Adok-veszek-cserélek

  • 471 válasz
  • 267993 megtekintés
Re:Adok-veszek-cserélek
« Válasz #45 Dátum: 2015. Február 17. 15:14 »
Ez esetben akkor szerintem inkább Baja, Rácz Ferenc.. ;)

Re:Adok-veszek-cserélek
« Válasz #46 Dátum: 2015. Február 17. 16:04 »
Inox pergetőt akarok, kizárt hogy műanyagot vegyek. Nekem az jobban tetszik. A kijelzős programozható vezérlés, és nem utolsó sorban, a jóval kedvezőbb ár sem lett volna mellékes.

Re:Adok-veszek-cserélek
« Válasz #47 Dátum: 2015. Február 17. 20:26 »
.
« Utoljára szerkesztve: 2015. Március 16. 18:59 írta Bogár 21 »

Re:Adok-veszek-cserélek
« Válasz #48 Dátum: 2015. Február 20. 16:59 »
Bogár 21!

Remélem hogy nekem is jó tapasztalataim lesznek, egyenlőre még nem döntöttem el hogy melyik pergetőt  válasszam. Nem feltétlen tudom, hogy nálluk mit takar az "univerzális" meghatározás ugyan is egész NB keretekkel dolgozom. Most, csak egy 4 keretes "sima" pergető van beütemezve, persze párhuzamosan dolgozna a régivel. Viszont van egy kombinált kütyü http://hu.furak.eu/index.php?route=product/product&path=17_36&product_id=566. Valaki esetleg találkozott már ezzel a géppel?
Ez akár, talán jó is lehetne ha beleférne az NB keret.

*

Kitin

  • *****
  • 934
Re:Adok-veszek-cserélek
« Válasz #49 Dátum: 2015. Február 28. 21:40 »
  ;D  Eladó a képen látható kas.....................................
http://antik.vatera.hu/haztartasi_etkezesi_kellekek/kaspo_viragtarto/kas_kosar_2038610609.html

Re:Adok-veszek-cserélek
« Válasz #50 Dátum: 2015. Március 01. 09:10 »
Sziasztok,István vagyok,újonc,mind itt a fórumon mind a méhészetben de szeretnék fejlődni,tanulni és jól csinálni a dolgokat.
Mindössze 2 éve méhészkedem 4 családdal,amolyan tanuló állomány :)

Szeretnélek bennetek megkérdezni nincs-e valakinek néhány eladó méhcsaládja,lehetőleg Hunor kaptárban,és
Vas,Zala,Veszprém,Györ-Moson-Sopron,ami elég közel lenne nekem.

Válaszokat előre is köszönöm!

Üdv:István

Re:Adok-veszek-cserélek
« Válasz #51 Dátum: 2015. Március 01. 09:38 »
István!

Hunor ügyben keresse privátban Molnár Jenőt (Kiváncsi 111). Jó szívvel ajánlom, ráadásul nála "hunorosabbat" keveset talál...

Re:Adok-veszek-cserélek
« Válasz #52 Dátum: 2015. Március 01. 13:31 »
Ó! Köszönöm a segítő szándékot! Igazán rendes vagy 8)

