Zöld gondolatok

  • 525 válasz
  • 139951 megtekintés
Re:Zöld gondolatok
« Válasz #435 Dátum: 2021. Február 07. 13:00 »
Szerintem törvény lesz egy évtizeden belül a fásításra, élőhelyek visszaállítására.
Aztán ha még sokszorosára nő az emberiség létszáma, akkor meg fognak jelenni a vegyészetileg előállított élelmiszerek.

Re:Zöld gondolatok
« Válasz #436 Dátum: 2021. Február 07. 17:56 »
https://termeszet-vedelme.eoldal.hu/

Ebben az egyesületben is tag vagyok, egyelőre egyedül Tolna megyéből.
Remélem minél többen csatlakoztok!
Az éves tagdíj 2.000 Ft/fő
Nagyernyei Attila

Re:Zöld gondolatok
« Válasz #437 Dátum: 2021. Február 09. 20:26 »
Egy érdekes cikk arról, hogy nem véletlen a mondás -ültess egy fát s nem éltél hiába.
https://twice.hu/vilag/a-ferfi-aki-erdove-valtoztatta-a-sivatagot-40-evig-ultetett-fakat?fbclid=IwAR2hXlyKvoJQykFiRXuCfdNI88ptKKLBzFQOrsztCmp0l3wPubdVc4NsDKg

Üdv. jani bátya

Re:Zöld gondolatok
« Válasz #438 Dátum: 2021. Február 27. 18:02 »
Nemcsak Oszkárnak !

Van egy tó tulajdonos ismerősöm.Nemrég beszélgettem Vele.Nagyon hasonló gondjaik vannak Nekik halnevelőknek is mint Nekünk méhészeknek.Pusztulnak a halak is,sok betegség gyötri Őket.Szerinte a fő oka a problémáknak a mezőgazdasági területekről bemosódó növényvédőszerek
pusztítása.Elmondása szerint
nagyobb esők után amikor nagy a bemosódás pusztulnak rendesen a halak.
 
https://www.elobolygonk.hu/Klimahirek/Termeszet/2021_02_26/az_emberi_tevekenyseg_miatt_pusztulnak_az_edesvizi_halak_videoval

Csányi Antal (a méregzöld)

*

oszkár

  • *****
  • 1112
Re:Zöld gondolatok
« Válasz #439 Dátum: 2021. Február 27. 20:02 »
Azt gondolod,hogy ezeket nem látom? 
Tisztában vagyok a változásokkal!

"NINCS ANNYI!: pipacs,szarkaláb fecske tücsök,vöröshasú unka,ördög lepke,szivárványos ökle,poszméh,veréb vadgalamb,tarlóvirág,  stb!

Semmi sem olyan mint gyerekkoromban! 

Ezt mond azoknak akiknek ez a "normális"!   Nekem,koromnál fogva sem az!

Már mondtam! Csatos bambit ittam,és fagyiztam 50 fillérért! :)

Re:Zöld gondolatok
« Válasz #440 Dátum: 2021. Február 28. 13:24 »
Úgy néz ki a politika is rájött ha nem változtatnak drasztikusan a jelenlegi földet tönkre szabályozásokon akkor az emberiség padlót fog.

https://www.elobolygonk.hu/Klimahirek/Klimavedelem/2021_02_25/tobb_mint_150_orszag_allapodott_meg_a_foldet_sujto_harom_kornyezeti_valsag_elleni_fellepes_strategiajarol

Csányi Antal

Re:Zöld gondolatok
« Válasz #441 Dátum: 2021. Március 15. 21:08 »
https://youtu.be/qvhHrMlJS7M

“A szent biódiverzitás felmagasztalási kísérlete!”
Egyesek szerint!
Nem ám ez az utolsó pillanat!
Mindenki idióta aki felhívja a erre -a gyerekeink,unokáink jövőjét,életét veszélyeztető-óriási problémára a figyelmet a senkiházi méhésztől,azaz tőlem egészen Dávid Attenborough-ig.

