Kérdés

  • 84 válasz
  • 22533 megtekintés
Re:Kérdés
« Válasz #30 Dátum: 2020. December 14. 08:14 »
Kedves Gábor!
Ezt kérdezed:
"Akkor minek van ez a fórum?"
A Fekete Fehér Méhészklub eredetileg a "Méhészeti közéletről feketén-fehéren" téma miatt jött létre.
Aztán ahogy telt, múlt az idő egyre nagyobb igény lett a szakmai részre, és más közérdekű dologra.
A Méhészklubot a tagok szerkesztik, ebbe ritkán szólok bele.
Kérdésedet az OMME szaktanácsadóknak is feltehetted volna.
Nagyernyei Attila
Klubvezető

Re:Kérdés
« Válasz #31 Dátum: 2020. December 14. 08:35 »
Sokkal inkább arra hasonlít, mintha defekt lenne az autógumidon és megkérdeznéd tőlünk, hogy miként javítják majd meg, ahelyett, hogy elvinnéd a gumiszervízbe.

Re:Kérdés
« Válasz #32 Dátum: 2020. December 23. 06:57 »
Milyen naiv emberek vannak.
Ezt olvastam:
"Sziasztok!
Van köztetek aki méhméreg gyűjtéssel foglalkozik? Szakirodalom érdekelne valamint gyűjtési technológiák!
Előre köszönöm a válaszokat!
Tisztelettel
Bácskai"

Ez egy nagyon nagy szakértelmet igénylő, precíz technológia.
Akik ezzel foglalkoznak teljesen elzárkóznak az információk átadásától, mivel vagy rengeteg pénzt fektettek bele a tudásuk megszerzésébe, vagy saját maguk járták ki a méhméregszedés rögös útját.
Senki nem fogja meg a méhésztárs kezét, és odahívja magához, hogy....gyere komám ezt így kell csinálni.
Lehet ezt kritizálni, de attól még semmi nem fog változni.
A méhméregszedők a gyakorlati szedés technológiájában teljesen összezárnak, a piacukat pedig tabunak tekintik.
Olyan 8-10 év alatt önállóan is el lehet sajátítani a tudást.
Annyit súghatok, hogy a méhmérgszedésben részt vett méhészet közelébe jó egy hétig nem lehet bámészkodni, speciális gázálarc és teljes szkafander szükséges hozzá.
Rendkívül veszélyes a kristályos méhméreg belégzése!
Sok sikert hozzá.
Nagyernyei Attila

Re:Kérdés
« Válasz #33 Dátum: 2020. December 24. 07:35 »
A konkrét gyakorlati kérdésekre általában sallang nélküli, gyakorlatias válaszokat szoktam adni, de csak akkor ha vagy már én is csináltam, vagy legalább ott voltam amikor csinálták.
Emiatt bátorkodtam az alábbi intelmeimet megfogalmazni, mivel évek óta segédkeztem a méhméreg szedésnél, és elmondhatom, hogy rettenetesen veszélyes!
Nem a méhek szúrása miatt, az alap!
A "Zöld" mikulás az internetet böngészve adja a tanácsokat, de állítom, hogy méhméregszedés közelében soha nem volt.
Jobb lenne ha az ünnepekkel foglalkozna, mivel legalább neki IGAZI szakálla van.
Tehát senkit nem kívántam és nem is kívánok lebeszélni erről a dologról, egyedül a humán egészségügyi kockázatát szeretném kiemelni.
Majd ha fullad, esetleg a levegő vétel nehézkessé válik a "virtuális" úton tanult méhméreg szedőnek, akkor gondoljon az intelmeimre, aztán mindenki úgy csinálja ahogy akarja.
Felőlem rövid gatyában is szedheti mindenféle védőfelszerelés és gázmaszk nélkül, de nem ajánlom.
Aki pedig méhméreggyűjtésen gondolkodik nem árt ha előtte piackutatást is végez.
A méhméreg minőségét ugyanis osztályozzák!!!!!!!!!!!!!
Általában tized, század részét ér a nagy tisztaságú steril méhméregéhez képest amiket ott mutogatnak.
Az, hogy a minél tisztábbat, hogy lehet szedni, hétpecsétes titok.
A szeretet ünnepén azt ajánlom, hogy ne a "méregkeverőket" kérdezze a kolléga, hanem a gyakorlati tapasztalatokkal rendelkező méregszedőt.
A rosszindulatú "mérges"  tanácsadókat legalább ebben a témában kerülje.
Üdvözlettel:
Nagyernyei ATtila

