Adok-veszek-cserélek

  • 471 válasz
  • 269290 megtekintés
*

igi

  • *
  • 26
Re:Adok-veszek-cserélek
« Válasz #315 Dátum: 2018. Január 10. 20:52 »
Te tudod hogy miről beszélsz?
« Utoljára szerkesztve: 2018. Január 10. 21:19 írta igi »

*

wr

  • *****
  • 900
Re:Adok-veszek-cserélek
« Válasz #316 Dátum: 2018. Január 11. 08:46 »
Tudom, egy kb. 3000 forintba kerülő néhány száz watt teljesítményű tenyérben elférő hőlégfúvóról, a hozzá való triakos teljesítményszabályozójáról, meg a gomba módra szaporodó parazitákról akik a méhészeken élősködnek.

Re:Adok-veszek-cserélek
« Válasz #317 Dátum: 2018. Január 11. 11:09 »
wr-nek: valahol megértem az indulataidat, mert valóban sok ócska, összetákolt "eszközt" próbálnak lépten-nyomon a méhészekre sózni.

Azonban ez az adok-veszek-cserélek topic, ahol mindenkinek lehetősége van hirdetni, viszont nem kötelező sem elolvasni, sem megvenni.

Másrészt az Igi által kínált termék nagyon is profinak néz ki, és bár még nem próbáltam, gondolom, hogy az is, mert az eszköz történetét követtem, és nekem az volt a benyomásom, hogy rengeteg munkaórát tettek bele a fejlesztésbe. Az ilyet becsülni kell, mint sem becsmérelni.

Továbbá, én biztosan nem kezdenék bele egy hasonló bonyolultságú eszköz elkészítésébe, mert nem értek hozzá, és nincsenek meg hozzá a szerszámaim és a képzettségem sem. És gondolom, hogy ezzel azért nem vagyok egyedül.

+1 a végére: ha mégis vennéd a fáradtságot, és megnéznéd a weboldalt (ami szintén igényes kinézetű), akkor Te is láthatnád, hogy nagy nemzetközi cégek is forgalmazzák az eszközt, ami nyilván nem lenne így, ha egy gagyi dologról lenne szó.
« Utoljára szerkesztve: 2018. Január 11. 12:04 írta adamez2 »

Re:Adok-veszek-cserélek
« Válasz #318 Dátum: 2018. Január 11. 11:37 »
Üdv!
Nem tisztem igi mellett kardoskodni és megvédeni őt, de ha korrekt eszközről és készítőről kell példálózni, akkor igi és az ő szublimátora az. Kettő év garanciát vállal rá, tökéletesen úgy működik a berendezés, ahogy a bemutató videón van, egy tízessel olcsóbb a legolcsóbb viszonteladónál,a gyári olasztól pedig egy százasal, korrektül postáz azonnal, felveszi a telefont és szivesen válaszol minden kérdésre az eszközzel kapcsolatban. Méhész és nem eszközkereskedő. A kétkedőknek először kézbe kellene fogni és legalább átnézni azt, amit látatlanban, első felindulásból leszaroz.

*

wr

  • *****
  • 900
Re:Adok-veszek-cserélek
« Válasz #319 Dátum: 2018. Január 11. 12:11 »
A két előttem szólónak üzenem, olvassák el újra figyelmesen hogy mit írtam. A problémám nekem jelen esetben is azzal van, hogy hülyének van nézve a vásárló. Jelen esetben konkrétan nem azért mert ne lenne jó a termék, hanem azért mert olyan haszonkulccsal árulja ami a bicskát nyitogatja az ember zsebében. Az oldalt nem néztem meg, nem is fogom, mert láttam már hasonlót eleget, de akkor aki nem értené annak még egyszer leírom. Ilyen szublimálót láttam több félét, a legolcsóbbak is 65-85000Ft körül mozogtak. Egy ilyen készülék ennek az árnak a töredékéből előállítható! Az enyém nem került 20000Ft-ba sem, és ugyanezt tudja, illetve ettől szerintem jobb, mert nem kell minden kaptárnál utánatölteni, és a beáramló légáram is tágabb határok között változtatható. És ezzel itt részemről be is fejeztem a dolgot, mert úgy látom hogy a szabad vélemény nyilvánítás is komoly akadályokba ütközik.  :-\

Re:Adok-veszek-cserélek
« Válasz #320 Dátum: 2018. Január 11. 12:38 »
Wr!
Szerintem nem ilyen készülékről beszélsz, ebben nincs holegfuvo. Ez sublimox klón.
Ettől még lehet igazad a túlárazast illetően. De egy gyári sublimox kb 200 db ezres.


