Zöld gondolatok

  • 525 válasz
  • 139860 megtekintés
*

oszkár

  • *****
  • 1112
Re:Zöld gondolatok
« Válasz #30 Dátum: 2019. Február 19. 20:10 »
ú
« Utoljára szerkesztve: 2019. Szeptember 23. 20:05 írta oszkár »

*

Vivaldi

  • *****
  • 2049
Re:Zöld gondolatok
« Válasz #31 Dátum: 2019. Február 19. 21:31 »
Így van. Már tsz galambok sincsenek, amit amúgy varjúnak neveztek. A több száz egyedből álló csapatokból, csopán páran maradtak. Veréb nincs. Cinegét hallok még néhányat, és harkályt. Egyedül a hollók jelentek meg és úgy látszik kitartanak. Viszont a gyurgyalag ott is megjelent ahol azelőtt nem is ismerték.

Re:Zöld gondolatok
« Válasz #32 Dátum: 2019. Február 20. 09:12 »
Visszakanyarodva az eredeti kérdésre:

1 MRD forintot megfelezném.
Feléből termőföldet vennék, a másik feléből pedig eltelepíteném hárs-juhar-vadkörte- madárcseresznyével elegyes tölgyessel. Esetleg lecsípnék némi "farkapénzt", egy pár hektáros evódia-japánakác foltra.

*

neo

  • *****
  • 939
Re:Zöld gondolatok
« Válasz #33 Dátum: 2019. Február 20. 19:05 »
eltelepíteném hárs-juhar-vadkörte- madárcseresznyével elegyes tölgyessel. Esetleg lecsípnék némi "farkapénzt", egy pár hektáros evódia-japánakác foltra.
Szerintem ez utóbbit nem tehetnéd meg. Ezek nem célállományok. Szigorú tőszám előírások vannak.   Ahol már a maszek halastavakra is horgászengedély kell, ott van ám a rend. A méheim telephelye (3 hektár) juharos-vadkörtés-gyertyános-mogyorós-galagonyás önerdősülés, de legelőként van nyilvántartva. Cserjés művelési ág nem létezik, így galagonyást sem lehetne létrehozni. Esetleg gyümölcsös művelési ágként bejegyezve?

*

Berci

  • ***
  • 244
Re:Zöld gondolatok
« Válasz #34 Dátum: 2019. Február 20. 19:47 »
Gyümölcsösként mehet a galagonya. Mondjuk a kínai verziót, amit érdemes lenne termeszteni, a szúnyogok porozzák be.

https://www.agronaplo.hu/szakfolyoirat/2001/9/novenytermesztes/gyumolcsujdonsagok

Re:Zöld gondolatok
« Válasz #35 Dátum: 2019. Február 21. 07:38 »
A méheim telephelye (3 hektár) juharos-vadkörtés-gyertyános-mogyorós-galagonyás önerdősülés, de legelőként van nyilvántartva. Cserjés művelési ág nem létezik, így galagonyást sem lehetne létrehozni. Esetleg gyümölcsös művelési ágként bejegyezve?

Amíg a földhivatal észre nem veszi, addig marad minden úgy ahogy van. Ha észreveszik, akkor felszólítanak a művelési ág változtatásra. Valószínűleg erdő művelési ág lesz, az erdőfelügyelőség pedig ismeri a cserjés fogalmát. Rárajzolnak ez C1 jelet az erdőtérképre, aztán kész.

Szerintem ez utóbbit nem tehetnéd meg. Ezek nem célállományok.

Külterületi termőföldön lehet, hogy prüszkölne miatta valaki. Kivett művelési ágban, pl. major, szérűskert, stb. szerintem a kutya sem ugatna meg miatta. 

Re:Zöld gondolatok
« Válasz #36 Dátum: 2019. Február 21. 10:05 »
Az előttem szóló nevéről jut eszembe hogy Németh Lajos meteorológus előadást tart Kecskeméten a helyi OMME szervezet szervezésében.Időjárás változása a globális felmelegedés tükrében címmel Cím---Kecskemét Szent Imre út 9 ---Kocsis Pál Mezőgazdasági Iskola

szs

Re:Zöld gondolatok
« Válasz #37 Dátum: 2019. Február 21. 10:08 »
Az időpont lemaradt 2019.február 23 szombat 16,óra

szs

Re:Zöld gondolatok
« Válasz #38 Dátum: 2019. Február 21. 11:43 »
Az előttem szóló nevéről jut eszembe hogy Németh Lajos meteorológus előadást tart Kecskeméten

Volt kalandom nekem is a Druszámmal.