Érdemes megnézni és meghallgatni- a (Tomi)papa kedvencét- Jane Goodall videóját.
Csak hat perc.
Mindenkinek van felelőssége,és ami ennél sokkal lényegesebb,teendője a bolygónk megmentésében.
Számomra ez a legfontosabb  mondandója ennek a videónak.
Továbbra is vállalok mindenféle megbélyegzést,de a magam részéről igyekszem felhívni a figyelmet,igyekszem tudatosítani milyen nagy probléma a diverzitás csökkenése és igyekszem  megtenni mindent amit csak lehet,a gyerekeim jövője érdekében.

Csányi Antal
« Utoljára szerkesztve: 2021. Március 15. 23:54 írta Csányi Antal »

Re:Zöld gondolatok
« Válasz #442 Dátum: 2021. Április 13. 07:31 »
Elfogtunk egy levelet.
Részlet belőle.

Ökológiai gondolkodó
Egészségügyi problémáinknál felmerül a kérdés, hogy helyesen táplálkozunk-e?

Az biztos, hogy az vagy, amit megeszel.

Mai világunkban azonban szinte elkerülhetetlenek a különböző szennyezések, hiszen a Földet érintő környezetszennyezések immár globálisak. Sokszor ér bennünket az a vád, hogy hazugság az egész biogazdálkodás, hiszen már nincs tiszta terület, mert mindenhova esik a savas eső és száll a füst.

A mondat eleje aljas rágalom, a vége azonban igaz, csak nincs összefüggés a kettő között. A biogazdálkodás nem valamiféle romantikus ábránd, amellyel visszaforgatjuk az idő kerekét a kemizálás előttre. Mi a legmodernebb ökológiai ismereteket és biológiai fejlesztéseket használjuk fel arra, hogy a lehető legnagyobb mértékben lecsökkentsük a káros környezeti hatásokat, illetve mi már ne szennyezzünk tovább. Nem vagyunk tökéletesek, de igyekszünk és látjuk magunk előtt a célt, ami a lehető legtisztább élelmiszerek előállítása.

Mivel a kémiai szereket (műtrágyáktól a növényvédő szerekig) minden nem BIO növény előállításánál használják, ezért különböző kombinációkban és mennyiségekben, de folyamatosan terhelik szervezetünk “szűrőit”. Ezek a kor előrehaladtával telítődnek és kezdődnek különféle egészségügyi problémáink. Mindenkinél az örökölt “szűk keresztmetszet” határozza meg, hogy éppen milyen problémával szembesül majd.

A Bio zöldségek-gyümölcsök nem csodaszerek, sőt minden élelmiszernél ez lenne a normális, egyszerűen nem mérgezik tovább szervezetünket és hagynak időt a természetes öntisztuláshoz. Persze nem véletlenül a vegyipar a legjövedelmezőbb üzletág a Földön, kemikáliák nélkül sokkal drágább és macerásabb az élelmiszerelőállítás. Ez az egyik oka annak, hogy a bioélelmiszerek drágábbak. Persze hazánkban mesterséges árfelhajtás és árletaposás is működik a bioélelmiszereknél. Mivel az árrés többnyire a kereskedőnél marad, ezért a biotermelés nem igazán jövedelmező, így az import válik meghatározóvá ebben a szegmensben is.

De mielőtt elkezdnénk az össznépi magyar kesergőt, inkább nézzük mit tehetünk mi magunk az egészségünkért?!

Együnk friss, növényi enzimeket!

A növényi sejtek haláluk után leállnak és a bennük levő aktív fehérjék szétesnek. Ez a folyamat 15 perc és 6 óra között zajlik le a keringés leállása, tehát a szedés után.

Ezek a bioaktív anyagok az enzimek, ők működtetik a növényi sejteket és egy részük hatással van az ember test működésére is. Csak elenyésző részüknek ismerjük részletesen a hatását, ilyen például a C-vitamin. Azt viszont tudjuk, hogy támogatják az egészségünket. Tapasztalatok alapján elmondható, hogy a növények gyógyító, méregtisztító hatásához már kevés is elég, viszont minél többféle és természetesen vegyszerektől mentes formában.

Hogyan tudunk szedés után azonnal sokféle bio zöldséghez-gyümölcshöz jutni?

Termeljük meg! Erre tökéletes megoldás a biokerti veteményes, vagy a magasított ökológiai dombágyás.

Csipegessünk friss levélzöldségeket naponta akár többször is az ágyásainkból!

