Zöld gondolatok

  • 525 válasz
  • 139872 megtekintés
*

Bicska

  • *****
  • 601
Zöld gondolatok
« Dátum: 2019. Február 17. 09:23 »
Egy új témakört szeretnék indítani, amely nem feltétlenül a méhészkedésről szól, hanem a bolygónk, és a közvetlen környezetünk állapotáról. Bevallom, Dr. Hajnal Klára előadása inspirált erre. Mondhatjátok, hogy mi méhészek vagyunk, és nem klíma kutatók, de ne higgyétek, hogy ránk nem hat majd a változás.

Témaindítónak két filmet szeretnék belinkelni. Az elsőből volt egy részlet a professzor asszony előadásában. A második a személyes kedvencem a témában.

Az első a Holnapután című film a Vieda-n található: https://videa.hu/videok/film-animacio/holnaputan-P7MVsPLiqpmvHftx

A második a Hülyeség Kora, ezt bárki megtalálja a youtube-on:

https://www.youtube.com/watch?v=jrj-toald3A


Nézzétek meg!

Bicska

"Vassal csorbitott csontváz-leletek
mutatják, hogy itt mivé lehetek,
ha mellemre kitüzöm jeletek, -
csirkefogók! Nem játszom veletek!"

*

neo

  • *****
  • 939
Re:Zöld gondolatok
« Válasz #1 Dátum: 2019. Február 17. 09:44 »
Bicska!
Ezt a témakört én is nagyon fontosnak tartom. Azonban a Holnaputánt szerinted egzakt tudományos alapokon nyugvó figyelmeztetésnek lehet venni, vagy a filmalkotói szabadság szárnyalásának?
Én maradnék inkább a madarak mellett. Nagyon fontos lenne a hiteles monitoring hazánkban is.

*

Bicska

  • *****
  • 601
Re:Zöld gondolatok
« Válasz #2 Dátum: 2019. Február 17. 11:05 »
Szia neo!

A holnapután egy hollywood-i film. A helyén kell kezelni. Nyilván hatásvadász, nyilván SENKI nem képen pontosan megmondani, hogy alakul majd a klíma. Én személy szerint ezeket a filmeket gondolatébresztőnek szántam.

Bikcsa
"Vassal csorbitott csontváz-leletek
mutatják, hogy itt mivé lehetek,
ha mellemre kitüzöm jeletek, -
csirkefogók! Nem játszom veletek!"

*

Bicska

  • *****
  • 601
Re:Zöld gondolatok
« Válasz #3 Dátum: 2019. Február 17. 11:06 »
És itt van az első kérdés tőlem mindenkihez.

Mihez kezdenétek, ha kapnátok egymilliárd forintot? Írjátok le bátran! Várom a válaszokat.

Bicska
"Vassal csorbitott csontváz-leletek
mutatják, hogy itt mivé lehetek,
ha mellemre kitüzöm jeletek, -
csirkefogók! Nem játszom veletek!"

Re:Zöld gondolatok
« Válasz #4 Dátum: 2019. Február 17. 12:41 »
Félredobnám az elveimet, focicsapatot, államtitkár barátokat vennék és évente 1,5 milliárd TAO-támogatást zsebelnék be. Természetesen ekkora összegből adakoznék is évi mintegy 20-30 ezer forintot, de csak akkor, ha a helyi újságban hírverést kap a nagylelkű adományozás. Földeket is vennék, hogy ne lógjak ki a sorból, meg arra is csurran-cseppen némi eu-s támogatás

*

oszkár

  • *****
  • 1112
Re:Zöld gondolatok
« Válasz #5 Dátum: 2019. Február 17. 14:30 »
é
« Utoljára szerkesztve: 2019. Szeptember 23. 20:08 írta oszkár »

*

Bicska

  • *****
  • 601
Re:Zöld gondolatok
« Válasz #6 Dátum: 2019. Február 17. 16:25 »
W.Zoli!

Nem lenne elég az 1 milliárd életed végéig? ;)
"Vassal csorbitott csontváz-leletek
mutatják, hogy itt mivé lehetek,
ha mellemre kitüzöm jeletek, -
csirkefogók! Nem játszom veletek!"

*

Bicska

  • *****
  • 601
Re:Zöld gondolatok
« Válasz #7 Dátum: 2019. Február 17. 16:29 »
Hajrá hölgyeim és uraim! Nem beugratós a kérdés, várom a válaszokat! Ki, mihez kezdene 1 milliárd forinttal?
"Vassal csorbitott csontváz-leletek
mutatják, hogy itt mivé lehetek,
ha mellemre kitüzöm jeletek, -
csirkefogók! Nem játszom veletek!"

*

oszkár

  • *****
  • 1112
Re:Zöld gondolatok
« Válasz #8 Dátum: 2019. Február 17. 18:33 »
l
« Utoljára szerkesztve: 2019. Szeptember 23. 20:07 írta oszkár »

*

Vivaldi

  • *****
  • 2049
Re:Zöld gondolatok
« Válasz #9 Dátum: 2019. Február 17. 18:35 »
Környezeti asszisztensi végzettségem van. Eléggé bele folytam az ügybe.
A környezet védelem olyan mint az imádkozás, sokan csinálják, de egyértelmű haszon nincs belőle. Egy mindent eltakaró bűvös szó csupán.
 A környezet védelmi hivatalok ugyan is lerakó helyei lettek már a 90-es években, a különböző baloldali pártok kiselejtezett embereinek, illetve a létszám fölötti erdészeknek.
 Az előbbiek, semmihez nem értenek, az utóbbiak meg elfoglaták a hivatalokat, és ez ugyan az, mintha az állatvédelmet a böllérekre bíznák.