*

wr

  • *****
  • 890
Re:Kérdés
« Válasz #34 Dátum: 2020. December 24. 07:51 »
Azért ennek picit mellélőttél Attila. A videókon látható hogy maga a szedés menyire is egyszerű, ráadásul ma már az eszközért sem kell dollár ezreket adni ahogy az a linken is látható:
http://proelektronic.hu/node/10?language=hu
Nyilván utána a méreg kezelése kellő elővigyázatosságot kíván, na de nem is az volt a kérdés. Bámészkodni pedig nem a méreg miatt nem lehet utána, hiszen ha elveszi a szedőt a kijáró elől a szedett méregnek ott nyoma sem marad, hanem azért nem, mert a méheket ez nem kicsit ingerli. Így biztosan nem lehet utána olyat csinálni mint az én méhészetemben, hogy rövidnadrágban meg pólóban végigsétálok a kaptársor mögött, helyette az lesz, hogy az ember csak a közelébe megy a méhészetnek és már támadni fogják, majd elkísérik még utána vagy 80-100 méteren keresztül.

Re:Kérdés
« Válasz #35 Dátum: 2020. December 24. 15:04 »
Mennyi mérget szedtél eddig wr?
Szerintem arra mindenki "mérget vehet", hogy soha még egy grammot sem.
Ezek a jó hozzászólások.
Láttam videjóóón.....

Nagyernyei Attila

*

wr

  • *****
  • 890
Re:Kérdés
« Válasz #36 Dátum: 2020. December 25. 09:20 »
Idézet
Ezek a jó hozzászólások.
Én is ezt mondom, írtál megint egy jó nagy adag lózungot (amihez már egyébként hozzászoktunk) olyan dologról amiről fogalmad sincs, csak hallottál ezt azt valakitől. És akkor meglepődsz ha a zöldön neked nem tetsző módon reagálnak rá, teljesen jogosan. Az a helyzet, hogy én közelről is láttam ilyet, sőt a kezemben is volt, így tudom, hogy nem kell 8-10 év ahhoz hogy bárki mérget szedjen. Az illető akinek a méhészetében ezt láttam külföldön, őneki pár alkalom kellett ahhoz hogy működjön a dolog, nem 8-10 év.

Re:Kérdés
« Válasz #37 Dátum: 2020. December 25. 09:43 »
Nem tudom miért kötekedsz, de ezt néhányotoknál már megszoktam.
Mivel Te sem soha nem jártál a méhészetemben, és nem láttad, hogy én mikor mit teszek ott, ezt maximálisan visszautasítom.
A méhméregszedést nem videókról, meg hallomásból kell megtanulni!
A gyakorlati méhméregszedés nem egyszerű mutatvány, és nem veszélytelen.
Ezt én bátran ki merem jelenteni, mert már ötször volt benne részem.
Ezek a méhészeket bolondító reklámok a valóságtól elég távol állnak.
Én többször is jártam a "fronton", de te még soha.
Ha cikizni szeretnél próbálkozz mással, és értelmesen szólj hozzá a témához, mert aki ezt nem csinálta mind hiteltelen.
Látni egy videót közben egy hideg sört kortyolgatni nem ugyan az mint csinálni.
Ha már ennyire vágod a témát szeretném tőled megkérdezni, milyen módon lehet hozzájutni a steril méhméreghez?
Tomipapát ne kérdezd, ő is a neten kutakodik, vagy kötekedik.
Eszközök, módszer ez érdekel.
Amiket ott mutogatnak, az a méhméreg JÓ ÁRON eladhatatlan, ezért mutatják.
A steril szedésről mindenki hallgat, mint írtam hétpecsétes titok.
Ja, hogy ezt nem láttad a videjóóón?
Nagyernyei Attila

