Zöld gondolatok

  • 525 válasz
  • 139887 megtekintés
Re:Zöld gondolatok
« Válasz #375 Dátum: 2020. Május 31. 20:52 »
https://koponyeg.hu/hireso/igy-elhet-sokkal-kornyezettudatosabban

Ez az írás ma jelent meg a köpönyeg.hu-n.
Olyan mintha a tegnapi “szössssszenetem” bizonyítására készült volna.

Nem elfelejteni:pár évtizedünk van változtatni.

« Utoljára szerkesztve: 2020. Június 01. 01:48 írta Csányi Antal »

Re:Zöld gondolatok
« Válasz #376 Dátum: 2020. Június 01. 02:36 »
A fotölyben ébredtem-már megint-és nicsak mit “olvasék”.
Ismét a szlovénok járnak elől jó példával.Nemcsak az összes neo betiltását rendelték el,hanem most virágokkal is segítik a méheket.

https://koponyeg.hu/hireso/ljubijana-vadviragos-kontost-olt-magara

Jó lenne ha nálunk is a közmunkások száma csökkenne mert tavasztól-őszig mást sem csinálnak a falvakban-városokban mint nyírják a füvet a rettenetes hangos csettegő-zörgő masinákkal.Egy virágnak sincs esélye megnőni és virágozni.Pld. még a gyorsan növő útifű sem tud virágozni,lehetetlen a falvakban egy virágport adó tövet is találni.Amig a “paraszt” kézzel kaszálta a saját házának utcafrontját,kertjét,addig a gyepes területek tele voltak gyorsan növő virágokkal.
Most a “közhaszontalanok” egész évben pusztítanak minden virágzó növényt,bokrot.
Milyen szépek is lennének a virágzó kertek,utcák,házelők.
Lehetne ez a “trendi”,szemben a pázsit álságos szépség ideáljával.

Ismét egy példa egy lehetőség nekünk méhészeknek.
Jó példát mutathatunk,ha kertünk,utcánk füves részét hagyjuk virágozni,ha a házunk gyepes részeire virágzó növényeket vetünk.
Klímavédelem szempontjából is kedvező lenne,hiszen kevesebb benzin fogyna.

Ismét egy lehetőség amit egyénileg tehetünk a méheinkért és a klímánk védelmében.
Hiszek a jó példa erejében.

Csányi Antal

Re:Zöld gondolatok
« Válasz #377 Dátum: 2020. Június 01. 13:11 »
Már megint az a “fránya bulvár”.

https://koponyeg.hu/hireso/a-mehek-alkalmazkodnak-a-klimavalsag-egyes-reszeihez-es-ez-nekunk-is-jo

Ez az ember többet foglalkozik a méhekkel mint a méhészegyesületek.

Csányi Antal

Re:Zöld gondolatok
« Válasz #378 Dátum: 2020. Június 13. 16:03 »

*

Attila

  • ****
  • 285
Re:Zöld gondolatok
« Válasz #379 Dátum: 2020. Június 14. 07:42 »
Hát persze, nálunk is van sok másra egyáltalán nem használt terület, amit szintén be lehetne ültetni őshonos növényzettel. Ezeket települési szinten lehetne kezelni, azaz a közmunkások bevonásával lehetne a fásítási munkálatokat elindítani. Ha már van egy meglévő "csapat" a "fejben" dől el, mire használják őket. Időnkét pedig közösségi programként is lehetne ilyet szervezni. A közmunkások pedig karbantartanák a területet, amennyire feltétlenül szükséges, a csemeték megerősödéséig.
Attila

Re:Zöld gondolatok
« Válasz #380 Dátum: 2020. Június 15. 09:27 »
Attila, mindenkinek jobb, ha a közmunkások is, a polgármesterek is minél távolabb maradnak az erdőtől. Az erdészet szakértelmet, gazdai gondosságot, 100 évben való gondolkodást igényel.

Re:Zöld gondolatok
« Válasz #381 Dátum: 2020. Július 05. 11:41 »
Szerdán gyerekeknek tartottam előadást egy nyári táborban.A méhekről kellett mesélnem. Nyilván az érdekességekről és a megporzók fontosságáról beszéltem.Ami nagyon érdekes volt hogy milyen jó kérdéseket tettek fel. Megkérdezték miért pusztulnak a méhek.Kihangsulyozta a kérdező 10 éves lurkó,hogy Ők mindenhol ezt hallják,de nem értik miért van ez.Csak annyit tudtam mondani hogy mérhetetlenül szégyellem magam generációnk és az előttünk élők nevében,mert ennek az oka is az emberi tevékenység. Az első és legfontosabb probléma ,hogy olyan vegyszereket használ ma mezőgazdaság, amik hosszú hatásúak és nemcsak a károkozókat kórokozókat pusztítja el hanem károsítja a méheket is.Ezért csökkent igen nagy mértékben a vad megporzók száma és emiatt nehéz ma a házi méhekkel is méhészkednünk.

Miért írom mindezt le?
A másik topicban megy a diskurzus a méhek mostani pusztulásának okáról,és arról vajon a nosema okozta-e.Kevés az infó az esetekről,de egy biztos a nosema mögött normál esetben mindig ott a méreg.Úgy vagyok ezzel a témával mint a kamasz gyerek azzal a bizonyos szervvel.Mindenről ez jut az eszembe.
Főleg a kintről jövő méreg a próbléma,de egyes méhészeknek az atka elleni védekezésekor sem szeretnék méh lenni,illetve azokon a viaszokon sem szeretnék élni.