Nem adok el méheket az idén akácpergetés előtt (talán utána sem), mert nagyon magas a méz ára, és aki szerintem tud majd várni az őszig, annak magas is marad. Lehet itt akármilyen jó idő a főhordás alatt, azon az elpusztult és legyengült állományok nem fognak aratni. Így ugyan biztosan nem fogok velük bírni - a rajzással-, de már 20 kg-nál is számíthatok a család értékesítési árára, és ugye a törzscsalád is megmaradt (+ épít,és a szaporulata). A tartalék mézterek alá fenékdeszkákat készítettem a télen, és alkalmi tetőket a várható rajoknak. Ilyet ugyan még nem csináltam, de majd csak kitalálom miként lehet aludni vezetés közben, mert az étkezés és ügyintézés már olyankor félálomban sem okoz nehézséget.
De. Tudok eladó méheket Hunor kereten, csak messze a kért helytől (Kecskemét, v. Siklós). Aztán ha megtetszik a méhészkedés, akkor az egyik barátom arrafelé szokott augusztusban szolidágón legeltetni Pápa és Győr között :-\, aki akkor közel lesz oda, és biztosan ad el néhányat. Közelemben is van egy méhészet, ahonnét talán lenne abban az esetben ha nem férnek bele az új konténerébe a kaptárban teleltetettek. (Mert ugye még nincs vége a teleltetésnek, és hiába telelnek 100%osan, attól még nem biztos, hogy mindegyik erős is. Bizonytalan erdetűt meg nem ajánlok ;D ;D ;D
« Utoljára szerkesztve: 2015. Március 01. 13:34 írta kivancsi111 »

Re:Adok-veszek-cserélek
« Válasz #53 Dátum: 2015. Március 06. 11:20 »
Sziasztok!

Tudnátok nekem abban segíteni, hogy hol lehet 90 valahány %-os alkoholt venni reális áron propolisz tinktúrához belföldön? Patikában nem adnak.
Köszi

Zoli

Re:Adok-veszek-cserélek
« Válasz #54 Dátum: 2015. Március 06. 15:14 »
Zoli , esetleg probálkoz a szeszfőzdében . Onnan kaptam én is , de az első csurgatásból nem ami tisztázva van . Űdv . Antal

Re:Adok-veszek-cserélek
« Válasz #55 Dátum: 2015. Március 06. 19:20 »
Pontosítanék, az első "csurgatásból" biztos hogy nem lesz jó. Az alszesz gyenge lesz, viszont a tisztázó (második) főzésnél a rézeleje és a középpárlat között, van az előpárlat. Ami szóbajöhetne töménység tekintetében mert 80°-90°-os de az összetétele folytán aligha alkalmas. 
A középpárlat amely már a pálinka, az elméletileg már 50-60°-os maximum.
De ha még elő is állítanának nagy tisztaságú alkoholt, kétlem hogy hivatalosan megkaphatod.
   

Re:Adok-veszek-cserélek
« Válasz #56 Dátum: 2015. Március 06. 21:25 »
W. Zoli
Kis gyógyszertárral kezdj, próbálkozz.  Egy kicsit udvarolni kell és közöld az eladóval vagy a (főnökkel) NEM KÉRSZ SZÁMLÁT!!! Egy kis üveg mézet csúsztass elé annyit megér.
Működik!!!

Re:Adok-veszek-cserélek
« Válasz #57 Dátum: 2015. Március 08. 18:41 »
Minden rendben van a http://hu.furak.eu/ megrendelésemmel. Tegnap megérkezett a gép. Összeraktam, és egy kis finom hangolgatás után, kiválóan működik a pergető. A programozásán kicsit "gyakorolni" kellet mert a Lyson. Lengyel igy az  User Manual is. De a lényeg, ha megrendelsz valamit hozzák. 

*

zümi

  • *****
  • 1382
Re:Adok-veszek-cserélek
« Válasz #58 Dátum: 2015. Március 09. 13:07 »
Robotur!

Hány keret fér a pörgetődbe? Sugaras?

Üdv: Zümi
Mindig arra kell törekedned, hogy a legjobb legyél, de sosem szabad elhinned, hogy az is vagy.

Re:Adok-veszek-cserélek
« Válasz #59 Dátum: 2015. Március 09. 16:41 »
Nem sugaras, csak egy 4 keretes tangenciális. 3 üzemmód 12v 230v és kézi. A vezérlő digitális kijelzővel, programozható a felfutási idő, (gyorsulás) alsó és felső fordulatszám. 150-be volt
Igen volt tervben sugaras, vagy önfordítós pergető is, de eleve magam akarom elkészíteni. Így a fenti csak áthidaló jellegű megoldás. 2 gép megy majd egyszerre. Csak legyen mit beletenni.