Adok-veszek-cserélek

  • 471 válasz
  • 268045 megtekintés
*

nata

  • ***
  • 175
Re:Adok-veszek-cserélek
« Válasz #330 Dátum: 2018. Január 12. 10:49 »
Leírod azt, hogy "Fogalmam sincs hogy a vitában szereplő készülék hogyan működik mert sosem volt a kezemben", de ettől függetlenül sokallod az árát. Nem érzel ebben egy kis ellentmondást. Lehet olcsóbban is venni házilag összetákolt "szublimálót", hirdetnek ilyeneket több helyen. Érdekes módon az ilyeneket látom "1 szezont használt" "Szinte új" hirdetési szöveggel. Igiére én még nem hallottam panaszt. Vagyis igen, olyantól, aki még nem is látta és nem is tudja hogyan működik...

*

wr

  • *****
  • 889
Re:Adok-veszek-cserélek
« Válasz #331 Dátum: 2018. Január 12. 13:39 »
Meg akartam kérdezni hogy esetleg műszerész vagy-e, de nem kell mert a hozzászólásodból is látszik hogy lövésed sincs a témához. Ennél fogva teljesen természetesnek veszem az "amit drágán adnak az jó a többi pedig csak sz@r lehet" hozzáállást, és azt is ha ellentmondást vélnél felfedezni az írásomban. Egyezzünk meg abban hogy bőven több mint 20 éve vagyok műszerész, és legalább ennyi ideje méhészkedem is, tehát ha nem is annyi mint neked, de van némi fogalmam a dologról, talán még arról is hogy hogyan működik egy ilyen.  :D
De hogy a mi működik meg mi nem, és mi mennyibe kerül dologra is reagáljak valamit. Furettóm is saját készítésű van, és igen, bármilyen szomorú, az előállítási költsége a gyáriénak az ötödébe került. De itt még nincs vége a dolognak. Ezen ki kellett cserélni a teljesen új olajozó gumi tömítését egy másik fajtára, mert ami benne volt az semmit nem ért. Filléres tétel volt a tömítés, a furettó évek óta működik. A szomszéd méhésznek gyári van, jó drágán vette, és folyamatosan mérgelődik mert mindig van vele valami probléma, legutóbb a golyót hagyta el belőle, tisztítani is kellett mert eltömődött, összevissza szuszog akkor is ha nem nyomja, stb. stb. Ha ellentmondást keresel akkor itt bizony van.  :D
A hozzászólók majd megköszönik neked is, meg annak az 1-2 emberkének hogy a saját (3 éve kifogástalanul működő) szublimálómról semmilyen információt nem leszek hajlandó a továbbiakban közreadni, sem itt, sem privátban. Meg kell venni jó drágán, "hozzáértőtől" az majd jó lesz. Az kell nektek.  :D

Re:Adok-veszek-cserélek
« Válasz #332 Dátum: 2018. Január 12. 13:55 »
Olyan szívesen megmutatnám neked az igi féle szublimálót. Vinnék egy sört is, vagy üdítőt, hogy amíg megnézed megidd. Ez egy tök egyszerű, letisztult szerkezet. El sem hinnéd.  ;)

*

nata

  • ***
  • 175
Re:Adok-veszek-cserélek
« Válasz #333 Dátum: 2018. Január 12. 16:11 »

A hozzászólók majd megköszönik neked is, meg annak az 1-2 emberkének hogy a saját (3 éve kifogástalanul működő) szublimálómról semmilyen információt nem leszek hajlandó a továbbiakban közreadni, sem itt, sem privátban. Meg kell venni jó drágán, "hozzáértőtől" az majd jó lesz. Az kell nektek.  :D

Ez nagy kár, így akkor nálad marad a bölcsek köve. Pedig, ha elkezdenéd gyártani, kereshetnél vele egy csomó pénzt. Ki tudja, lehet még egy normális szublimálóra is futná...

Re:Adok-veszek-cserélek
« Válasz #334 Dátum: 2018. Január 19. 22:28 »
Ma egy olyan ember is kézbe fogta a szóban forgó szublimátort, akinek adok a véleményére!  ;)

Re:Adok-veszek-cserélek
« Válasz #335 Dátum: 2018. Január 24. 18:08 »
Tisztelt Méhésztársak!
160kg 1/2NB Bacsák féle műlép eladó 2600 Ft/kg áron!
Érdeklődni a 06 70 246 9745 számon lehet.
Illés Sándor

*

wr

  • *****
  • 889
Re:Adok-veszek-cserélek
« Válasz #336 Dátum: 2018. Január 24. 18:55 »
Láttam szombaton a Bacsák kocsijánál hogy gazdát cserél kb. ugyanekkora tételben viasz és műlép, de az mind hunor volt. Az árakon is meg voltam lepődve, minél többet vitt vagy cserélt valaki annál olcsóbb volt. Volt akinek 2700-ért adták, és olyan is akinek 2500-ért.