Töltsük gyógyító anyagokkal a szervezetünket, hagyjuk rásegíteni kerti munka közben a napocskát, amely segít megtermelni a valóban hatékony D-vitamint és piszkítsuk össze a kezünket, hagy kerüljenek bőrünkre biokertünk jótékony baktériumai.

 


Kertbaráti üdvözlettel:

Székely Gyöngyvér

biogazdálkodási szaktanácsadó

https://biogazdabolt.hu/wp-admin/admin-ajax.php?page=acymailing_front&ctrl=fronturl&task=click&urlid=129&userid=18154&mailid=56&action=acymailing_frontrouter&noheader=1


Re:Zöld gondolatok
« Válasz #444 Dátum: 2021. Április 22. 21:21 »
A biogazdálkodás aktiális hírei az ÖMKI-től.
Egy költői kérdés.
Mi kellene ahhoz,hogy a gazdálkodók bio gazdálkodást folytassanak?
Szerintem a fogyasztók bio élelmiszer iránti igényének kellene nőnie.

https://mail.google.com/mail/mu/mp/924/#cv/Be%C3%A9rkez%C5%91/178fa08ddd349b68

Csányi Antal
« Utoljára szerkesztve: 2021. Április 22. 21:27 írta Csányi Antal »

*

Bicska

  • *****
  • 601
Re:Zöld gondolatok
« Válasz #445 Dátum: 2021. Április 22. 21:39 »
Inkább másold be az email-t.
"Vassal csorbitott csontváz-leletek
mutatják, hogy itt mivé lehetek,
ha mellemre kitüzöm jeletek, -
csirkefogók! Nem játszom veletek!"


Zöld gondolatok
« Válasz #447 Dátum: 2021. Május 21. 12:27 »

A férjemnek idén nem engedtem lenyírni a hátsó kertben a füves, vadvirágos, lóherés részt, hogy legyen táplálékuk a rovaroknak, meheknek. NAgyon jó látni mikor sétálok és tele van gyüjtő néppel a kert. Persze még győzködni kell páromat folyamatosan. A csalánt sem engedtem levágni, gyűjtöm gyógyteának :).

Re:Zöld gondolatok
« Válasz #448 Dátum: 2021. Május 23. 19:20 »
Kedves Annamária!
Időtlen idők óta nem vettem részt a fórumon, most azonban hozzászólásra késztet írása. Ép az imént kaptam egy emailt az M1 híradójáról amelyben a budapesti méhlegelő kísérletekről nyilatkoznak. Elkeserítő milyen tudatlanok az emberek, hozzáteszem egyes méhészeti vezetők is. Tudomásul kéne már venni, hogy nem csak mézelő méhek vannak a világon. Már régóta hangoztatom, hogy ne mindig és kizárólag a méheink védelmében nyilatkozzunk. A gazdálkodók, de helyenként már a természetvédők is felvetik, hogy ti csak sírni tudtok. Azt azonban nem veszik észre, hogy milyen mértékben változott meg a környezetünk. Pl. a rétekről, legelőkről, a ligetekből számtalan régen még fellelhető növény, virág eltűnt. Félek, ez mind annak köszönhető, hogy eltűntek a természetes beporzók. A méheink ezt már helyrehozni nem tuják. Elkeserítő, hogy a hivatásos természet, és környezetvédők egyik médiában sem hallatják hallatják hangjukat, nem nyilatkoznak a fellelt, bebizonyított mérgezések, környezet károsítás esetén sem.
Örülök, hogy így gondolkodik, igen is vegye fel a kesztyűt, és egyben kérem a méhészeti vezetőinket, hogy felelősséggel nyilatkozzanak. A politikusok úgy is úgy forgatják a kalapjukat ahogy a pillanatnyi helyzetük megköveteli.

Balogh László

Re:Zöld gondolatok
« Válasz #449 Dátum: 2021. Június 23. 23:18 »
Nekem nem lenne jó.
“Hiányoznának a finom nedűk.”
Nem hullanának a méheink ,mint a legyek.
Nem ehetnék finom vegyszeres ételeket ,nem ihatnék finom glifozátos sört.
Milyen “rossz” is lenne.

https://ng.24.hu/tudomany/2021/06/23/az-organikus-gazdalkodas-ellathatna-europat-2050-re/

Csányi Antal