Zöld gondolatok

  • 525 válasz
  • 140011 megtekintés
Re:Zöld gondolatok
« Válasz #45 Dátum: 2019. Február 25. 16:53 »
A húsdarálós úrtól a receptek még mindig nem érkeztek meg!

Pedig milyen szép, nagy húsdaráló volt............. ;D
Szabó György

Az életben egy dolgot jól jegyezz meg!
Az emberek soha nem változnak,
csak te ismered meg őket jobban!

Re:Zöld gondolatok
« Válasz #46 Dátum: 2019. Február 28. 15:47 »
Évtizedeken keresztül február végén az udvaron lévő madármeggyet lecsipedték a vándorló fenyőrigók egy-két nap alatt. Ez egyfajta időjóslás volt mert utána két héten belül győnyőrű tavasz volt.Tavaly elmaradtak a madarak,később be is jőtt a március végi tél .Még az idén sem jelentkeztek,ez vagy arra bizonyíték hogy fogynak a vadonélő madarak ,vagy még nincs vége a hidegnek

Re:Zöld gondolatok
« Válasz #47 Dátum: 2019. Február 28. 17:46 »
A fenyőrigók a hideg teleken szoktak északról lejönni és itt időznek jódarabig. Valóban vagy a rigók száma csökken, vagy északon sem volt hideg tél.

*

Bicska

  • *****
  • 601
Re:Zöld gondolatok
« Válasz #48 Dátum: 2019. Március 02. 23:03 »
"Vassal csorbitott csontváz-leletek
mutatják, hogy itt mivé lehetek,
ha mellemre kitüzöm jeletek, -
csirkefogók! Nem játszom veletek!"


*

oszkár

  • *****
  • 1112
Re:Zöld gondolatok
« Válasz #50 Dátum: 2019. Március 03. 08:53 »
Ez
« Utoljára szerkesztve: 2019. Szeptember 23. 20:15 írta oszkár »


Re:Zöld gondolatok
« Válasz #52 Dátum: 2019. Március 11. 20:51 »
https://koponyeg.hu/hireso/globalis-erdotelepitesek-kezdodnek

Egy részt kimásoltam a cikkből,figyeljétek az utolsó mondatot.
“Az ENSZ a következő 10 évet a rehabilitáció jegyében képzeli el. Erre kampányt is indított, melyhez jelenleg 57 állam, és számos civil szervezet is csatlakozott már.

A feladat, hogy a vizes élőhelyek rehabilitációját elősegítsék, hogy nagyobb területeken végezzenek újraerdősítéseket, és hogy a meglévő ökoszisztémák védelmét a lehető legtökéletesebb formában valósítsák meg (ez például a rovarpusztulás megállítását jelenti a megfelelő szerek betiltása által).”

A remény hal meg utoljára.

Csányi Antal
« Utoljára szerkesztve: 2019. Március 11. 20:57 írta Csányi Antal »

Re:Zöld gondolatok
« Válasz #53 Dátum: 2019. Március 11. 23:41 »
Elkeserítő, hogy politikai, és gazdasági szakemberek csak dumálnak, de valójában nem tesznek semmit az élő környezet fenntartása érdekében.
Napjainkban hírként jelent meg, hogy a Balaton védelem alatt álló nádasát építkezés során letarolták. Kíváncsi vagyok kötelezik-e a károkozót a helyreállításra, esetleges jelentős összegű kártérítésre. Ismereteim szerint az élő vizek partján védő területet kellene fennhagyni, azt meghatározott szélességen belül sem lekertelni, sem beépíteni nem szabadna. Hogy is van ez a Balatonon?

Beszélünk a neókról, és az általuk rovarvilágban okozott károkról. Csak a rovarvilágban okoznak kárt? A szennyezett felszíni vizekből ivó vad, vagy házi állatok, de akár az ember szervezetében nem jelennek meg? Földi gilisztát mezőgazdaságilag művelt "kulturálatlan" területen, de mondhatom, hogy erdőben, és réten, már évtizedek óta nem láttam. Gyermek koromban, ami már sajna régen volt, hemzsegtek. Hogyan is képződik a humusz? Ne gondoljuk mi gyarló emberek, hogy ami az alsóbb rendűeket elpusztítja, az minket éltetni fog, avagy életben hagy. Én már megettem a kenyerem javát. Az utódainknak mennyi idejük marad még a kenyérevésre?



Re:Zöld gondolatok
« Válasz #54 Dátum: 2019. Március 13. 07:23 »
Van itt nagyobb baj is.
Ez biztosan nem Zöld gondlat.
Van aki hisz benne, van aki azt álltja csk kitaláció az egész.
Nem zörög a haraszt....
http://paranormal.hu/titkos-repulogepek-mereggel-permetezik-az-embereket-megdobbento-kepek-es-video/?fbclid=IwAR2ZrLuuyPkmSXzbpCdvrWm2bZsvL2m8NuMVxPQOR3c_JkADPfZQaFrwBZ0
Nagyernyei Attila

*

sztyopa

  • ***
  • 116
  • Attila
Re:Zöld gondolatok
« Válasz #55 Dátum: 2019. Március 13. 19:19 »
Baromság minek mérgezné, mérgezi magát így is a jó nép.

Re:Zöld gondolatok
« Válasz #56 Dátum: 2019. Március 14. 06:38 »

Re:Zöld gondolatok
« Válasz #57 Dátum: 2019. Március 14. 08:25 »
Ha van valamiről egy példa, utána azonnal meg van az ellenpélda is. Hogy melyik a helytálló csak idővel derül ki. Egy időszakban fóliás termesztéssel foglalkoztam és ezekben a termesztő berendezésekben sohasem használtam műtrágyát. Ez csak félig volt még akkor tudatos dolog, a nyomós érv az volt, hogy elegendő mennyiségben elő tudtam állítani  giliszta humuszt. A retekre, palántokra csak ezt használtam, műtrágyát semmit és elégnek bizonyult a termesztéshez. Ma már csak egy kis fólisátor van saját termesztésre, itt is a giliszta humuszt használom, nagyon jó termés eredményekkel. A problémát viszont abban látom, hogy hiába lenne jó a szerves trágya, olyan, elegendő mennyiségben rendelkezésre áll e? Vagy egyébbel kiváltható e ? Mint a faapríték, darált szerves anyag, zöldtrágya? Igazából a szántóföldi gyakorlati eredmények jelentenének megbízható alapot, de kevesen próbálkoznak vele.

*

Kitin

  • *****
  • 934

Re:Zöld gondolatok
« Válasz #59 Dátum: 2019. Március 18. 09:22 »