Re:Kérdés
« Válasz #38 Dátum: 2020. December 26. 08:35 »
Lehet én tévedtem a méhméreg szedés témakörben?
Mivel válasz nem jön wr méhésztárstól, kicsit jobban körbe kell járnom a dolgot.
Abban valóban igaza van, hogy a "mezei méhméregszedés" nem nagy kunszt, nem kell hozzá semmilyen előképzettség, rutin, szaktudás.
Egy jó védőfelszerelés, és egy profi, erre alkalmas gázálarc viszont itt is elengedhetetlen.
Ugye az nem volt benne az alap kérdésben, hogy milyen minőségű méhméreg szedése a cél?
Ezt egyébként a piac dönt el, mert a "mezei méhméregre" nincs, vagy minimális az igény.
Gyógyszer, injekció előállításra megfelelő méhméreg ilyen módon való szedése nem alkalmas, de ez itt nem tárgyalható, mert akik ezzel foglalkoznak hosszú, fáradtságos kísérletezés után jutottak a megoldáshoz, és azt pedig titkolják.
Itt hibáztam, mert a célt nem tűztük ki.
Nagyernyei Attila

Re:Kérdés
« Válasz #39 Dátum: 2021. Január 22. 19:01 »
Ezt a hozzászólást egy másik rovatból emeltem ide.
Ha valaki új témát kíván indítani, jelezze.
Köszönöm!
Nagyernyei Attila
"Üdvözlök mindenkit! Boldog új évet, és sikerekben gazdag termelést.
Lene egy kérdésem, és bízom benne, hogy valaki tud válaszolni. A szomszédomba tavaj ültettek 15 hektár akácerdőt. Pár száz méterre a kertemtől. Mi a tapasztalat, mikor kezd a fiatal akácos árú mézet termelni? Gondolom több év. Eddig mindíg csak öreg akácosban voltam. Mik a tapasztalataitok? Nagy könnyebség lenne hazahozni a méheket a kertembe, na meg benzinköltség is stb stb nem kell magyarázni. Minden tapasztalat érdekel. Válaszaitokat előre is köszönöm."

Re:Kérdés
« Válasz #40 Dátum: 2021. Január 23. 07:29 »
Erről  tartott egyszer előadást Lászka István. Az akác 6-7 éves korában kezd mézelni de 15 éves korában van ereje teljében mézelési szempontból.
A 30 éves erdő már öregnek mondható, jobban mézel tőle a 10 éves erdő.....

Re:Kérdés
« Válasz #41 Dátum: 2021. Augusztus 08. 06:27 »
Üdv,
Használ valaki ózongenerátort? Hatásos keretek fertőtlenítésére?
(Ez a kérdés már fel volt téve egy éve. Hátha most válaszol valaki, :)
Köszönöm.

Re:Kérdés
« Válasz #42 Dátum: 2021. Augusztus 08. 19:08 »
A keretek szeretnéd fertőtleníteni, vagy a lépeket?
A használt keretek legjobb fertőtlenítése a téli fűtési időszakra tehető.
Legjobb gyújtós.
Ha a lépeket szeretnéd, akkor zárt helységben kénlap égetés.
Nagyernyei Attila

Re:Kérdés
« Válasz #43 Dátum: 2021. Augusztus 08. 22:13 »
Igen lépet kérdeztem volna. Ként használok de az nem fertőtlenít.
A koncentrált ecetsav az fertőtlenít de a fém/vas alkatrészeknek
egyszeri használat után annyi. Nem beszélve a szerszámjaimról.

Re:Kérdés
« Válasz #44 Dátum: 2021. Augusztus 09. 05:52 »
Az ecetsav gőze a betont is felmarja.