Anno, két cikluson keresztül polgármester voltam egy kis zalai faluban, aztán egyszer elmentünk a hivatali lányokkal valamilyen gittegylet összejövetelére, az Alföldre.
A kultúra már akkortájt is verte a biztosítékot ezerrel, nem emlékszem már, hogy a Lagzilajcsi, vagy a Győzike "szórakoztatta" a nagyérdeműt, csipkefüggönybe burkolt, másfél mázsás fehérszemélyekkel karöltve.
Élő TV közvetítés.
Mi szépen meghúzódtunk a lányokkal valahol hátul, még azt sem mondhatom, hogy nem szórakoztunk jól, fuldokolva röhögtünk, részben színpadon vonagló kötözött sonkákon, részben a csápoló közönségen. A polgármester kollégák természetesen ott feszítettek a VIP asztalnál.
Egyszer csak hallom a hangosbemondóban, hogy Németh Lajost kérik a színpadra.
Sikerült kb. 2 másodperc alatt 5 színben játszanom és nagyjából kisegér méretűre összehúzódnom, erősen kerestem, hogy melyik egérlyuk lenne alkalmas az elrejtőzésre, amikor valaki - mint kiderült az időjós - felrobogott a színpadra és bekapcsolódott a nótaszóba.
Ha volt a környéken szeizmográf, simán jelezte a kő lepottyanását.     

*

Bicska

  • *****
  • 601
Re:Zöld gondolatok
« Válasz #39 Dátum: 2019. Február 24. 08:23 »
https://www.youtube.com/watch?v=8vDl0c_t6RY&t=344s

Szerintem nagyon elgondolkodtató hogy mire képes a természet, ott, ahol az emberi beavatkozás nem zavarja.
"Vassal csorbitott csontváz-leletek
mutatják, hogy itt mivé lehetek,
ha mellemre kitüzöm jeletek, -
csirkefogók! Nem játszom veletek!"

Re:Zöld gondolatok
« Válasz #40 Dátum: 2019. Február 24. 23:00 »
Itt az egyik lehetséges megoldás a klímaváltozás ellen.

https://sokszinuvidek.24.hu/mozaik/2019/02/23/eghajlatvaltozas-erdok-fa/

Csányi Antal

Re:Zöld gondolatok
« Válasz #41 Dátum: 2019. Február 25. 08:09 »
Itt az egyik lehetséges megoldás a klímaváltozás ellen.

Annyit tennék ehhez hozzá, hogy egy kifejlett tölgyerdő makktermése hektárra vetítve meghaladja a legtöbb gabonaféle hozamát. Hagyományos tölgyeink ugyan elég hektikusan teremnek, de az elmúlt 20 évben nem emlékszem olyan őszre, hogy a vörös tölgy ne ontotta volna a makkot.
Nem kell szántani, vetni, vegyszerezni, csak betakarítani és tárolni.
Ja, és lehetőleg keresztyén hitre térni, mert leginkább sertéstartásra alkalmas a tölgymakk.

*

oszkár

  • *****
  • 1112
Re:Zöld gondolatok
« Válasz #42 Dátum: 2019. Február 25. 12:28 »
T
« Utoljára szerkesztve: 2019. Szeptember 23. 20:04 írta oszkár »

Re:Zöld gondolatok
« Válasz #43 Dátum: 2019. Február 25. 15:01 »
"És mindenki megmaradhat a hiténél is. :)"

Meg az országában is!

Mi viszont szeretnénk, ha kolbászból lenne a kerítés is!  ;D
Szabó György

Az életben egy dolgot jól jegyezz meg!
Az emberek soha nem változnak,
csak te ismered meg őket jobban!

*

oszkár

  • *****
  • 1112
Re:Zöld gondolatok
« Válasz #44 Dátum: 2019. Február 25. 16:08 »
ő
« Utoljára szerkesztve: 2019. Szeptember 23. 20:04 írta oszkár »