Arra viszont büszke vagyok,hogy sok éve a főként oxálsavval védem meg a méheket az atkától,és 3 éve nem is használtunk semmi mást

Szóval meglehetősen szégyenteljes amit ”művelünk” a természettel(CO2 kibocsátás,vegyszerek,műanyagok,stb)és ez pont azért nagyon elítélendő mert egy rettenetes világot,földet adunk át a következő nemzedékeknek.
Keveset tettem sajnos eddig én is,hogy ez ne következzen be.

Csányi Antal

« Utoljára szerkesztve: 2020. Július 05. 11:48 írta Csányi Antal »

Re:Zöld gondolatok
« Válasz #382 Dátum: 2020. Július 06. 09:19 »
Erről írtam tegnap is.
Szégyellem magam és az egész generációnk szégyellje magát!
És az előttünk lévők is szégyelljék magukat!
Főleg a tanult emberek,a vezetők a politikusok,hogy nem tettek és még “ma” is nagyon keveset tesznek a mérhetetlen környezetszennyezés ellen!
Mit oktattak az agrár szakembereinknek?
Azt oktatják hogyan tegyenek tönkre mindent.

Szegény gyermekeink!
Ezt adjuk Nekik!
Ezt a gyönyörű bolygót szerteszét csesszük!Most épp a mikro műanyag.

https://koponyeg.hu/hireso/mar-az-esoben-muanyag-van

Csányi Antal

Re:Zöld gondolatok
« Válasz #383 Dátum: 2020. Július 06. 15:54 »
És mit nyilatkoznak politikusaink?
Az élelmiszertermelés biztonságának érdekében MINDEN ESZKÖZT be kell vetni!
Ez a gond!
Mi az a minden eszköz?
A rovarkártevők elleni mérgek is ide tartoznak.
Csak van egy kis bibi, mi is itt vagyunk méhészek tisztelt politikus urak, akik élesben a bőrünkön érezzük a minden eszköz fogalmát.
Nagyernyei Attila

Re:Zöld gondolatok
« Válasz #384 Dátum: 2020. Július 08. 07:04 »

Re:Zöld gondolatok
« Válasz #385 Dátum: 2020. Július 11. 07:19 »
Nocsak nocsak!
Lehet,hogy az apiterápia  nem is hülyeség,nem is sarlatánság?
Pedig hányszor állították,mit állították ORDÍTOTTÁK ezt méhészeti “nagyjaink”.
Na de ez csak ismét egy bulvár hír.
Ezzel meg a mindentudó polihisztorunk bélyegezte meg ezt az oldalt a köpönyeg.hu.-t.
Jába fiam-ahogy szegény nagyanyám mondaná- egyesek(EZEK)mindenhez értenek és nagy hangon,lazán,csuklóból,alpári módon bélyegeznek meg embereket,technológiàkat-lásd pld.oxálsav magyarországi története-vagy a kaptártípusokat.
EZEK a nagyokosok nagyot “lendítenek(tek eddig is)”rajtunk magyar méhészeken.Ezzel a “kiváló” mentalításukkal,”biztos” jobbá teszik a jövőt.
“Nagy szükségünk van rájuk.”
Na,de kik azok az EZEK,akik csak hátráltatják a jó irányú változásokat,akik a kákán is csomót találnak (mert ugye aki keres az talál),azt a szakma politikában már olvashattátok ill a választás előtt olvashatjátok majd újra.

https://köpönyeg.hu/hireso/a-koronavirus-a-mehek-malmara-hajtja-a-vizet

Csányi Antal
« Utoljára szerkesztve: 2020. Július 12. 08:34 írta Csányi Antal »


Re:Zöld gondolatok
« Válasz #387 Dátum: 2020. Július 20. 18:19 »
https://www.elobolygonk.hu/Klimahirek/Energia/2020_07_10/a_hidrogen_lehetne_a_jovo_tiszta_energiaja_

Arab kínai tadzsik amerikai európai miért nem a hidrogénes technológiáknak a fejlesztésébe nyomja a pénzt ezerrel?
Meg vannak a technológiák és még így sem.
Hol vannak a politikusok?
Hol vannak a civil szervezetek?
Én ezt nem értem.

És én akkor mit tegyek, mit tehetek?

Csányi Antal

Re:Zöld gondolatok
« Válasz #388 Dátum: 2020. Július 20. 18:25 »
Talán talán!!!

https://www.elobolygonk.hu/Innovativ_trendek/Energia/2018_12_11/fluoridbol_keszulhet_a_jovo_aksija_
Ha sikerülne használható technológiát kifejleszteni még talán hidrogén sem kellene,mert egyből tárolható lenne a napenergia.

Csányi Antal

Re:Zöld gondolatok
« Válasz #389 Dátum: 2020. Július 24. 22:22 »
Amerre nézünk mindenhol csak a természet rombolás pusztítás.
Mindig zsigerből utáltam az aszfaltot.Valahogy sosem voltam kibékülve vele.Persze,hogy mérgező a benne lévő bitumen.Óriási mennyiség lett és még lesz felhasználva az utak aszfaltozásához,sosem szabadulunk meg tőle.

https://koponyeg.hu/hireso/kiderult-az-aszfaltbol-is-erosen-mergezo-anyagok-oldodnak-ki

Csányi Antal