Zöld gondolatok

  • 525 válasz
  • 139965 megtekintés
Re:Zöld gondolatok
« Válasz #90 Dátum: 2019. Június 14. 08:39 »
Tele vagytok rossz hírekkel.                 Itt a homokon egyelőre nem szomjaznak a nővények az akác haragos ZŐLD,nagyot nőttek a fiatal fák.A dohány virágzik és a hársnak is érzem az illatát---- ez jó hír .

A mérleg alig mozdul és már kettő kullancsot szettem ki az idén a nemesebb szervemből ----ez rossz hír


*

Bicska

  • *****
  • 601
Re:Zöld gondolatok
« Válasz #92 Dátum: 2019. Június 20. 07:13 »
Most akkor képzelj el ehhez egy USA-t... Ott mióta hitelez a bolygó?

Ma Magyarországon rohanunk, gürcölünk, hogy több pénzünk legyen. Sok mindenünk van. Szórakoztató elektronika, háztartási gépek. Autók(k). Amink nincs, az az idő... Semennyi.. És ünnepnap, ha közösen csinál bármit is a család. Mindeközben romboljuk az életet adó bolygót.. Aki, ha nem robbantjuk fel, leráz minket magáról.... Értse meg mindenki! Nem az életnek lesz vége, csak nekünk..

"Vassal csorbitott csontváz-leletek
mutatják, hogy itt mivé lehetek,
ha mellemre kitüzöm jeletek, -
csirkefogók! Nem játszom veletek!"

Re:Zöld gondolatok
« Válasz #93 Dátum: 2019. Június 25. 23:48 »
A két nagy népességű ország azért elé indult a jó úton.
Kína pld. így.

https://koponyeg.hu/hireso/csucsra-jaratva-kell-napelemfarmot-mukodtetni-de-nem-akarhogyan

India meg így.
https://koponyeg.hu/hireso/india-meg-is-teszi-amit-vallalt-igen-nagy-lepteku-erdositest-folytat-rekordokkal-tuzdelve

Mi mit teszünk?
Mármint Magyarország.
Megvétozzuk az EU-s klímavédelmet.
Ez igen.
És meg lehet tenni!
Senkit nem érdekel,senki nem háborodik fel!
Hajrá Magyarország!
Hajrá magyarok!

Csányi Antal
« Utoljára szerkesztve: 2019. Június 25. 23:53 írta Csányi Antal »

Re:Zöld gondolatok
« Válasz #94 Dátum: 2019. Június 26. 12:07 »
Ebben az évben 40 tábla napelemet telepítettünk a háztetőre kamat és kőltségmentes hitellel.Ezzel akarok fűteni vizet melegíteni világítani.Lényeg az hogy amit most megtermelnek az elemek télen elhasználhatom mert évente egyszer van elszámolás.Én 18 ezret fizetek vissza havonta az energia kőltségem legalább 40 volt,ebben benne van a napelemek a villanykazán és a vízmelegítő.Kell 10 százalék őnerő és nagy türelem mert az áramszolgáltatónak nem sürgős és négyszer van vele kapcsolat.Május 21.én kőtőtték a hálózatra azóta 2000 kw-t termelt
ITT a pályázat, a 2018,10,04-i kiírás jó   Kérdés van szivessen válaszolok
https://www.palyazat.gov.hu/ginop-841-a-17-lakpletek-energiahatkonysgnak-s-megjul-energia-felhasznlsnak-nvelst-clz-hitel#

*

ata67

  • *****
  • 521
Re:Zöld gondolatok
« Válasz #95 Dátum: 2019. Június 26. 14:16 »
Szabomehesz!
Én azt kérdezném, hogy pont optimális a tetőd tájolása? Valamennyi napelem délre van tájolva? Ez a 2000 kw termelés egy hónap alatt elég jónak tűnik!
Arról nem is beszélve, hogy nyáron a klímát is lehet róla üzemeltetni, ősszel, és tavasszal igen hatékony a klímafűtés. (Télen, igazi hidegben már nem olyan hatékony.) Persze, az már plusz befektetés.
Üdv: Attila