Adok-veszek-cserélek
« Válasz #337 Dátum: 2018. Február 07. 08:21 »
Tisztelt Méhészek!

AKCIÓ
Kristálycukor 25-50 kg-os telephelyi ár 155,- Ft./kg BRUTTÓ (telephely: Üllő és Debrecen)
Pest megyében és Debrecen környékén kiszállítva bruttó 168,-/kg
Érdeklődni: 06 20 392 1669

Re:Adok-veszek-cserélek
« Válasz #338 Dátum: 2018. Február 16. 17:02 »
Nagykanizsán 50 db méhcsalád, 8 NB kereten, 2017-es anyákkal, áprilisi átvétellel eladó!
deli.szilveszter@gmail.com  06-70/233-44-46

*

Nb18

  • *****
  • 797
Re:Adok-veszek-cserélek
« Válasz #339 Dátum: 2018. Február 21. 15:54 »
Sziasztok!

Méhcsaládok Nb kereten eladók!
Tolna megye.
Érdeklődni privátban.

Nb18


Re:Adok-veszek-cserélek
« Válasz #340 Dátum: 2018. Március 05. 13:20 »
Érdekes dologra lettem figyelmes.
A hirdetésekben a méhcsaládok ára mintha megtorpant volna.
Nemrég találkoztam egy olyan méhésszel, aki teljesen ráállt a méhcsaládok tavaszi eladására.
Rendszeresen (tíz éve) ad el méheket, eddig még senki nem kereste.
Lehet, hogy ez csak nekem különleges, és az is lehet, hogy egyedi eset, de nem gondolnám.
Az egyesületeknél is kicsi pangit érzékelni, nincs az a nagy nyomulás a méhészkedés iránt.
Aztán a Magyar Méhészeti Nemzeti Program keretének kihasználtsága évekig szinte hetekben volt mérhető.
Itt is valami történt.
Talán mégsem olyan kecsegtető a méhészkedés?
Mindig azt vallottam, hogy ez egy hosszútávú tevékenység, a szerencselovagok nem sokáig fogják bírni.
Nagyernyei Attila

*

Bicska

  • *****
  • 601
Re:Adok-veszek-cserélek
« Válasz #341 Dátum: 2018. Március 06. 06:43 »
Így is sokáig bírták.. sajnos...
"Vassal csorbitott csontváz-leletek
mutatják, hogy itt mivé lehetek,
ha mellemre kitüzöm jeletek, -
csirkefogók! Nem játszom veletek!"

*

lygo67

  • ***
  • 144
Re:Adok-veszek-cserélek
« Válasz #342 Dátum: 2018. Március 06. 21:43 »
....
Aztán a Magyar Méhészeti Nemzeti Program keretének kihasználtsága évekig szinte hetekben volt mérhető.
Itt is valami történt.
...
aki méhészkedni  akar az megvette már a szükséges eszközöket ( sosem értettem h minek cserélni 5 évent pörgetőt, fedelezőt..... ) 18 éve vettem a pörgetőmet (akkor még nem volt rá támogatás) de eszembe sem jut h vegyek egy pörgetőt mert van rá támogatás

csak reménykedjünk, hogy akiket KIZÁRÓLAG a pénz motivált belebuktak és abbahagyják(ták)

Re:Adok-veszek-cserélek
« Válasz #343 Dátum: 2018. Március 21. 21:11 »
Tisztelt Méhésztársak!
A Kajári Bt.-nél Pakson a 25Kg-os zsákos kristálycukor 156Ft/Kg!
Jelenleg a készletük kifogyóban van, de folyamatosan töltik fel a raktárt, ezért indulás előtt telefonáljatok!
Nagyernyei Attila

*

Attila

  • ****
  • 285
Re:Adok-veszek-cserélek
« Válasz #344 Dátum: 2018. Március 22. 12:47 »
Sziasztok!

Mi a különbség a diamant és koronás kristálycukor között a csomagoláson feltüntetett információn túl?

Köszi a választ!
Attila