Kérdés

  • 84 válasz
  • 22522 megtekintés
Re:Kérdés
« Válasz #15 Dátum: 2020. Május 13. 19:46 »
Egy petéztetõ tok nem lenne jó?   

Re:Kérdés
« Válasz #16 Dátum: 2020. Május 13. 19:55 »
Hú a petéztetõ tok felejtôs most néztem az árát 13000.

*

Nb18

  • *****
  • 797
Re:Kérdés
« Válasz #17 Dátum: 2020. Május 13. 21:12 »
Pont az lenne a lényeg, hogy ne petézzen....... ;)

Re:Kérdés
« Válasz #18 Dátum: 2020. Május 14. 08:36 »
Sziasztok!

A Neumann- féle anyazárkázashoz keresek huzalpálcás ponthegesztett anyarácsot. Tud valaki esetleg gyártót aki egyedi méretben legyártja a rácsot?
 Úgy gondolom, hogy a szabvány méretű anyarácsból kiszabva nem volna túl gazdaságos...

A válaszokat előre is köszi!

Nb18
http://draszer.hu/

*

Nb18

  • *****
  • 797
Re:Kérdés
« Válasz #19 Dátum: 2020. Május 14. 14:58 »
A Draszer fűzöttet árul, de azért köszi.
Közben rátaláltam arra amit kerestem:
https://vivienbolt.hu/id/01386-Anyaracs-10-x-10-cm-es-anyazarka-alapanyag

Ha esetleg mást is érdekel.

Re:Kérdés
« Válasz #20 Dátum: 2020. November 27. 06:23 »
   Tisztelt méhásztársak!
 Olyan kérdésben szeretnék  segítséget kérni,hogy téli takarásnak használhatok-e hőtükör fóliát?
Alapból nem takarom a méheket ebben az időszakban(fiasítás mielőbbi beszüntetése,őszi-téli menekülőtéri szublimálás) csak februártól szoktam berakni a párnákat,a hőtükröt meg első kaptárbontás alkalmával pluszként.
 Most is,csak a kialakult kényszer miatt tenném.Húúú,nagyon gyengék a családok!A valódi okát sajna nem értem a kialakult helyzetnek.3-4-5 hunor keretes családjaim várják a tavaszt.
 Aggályaim vannak a hőtükör fólia téli takarásának való használatával.Esetleg nem az ellenkezőjét érném el vele?(beindul a fiasítás,megnő a fogyasztás,további ok-okozati problémák)
 Hisz a cél,a jobb hőgazdálkodás,a telelő méhek élettartamának meghosszabbítása lenne.
 Vannak olyan méhésztársak,akik téli takarásnak használják,használták a hőtükröt?Mi a tapasztalat?
 
    Üdv.:gátőr.
 
 

Re:Kérdés
« Válasz #21 Dátum: 2020. November 28. 08:42 »
Nyugodtan használhatod a kijáró felõl 3 centire húzd hátra oda rakjál ujságot és kész.

Re:Kérdés
« Válasz #22 Dátum: 2020. November 28. 20:51 »
  Igen,a párásodástól, víz lecsapódástól tartok.
Köszönöm a választ Meclood!
   Üdv.:gátőr.

Re:Kérdés
« Válasz #23 Dátum: 2020. November 30. 05:54 »
Gátőrtől kérdezném, ha nem gond.
Miért ilyen "vékonyak" a méhcsaládjaid?
Tipped sincs a valódi okra?
Csak azért, hogy más is tanuljon belőle.
Köszönöm a választ.
Nagyernyei Attila