*

oszkár

  • *****
  • 1112
Re:Zöld gondolatok
« Válasz #96 Dátum: 2019. Június 26. 16:27 »
M
« Utoljára szerkesztve: 2019. Szeptember 23. 20:57 írta oszkár »

Re:Zöld gondolatok
« Válasz #97 Dátum: 2019. Június 26. 20:25 »
Most soknak tűnik a termelés, (2000 kw/h egy hónap alatt) de a rövid nappalos időszakban elenyésző ehhez képest.
Nem lehet ezzel a mennyiséggel kifűteni egy telet. Csak a fűtésszámlán csekély megtakarítást érhető el. Attól függetlenül nagyon hasznos, de igazán akkor gazdaságos, ha olyan pénzen csináltatja valaki, ami egyébként a bankban értéktelenedne.
Inverteres klímával lehet a leghatékonyabban hővé alakítani a pluszt.
Az önerős kivitelezést a cégek napokon belül elbíráltatják, de a készre jelentés után a szolgáltató még sokáig ül az ügyön. Aztán nem árt időnként lefényképezni az óraállást, és a éves leolvasáskor mindent feljegyezni.  :o :-X ;)

Re:Zöld gondolatok
« Válasz #98 Dátum: 2019. Június 27. 06:51 »
Ezt írja kivancsi111:
"Inverteres klímával lehet a leghatékonyabban hővé alakítani a pluszt. "
Általában nem értünk egyet, de most igen.
Nekem 5 éve van úgynevezett szigetüzemű rendszerem.
4 akkumulátor tárolja az energiát!
Hűtő, pergető, fedelező gép, villanypásztor, kamera rendszer, riasztó rendszer, világítás, és vízszivattyú üzemel róla.
Most a flex, fúró, kompresszor, csiszoló gép, körfűrész, gyalugép.
A beruházást önerőből valósítottam meg, olyan 2 millió forint volt cakli-pakli.
Az akkumulátorok a gyenge pontjai a rendszernek.
A túltöltés ellen védeni kell őket!
8 napelemmel 2.2 KW villamosenergiám van, de terheltem már 3 KW-al is és bírta.
Jó dolog ez, csak olyan szakemberrel kell kiviteleztetni aki látott már olyan embert aki csinált ilyent.
Nagyernyei Attila

*

oszkár

  • *****
  • 1112
Re:Zöld gondolatok
« Válasz #99 Dátum: 2019. Június 27. 10:16 »
A töltésszabályozód nem védi az akkumulátorokat túltöltés ellen?

Vagy kevés az aksi, vagy sok a napelem.

Re:Zöld gondolatok
« Válasz #100 Dátum: 2019. Június 27. 10:50 »
A kivitelezőm szerint az évkőzben termelt energia elég lesz,csak hobiból fogok begyújtani.Az elemek tájolása déli enyhén délnyugati,reggel nem süti a nap akkor is termel 1-2kw-ot.Nem ebbe a melegben a legjobb.a múltkor két zivatarfelhő kőzőtt nyomott 9,6-ot akkor élénk kék volt az ég.Ha teljes saját erőt kellett volna beletenni nem csináltuk volna meg.Vannak cégek komplett vállalják a kivitelezést és az ügyintézést, a miénk nem ilyen volt,én magam tőltőttem ki a papírokat,de kettő barátis megtudta csinálni  akik szintén hasonló cipőben jártak.Az OTP-nél nem jártunk sikerrel de a takaréknál profik voltak egy hónapos átfutással.Pont az a lényeg hogy nem a saját pénzemet kőltőttem el.A bankkal a kivitelezővel a napi gondokon kívül semmi baj nem volt.A gond az áramszolgáltatóval volt, az ügyintézők nagyon kedvesek voltak,de az átfutási idők nagyon hosszúak.Igénybejelentés,,,teljesítménybővítés25A,,,tervek elbírálása,,,óracserés bekőtés---ez egy év a gondolattól a megvalósításig.Olvassátok át a termékismertetőt még van a pénzből,én 760 ezret tettem bele eddig --őnerő--teljesítménybővités--- kőzjegyző

