások, forró nyom
« Válasz #8 Dátum: 2014. Július 22. 21:27 »
Az albán méhészek ilyesmivel nem foglalkoznak. Meg kell védeni és kész:

*

Kitin

  • *****
  • 934
Re:Méhlopások, forró nyom
« Válasz #9 Dátum: 2014. Július 22. 21:29 »
De láttam szakadék szélére telepített méhest is:


*

barger

  • ***
  • 173
Re:Méhlopások, forró nyom
« Válasz #11 Dátum: 2016. Január 13. 16:11 »
Sziasztok!

Érdeklődni szeretnék ki milyen módszerrel védekezik lopás ellen. Még kicsi az állományom, de szeretnék felkészülni időben. Velence és Pusztaszabolcs között láttam egy elég korrektnek tűnő védelmi rendszert. Sajnos nem álltam meg megnézni a nevet telefonszámot. Egy akácos sávban voltak a kaptárok bekerítve, valamint egy oszlopon napelem volt telepítve. Gondolom akkuumlátorra volt kötve. Nem tudom mozgásérzékelő és kamera volt e azt már autóból annyira nem tudtam megfigyelni. Nem ismeri valaki esetleg?
Baranyi Gergely

Re:Méhlopások, forró nyom
« Válasz #12 Dátum: 2016. Április 07. 21:21 »
http://www.omme.hu/?p=6164

Remélen ha kiderül, közkincsé teszik a nevet.  >:(

*

kiskakas

  • *****
  • 3248
Re:Méhlopások, forró nyom
« Válasz #13 Dátum: 2016. Április 08. 15:13 »
QUQURIQ !!!

Aki tud, segítsen!

Tisztelt Hölgyem / Uram!

Szeretném bejelenteni 5db méhcsaládunk ellopását, és egyben segítségüket kérni a tettesek kézre kerítésében.  Az ellopott méhcsaládokat kaptárral együtt lopta el az elkövető. A kaptárak „virág féle” kaptárak voltak, és mindegyikbe bele volt égetve a 4592260-ás kaptárszám. A kaptárak natúr színűek voltak, valamint számokkal is elláttuk őket. Így a kaptárszámon túl a 24,22,21,20,14-es sorszámok láthatóak rajtuk. A lopás Úri külterületén a tó melletti területről (birkás mellett) történt vasárnap délután, és kedd délután között.
Kérem, hogy levelemet juttassák el azokhoz a kollegáikhoz, akik a környéken kapcsolatban vannak a méhészekkel. A későbbiekben képet is fogok küldeni levelemhez, amelyben az ellopottakhoz hasonló kaptárkat találnak majd.
Köszönettel:
Wirthné Sárosi Éva; Wirth József
Méhészek
Tel.: 30-567-1278

Köszönettel:
Kiskakaks! Baldavári László
« Utoljára szerkesztve: 2016. Április 08. 20:14 írta kiskakas »

*

Kitin

  • *****
  • 934
Re:Méhlopások, forró nyom
« Válasz #14 Dátum: 2016. Május 12. 12:33 »