Re:Adok-veszek-cserélek
« Válasz #321 Dátum: 2018. Január 11. 14:39 »
Szerinted Igi miért nem hőlégfúvósat csinált? Amiért én sem. Pedig azt lényegesen egyszerűbben előállítható. Szerintem érdemes lenne kipróbálnod pl. az Igiét hogy magad is tudd a különbséget. Ne csak az anyagárat nézd, hanem a munkát amibe egy ilyen van amire oda mered adni úgy, hogy tudod hogy emberálló.

Re:Adok-veszek-cserélek
« Válasz #322 Dátum: 2018. Január 11. 15:18 »
Ezt akartam írni, hogy ez pontosan azért jobb, mint a hőlégbefúvósszámoljunkhúszig támogatott, agyonreklámozott, mert ezzel pontosan annyi oxálsavat juttatsz be, amennyit akarsz. Amennyi oxálsavat töltesz bele, annyi szublimál el. Sokat tudnék még mondani erről, de olyan embert nem szabad győzködni, aki még a hirdetést sem hajlandó megnézni.  ;D

Re:Adok-veszek-cserélek
« Válasz #323 Dátum: 2018. Január 11. 17:44 »
Biztos írtam már, de a szublimálás folyamata nem egy egyenletes valami. A szublimálás elején kiválik belőle a kristályvíz. Ahogy haladunk előre az időben egyre kevesebb víz, több az oxálsav a ködben. Ez jól megfigyelhető ha a szublimálót sötét felületre irányítjuk. A köd eleje nem fog, a közepe fog mint  a festékszóró. A füst vége sem fog. Ennek az okát nem tudom. Erről videót is csináltam ha jól rémlik.
Ezért fontos hogy egy adagot szublimáljunk el egy családnál, azt a legelejétől a legvégéig.
Szerintem a jól működő szublimálónál gyakran lát az ember olyan méhet ami olyan minha lisztes lenne. A hőlégfúvósnál ilyet nemigen láttam, megjegyzem nem is sokàig láttam értelmét kísérletezni vele a tapasztalt hatása miatt. Mert ha juttat is be oxálsavat azt jól kiöblíti egy vagon levegővel a kaptárból.
Itt tennék is egy kiigazítást, mégpedig az ügyben hogy korábban írtam hogy kizárólag oxálsavval szerintem nem lehet védekezni atka ellen. Ezért a kijelentésemért elnézést kérek mindenkitől, úgy fest idén sikerült.


*

igi

  • *
  • 26
Re:Adok-veszek-cserélek
« Válasz #324 Dátum: 2018. Január 11. 18:24 »
Köszönöm a dicsérő szavakat! Az egészhez még annyit tennék hozzá hogy 2 év a garancia,de minden vásárlónak elmondom hogy a garancián túli esetleges javítást is vállalom maximum csak az alkatrész árát kell kifizetni.

*

Nb18

  • *****
  • 797
Re:Adok-veszek-cserélek
« Válasz #325 Dátum: 2018. Január 11. 22:36 »
Igi!

 Bocs, ha hülyeséget kérdezek!
Ugyanezen a működési elven nem lehet elkészíteni ezt a készüléket 12 volttal?
Előre is köszi a választ!

Nb18

*

kocsa

  • *
  • 13
Re:Adok-veszek-cserélek
« Válasz #326 Dátum: 2018. Január 11. 23:22 »
Igi!

 Bocs, ha hülyeséget kérdezek!
Ugyanezen a működési elven nem lehet elkészíteni ezt a készüléket 12 volttal?
Előre is köszi a választ!

Nb18

NB18!

Elég hozzá egy párszáz wattos inverter, és megy aksiról is ;)

Csaba

Re:Adok-veszek-cserélek
« Válasz #327 Dátum: 2018. Január 12. 04:27 »
Nb18! A youtobe-on van fent 12 v os is, szubli 12 v néven. A srác aki csinálja ha jól tzdom benne volt a zöldön a team-be akik először csináltak elektromos szublimálót.

*

igi

  • *
  • 26
Re:Adok-veszek-cserélek
« Válasz #328 Dátum: 2018. Január 12. 07:37 »
12 voltost nem csináltam,nagyon lassú lenne és hamar lemerülne az akku. Én is egy 13000ft os inverterrel használom az autó akkumulátoráról. Tökéletesen működik.