*

Attila

  • ****
  • 285
Re:Zöld gondolatok
« Válasz #10 Dátum: 2019. Február 17. 23:39 »
1 mrd forint:

Ennyivel még nem volt dolgom.
Soknak tűnhet, meg nem is. Kb. 30db jó háznak az ára. Hamar el lehet verni felelőtlenül.
Először is biztonságba helyezném. Kipihenném a kezdeti izgalmat. Életvitelemen nem változtatnék jelentősen, amíg nem
tájékozódnék, mit érdemes ennyiből kihozni.
Fejleszteném piciny gazdaságomat egy részéből, más részét fialtatni kéne.
Tehát olyat (gazdaság például) létrehozni belőle, amelyből érték születik - élelmiszer (mindig fennálló valós szükséglet), munkahely (közösségépítő), pénz (a további fejlesztésekre), olyan tájhasználattal, mely megújítja a helyi élővilágot.
Olyan működő egységet létrehozni, amelyet aztán mások is át tudnak venni, lemásolni, tovább fejleszteni az ÉLET javára.
Úgy, hogy aztán nélkülem is tovább mehessen. És úgy, hogy egy idő múlva pénz nélkül is tovább működhessen. Lehetséges ilyen?...
Itt a vége, fuss el véle.
Méh-ésszel: ültetnék sok hársfát, meg facéliát is:) önfenntartó sokszínű méhlegelőt.
Élethosszig elég ennyi pénz, ha fennáll a jelenlegi társadalmi berendezkedés.
Megkönnyítheti az életünket.
Mire lehet még jó? Megyek most, alszok rá egyet...

Re:Zöld gondolatok
« Válasz #11 Dátum: 2019. Február 18. 08:28 »
Mit csinálnék 1 milliárddal?
Sajnos ami engem a legjobban zavar, ehhez végtelen kevés.
Létrehoznék egy új szervezet, melynek feladata a környezetünk tisztán tartása.
Mondhatnátok, hogy van ilyen.
Igen de nem működik.
Ezen szervezet munkatársainak egyetlen feladata lenne, a szemétgyűjtés a közterületeken, na meg azért hatósági jogkörrel is felruháznám őket, hogy bírságolhassanak.
Jelenleg Magyarország szinte minden útszéli bekötő útja, autós-pihenője egy szemétlerakó.
Bekameráznám a főbb csomópontokat és a szemetelőkkel fizettetném meg a szervezet további működését!
Saját magamra és családomra ebből egy fillért nem költenék, amink van én azzal maximálisan meg vagyok elégedve.
És ezt mind a méheknek köszönhetem.
Nagyernyei Attila

Re:Zöld gondolatok
« Válasz #12 Dátum: 2019. Február 18. 09:02 »
Mi ez???? Gumicsont!!!!!!!!!

*

Bicska

  • *****
  • 601
Re:Zöld gondolatok
« Válasz #13 Dátum: 2019. Február 18. 11:54 »
Mielőtt azt hinnéd, gumicsont, elmondom, miért kérdeztem. Egymilliárd forint, nekünk, egyszerű embereknek, rendkívül sok pénz. Szinte elérhetetlen. De! Szükségtelen is.

Ahhoz, hogy ennyi pénzt keress, nagy, nagyon nagy sebet kell ejts a természeten. Neked persze jó, de rombolsz a környezeteden. És mégis, sokan hajtják, és hajtják. Hogy legyen egy nagyobb yaht, esetleg helikopter leszállóval, egy nagyobb villa, nyaralók, szerte a világon.

Szerintem az emberek nagy része képeket üldöz. Amiket a média tesz a fejükbe. Vivaldival tökéletesen egyetértek, amikor szidja a neoliberális politikát. Teljesen természetellenes. Én rájöttem, hogy nem lenne máshogy. Terveznék is, és méhészkednék is. Csak nem lenne anyagi tétje. Megéri ezért tönkretenni a mostani környezetünket? Szerintem nem.

https://vimeo.com/214341863

Ez a Bennfentesek című film. Nem annyira a környezetszennyezésről szól, hanem a pénzügyi világról. Viszont nagyon tanulságos!

"Vassal csorbitott csontváz-leletek
mutatják, hogy itt mivé lehetek,
ha mellemre kitüzöm jeletek, -
csirkefogók! Nem játszom veletek!"

*

Bicska

  • *****
  • 601
Re:Zöld gondolatok
« Válasz #14 Dátum: 2019. Február 18. 11:55 »
A következő kérdésem:

Mindenhonnan hallom, hogy kevesebb a madár. Nálatok mi a helyzet? Csendesek a reggelek, vagy énekelnek még a madarak?
"Vassal csorbitott csontváz-leletek
mutatják, hogy itt mivé lehetek,
ha mellemre kitüzöm jeletek, -
csirkefogók! Nem játszom veletek!"