Kérdezzetek     SzS

Re:Zöld gondolatok
« Válasz #101 Dátum: 2019. Július 05. 22:42 »
https://24.hu/tudomany/2019/07/05/faultetes-erdotelepites-klimavaltozas-globalis-felmelegedes/

Magamrészéről amit lehet megteszek ez ügyben.
Eddig is és ezután is telepítek erdőt.

Re:Zöld gondolatok
« Válasz #102 Dátum: 2019. Július 08. 19:54 »
Sok méhésznek annyi pénze sincs , hogy megéljen , nemhogy erdőt telepítsen !!!!!!!!!

Re:Zöld gondolatok
« Válasz #103 Dátum: 2019. Július 09. 07:28 »
Sok méhésznek annyi pénze sincs , hogy megéljen , nemhogy erdőt telepítsen !!!!!!!!!

Az erdőtelepítés nem feltétlenül ablakon kidobott pénz.
Uniós forrásból, pályázati úton jelentős támogatás nyerhető hozzá.
Volt időszak, amikor valamennyi akár meg is maradhatott az összegből, napjainkban inkább csak nullára fut.
Ésszerűen, hozzáértéssel és odafigyeléssel kell csinálni és akkor elmondható, hogy saját forrás nélkül teremtesz magadnak egy jelentős értéket, ami aztán az évek során majdhogynem önmagától gyarapszik. A társadalmi, környezeti haszna pedig már a ráadás.

Re:Zöld gondolatok
« Válasz #104 Dátum: 2019. Július 10. 12:36 »
Mézengúz!

Nincs igazad faültetés,erdőtelepítés ügyben.Én úgy gondolom mindenkinek van lehetősége.Egy zsák diót mindenki összeszedhet és eldughatja alkalmas helyen,ha saját területen teszi gyümölcsösként bejelentve támogatást vehet fel rá.

Még mindig ezt szajkozom,mindig és mindenhol.
Nem azért dumálok erről a boltban,a szomszédnak,hivatalban,stb mert kattant vagyok,hanem mert hiszek abban,hogy így tűnhetnek el a rettenetes mérgek,műanyagok,így lesz több fa,erdő.
Pld.Így is lehet.
Gyerekként bunkert építettünk egy kis tó mellett.Fűzfa ágakat vertünk le tartószerkezetnek.
A bunki gondolom “egyszercsak” összeomlott,viszont a fűzek kihajtottak.Nemrég jártam arra gyönyörű nagy fűzfák lettek.
A felrakot cikkben szereplő kezdeményezés jó,én is valami hasonlót írtam nem rég.Rengeteg az elhagyatott terület,rengeteg rossz minőségű földet művelnek meg a terület alapú támogatás miatt,ezeken a helyeken mind erdőket kell telepíteni.
Jordán Úr azt mondta mindenki tegye a dolgát a méhmérgezés ügyekben és ebben teljesen igaza van.Ez az erdőtelepítésre is igaz.
Tényleg nem marad más út,MINDENKI TEGYE MEG AMIT TUD  a rossz,gyilkos teendenciák ellen.
Szép új Világ!
Sok CO2,sok-sok méreg és műanyag,hőmérséklet emelkedés!
Ez kell Nekünk?


https://koponyeg.hu/hireso/itt-a-megoldas-a-klimakatasztrofara

Csányi Antal
« Utoljára szerkesztve: 2019. Július 10. 21:23 írta Csányi Antal »