*

wr

  • *****
  • 900
Re:Adok-veszek-cserélek
« Válasz #329 Dátum: 2018. Január 12. 08:21 »
Idézet
Bocs, ha hülyeséget kérdezek!
Ugyanezen a működési elven nem lehet elkészíteni ezt a készüléket 12 volttal?
Előre is köszi a választ!
Ugyan nem engem kérdeztél de azért válaszolok. Annak ellenére is hogy tegnap néhány szemellenzővel rendelkező egyén által le lettem itt oltva, mert segíteni próbáltam, hogy a méhészeknek a pénzük a zsebükben maradjon és ne mások zsebébe vándoroljon. Szóval. Fogalmam sincs hogy a vitában szereplő készülék hogyan működik mert sosem volt a kezemben, nem is lesz. Mivel leírták hogy nem hőlégfúvós módon, ezért kizárásos alapon nem működhet máshogy, mint hogy a tartály alja van melegítve egy fűtőszállal, az elszublimáló oxál pedig egy apró ventilátorral van (ha van) bejuttatva a kaptárba.
Ha így működik, akkor ez nem csak hogy elkészíthető 12V-os változatban, hanem sokkal könnyebben elkészíthető mint 230V-ra. Leírom azt is hogy hogyan, ez ugyan a többségnek semmit nem fog mondani, de ha megmutatja az irományomat egy hozzáértőnek neki igen, és el fogja tudni neki készíteni értelmes árban, nem 60, 80, meg 200 ezrekért hanem annak a töredékéért.
Kell egy 6-7mm vastag réz alap, hogy ez kör vagy négyzet a teljesen mindegy, ez lesz az edény alja, az edény formáját, kinézetét le kell másolni egy bevált készülékről ezzel most nem foglalkozom. Ebbe kell 1 vagy 2 furat élében attól függően hogy hány fűtőszálat teszünk bele. Sokféle megoldás lehet, de a legegyszerűbb a forrasztópáka fűtőbetétje, mert ilyen nagyon sok fajta létezik, olyan is ami eleve 12V-ra készült, és olyan is ami csak 1-2 ezresbe kerül. Ezt az 1 vagy 2 fűtőszálat bele kell szorosan illeszteni a réz aljba, ez fogja felfűteni. Ezekben a fűtőszálakban van valamilyen hőmérsékletfigyelő elem is ami vagy egy hőelem vagy egy termisztor ez lényegtelen. A lényeg, hogy egy egyszerű és olcsó elektronika segítségével ami lehet egy forrasztópáka szabályozó elektronikája is, tudjuk szabályozni a fűtés hőmérsékletét.
Noha leírta itt előttem a "szakértő" hogy ez nagyon lassú lenne és lemerülne az akku, azért én elmondom hogy ez remekül működik.  :D Az tény hogy kell 2-3 perc a bekapcsolás után amíg a fűtőszál(ak) felfűtik a felületet és az eléri a beállított hőfokot, de ez természetes, a furettót sem kezdjük el rögtön a begyújtás után nyomkodni. Az akkut pedig nem meríti le mert nincs akkora áramfelvétele, több óra üzemidő áll a rendelkezésünkre, ami alatt egy nagyobb állománylétszám is lekezelhető. A leírtakat nem a netről meg a levegőből veszem, nálam működött egy ilyennek a prototípusa.
Hogy miért nem használom, azt is leírom, annak ellenére hogy leírták itt hogy a hőlégfúvós az nem jó. De jó, sőt jobb mint ez a megoldás. Az ilyen, csak az edény fenekét melegítő megoldásokkal az a baj, hogy csak azon a felületen történik meg a szublimáció, amiből aztán majd téves következtetések lesznek levonva ahogy azt itt olvastam is. A hőlégfúvósnál viszont, és itt most nem a hagyományos hőlégfúvóra gondolok de akár annál is, bele lehet tenni egyszerre az egész adag oxált az edénybe, és az edény kialakításánál fogva az a teljes felületén hevítve van, nem csak az edény alján, sokkal gyorsabban lehet haladni vele, amihez még az is hozzájön hogy nem kell minden kaptárnál töltögetni. A ventilátor pedig szinte a nullától a maximumig állítható, butaság az olyan kijelentés hogy az átfújná a kaptáron vagy kifújná a szublimátumot a kijárón.
Némi elő próba után az adagolása is pontos, mert tudni fogjuk hogy hány másodpercig kell egy egy kaptárba tartani, és nem kell olyantól aggódni hogy az egyikbe az előírt adagnál jóval kevesebb, a másikba meg jóval több jut.
Tanyákon, vagy olyan helyeken ahol nincs a közelben hálózat, nem is jöhet szóba más csak az akkumulátoros megoldás.