Re:Kérdés
« Válasz #24 Dátum: 2020. November 30. 20:31 »
 Csak tippelni tudok.
Akác siralmas,utána kapott a Janovics-féle hajszárítóssal amitrázos füstölést(20%mitac) 3-sorozatot 3 naponta(tehát összesen 9 napig tartott az atka elleni védekezés).Lehullás nincs vagy minimális.Ezt megelőzően januárban még szublimáltam,akácig 2-szer kitörtem az építőkeretet(a here fias atkatartalmát nem vizsgáltam).Csak akácra vándorlok,mert az kivételével a virágporszedő egész termelési szezonban a kaptáron lóg.
Szándékosan nem szaporítottam,mert meg akartam fogni a napraforgót.A családoknál átlagban 11
hunor keretben volt fiasítás,rajzás szotyi elött 10-12 nappal az állomány 20%-nál indult be.Egyszeri,helyenként 2-szeri lebölcsőzés észhez térítette őket.Mind a 3 fiók lépkészletét vastagon fogta a bogár,na szóval,jó volt az állomány.Igaz nálam nem serkentő etetés volt,hanem élelempótlás,gyakorlatilag én tartottam életben a családokat.Akác és szotyi között minden nap 1/2-1 liter.
Napraforgóméz,hát nemigazán lett,majdnem csak fenntartó hordás.(de legalább nem kellett etetni).Azt azért tudni kell,hogy ahol én méhészkedem,ott elég kötöttek a talajok,a táblaméretek is elaprózottak,de azért a 10kg-ot átlagban tudja.Csak nem az idén.Volt 1 vándorméhészem is,na itt követtem el a hibát,hogy nem raktam be a tartós hordozót(gliceroxos csík).Szotyi után meg nem tudtam,mert nem volt annyi fias a családoknál,ahová be tudtam volna lógatni.Virágzás alatt sétáló méhek,plusz 1-1,5 fióknyi bogár eltünt.
Tehát a glicerox kilőve,maradt a mitac,csak itt már 4 sorozatot kapott.A lehullott atkák nem voltak látványosan sokan,sodrott szárnyú méheket,törpeherét,méheken lévő atkát elvétve találtam.Az idén nevelt anyák sorra dőltek ki,gyakorlatilag betelelésig.Az anyátlan családok 90%-a idén nevelt volt(Jenter készülék által).
Betelelésig romeltakarítás(felszámolás,egyesítés) az állomány 30-40%-nál.A szűkítés ellenére jó pár családomat lerabolták,de ezen nem csodálkozom az ismertek fényében.
Őszintén szólva,nekem ez Új,nem 3-4 léputcás családokhoz vagyok hozzászokva!
Ez idáig történt még 2db. szublimállás,a hétvégén talán a 3-ik.
Ha tippelnem kellene,a jelenlegi állapot kialakulásáért:méhészhiba,abnormális időjárás,atka,növényvédőszer,neok vagy ezek együttes hatása,de nem feltétlen ebben a sorrendben!
Lehet,jövőre már méhész sem leszek(feltéve,ha megérem ;)),ugyanis az feltételezi a méhcsalád tartást. :)
       Üdv.:gátőr.


*

wr

  • *****
  • 889
Re:Kérdés
« Válasz #25 Dátum: 2020. December 01. 08:06 »
Amellett, hogy ha oda van figyelve ritkán okozza a családok vesztét egyetlen dolog és inkább összetett a probléma, nekem ebben az egészben valami nem kerek. Írod hogy sorozat, meg azt is hogy összesen 9 nap a védekezés. Ha így van akkor az nem sorozat. A sorozat az, amikor van legalább 6-7 kezelés egymás után.
A másik a népesség. Én is az olyan családoknak szoktam örülni, amelyik szinte folyik ki a 3 hunor fiókból annyi a nép, de egy ideje már tudom, hogy ezekre a nyár végétől fokozottabban kell figyelni. Miért. Hát azért, mert ezeknél az atka is ugyanilyen mértékben fog szaporodni, akkor is, ha közben kezelve van. Őszre az ilyen családoknál elképesztő atkamennyiség jöhet össze (annak ellenére is, hogy nyáron ebből még semmi nem látszik!!!), valamint ezek azok a családok amik a környék méhészeteinek összeomló családjait is rabolgatják, szóval nagyon oda kell figyelni.
Ezzel együtt a napraforgón kialakuló népességcsökkenésnek szerintem semmi köze nincs az atkához, azt kizárólag a növény maga, meg a vegyszerek okozzák, hiába állítják egyesek az ellenkezőjét. Nagyon jól bizonyítható, ha elviszel ilyenkor pár családot és azok nem tudják látogatni a szotyit, azoknál nem lesz népességvesztés.

Re:Kérdés
« Válasz #26 Dátum: 2020. December 01. 19:51 »
Idézet
A lehullott atkák nem voltak látványosan sokan,sodrott szárnyú méheket,törpeherét,méheken lévő atkát elvétve találtam.
Kedves Gátőr !
Ez a megfigyelésed sok mindent elárul...
« Utoljára szerkesztve: 2020. December 01. 19:59 írta lalimeheszet »
üdv.: lali

Re:Kérdés
« Válasz #27 Dátum: 2020. December 12. 17:23 »
Üdv mindenkinek!

Termelői méz üveges kiszerelésben történő értékesítéséhez milyen engedélyekre van szükség?
Tehát, hogy teljesen legális legyen a dolog.

Köszi a válaszokat előre is.

Re:Kérdés
« Válasz #28 Dátum: 2020. December 13. 19:33 »
NÉBIH. Ott mindenről tájékoztatnak és időpontot is foglalhatsz az ügyintézéshez.

Re:Kérdés
« Válasz #29 Dátum: 2020. December 14. 07:57 »
Köszönöm a segítséget ez eszembe sem jutott... 😉

Ez pont akkor segítség volt, mintha  kérdeztem volna valami méhészeti dologról és azt válaszolta volna valaki, hogy benne van a válasz az Őrösi könyvben.

Akkor minek van ez a fórum?

😉